Glavni meni

Motori koje vozimo (nasi motori)

Započeo UFF, 20 Oktobar, 2010, 02:50

0 članova i 17 gostiju pregledaju ovu temu.

eclipse4

beli repsol strava.....razmisljam za moj da kupim maske bas te.....

UFF

Citat: FANTOM poslato 05 Mart, 2017, 21:53
      Ma razumem sta hoces da kazes . NE mora da znaci da ako je najnoviji model da ce srce da ti zaigra . To je vise za ove sto oce da se dokazuju. 

zivi bili pa docekali da zaradis neku ozbiljniju kintu pa da te pitam sto ne vozis rozle milf huntera od pre dve decenije  ;)

eclipse4

Negooo...fali mi na motoru na zadnji amortizer onaj poklopac gde da ga nadjem (gde se ubacuje nitrogen)

FANTOM

    Rozle ne rozle za sad je odlican a i utegnutiji je nego neki motori od mojih drugara koji su po 10 godina mladji. Elem pre bi tero 1000rr 2007. nego npr. 1000rr 2017.
 Dok vecina ovih sto bi da se pokazuju bi bas uzeli taj 2017. Jer jel'te to je najnoviji model . Ko sto smo pricali nemam problem sa duzinom pa ne moram da se nadmecem, pokazujem  [cheers]

UFF

ne radi se o najnovijem modelu vec o performansama, obrtni moment, snaga, kilaza, ogibljenje, kocnice...


ako si rodjen u proslom veku nisi mogao da vozis danasnje motore i da si hteo
ali ako vec imas izbor a mozes da ga priustis niko nece duzme matoru kanturinu bre jer ne zivi se vecno

FANTOM

      Sve sto si naveo u prvom pasusu je bitno ako ides na stazu i peglas sa drustvom krugove.  Pa kao ko ce bolje da potegne , napravi bolje vreme itd. Sve ostalo je za normalnu upotrebu ili po gradu nebitno . Ili i van grada na pravcu on 250 ja 250 . BRze mi i ne treba ... Peglanje po krivinama svakako bolje sa novijim motorom , al kao sto rekoh ne volim da se trkam i dokazujem . Noviji motori da samo zato sto su laksi nista vise . Fala bogu imam muskulaturu , pa mi ni Rozle Milf Hunter nije tezak ;)

UFF

Citat: FANTOM poslato 05 Mart, 2017, 23:31
      Sve sto si naveo u prvom pasusu je bitno ako ides na stazu i peglas sa drustvom krugove. 

pa onda kupis 125ccm

trosi 2.5l na 100km, registracija 50eur, u masinu ide litar ulja, filter ulja cesto ni nemaju, gume, lanac, lancanike ne mozes ni da potrosis koliko je slab, a razvija preko 100kmh sto je ionako prekoracenje za grad i regionalne puteve

Gavrolini

Au fantom bato nemoj se izletati sa takvm izjavama. Konkretno voziti tvoj motor i voziti suzuki tipa L6 je slicno kao voziti warburga i nov ferari. Mislim kotrlja se varburg, skrece, koci ali... Jednostavno nemaju dodirnih tacaka sto se tice apsolutno svakog segmenta voznje.
I lepo je sto volis svoj motor i treba da bude tako. Ali da ima boljih, lepsih i novijih, svakako ima.

Bori¹a

Citat: UFF poslato 05 Mart, 2017, 23:34
pa onda kupis 125ccm

trosi 2.5l na 100km, registracija 50eur, u masinu ide litar ulja, filter ulja cesto ni nemaju, gume, lanac, lancanike ne mozes ni da potrosis koliko je slab, a razvija preko 100kmh sto je ionako prekoracenje za grad i regionalne puteve

nema veze to, ima nesto i u gu¹tu... meni se jedan motor npr svidja iako mi ne treba ni za kurac, niti umem da vozim, niti vozim kako on moze, ali mi je jebeno prelep i svidja mi se i kupicu ga kad tad...

UFF

potrudi se da ti isti kriterijumi budu i kad se budes zenio, daleko ce taj brak da dogura :D

FANTOM

    A bre ljudi sta ste se uhvatili .... Pa znam i ja da je L6 raketa za moj motor  :D . Ja mojim motorom zadovoljan , zavrsava mi poso kad bude bilo za novije svakako ce biti novije . Samo sam hteo reci da ne mora da znaci da ako je najnovije da je ludilo ili da se najnoviji model svakom svidja .  
   I kolko mogu primetiti Uff je nesto raspolozen danas za raspravku i svadju koliko sam iscitao po forumu po temema .  :-* opusti se covece popi pivo  [cheers] ova kisa izgleda sto je pala lose utice na tebe da nisi meteoropata  :violina:

Biker-Boy

Citat: Gavrolini poslato 05 Mart, 2017, 23:38
Au fantom bato nemoj se izletati sa takvm izjavama. Konkretno voziti tvoj motor i voziti suzuki tipa L6 je slicno kao voziti warburga i nov ferari. Mislim kotrlja se varburg, skrece, koci ali... Jednostavno nemaju dodirnih tacaka sto se tice apsolutno svakog segmenta voznje.
I lepo je sto volis svoj motor i treba da bude tako. Ali da ima boljih, lepsih i novijih, svakako ima.

