Glavni meni

Da li ce biti problema sa SOKOJ-em?

Započeo ASTRAL MC, 01 Februar, 2011, 15:03

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

ASTRAL MC

Pricali smo na tu temu sa par frontmena lokalnih bendova i sa vlasnicima ugostiteljskih radni o problemu koji ce se verovatno pojaviti ove sezone po moto skupovima.Prica je bila da su gospoda iz inspekcije za SOKOJ I PHONO kaznjavali po Krusevcu za organizacije LIVE SVIRKI lokalnih bendova po klubovima kao i vrsili kontrolu autorskih prava na svirci u centru grada za docek 2011.Kako su kaznjavali vlasnike lokala,tako su dobili i dozvolu,odnosno usvojili slovo zakona koje kaze da mogu kaznjavati i bendove nezavisno kao fizicka lica.Uglavnom dolaze i snimaju svirke,a podatke uzimaju uz prisustvo policije.Kazne su od 5000 do 500000 dinara za fizicka i pravna lica...
Inace SOKOJ kaznjava/naplacije autorska prava,a PHONO kaznjava/naplacuje koriscenje emitatora zvuka odnosno pojacala,zvucnike itd..

Verovatno ce pokusati da kaznjavaju i organizacije skupova i zurki...sta vi mislite o tome?

misa-pei

Varijanta prva. Organizator pozove te deriko¾e pre skupa, plati ¹ta je potrebno i normalno odr¾i skup. Niko ne mo¾e da ga kazni jer je platio prava.

Varijanta druga. Dodju na skup i budu prebijeni. Mo¾da posle idu neke kriviène prijave itd, ali...
Država je najveći neprijatelj naroda

DebeliZmaj

ili ga namamish naprivatan posed :)... pa onda...pijana budala  napala zene ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

ASTRAL MC

Citat: misa-pei poslato 01 Februar, 2011, 15:07
Varijanta prva. Organizator pozove te deriko¾e pre skupa, plati ¹ta je potrebno i normalno odr¾i skup. Niko ne mo¾e da ga kazni jer je platio prava.

Varijanta druga. Dodju na skup i budu prebijeni. Mo¾da posle idu neke kriviène prijave itd, ali...

Zanimljiva teorija,ali autorska prava moraju da imaju bendovi,a za nastup jednog benda SOKOJ naplacuje do 60000 dinara,batine ne pomazu samo prave problem ;)

ASTRAL MC

Citat: DebeliZmaj poslato 01 Februar, 2011, 15:10
ili ga namamish naprivatan posed :)... pa onda...pijana budala  napala zene ...

Privatno ili ne,uglavnom dolaze sa policijom i snimaju...

bokilic

najgore od svega je sto sokoj nema prava da radi to sto radi,,, ni sokoj ni phono po ustavu...al jeb,kod njih noz kod njih kolac...
nego dobro,nemoraju da budu pusteni na zurku,sta li ce tek po vasarima da rade,pa i tamo se po satorima svasta nesto desava,i po ringispilima itd itd..
brmmmm

ASTRAL MC

Citat: bokilic poslato 01 Februar, 2011, 15:13
najgore od svega je sto sokoj nema prava da radi to sto radi,,, ni sokoj ni phono po ustavu...al jeb,kod njih noz kod njih kolac...
nego dobro,nemoraju da budu pusteni na zurku,sta li ce tek po vasarima da rade,pa i tamo se po satorima svasta nesto desava,i po ringispilima itd itd..
SVI SU UKLJUCENI U TO,SVAKO KO EMITUJE ZVUK!

DebeliZmaj

onda najbolje reshenje onaj ko organizuje nek to sredi :)
a bend nek trubaduri svoju muziku :) ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

bokilic

Citat: ASTRAL MC poslato 01 Februar, 2011, 15:16
Citat: bokilic poslato 01 Februar, 2011, 15:13
najgore od svega je sto sokoj nema prava da radi to sto radi,,, ni sokoj ni phono po ustavu...al jeb,kod njih noz kod njih kolac...
nego dobro,nemoraju da budu pusteni na zurku,sta li ce tek po vasarima da rade,pa i tamo se po satorima svasta nesto desava,i po ringispilima itd itd..
SVI SU UKLJUCENI U TO,SVAKO KO EMITUJE ZVUK!
to znaci da ak0o pustim muziku u kolima da isto mogu da budem kaznjen...
vlasnici lokala placaju te taxe a ovi i dalje dolaze jedu g...a itd,ma valjda ce neko nekad mozda i 5tog da se digne na noge,da napravi bunu protiv dahija,,
sve imamo evropske cene zakone  a serbijan home made muvanje i plate...
brmmmm

despic

ne znam sto se tice klubova ali bila je prica jos pre par godina da bendovi, autorski ili ne, moraju da se registruju i placaju godisnje neku cifru...tipa 50e po coveku
tezgarim godinama i nisam se nikada susreo sa tim problemom
klasican divljak

