Glavni meni

bluetooth , telefoniranje u toku voznje , komunikacija vozac-suvozac

Započeo Darko, 01 Jun, 2014, 15:52

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

clutch&brake

Citat: UFF poslato 04 Februar, 2015, 22:05
jos samo da ga kupis i svakom kolegi koji zeli da vozi pored tebe :)
i onda jos samo da uklopis da svi imate slicne motore, stilove voznje, godisnji odmor u isto vreme, novca i da vas interesuje voznja do iste lokacije
samo

nemamo iste motore ali ostalo si dobro nabrojao ;D
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

mareskin

Citat: UFF poslato 04 Februar, 2015, 22:31
samo kazem jebeno je to sve uklopiti... a ako stilovi voznje nisu isto onda ni puitne brze nisu pa onda kao da ne idete zajedno, ili idete a neko se smara... onda kad stignete neko hoce da gleda istorijske znamenitosti a drugi hoce na plazu a treci u klub... neko bi ostao dva dana drugi sva sata..


Sve si u pravu i nisi u pravu. Meni na prvom mestu komunikacija slu¾i za liènu upotrebu, za upotrebu sa suvozaèem i tek na kraju za vezu sa drugim vozaèima. Tako da ima svoju funkciju kako god okrene¹. A od vi¹ka glava ne boli.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

UFF

ma znam bre ja imam interphone f4 i koristim za telefoniranje, slusanje navigacije i muziku
samo mi glupo kad prodaju uz pricu kako vas pun Q moze da se vozi u grupi i svi da komunicirate medjusobno kao domet 500m ali ako je po motor na svakih 500k a ima vas 3 onda je 1.5km
koliko njih u srbistanu ima 200e da da za komunikaciju i jos da ide u isto vreme kad i ti tamo gde ides i ti i da vas bude 5 kom svi sa istom komunikacijom?
hocu da kazem da je ta grupna komunikacija super fora ali da ces je retko ako i uopste koristiti

PECA BMW

Citat: eclipse4 poslato 01 Jun, 2014, 20:42
ja sam ranije koristio toki voki (app) preko blututa.....podesavanje da se ukljuci na glas i funkcionisalo super....

Imam dve kacige sa Bluetooth uredjajima i sad trazim aplikaciju za android da ih spojim preko fona i bas to da se komunikacija (taj kao konferenciski poziv) uspostavi kad neko krene da prica ..

znam da moze ali nisam se snaso u trazenju te aplikacije pa ako ima neko da mi to malo detaljnije objasni
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

dr32

Daj da malo osvezimo temu, aj vi sto ste ovo pokupovali i do sada se siti ispricali, podelite svoja misljenja, kako su se pokazale, koje su prednosti, ima li mana, da niste culi ili probali nesto bolje, a u ovom pristupacnijem cenovnom rangu, kakva je komunikacija medju motorima u pokretu, do koje brzine, daljine isl.. Vidim da na aliexpresu mogu da se nadju za neke normalne pare.
4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

joka

Ove godine se vozim sa Interphfone F3MC, cena proletos bila oko 25 hiljada, za par, naravno din. Probao sam prvo F5MC, koja je kudikamo bolja, ali je cena bila vi¹e nego dupla. Po¹to supruga ima, da tako ka¾em niskobuð¾etnu kacigu, da bi prièali, to mo¾e do brzine od 100- do 120, posle ¹umovi vetra èine svoje, ¹to je donekle i dobro, kad poène da komentari¹e vo¾nju ili poène da se svaða,  [blahblah]   samo gas, i posle smo u tunelu, samo  ¹¹¹¹¹¹¹¹¹¹¹¹¹¹¹¹¹¹   [zvizdi]   Moja kaciga je ne¹to bolja, pa èujem navigaciju, ili muziku do recimo 150 /h. posle prelazi iz turing vo¾nje u sport, a tada i ne treba ni¹ta da te ometa. Dobra stvar pri du¾oj vo¾nji, da razbije¹ malo monotoniju, i da se ne sporazumeva¹ gurkanjem u leða, ili drmanje ramena.   [ninja]  

p0peye

То је 200 јура пар. Има ли ко коментар за ове "народне"?
+ + Только байкеры знают, почему собака высовывает голову из окна автомобиля + +

UFF


eclipse4


banevuk

Citat: joka poslato 28 Avgust, 2015, 22:24
Ove godine se vozim sa Interphfone F3MC, cena proletos bila oko 25 hiljada, za par, naravno din. Probao sam prvo F5MC, koja je kudikamo bolja, ali je cena bila vi¹e nego dupla. Po¹to supruga ima, da tako ka¾em niskobuð¾etnu kacigu, da bi prièali, to mo¾e do brzine od 100- do 120, posle ¹umovi vetra èine svoje, ¹to je donekle i dobro, kad poène da komentari¹e vo¾nju ili poène da se svaða,  [blahblah]   samo gas, i posle smo u tunelu, samo  ¹¹¹¹¹¹¹¹¹¹¹¹¹¹¹¹¹¹   [zvizdi]   Moja kaciga je ne¹to bolja, pa èujem navigaciju, ili muziku do recimo 150 /h. posle prelazi iz turing vo¾nje u sport, a tada i ne treba ni¹ta da te ometa. Dobra stvar pri du¾oj vo¾nji, da razbije¹ malo monotoniju, i da se ne sporazumeva¹ gurkanjem u leða, ili drmanje ramena.   [ninja]   
[rofl] [rofl] [rofl] [rofl]

UFF


Hohštapler

Citat: p0peye poslato 28 Avgust, 2015, 23:52
То је 200 јура пар. Има ли ко коментар за ове "народне"?

