Glavni meni

fiat 126 prepravka

Započeo Andjelo, 08 Maj, 2014, 20:42

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Andjelo

zadnje amortizere ,da opravim ploce  gde cu vezati gornnji deo amortizera  i da kupim nove amortizere , na prednjem kraju ostalo da se uradi gornja upora na amortizeru  u donjem delju amortizera  ubacen lezaj od juga radi lakseg motanja na volanu  ..zatim da se napravi nosac za letvu volana  i preradi osovina volana  jer ce biti kratka   da se srede kocnice  i ako bog  da da je vidim na cipelama  sa motorom   u pegli do 1 septembra  tj  probna voznja  .................

Andjelo

stigli delovi a stigao i ja od preko sinoc ..............sve u svemu put protekao bez ikakvih problema   ,od nedelje  se bacam  da osposobim na tockovima 

Andjelo


Andjelo

pojavio se jedan mali problem o kome nisam razmisljao ,  posto  je u  kacenju amortizera guma  sa bolcnom moracu da je za menim sa caurom  koja ce biti  fiksna to cu morati da odradim od nedelje kod strugara

rboban

Ride It Like You Stole It

Lazic


Andjelo

Citat: Laziæ poslato 24 Avgust, 2014, 00:53
i ja...:D

i ja sam nestrpljiv da je spustim na noge  a posto celo leto je bilo promaje u radionici  ,sad pre 10-tak dana kao da je neko  duvao u rog ..........radionica puna  pa cim se malo najde slobodnog vremena  bicete obavesteni  o stanju projekta   ,inace zadnji trap je resen   jos samo da ojacam  gornje kacenje amortizera   ,prednji tap da se postavi letva  i osovina volana  a flansne od golf 2 odnesene su kod strugara da ih svede na meru  kao zastavine da ne bi busio nove rupe  zbog felni ....................................

Andjelo

evo koja slika da se vidi da se nesto radi  ali sporo............








Andjelo

peglica  se vratila na tockove  cim malo dobijem slobodnog vremena  posto imam jednu R1 na farbanju   pozabavicu se postavljanjem diferencijala  i motora  ...................






Andjelo

i jos jedan problem se pojavio  u  ponedeljak resio da sredim letvu volana da je pricvrstim i stavim u funkciji    .................sredio to  sve kad ja motam u levo a tockovi u desno,    poludeo sam  ali posle malo duzeg razmislajnja dodjem do resenja  kuciste  gde je puz  moram da isecem i da prevarim za 180 stepeni   a i nazubljenu letvu isto    ,posto kod zastave i juga  kacenje  na glavcinama je sa zadnje strane  auta a ja sam na peglici zarotirao  na prednju stranu  da bi mogao da montiram letvu  a ako operacija ne uspe  moracu da kupim letvu  od peglice  ,sto se tice motora i njega sam probao  da ubacim i stace kako sam planirao  samo sto prvo moram  da pricvrstim diferencijal pa tek onda da uparim zupcanike i pravim drzace za motor 


juga

Ma ostavi tako ba¹ bi bila fora!!! [rofl]

Andjelo

Citat: juga poslato 11 Septembar, 2014, 09:29
Ma ostavi tako ba¹ bi bila fora!!! [rofl]
pa polako cu da se priviknem da vozim tako

Hohštapler

...trebao si da postavi¹ volan centralno ko McLaren F1, a onda jo¹ dva suvozaèka sedi¹ta sa strane... ba¹ bi bila fora :D
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Andreja

Da, Pegla je inaèe ¹iroka kao McLaren F1 pa ima mesta za troje u jednom redu :D
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Andjelo

ovde se vidi  u cemu je razlika izmedju letve od  peglice  na prvoj slici i letve od juga  na drugoj slici  




Andjelo

kod peglice je gledano iz pravca vozila  puz  od osovine volana  ispod  letve  a kod juga i zastave  je  iznad  letve 

Andjelo

jedno obavestenje  postavljen diferencijal   i motor   legao bolje nego sto sam zamislio ,................posto nisam imao aparat kod sebe slike  ovih dana , nisam se ni nadao da za 3-5 sati rada postavim  ovo  i to lagano uz kafu i pivo

Andjelo

evo i koja slika da ne ispadne da lazem ..............








juga


Lazic

'æe da bidne lek, more...;D