Glavni meni

ko¹utnjak

Započeo Kostić, 08 Jun, 2014, 23:10

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

UFF

Citat: Laziæ poslato 24 Jun, 2014, 14:06
O Mrle, Mrle...;D :-*

evo i poljupce ti salje, Rosebudding i say

Kostić

joo stoji, meðu onim novoprido¹lim graðanima, moj èempres, slomljen na pola, par napred i lipa

mrle

ja do sada uspevam da zadr¾im posed, naotimali se ljudima, a oni se bogatili. Ostalo samo nas par starosedelaca i starim kuæercima. Ovo  ostalo perverzija od gajbi.
Ali potvrðujem da lep¹eg kraja nema. Uvek sam prièao kako bih voleo da mi deca imaju detinjstvo kao moje  ¹to je bilo u tom kraju.

mrle

dao sam ti krs' ali naterao si mi suze u oèima
Citat: kosta66 poslato 24 Jun, 2014, 14:13
joo stoji, meðu onim novoprido¹lim graðanima, moj èempres, slomljen na pola, par napred i lipa

dao sam ti krs' ali naterao si mi suze u oèima

Lazic

Citat: mrle poslato 24 Jun, 2014, 14:18
dao sam ti krs' ali naterao si mi suze u oèima
Citat: kosta66 poslato 24 Jun, 2014, 14:13
joo stoji, meðu onim novoprido¹lim graðanima, moj èempres, slomljen na pola, par napred i lipa

dao sam ti krs' ali naterao si mi suze u oèima
U oèi Mrle, u oèi...;D Inaèe bi bilo ispravno reæi skoèio sam na haubi...:o ;D

mrle

nisam lepo video ¹ta pi¹em, bile mi suze u oèi(ma)

Lazic


Kostić

do skoro je stajao ðokin fiæa kod kuleta u radionici. i ona odoleva. odem ponekad do njega tako, provozam se tuda i stalno tra¾im ¹ljaku i onu 'divljinu', kesten, al nema. sad asfalt. lepo je al nije to to. metohija, pa kauboji i indijanci za pet banke, one ¾ute u marketu, pa prodavnica preko puta, pa soliter u koj sam se zabo glavom kad sam i¹o ðoki da kupim cigare, trèo frajer pa se sapleo o stepenik, pa u soliter tup. usto, ma nije mi ni¹ta i po¹o u prodavnicu a na glavi posle osam kopèi ;D

ne daj to ¹to ima¹ nipokoju cenu makar nemo za leba. ja odem ponekad do morgeje tj do zorana na kafu, èisto da ubijem stres, a eno prodaje se ¹ucina kuæa dole u ¹umi, za 25 000 ka¾e zoran. ¹to nem pare mamumujebem, odma bi je kupio i u¾ivo, stavio rampu na krivinu i naplaæivo prolaz ;D

mrle

jbga, ne znam koji su ti, mislim da sam  ne¹to mlaði od tebe, 1976to godi¹te, ti?

metohija, ona prodavnièica preko puta, pa sada¹nji park klupice, bila samo jedna penjalica i sve u ¹iblju, a iznad poèinje ¹ljaka, negde kod sada¹nje ulice petra martinoviæa, pa stanica voza, ostaci ¹ina po ¹iblju... pa iznad onaj autobus ¹to je decenijama stajao gde je ¾ivela cela porodica, pa se odselili... ostao autobus.
A ¾ao mi one stare vile ¹to su u dva sata po ponoæi sru¹ili do temelja, pa sazidali kompleks onih bur¾ujskih gajbi.
Èuo sam da su se javili naslednici i da su ovi br¾e bolje zbrisali sve.
Onda ona d¾ungla, rusov plac, rus crvenoarmejac ¹to je ¾iveo u podrumu sa gomilo kuèiæa.
I odjednom naslednik onolikog placa, sin vlasnika cementare carièin grad, a rus umro sam, nikada nikoga nije imao, pojeli ga pacovi.