K_A_W_A

Ne znam dali se neko seca, ali 80-ti godina su isli neki ljudi i zavirivali u kola, pa pravili spiskove ko ima radio u kolima, pa se i to placalo. ;D

despic

nisam ja tad bio ziv...tako da ne znam :)
klasican divljak

Gašpar

Drugari rade klupske svirke, rodjendane, i slicna opstenarodna veselja, i znam da su prosle godine polagali za neku licencu, nesto na foru da ne rade na playback i da drzavi placaju neku taksu na godisnjem nivou, i kao niko ne moze da ih dira.

Lazic

Pre neko dan je neko popio prijavu u frizerskom salonu, zbog muzike sa mobilnog... U ovoj zemlji vredi samo prebijati ih na mrtvo ime, gde god se pojave... Krvopije...

Gašpar

E kod mene ce na telefonu da zvoni Lesce, pa neka pisu koliko god hoce prijava  ;D
(Lazicu, predlazem istu melodiju zbog prirode posla  [rofl] [rofl] [rofl]  )

Panta Zemunac

'Vako vam je to.... [zvizdi]...
Mo¾e¹ slu¹ati gde god hoèe¹ muziku i sa kojeg god ¾eli¹ ureðaja...©ta se ne mo¾e...pu¹tati ista u objektima u kojima, uz pomoæ neke struke, ostvaruje¹ materijalni prihod, pa recimo frizeraj, kafane, diskoteke, da, da...i moto servisi, elem, jer uz pomoæ tuðe ''pameti'' upotpunjuje¹ ponudu sa kojom vr¹i¹ zaradu....
To je legitimno pravo da vlasnici naplaèuju svoj rad kroz neku, svoju asocijaciju uz pomoæ dr¾avnih organ(izam)a!

©ta je kod nas problem?
©to su iznosi od, recimo nekoliko hiljada dinara, na godi¹njem nivou, pa do nekoliko desetina istih a sve u zavisnosti od kvadrature objekata, broja posetilaca i dr. nerealni i sme¹no, bezobrazno visoki! ©to ujedno, najvi¹e se grebu posrednici a ne autori te ''pameti''! ©to su takav i toliki namet doneli bez dogovora sa korisnicima te muzike...............¹to ¾ivimo u jebenoj krimi, banana, babunskoj tvorevini...gde su politièari zapravo, najveèi krimosi!
Svuda u demokratskom svetu se naplaèuju autorska prava ali realnim iznosima (trebalo bi da je u Nemaèkoj, ne¹to jeftinije nego u SRB a o visini standarda da ne govorimo, samim tim i zarade tih lokala) jer svi plaèaju, svi dobijaju...nigde se ne otima a za ¹ta, za plagijate, za nedozvoljeno kopiranje bez autorskih prava, za ¹underajku ¾e¹æu!!

Videèete, svaki skup æe imati i tu stavku jer bez nje neèe imati ni dozvolu...naèiæe se naèin, lova im je ¾e¹èe potrebna...veæ sledeæe godine ako ne i ove!

misa-pei

Pazi, najpravednije je da se naplati od profita. Znaèi, zaradjeno je xxx din, od toga y% je za muziku. Koliko je zaraðeno? onoliko koliko je vlasnik prijavio porez. A to kod nas ne radi. Zato ljudi muljaju, dr¾ava gu¹i sivu ekoniomiju, a ne daje ti priliku da radi¹ na belo jer te oderu...

Na¹ narod je to davno krstio, zove se vrzino kolo.
Država je najveći neprijatelj naroda

Panta Zemunac

Ma gledali ste i vi, sigurno, juæe Insajder i Kolubaru...

lLako je pravila prepisati ako se ne mogu izmisliti, nego, nekima ne idu u prilog! Lov u mutnom...
Ne znam ali zaista najljigaviji posao na svetu...gori i smrdljiviji od krimi klasike je politika. I krimosi skupe damu pa odrade ¹ljaku a ovi....trule¾!!

Lazic

dok ne pocnu da im lome kosti ili se neko samozapali...

Panta Zemunac

Kod nas....hmm, ma ne verujem, nemamo mi 00!!
Pre æe Srbin da èuti i trpi, mazohisti smo mi....