Glavni meni

Savet: Iz Grcke preko Sofije ili Skoplja?

Započeo ProjectLord, 09 Jun, 2014, 00:26

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

ProjectLord

U nedoumici sam, iz Asprovalte, dal da idem preko Sofije ili preko Skoplja...?
Kakvi su putevi? Slicna je kilometraza, samo se preko Skoplja stize sat ipo ranije. Preko Sofije sam isao pre par godina ali kolima, i koliko se secam, put je bio relativno ok.

Biker-Boy

mozda bude korisno, imas na YouTube video od emisije SAT patrola do Tasosa preko Bugarske, to ti je isti put 99%,  koliko sam skontao utisci su im ok, ja ove godine item tim putem :)
I feel the need..... the need for speed !!!

apex_division

Pre dve godine sam isao preko Sofije do Asprovalte motrom naravno. Put je OK. Nisam hteo preko Makedonije zbog zelenog kartona.

ProjectLord

Eh, po Google Earth-u, razlika je u 5km, ali se preko Skoplja stize 1:30h brze :-)
Isao sam preko Skoplja, i smorio se kao zbun...jbg, hteo sam brze da stignem da bih video rodbinu u Nisu i Krusevcu.
Auto put kroz Makedoniju nije nesto, ima dosta ulubljenja, koja nema sanse da se primete pri malo vecoj brzini, tako da sam nenamerno dizao na zadnjaka par pura :-P
Sledeci put bih zaobisao tu rutu.

Darko

Makedonija ? pa tu ne mozes da istreses cigaretu u autu od truckanja...slepci ;)

dzimika

Put preko sofije je dobar, cak i kad se zavrsi auto put
Cak je bolji nego jedan deo puta u grckoj koji nece da opravljaju jer grade auto put odma pored
Jedino se u bugarskoj pred granicom zbog radova na delu auto puta prolazi kroz neki mali.gradic a ima i murje usput ali uglavnom u naseljima kao i kod nas
Ko.ide na tasos moze skratiti put a sigirno ima vise mesta za pauzu nego ako se ide preko soluna

Biker-Boy

Jeli tacno da za motore u Bugarskoj ne treba vinjeta? znaci voznja po BG motorom dzabana?
procitao sam negde da netreba pa me interesuje, a na sajtu amss mi malo nejasna kategorizacija
I feel the need..... the need for speed !!!

bigbad86


srbac

Za Rumuniju ne treba, to znam sigurno !!!

Dukags

A èime planira¹ da ide¹?
Danas proðoh Makedoniju kolima, motorom je verovatno bar pola puta smor, a imao sam i da mi ¹iptarka na Makoilovoj pumpi u Kumanovu ispred mene ladno uleti dok sam èekao benzin i sliène gluposti koje su te¹ko sluèajne al' aj' pa?

Biker-Boy

Sad sam saznao od coveka koji zivi u Bugarskoj, znaci NE TREBA vinjeta za motore :)
I feel the need..... the need for speed !!!

peratrap63

prosao pre mesec iz pravca Grcke ,vinjeta zaa motor ne trba ali ko zuri Makedonja je u prednosti,put kroz Bugarsku sem autoputa nije nesto narocito a ni ulaz u Grcku iz tog pravca

nele019

#12
kroz Bugarsku  za  motor  netrebaju  vinjete ,, do Sofije je asfalt ok  ,autopt im je  fenomenalan od Sofije  kod mesta Simitli  odvajanje  ,pa Bansko  lepa deonica sa super magistralnim putem,,nema nikave guzve ,,pa prelaz Ilinden uvek  tamo  prolazim  ..sto placati zelenu  kartu  bespotrebno   ,,a prelaz Kulata  zna  da  bude  mnogo guzve  nekad

sasa ns 1

ja isao vise puta ,ako ides sa istoka grcke lepsi put za voznju,izbegavas autoput kroz makedoniju

sasa ns 1

kod prelaza kulata imas lukoil ali kad prilazis prelzu sa severa odma sa leve strane je prelaz a ti ides desno ,tu tocis gorivo jer je mnogo jeftinije nego u grckoj

nele019

evo gde  ja  uvek  idem  i  nekako  mi  najkrace i  put  fenomenalan   ,,nebitno dal  idem  prema  solunu  ili  bilo  gde  ,,50ak km  mi  i neznaci  puno  ,,ipak  idem  na  odmor  i  nigde nezurim .a izbegavam  guzve ,,makedoniju  bojkotujem  zbog zelene  karte  ,,ovo  cisto sam ukucao  tasos lakse mi  za korekciju  mape   ;D