Glavni meni

poliranje spremanje motora i kola za prolece

Započeo dragan, 08 April, 2014, 13:22

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

dragan

Sta je metalic akril od boje? ,boja ne igra ulogu mada imas raznih voskova za tamnije i svetlije boje kola tj boja dolazi vise do izrazaja tj ako je metalik perla izlazi ako rucno poliras trebaju ti sudjeri za rucno ili,za masinsko .poenta je kad sve to odradis mozes da biras oces vosak ili silant ili keramiku ili neki silikon ,voskovi tipa nekih bolje drze do par meseci silanti ako odrzavas do 1 godine keramika do 2 godine ako vise slojeva neke mogu da udare i do10 godina pa cak neki daju dozivotnu garanciju s tim da se to odrzava odnosno da ne peres za sudove ili neki,samponi koji imaju veliku ph vrednost koji bi mogli da uniste to ....ako te nesto zanima slobodno pitaj,pomocu kolko mogu..
Nadam se da sam bar nesto malo pomogao...ako ti nesto treba  moz i na pp
Ili mob 064/65 22 600 cak vidim da su nabavili i za motorcikle za pranje agregata,za oklope karbon ,mat tipa gs-a sve voskovi jer ima dosta razlike

Sent from my SM-A710F using Tapatalk
samo vas posmatram...

dragan

Dok sam kuco poruku zagledo vidim par strafiti ...na laku ....kakav crnjak ..spakovacu su sutra opremu i da uradim auto .....bem ti zibot i torbe i prodavnice i guzvu.....😷😷😷😷

Sent from my SM-A710F using Tapatalk
samo vas posmatram...

PECA BMW

Hvala na pomoci svakako ..

Ma meni to treba da malo trljnem posle pranja nista specijalno , ono sto sam pre mazao radilo poso , onako masno na dodir i lepo odbija prasinu , bubice i vodu .
Problem sto ne mogu da se setim sta je to bilo , u garazi bila neka flasica tipa neki lak protektor ali nikad nisam procitao sta je i koja je marka ...
Treba mi nesto naj obicnije da traje par dana , i onako se pere motor cesto ..

A boja je akril crni , i neki sivi delovi ali oni su plastificirani ...

edit.

mislim da je ovako nesto , ili boca bese crna bila ?


Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

dragan

Ti kad stavis vosak on traje samo operes i  obrises

Sent from my SM-A710F using Tapatalk
samo vas posmatram...

dragan


Savrsenstvo...ljudiii😱😱😱

Sent from my SM-A710F using Tapatalk
samo vas posmatram...

ZEMZEM

Citat: PECA BMW poslato 08 Septembar, 2016, 23:34
Vidim ovde ima ljudi koji poznaju materiju pa rekoh da pitam ..
Koristio sam pre na motoru posle pranja neki kao Lak protektor ( ne secam se sta bese ) uglavnom malo protrljam tim i motor malo sija i teze prasinu navlaci a i vodu jako lepo odbija.
Posto sad imam naj goru mogucu boju za motor - crnu - opet bih kupio nesto da malo pretrljam motor posle pranja , valjda mi treba neki vosak ili nesto .
Ne nestto da poliram i trljam do besvesti vec samo malo da predjem "tim" na krpici , predpostavljam da to nema veze na koju boju se nanosi jer mi treba i za crne i sive delove ..

Sta da kupim i koju marku a da nije nesto profi i skupo vec nesto srednje ?
Ja trenutno koristim ovo i zadovoljan sam.
http://www.ipone.rs/ipone-proizvodi/ipone-sprejevi/clean-r-polish
A za kola i motor, kad se setim odradim i voskiranje. Pra¹ina leti sa laka.
http://www.meguiars.hr/product/376
Koristim unazad 15tak godina samo ¹ampom za kola koji u sebi ima vosak, trenutno koristim kornjaèu.

dragan

danas zavrsih auto do kraja bilo svega i svacega i na kraju udaruio keramiku..















samo vas posmatram...

ZEMZEM


dragan

Jebes to sve me boli nemog da spavam popi 2 analgina samo,bolovi da prodju..hahah

Sent from my SM-A710F using Tapatalk
samo vas posmatram...

UFF

dragane jebes kevu sta radis svaka cast ali stvarno

samo mene interesuje sta on da radi kad ga debil ocese na parkingu ili recimo u saobracaju i da kazemo taj nesavesni vozac koji je kriv bude posten pa naprave evropski zapisnik i odu u osiguranje a oni mu procene stetu na 50 eur tj sat farbanja/materijala
da li on moze tad da im kaze: ali ljudi ja sam uradio keramiku imam 10 god graancije a na to vase farbanje nemam ni mesec dana, platite mi vise, a da mu se oni svi zajedno ne nasmeju i facu i odgovore: kakava bre keramika koji kurac sta bulaznis si normalan ?

dragan

Jebes ga  takva je drzava i to si u pravu potpuno.. ne m.sa reci mene su pitali jel lepim plocice po kolima culi su al,ne znaju.....postujem slaba je ovde svest u drzavi.... ljudi oko nekih stvari....

Sent from my SM-A710F using Tapatalk
samo vas posmatram...

dragan

nemog da uplodujem snimak  ....tipa prvo pranje posle keramicke zastitie ...
samo vodom nem sampona...za sad...

https://www.facebook.com/dragan75/posts/1277976792222268?notif_t=like&notif_id=1473954730270613
samo vas posmatram...

ZEMZEM

E ¹to bi meni ovo leglo ko ...
Extra stvar

dragan

Citat: ZEMZEM poslato 15 Septembar, 2016, 21:50
E ¹to bi meni ovo leglo ko ...
Extra stvar

nije problem sve se moze zavisi odakle si javis se na pp sve se da dogovoriti
samo vas posmatram...

dragan

malo sredjivanja bilo dosadno..
ovo na masci svako rebarce obradjeno samo malo unutra..











samo vas posmatram...

dragan

audi a4 98 goidste nikad nista 2.8 sestak...
prvo sredjivanje od  daaaleke 98 al cudna boja skroz












































samo vas posmatram...

dragan

pa jel valja il da batamim poso😂😂

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
samo vas posmatram...

UFF

nemoj batalis jebo si mu kevu

da ne ispadne da hejtujem stalno a ja ustvari to gledam samo sa moje tacke gledista, sta ima da poliram koji q kad vozim po kamenju i blatu svaki dan, kad na pumpi pitaju da li da mi operu soferku umrem od smeha :D

imam kerher k5 premium kuci pa ga ne koristim jer je pointless

i hvala sto si podelio fotke sa nama  [cheers]

dragan

daj tu vapovku jebes mi sve dodji uradicu ti dzabe samo da vidin kako ces voziti posle zivo me zanima😂😂😂😂

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
samo vas posmatram...

UFF

ne treba ni dzabe samo ces mi stanjis lak a ima da bude strokav cim odem do prodavnice po leba (zato i jedem bez leba  [rofl])