Kostić

inaèe, napada mi èesto pamet noæna ¾urka na ko¹u by motomanijaci. da se okupimo uveèe, opalimo ro¹tilj, pa kad zanoæi da poja¹emo krug - dva po ¹umi, al bez svetla, pa ko zadnji stigne da èisti posle ¾urke. to bi bilo opako dobro zadovoljstvo. gomila ludaka da r¾e uponoæi bez svetla, a nema ko da se buni, osim veverica. krug putem, pa krug zamnom korz ¹umu, da teramo i eRove i duRove kroz ¾bunjar. to bi opravdalo ime sajta i èlanova garant ;D

Kostić

ja sam 66to, znam taèno '¾arka pucara' bre, ima na pro¹loj strani koj sam, nego nis vido. olistaj stranu pre ove.

mrle

ja sam kod Kiæe ¹to radi Volvo desno do kraja sokaka, zadnja kuæa.

Kostić

ti si ko moj mlaði brat po godi¹tu, verovatno se ne seæa¹, al ako si jeo med mleè i ostale ðakonije od mog dede Branka, od tebe je nastao pravi èovek ;D . tvoji verovatno znaju, deda bio poznat pèelar, imao je tezgu na pijaci, po grada dolazilo kod njega.

Kostić

a zimi, celo brdo parkira dole, a ðoka istera dajca sa ¹lepom na vr i okrene ga na livadi kod 'nemaèkog' solitera. a leti kad ode na poso pa ga nema po sedam dana, ja maznem fiæu pa 'jurcam' ¹ljakom do tebe i pra¹im vas ;D (zlo dete od jedva deset godina) pa ga vratim na isto mesto, a baba me tu¾i. posle jednom ðoka kao ode na poso, ja opet maznem fiæu pa kod vas u 'kraj' jer nas delila ona kao ¾eleznièka podstanica, pa vas opet pra¹im jer me terali sa tre¹nje pa kuæi, parkiram, a ðoka sedi na tersi i pije kafu. obeleo sam od straha al me nije omlatio nego posle zakljuèavo fiæi lancem za 'gara¾u'. ;D

bruka detinjstvo, samo da ga po¾elim ovim mojim 'modernim' sinovima

mrle

ko ti je mlaði brat?
seæa¹ li se Miæe ciganina, odmah pored Dragana Èombeta, Miæa imao bazen u dvori¹tu u ono vreme. Moj pokojni deda se okumio sa njima, ovaj dobio sina , iza¹ao na ulicu da se veseli i tu naleteo na mog dedu i pitao ga da mu krsti sina prvenca.
Ka tvom godi¹tu je bio Zoki Raèiæ, sada dr¾i Elektrouniverzal u Po¾e¹koj, tu u dvori¹tu je popravljao i onda belu tehniku, dolazio kod njega ortak i tu dr¾ao ¾utu teneru. To bi bio stari deo Izvorske.

