Glavni meni

fiat 126 prepravka

Započeo Andjelo, 08 Maj, 2014, 20:42

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Andjelo

zadnja osovina  idiferencijal od bmw-a


Andjelo


i Djoka mesanac  sarplaninac cuva  peglicu

Andjelo

ovo mi je potrebno iz kucista


Andjelo



da bi napravio ovo sa slike

Lazic


Andjelo

#105
nasao sam   lezaje  ali mora da se obrade kuciste  i osovina diferencijala  posto su bili konusni lezaji a moram da stavim kuglicne nasao sam jedino lezaj 6008 koji bi priblizno ogovarao   stim sto mora  osovina diferencijala da se skine  za 1mm u precniku a kuciste da se obradi na 68mm ali na mestu gde je bio semering  posto tu ima mesa  inace standardna mera  je 41x73mm x12mm  sada samo da pojurim plocu debljine 8ili10mm  dimenzije  350x350mm  i da odnesem kod strugara da to sve sredi

Andjelo

e sad pitanje   posto je orginalni odnos 15/43 zuba  planiram da izmenim  prenos  da imam sto vecu snagu a manju brzinu  pa sam danas od majstor Saleta iz Bele Crkve dobio 4-5 lancanika  uz koji je i jedan od  48 zuba pa planiram njega da ubacim     e sad pitanje je dal da ostavim ovaj od  15 zuba napred ili da stavim neki manji  od 13 zuba  ......................

Andjelo

evo pade mi nesto na ideju da ostavim orginal farove  i stopove samo da ih preradim  u led varijantu   ,i jedno pitanje ako je neko montirao  zanima me koliko su dugacki  morimoto projektori da probam da rastivim ovaj stari far i da vidim da li mogu napasovati  ovaj projektor  bi-xenon  ako moze onda bi kupio ove kristalne farove  pa bi u njih to uradio


Lazic

Stvarno ne verujem da æe¹ to èudo da vozi¹ po mraku...:o ;D

Andjelo

#109
Citat: Laziæ poslato 01 Jun, 2014, 13:57
Stvarno ne verujem da æe¹ to èudo da vozi¹ po mraku...:o ;D
pa normalno i po kisi i po mraku  :D  .......................................evo sad pregledavam po internetu  od cega da nabudjim prednji trap dok ne kupim ovaj od korse ako ne nadjem bolje resenje  na trapu od korse onda  bi trebao donje viljuske od reno clio ili megan 1 one su iste ............


Lazic

Jel to mo¾e da istrpi 100+ konja...?

Andjelo


Lazic


juga

Citat: Andjelo poslato 01 Jun, 2014, 14:06
Citat: Laziæ poslato 01 Jun, 2014, 13:57
Stvarno ne verujem da æe¹ to èudo da vozi¹ po mraku...:o ;D
pa normalno i po kisi i po mraku  :D  .......................................evo sad pregledavam po internetu  od cega da nabudjim prednji trap dok ne kupim ovaj od korse ako ne nadjem bolje resenje  na trapu od korse onda  bi trebao donje viljuske od reno clio ili megan 1 one su iste ............


[/quote Probaj da stavi¹ duple vilju¹ke, ko kod  F1, ili ako bi mogao da ubud¾i¹ od Honde civic, ona ima dobro re¹en trap!

Andjelo

majstore trouglasta viljuska je jedino resenje  za takav zahvat prepravke trapa ,  da bude funkcionalno ,da traje i da nije mnogo skupo    ..............za  G viljusku nema mesta    ,za ravnu nije  prednja daska toliko jaka da se ucvrsti  dobro  evo slika kako izgleda pegla od ispod   pa da se vidi koje bi resenje i najbrze sa sto manje zajebancija bila prepravka




Andjelo

resicu ja to samo je pitanje slobodnog vremena    ...............................

juga

Mislio sam da pokusas sa duplom viljuskom , dve kugle i sponom, lako stelovanje nagiba tocka!

Andjelo

Citat: juga poslato 02 Jun, 2014, 12:11
Mislio sam da pokusas sa duplom viljuskom , dve kugle i sponom, lako stelovanje nagiba tocka!
mislim da mi je to mnogo veca zajebancija nego sto sam ja zamislio

juga


Andjelo

evo danas odnesene tj isecene ploce  i flansne  i srce diferencijala kod strugara da to sve lepo obradi pa da ja to posle spakujem  .................... posto sam malo juce i danas ugrabio vremena radilo se oko pegle