Glavni meni

Motori koje vozimo (nasi motori)

Započeo UFF, 20 Oktobar, 2010, 02:50

0 članova i 17 gostiju pregledaju ovu temu.

mkt

Citat: balavurda poslato 15 Avgust, 2015, 19:29
Citat: mkt poslato 22 Jul, 2015, 01:17
Misici bajo moj


Znaci gine se na poslu.

Svaki dan sa posla prolazim tuda, svaki put ga vidim na istom mestu...krasno, krasno
svaki dan druze, svaki jebeni dan
to mi je i jedina voznja koju imam :(  od kuce do posla i obratno


UFF


Kanarinac

Kako nemas posao? A ona firma gde si im odrzavao mrezu?

UFF


Lazic

A bilo je previ¹e lepo da potraje dugo... :(


@Miketa:
Ove godine napravih ozbiljnu kilometra¾u uz i niz Dimitrijalu... :o [facepalm]

Darko


BOKYBOY

...sve je extra...al mi brate tako bode oci ova selna na loncu da je to neverovatno... [veryangry]

Darko


dusankobgd

Skidaj tu fabriku i stavljaj neki aftermarket lonac tipa yoshi, akrap, mivv...

mali_zmaj

#2509
ma tu shelnu ofarbati u nesto mat crno i cao...  [pop]
jin-jang

Darko

#2510
pazi vamo !  da li je neko ikad razmisljao sta se dobija a sta se gubi ugradnjom aftermarket auspuha ?  ali ozbiljno i strucno ...  ( zvuk ne racunamo )




Bori¹a

dobijas estetiku i smanjujes kilazu...

mali_zmaj

ma kakav aftermarket... ako ti odgovara,izgled,zvuk,performanse... pusti to..nije rdjav,probijen,spaljen..,ne mjenjaj!! sad ce krenuti pametovanja,bolje je,nije bolje..,bolje uloziti para u neku drugu tehnikaliju..,npr. kocnice,gume,lanci,fazni,oni,ovi... pancirna crjeva..ittd,itd..
jin-jang

UFF

ako zvuk ne racunas nemoj ni da ugradjujes

to je razlog br 1

sta se osim toga dobija?

laksi motor sto znaci da bolje ide, mada ces to kurac da primetis
ono sto ces da primetis definitivno je da je lepsi i da nije znaru za bojlerom na sebi
takodje smanjujes sanse da se suvozac/ica opece i ostavi kozu na fabrickom izduvu


a te fore za dodatne konje zaboravi to je prica za budale, osim ako nemas motor od 20k eur i das 5k eur za full brend izduv (a i tad je dobitak ziv kurac ako vozis po ulici)

Darko

ZA - manja tezina
     - dobitak na snazi ( nisam bas siguran koliko je ovo u ZA posto se ta snaga oseca samo u visooookim obrtajima )
     - izgled

PROTIV - gubitak motornog kocenja
             - cena
             - potrosnja ode gore
             - gubitak snage u niskim obrtajima ( sto je meni bitnije nego dfobitak snage u visokim )


ima li ko sta da doda ?




Bori¹a

ovo protiv je sve netacno osim cene

Darko


mali_zmaj

eto uff sve objasnio,kile i zvuk!!  e sad ako nije nista od toga nekom nije bitno,samo pare trosi..
jin-jang

Bori¹a

kod mene je sa snagom isti kurac i sa otvorenim mivvom i sa fabrickim auspuhom... jedino sa fabrickim auspuhom brze nabije temperaturu nego sa otvorenim

UFF

ne gubis motorno kocenje
ne gubis snagu u niskim obrtajima
ne skace potrosnja zbog otvorenog izduva vec sto se ti naprzis na zvuka pa ga vise zavrces agresivnije ubrzavas i turiras na semaforima

to sve vazi za motore sa direktnim ubrizgvanjem, ove sa karburatorima ni ne smatram u motore, ko sto ni kociju ne smatram u prevoz  ;D