Glavni meni

Grcka krajem meseca, zainteresovani?

Započeo UFF, 13 Maj, 2014, 03:10

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

tokio

Citat: pajche poslato 27 Maj, 2014, 13:55
Medjunarodna vozacka ti vise nigde ne treba ako imas plasticnu, ali ti treba zeleni karton za Makedoniju i Bosnu
Сад сам био у АМСС кажу не важи пластична, е сад ако на грани не траже  је ок али то му опет као и осигурање док не затреба скроз беспотребно али ако кад не дај Боже затреба...?

jevta


mrle

znaèi treba i dozvola i karton.

koliko je to para?

perlx



Major

Meni su samo Grci i trazili medjunarodnu dozvolu od svih zemalja u regionu ;)

Lazic


brana

niko mi nigde (svajcarska, italija, slovenija, hrvatska, bosna, makedonija, bugarska, madjarska, turska i grcka) nije trazio medjunarodnu. cak dok sam sam je imao mi je hrvat trazio "nacionalnu". u grckoj kada sam iznajmljivao auto pitao sam da li mi treba medjunarodna receno mi je da ne treba.
bosna i makedonija traze zeleni karton. u bosni za 10e hoce da progledaju kroz prste :D
turci su jedini pravili problem sto nisam imao ovlascenje za auto i na kraju me opet pustili.
ako bas hocete da se izlazete trosku idite kod lazica da vam pomogne oko izdavanja te medjunarodne dozvole. garant mozete da platite i u pivu :D

Dukags

I meni u Grckoj kod iznajmljivanja motora rekli ok je moze i samo ova nasa dozvola samo daj pare i teraj,  medjutim posto sam iznajmljenim motorom zapucao malo dalje nego sto je uobicajen krug, zaustave me panduri u toj nekoj drugoj regiji i mogu vam reci da me bas bas jedva pustili a da me ne privode u stanicu i to uglavnom zato sto nisam vozio glavnom dzadom nego nesto ultra lokalno uz more.., sto ce reci moze biti a ne mora da znaci?

K_A_W_A

Drustvo, evo mene u Grckoj. Jedini sam ja ispostovao Ufa i naziv ove teme  ;D
Sedim u Uranopolisu i ujutru idem na Hilandar. Stavljam slike kad se vratim  [cheers]


Makedonci trazili zeleni i saobracajnu, a Grci samo pasose. More je jako toplo, ali nema nigde turista gde god sam prolazio.

Dukags

al' me nerviras  :D         [thumb_up]

Lazic

Citat: K_A_W_A poslato 27 Maj, 2014, 22:23
Drustvo, evo mene u Grckoj. Jedini sam ja ispostovao Ufa i naziv ove teme  ;D
Sedim u Uranopolisu i ujutru idem na Hilandar. Stavljam slike kad se vratim  [cheers]


Makedonci trazili zeleni i saobracajnu, a Grci samo pasose. More je jako toplo, ali nema nigde turista gde god sam prolazio.
Jako te mrzim...;D

clutch&brake

Citat: K_A_W_A poslato 27 Maj, 2014, 22:23
Drustvo, evo mene u Grckoj. Jedini sam ja ispostovao Ufa i naziv ove teme  ;D
Sedim u Uranopolisu i ujutru idem na Hilandar. Stavljam slike kad se vratim  [cheers]



Makedonci trazili zeleni i saobracajnu, a Grci samo pasose. More je jako toplo, ali nema nigde turista gde god sam prolazio.

Samo da jos jednom osetim tu jezu pri ulasku u Hilandar
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

ProjectLord

Planiram ovo putovanje vec neko vreme, ovo bi trebalo da bude neka ruta ugrubo. Krajnji cilj je obilazak sva tri prsta na Halkidikiju i Tasos :-D , a usput da se prodje Crna Gora, Albanija, Makedonija, naravno Grcka, i nazad preko Bugarske.
Plan bi bio polazak u Petak 31.05.2014 (ako posluzi vreme) sa kolegom "forumasem", ali posto je on uleteo u neke obaveze, jos uvek nije sigurno da li krecemo zajedno na put :-/

Evo rute:
http://goo.gl/maps/lisXz


http://s27.postimg.org/yy3motg2b/ruta.jpg

Po google maps-u ruta iznosi oko 2700km, al verovatno ce preci 3000km. Kao da je to bitno  :P
Za ovu pustolovinu sam izdvojio oko 11 dana (maximum koliko sam mogao da iskombinujem sa poslom  [doh])
Neki plan je da se spava u Prijepolju (mom rodnom kraju), Budvi, Ohridu (2 noci), Solunu, negde na Halkidikiju, Tasos (3 noci), Krusevac i nazad za Beograd :-)
Ovo mi je prvo VEEEELIIIKOOOOO putovanje, i kako se blizi dan, raste nervoza i neki neizdrz  [panic]

Ako imate neke savete oko rute, spavanja, ili sta ne bi smelo da se propusti - PISITE!!!  [pop]

mkt


ProjectLord

Sa ovim iz potpisa profila :-) CBR600F4i

Hohštapler

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

UFF

Citat: mkt poslato 29 Maj, 2014, 01:56
kojim motorom ides

sa onim sto mu ga UFF uvalio
ako stigne do ohrida da bude srecan i zadovoljan [rofl]

ZEMZEM


Lazic

Citat: UFF poslato 29 Maj, 2014, 03:07
Citat: mkt poslato 29 Maj, 2014, 01:56
kojim motorom ides

sa onim sto mu ga UFF uvalio
ako stigne do ohrida da bude srecan i zadovoljan [rofl]
[rofl] [rofl] [rofl] ;D