Kostić

seæam se rusa, vile, miæe cigana, al uglavnom sam slabo popamtio ljude. obzirom da sam vi¹e vremena provodio na kestenu i na ¹ljaci, igro klikere sa ostalima i baco biciklu po ¹ljaci, a nisam ih popamtio, ne kapiram za¹to, verovatno ¹to sam uglavnom bio omra¾en i samo¾iv klinac ;D . pa se setim nekih iz ¹kole, vojin, miæa silver, jasmina, suzana, papaja ¹to ¾iveo preko puta ¹kole, staniæ, gera konj, jordan i jo¹ ponekad ponekog, mene ponekad prepoznaju pa se jave, ono, de si kosta. a? koj si sad pa ti ;D , al ja sam zbriso u ¹estom u rakovicu na jedanesti sprat, dobila keva stan od kovnice novca, bilo mi kul, stan, grejanje, nema cepaj drva, donesi ugalj, muèenje od strane babe i familije, i tako te igrarije, a burazer isto pa i¹o u teslu, bora mu ime, pa se setim nastavnice istorjije, ivanka, bila mi razredna, iz ¾arkova... gore sam i¹o vikendom dok je god ðoka mrdao i tero inat (nije hteo da ode), pa kad je do¹o stankom, moj kum i ja razgraðivali celu 'kosmaj' stanicu, ciglu po ciglu skoro mesec dana i nosili na plac. u ¹kolu i¹o busom, e to mi je bilo favorit, ono, idem na 37 ko na mars da idem, pa gledam i 'putujem' u ¹kolu, kuul trip ;D posle kad su stigle neke ozbiljne godine, sve me vuèe nazad. sad bi isplako okean suza da se vratim, al nema gde. tamo sad ¾ive neki novi graðani. meni nemiri¹ljavi. slomili mi èempres, ozidali dvori¹ta i glume beverli hils. pro¹le godine, doðem sautom do kampa, parkiram sa strane, sedim pu¹im gledam u nemaèko groblje, kad eto ga neki d¾ip, lep nov, neka doterana opanèarka unutra, ne ume da proðe nego mota, ja je gledam, fap da proðe iz jednom i nekako proðe i na kapiju kampa ¹u¹u 'èuvaru' ne znam èega. i eto ga baja kod mene na prozor, onako ozbiljan. i progovori (to ne volim nikako)

ne mo¾e¹ tu da stoji¹.

e? ti dru¾e hoda¹ po mojoj zemlji, reko.

izvini, reèe ozbiljni èuvar i ode. ja stajao jo¹ po sata i oti¹o.

pa tako razmi¹ljam, ako jo¹ ima¹ ¹ta tamo, ne prodavaj nipo¹to. doæe vreme kad æe¹ da se vrati¹.

Tatica




Има нас још Кушутњачана. Моја родна кућа, на слици у кружићу.



Kostić

ovo dole kod biv¹e RKbeograd, tu je negde andraks drinkstore. moje gore iznad hipodroma de ona 'kockica' od 'kuæa'. 'uèiteljsko naselje'

Lazic

Uz rizik da zvuèim kao bananamen Zmaj, kad sam bio mali mislio sam da je Konjarnik kraj sveta, ali vi ste bre ljudi iz ¹ume...:o ;D :-*

Kostić

aha. divlji, samo¾ivi, ne volimo vikend ro¹tiljd¾ije i njihovo ðubre, drkavu glasnu muziku iz auta, tatinu decu i prido¹le 'graðane', kao ni njihove automobile pored peèurke.

nekad je taj ko¹ bio nezanimljiv. meðutim, gledali ljudi televizor pa vidli kako tamo negde u svetu gospoda ¾ive po takvim mestima, pa nado¹li ko polava na obrenovac. tamo gde je sad RZ za SiR pa do one 'kafanice' biv¹e prodavnice u kojoj je radio izvesni ðoka, su bili vinogradi. tu bila jedna kapija i moj æale stalno i¹o i 'krao' gro¾ðe. ne da prodaje, nego ono, ode klinac pa jede. jednom gazda nabud¾i kapiju slancima i katancima il kako veæ, zaboravio sam, a deca se sete pa odnesu celu kapiju i opet uðu i jedu gro¾ðe.

¹uma je bila te¹ka divljina, gazili smo zmije, jednom neko pregazio ¹arku od vi¹e od metar, ispred kuæe bila ¹ljaka a 10 m dalje divlja ¹uma. i moj sveti kesten na kome sam proveo najlep¹e trenutke, ako ne raèunam banderu sa koje sam pao na zemlju i osto ceo a u travi osto ja preslikan ;D ko u filmu. otad mi ne¹to nije ba¹ dobro pa se stalno smejem i tikujem, ko vilijam volas ;D

tvoj konjarnik nije bio daleko od nas, al bio malo civilizovaniji. ;D