Imam ja. Extra stvar. Ne vidim ¹to bi ikad kupio te skuplje. Mi ove sa Aliexpresa arèimo veæ godinama, za ni 80 dolara par.
Ima extra bateriju 10-12 sati prièanja, mo¾da i du¾e, ne znam po¹to ih gasimo kad stanemo, ali traje, i domet je dobar, znam da ja cimera "izgubim" iz slu¹alica kad on krene ka zgradi a ja èekam na semaforu u Braæe Ribnikar da skrenem u M. Dimitrijeviæa i na pola ulice ga tek ne èujem.
Ma extra stvar, nema ¹ta da se razmi¹ljate,
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

eclipse4

ja sam svojevremeno (za telefon prvo) sekao slucali od telefona i izbacio sluske,zatim kod kineza kupio slusalice za pc,raskomadao ih ;) izvukao zvucnike i stavio po strani.
isecen kabal od telefona sam provukao kroz kacigu u krug i doveo ih do mesta gde su usi.
mikrofon od slusalica stavio sa desne strane u "sundjeru ali tako da rupica viri napolje (u unutrasnjost kacige)
zalemio zvucnike na zice koje sam prethodno dovukao gde treba.
isekao kabal odmah do kacige i zalemi 3.5mm dzek (muski)
kupio kabal sa dzekovima od 3.5mm (muski i zenski) koji ubacim u tel i spajam sa sluskama.
kad ne zelim da koristim tel onda ne ukljucujem kabal na sluske a s obzirom da mi je odmah do kacige dzek koji sam skratio,mogu kad hocu da ga sakrijem.
cak i kad se desi da nekad nezgodno uhvatim kabal,on se samo izvuce iz dzeka,nema kidanja....

e sad kad sam hteo da zovem nekog pritisnem dugme na sluski i onda voice call....al je sranje sto moras da znas ko se kako zove + j je dz pa ako ti treba jovan moras da ga izgovoris kao dzovan...inace se desi da zove pitaj boga koga...sto je opet kazem sranje...

mareskin

Citat: Ho¹tapler poslato 30 Avgust, 2015, 13:02
Citat: p0peye poslato 28 Avgust, 2015, 23:52
То је 200 јура пар. Има ли ко коментар за ове "народне"?

Imam ja. Extra stvar. Ne vidim ¹to bi ikad kupio te skuplje. Mi ove sa Aliexpresa arèimo veæ godinama, za ni 80 dolara par.
Ima extra bateriju 10-12 sati prièanja, mo¾da i du¾e, ne znam po¹to ih gasimo kad stanemo, ali traje, i domet je dobar, znam da ja cimera "izgubim" iz slu¹alica kad on krene ka zgradi a ja èekam na semaforu u Braæe Ribnikar da skrenem u M. Dimitrijeviæa i na pola ulice ga tek ne èujem.
Ma extra stvar, nema ¹ta da se razmi¹ljate,

Napi¹i koji je model i daj link sa Aliexpressa da ljudi mogu da pogledaju.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Hohštapler

Citat: mareskin poslato 31 Avgust, 2015, 16:00
Citat: Ho¹tapler poslato 30 Avgust, 2015, 13:02
Citat: p0peye poslato 28 Avgust, 2015, 23:52
То је 200 јура пар. Има ли ко коментар за ове "народне"?

Imam ja. Extra stvar. Ne vidim ¹to bi ikad kupio te skuplje. Mi ove sa Aliexpresa arèimo veæ godinama, za ni 80 dolara par.
Ima extra bateriju 10-12 sati prièanja, mo¾da i du¾e, ne znam po¹to ih gasimo kad stanemo, ali traje, i domet je dobar, znam da ja cimera "izgubim" iz slu¹alica kad on krene ka zgradi a ja èekam na semaforu u Braæe Ribnikar da skrenem u M. Dimitrijeviæa i na pola ulice ga tek ne èujem.
Ma extra stvar, nema ¹ta da se razmi¹ljate,

Napi¹i koji je model i daj link sa Aliexpressa da ljudi mogu da pogledaju.


Izvinjavam se,
ovo
http://www.aliexpress.com/item/Blue-tooth-Motorcycle-headset-intercom-interphone-free-shipping-500M-long-receive-range-intercom/1003728907.html?spm=2114.031010208.3.68.JY4FeW&ws_ab_test=201407_4,201444_6,201409_4
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

eclipse4

eheeee pa ja nasao i slike ali nazalost ne sve :(












ups greska ;)






ada

Da podignem temu iz mrtvih.
Da li ima neka aplikacija za komunikaciju da radi za vozaca i suvozaca preko mobilnog ali da radi. Svaki savet dobrodosao.

dr32

Ili jos bolje ima li app da mozes da se javis preko whats app-a ili Vibera
4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

friziderdzija

Citat: UFF poslato 29 Avgust, 2015, 11:02
evo prodajem ja moju F4 za 60eur
m-uffe....'el tako da æe da mi da¹ to sokoæalo da probam...interesuje me...natakarim na fontele zbog navigacije i telefona

UFF

pa da si me pitao pre 3 godine kad sam to napisao i prodao je dao bi ti :)