Glavni meni

tank pad problem

Započeo Darko, 24 April, 2014, 23:37

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Darko

ja ne znam da li sam ja jedini covek na svetu koji ima problem sa ovakvim glupostima... znaci , malo malo pa mi se odlepi ivica na tank padu ... ceo zivot... ili ja ne znam to da zalepim ( kao da je neka mudrost , ali ajd ) , ili kupujem nekvalitetne koji dugo stoje pa taj lepak oslabi , jebem li ga ...

uglavnom , mnogo mi vise ide na Q ... popizdeo sam... sta da radim ? ili predlozite ako znate da ima da se kupi negde neki dobar , svez ....

gledam na drugim motorima kako lepo stoje , cvrsto , ma milinka...

eclipse4

odmasti dobro povrsinu,znam neke koji su (sto ja nikad ne bih uradio),ocrtavali flomasterom nalepnicu,zatim su deo ispod nalepnice ismirglali cisto malo kako bi povrsina bila gruba.

ali ja sve mislim da ti je problem sa masnocom ili polirom,ako poliras motor.

jedan mi je cak rekao da fenom zagreje dobro mesto i nalepnicu (tank pad) sa spoljasnje strane

Darko

jebem ga  , znam za sve to , i sve je tako uradjeno , ali opet... ja i ti imamo isti tank pad... mozda je problem sto mi tank pad ne ide direktno na rezervoar , nego na karbon foliju koja je zalepljena na rezervoar direktno a preko nje tank pad ( ne zelis uopste da znas zasto je to tako , ali mora ... ) , ali ja mislim da zbog toga jos bolje da drzi... karbon folija stoji do jaja , a tank pad na ivicama se odlepljuje

perlx

Ako je karbon folija reljefna eto ti odgovora.

Darko

pa jeste...ali sta mislis da se desava ? folija lepo lezi...

eclipse4

pa drug mozda je bas u tome problem,bolje da si nekako isekao ziletom tu foliju u obliku tank pada,pa da zalepis direktno na plastiku od rezervara......jel kod tebe metalni ili plasticni?

eclipse4

Citat: Darko poslato 25 April, 2014, 00:07
pa jeste...ali sta mislis da se desava ? folija lepo lezi...

pa prodji rukom preko folije,oseti je na prste i onda ce ti sve biti jasno ;)

Darko

vidi .. kad sam kupio motor , na njemu je bio neki sugavi mali staromodan tank pad...posle nekog vremena resim da zamenim ...skinem ja njega i imam sta da vidim...bivsi vlasnik ( nejveca legenda na svetu , glupi Francuz ) , je , kad je oterao motor na farbanje , nije skinuo taj tank pad , nego samo zastitio ... i onda sam dobio crn rezervoar sa sivim delom na kome je bio stari tank pad...

e sad , problem je sto su ovi moderniji uglavnom uzi i ne pokrivaju taj sivi deo ispod , pa ja onda zalepim karbon foliju u obliku tank pada , samo siru , i s njom sakrijem rupu od starog tank pada i na tu foliju zalepim novi tank pad... to sve bude bas lepo , ali , izgleda da kratko traje...

znam da je resenje farbanje rezervoara , ali nek to bude zadnja opcija ako je ikako moguce  ;)

Darko


Darko


a ovako je nekad bilo...




dal da mi neko uradi po narudzbini malo siri tank pad , pa da ne lepim foliju , nego tank pad koji ce prekriti svojom sirinom sve ?

eclipse4

brate dare ja ti lepo reko sta da uradis i neces pogresiti...uzmi lepo iscrtaj tank pad na foliji,mada ce ostati lepak i vec ce da se vidi gde je bio,iseci ziletom lagano foliju i zalepi direktno na rezervar tank pad.

ako nemas dobru ruku,nadji neku "hirurzinicu" i posmatraj od pozadi kako ona to radi ;)

a druga opcija ti je ujedno i najbolje a ti neces,ofarbaj ga bre nije preko sveta...evo ga decko Igor Amidzic sa foruma,odradice ti to kod od sale i ne verujem da ce da kosta boga oca....

clutch&brake

Brate jesi loood... ismirgla tank i onda kada bude menjao tank pad mora isti da kupi...
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

Darko

Citat: eclipse4 poslato 25 April, 2014, 00:38
brate dare ja ti lepo reko sta da uradis i neces pogresiti...uzmi lepo iscrtaj tank pad na foliji,mada ce ostati lepak i vec ce da se vidi gde je bio,iseci ziletom lagano foliju i zalepi direktno na rezervar tank pad.

ako nemas dobru ruku,nadji neku "hirurzinicu" i posmatraj od pozadi kako ona to radi ;)

a druga opcija ti je ujedno i najbolje a ti neces,ofarbaj ga bre nije preko sveta...evo ga decko Igor Amidzic sa foruma,odradice ti to kod od sale i ne verujem da ce da kosta boga oca....

ako zalepim samo karbon foliju na rezervoar deluje jadno , jer karbon folija nema debljinu koju ima tank pad

eclipse4

nisi razumeo iseci foliju u obliku tank pada,tako da kad lepis tank pad lepis direktno na rezervar ne na foliju.

eclipse4

Citat: njanja poslato 25 April, 2014, 00:42
Brate jesi loood... ismirgla tank i onda kada bude menjao tank pad mora isti da kupi...

ozbiljno ti kazem i to sam cuo da neki rade.....kazem ja to nikad ne bih uradio.

Darko

Citat: eclipse4 poslato 25 April, 2014, 00:46
nisi razumeo iseci foliju u obliku tank pada,tako da kad lepis tank pad lepis direktno na rezervar ne na foliju.

ahaaaa... ma gde cu to , jesi lud  , ko zna kako ce ispasti...

eclipse4

vec ti reko resenje i za to ;)

Citat: eclipse4 poslato 25 April, 2014, 00:38


....ako nemas dobru ruku,nadji neku "hirurzinicu" i posmatraj od pozadi kako ona to radi ;).....

Darko

A da uradim po narudzbini neki siri , uopste ne lepim foliju , nego samo tank pad i mirna backa,a?

perlx

Folija je reljefna i nalepnica za rezervoar ne moze da prione celom povrsinom, vremenom se prasina i stroka podvuku i ostatak lepka popusta tj. nalepnica se odlepljuje.
Zalepi na ravnu povrsinu i neces imati problem, ukloni karbon foliju i zalepi obicnu ili ofarbaj taj deo i ispoliraj ceo rezervoar, istovremeno proveris i unutrasnjost rezervoara.

Darko

dobro , u pravu si ...znaci bez folije...

ili naci siri tank pad ili uraditi po narudzbini neki oblik koji ce prekriti sivu povrsinu od starog ..

ako je rupa u sredini , ne bi trebalo biti problema ,zar ne ?