E sad si ga lupio al do jaja, razlika izmedju Fantomovog GSXR-a i novog L6 je daleeeeeeeeeeeko daleeeeko manja nego izmedju Wartburga i Ferrarija,
Wartburg je pravljen da bude pre svega JEFTIN, performanse su bile totalno nebitne, i njegova namena je sasvim drugacija (shopping, odneti decu u vrtic, pa posle na pijacu prodati 100kg krompira )  a Ferrari je pravljen za cepanje, za voznju velikim brzinama, i kosta bogatstvo.

Fantomov GSXR 750 kad se pojavio, bio je poslednja rec tehnologije (za civilnu upotrebu) koju je u datom momentu posedovala fabrika Suzuki, isto kao i danasnji najnoviji model GSXR-a
i smem se kladiti da na onu matoru "kantu" iz 1994 posadis vestog vozaca, i pustis ga na stazu i pokidace sve kafe rejsere/kuronje sa najnovijim masinama.
I feel the need..... the need for speed !!!

FANTOM

     E za ove lepe reci imas pivo [cheers] . Ja imam bar 5 drugara koji imaju novije motore . Ja po gradu stignem popijem kafu gde smo naumili pojedem burek dok oni stignu. Sto ce isto reci i za negde kad idemo van Beograda. A ja ne vozim nesto spec i ne tripujem da sam profi vozac. Tako da dzaba njima nova masina kad nema umeca to sam hteo reci. Ili onaj fazon sta on je veci bajker od mene ako ima nov motor . :D  No nebitno . Ima vas ljudi ovde po forumu koji vozite ozbiljno i ja vam skidam kapu . Nisam u fazonu da moram da budem najbrzi . Imam cak i drugara koji je kupio motor , da bi mu stajao kuci u sobi . Da kad muva ribe prica e ja imam taj i taj motor. [rofl] A inace nema dozvolu i ne zna da vozi motor. Tako da ima nas svakakvih  [cheers]

UFF

Citat: FANTOM poslato 05 Mart, 2017, 23:48
I kolko mogu primetiti Uff je nesto raspolozen danas za raspravku i svadju koliko sam iscitao po forumu po temema .  :-* opusti se covece popi pivo  [cheers] ova kisa izgleda sto je pala lose utice na tebe da nisi meteoropata  :violina:

popio vec 4 kom  :-*

nego da se ne citiram sad vec za koju godinu ono sto rekoh daj boze da zaradis malo vecu kintu pa da te onda pitam sto vozis to sto vozis a ne ono staro 20+ godina sto ti se svidja

nano

Kvalitet izrade onda i sad nemos se poredi. I ta prica oko ogibljenja isto ne pije vodu, kupis FG43 i zadnji za tu suzu i koji ce fabricki da ima bolje vesanje...

Znam da motor nije fabricki al sto bas osnova taj grbavi? Sto ne L6...

! No longer available

FANTOM

    Uff : Primetio sam ti kad zapnes za nesto mora tvoja da bude poslednja .Al nema veze volim ja tebe drugarski da se razumemo  [cheers] I da kad budem imao vise para imacu i gvozdeniju i novijeg plastikanera cisto tebi u inat  :-*
    Nano : pa kovani klipovi ovo ono . Zato se i dalje turiraju po skupovima grbavci uljare ... A ne ovi novi lagani super brzi . I kao sto rekoh nov motor je nov motor to ste upravu , sve je bolje . Al i stare babe ove nase gvozdene se drze zivi bili Manijaci  [thumb_up]

bigbad86

U pravu ste i ti i UFF. Al kad vec pricas ne da nesto ne volis krivinarenje i voznju kao trkac, sto uze trkacki motor? Mogao si neki lep naked ili neki putni motor, ne znam kako se inace vozis.

Gavrolini

Ljudi ne poredite babe i zabe. To sto smo u 99% sirotinja i vozimo 30 godina stare labine i tesimo se da su to kvalitetniji motori je nas problem. Da su kvalitetniji vozili bi se i dalje na trkama i bili konkurentni novijim motorima. U wsbk se ne vozi ni proslogodisnji model a ne onaj star 5 godina. Volim ja dosta starih motora ali se ne zaludjujem bajkama da je to i slicno novom.
I pustite te price da dodje ovaj i vozi ovo a oni ono... Normalno da je vozac bitan ali stavi dva ista vozaca na motor 96 i 2016.

Biker-Boy

Citat: bigbad86 poslato 06 Mart, 2017, 21:29
U pravu ste i ti i UFF. Al kad vec pricas ne da nesto ne volis krivinarenje i voznju kao trkac, sto uze trkacki motor? Mogao si neki lep naked ili neki putni motor, ne znam kako se inace vozis.

A sto ljudi kupuju Ferrari, Lamborghinni...? Iz istog razloga, sportski auti (i motori) su prelepi, brutalan i mocan dizajn koji te prosto tera da ga zelis i kupis, i ako u realnom zivotu neces iskoristiti ni 70-80% njihovog potencijala performansi, nece ti biti udobni za voznju, ali jednostavno MORAS DA GA IMAS, previse je lep :D
Mada, meni je udobniji Sport-Turing poput  VFR750, CBR 1100XX, ZZR i slicnih nego naked kao recimo tvoj CB 750, imam problematiku sa ledjima, i bolje mi je kad sam malo vise na rukama, pa su mi ledja rasterecenija, zato sam na moj CBR stavio heblove od VFR i milina je za putovanje, a i volim krivinarenje :)
I feel the need..... the need for speed !!!

bigbad86

CB je za road bike prilcno udoban, jedino ima shit sediste, to moram prvo da prepravim :)