Glavni meni

Fotoreporta¾a "Paths of PLW", approx 1.700km, 4 zemlje CRO, BiH, MNE & SRB

Započeo fruitcake, 01 April, 2014, 14:54

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

fruitcake

Pu¹tena je najava ove fotoreporta¾e na portalu Mondo koji je, kao ¹to znamo, jedan od najveæih portala u regionu. Svi update-i biæe i tamo postovani.
http://mondo.rs/a698971/Magazin/Putevima-NOB-a/Krenimo-na-put-sa-Pedjom-Jelenicem.html

Oprema se polako priprema. Fotoaparat je kupljen u radnji PCFoto (http://pcfoto.biz) i u pitanju je model Fuji FinePix HS35 EXR. Zbog posla i pripreme za put nisam stigao da isprobam sve moguænosti ovog fotoaparata. Ima veoma dobar zum, dobru o¹trinu i ono ¹to najvi¹e volim a to je ruèna kontrola ¾i¾ne daljine. Ima i moguænost ruène kontrole fokusa ¹to je takoðe jedan veliki plus.




Po¹to sutra idem do Alje da zamenimo ulje u vilama i le¾ajeve malo æu da fotkam i ve¾bam.

Ujedno je nabavljena i vreæa za spavanje, i èeona lampa. Na Novom Beogradu je radnja outdoor opreme Zeleno Drvo (http://zelenodrvo.com). Danas mi je Zoka rekla da æe dobiti i longbordove tako da veæ vidim sebe kako le¾im u bolnici sa par kila medicinskog gipsa :) Sutra bi trebalo da se re¹i pitanje lanaca, lanèanika i guma, ali o tom potom.



VR 46

Twist of wrist!

Lazic


Andreja

Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Lazic


ЯЭВОЛУТИОН

vocko se zajebao...razvalio sam mu motor na sastavne komadice....mozda sutra bude motor gotov....mozda i krene na put...ko zna...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11


fruitcake

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 11 Jun, 2014, 19:42
vocko se zajebao...razvalio sam mu motor na sastavne komadice....mozda sutra bude motor gotov....mozda i krene na put...ko zna...
jaoj, sutra sabajle ti donosim le¾ajeve kormana i da uzmem toèkove. aj da ga sastavimo plz :D Sutra bi trebalo da stignu gume, lanac i lanèanici rano po podne...

A sad - spektakl! :D Dragi prijatelji, kako stvari trenutno stoje u petak 13og juna oko 16h kreæem na put. Startna pozicija biæe u kafiæu BarTender u ulici Strahinjiæa Bana 1. Ko god bude mogao/¾eleo da doðe da se isprièamo, slikamo i pozdravimo vi¹e je nego dobrodo¹ao. Okupljanje poèinje oko 14h. A ako neko bude ¾eleo i da mi pravi dru¹tvo u vo¾nji koji kilometar bilo bi super. Iz kafea kreæem ka Novom Sadu i posle ka Baèkoj Palanci. Drug Buda je ovim povodom odluèio da smanji cene piæa za ekipu koja bude do¹la na ovaj mali ivent  I ono ¹to je mo¾da najva¾nije, ima dosta prostora da uparkiramo na¹e makine ;)
Regularna cena kapuæina je 135din, toèenog Zajeèarskog od pola litre je 145din... Eto, èisto neke orijentacije radi. A za "drugove èlanove" æe biti i ni¾e ;) Verujem da je ovo lep gest gosn. Bude :)

Lazic

Kreæe¹ sutra, a motor ti u delovima kod Alje...:o ;D  Veeelika gre¹ka...:P ;D

fruitcake


Lazic

[rofl]

znajuæi Alju, biæe spreman za polazak, taman na vreme...:o :D

ЯЭВОЛУТИОН

Lazicu jesi isao na more
Njanja je isao na more
ici ce i Fruitcake.....bar njemu ne otvaram masinu |:)
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

clutch&brake

Ja za sl more t.j za sledecu god ove god vozim motor kod reva :D

p.s ja sam na more otisao iz drugog puta... i to nisam imao pojma dokle cu stignem... :D
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

fruitcake

vi to meni ne¹to bajsuzirate, a?! :)


Danas sam obuo Afriku novim gumama. Stavio sam Full Bore spolja¹nje gume i verovatno sam prvi u Srbiji koji je to uradio, ali navikao sam da "probijam led". Naravno stavio sam i nove unutra¹nje. Pored guma uzeti su i zadnji lanac i lanèanici koji su u gepeku i èekaju da ujutru rano odem do majstora da se to zameni. Ali pre toga æu morati sabajle da odem na suptrotni kraj grada po prednji lanèanik i onda ekstra brzo da odem do majstora da se to sklopi. Jedna meni draga osoba jednom je rekla: "Predra¾e, ti da uradi¹ ne¹to jednostavno granièi se sa nemoguæim, sve mora da bude toliko ****** komplikovano!" I potpuno je u pravu :D Oko 14h ekipica æe doæi u BarTender da se isprièamo i pozdravimo. Mo¾da æe se neki i provozati deo puta samnom ¹to bi bilo skroz kul :) Na ovim fotkama ©onesi i ja prièamo o planiranoj ruti fotoreporta¾e u Gevari a Marko Rupena je iskoristio momenat da ovekoveèi trenutak kada sam se totalno zbunio u obja¹njavanju samo da bi posle mogao da mi se smeje i ka¾e: "E, rekao sam ti!" :)








mkt

uuuuuu nove gume aaaaaaa sad mozes i preko 100 da teras u krivini

perlx


Lazic

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 12 Jun, 2014, 20:55
Lazicu jesi isao na more
Njanja je isao na more
ici ce i Fruitcake.....bar njemu ne otvaram masinu |:)
:-*

tokio

 :o prijatelju ti sa ovakvim pripremama ako ne zavrsis u Mongoliji nista nisi uradio, ja na more motorom odem cim ne ukocim na Divcibarama ili Zlatiboru a ti ga pripremas ekspediciju kao za Discovery  :o

fruitcake

Prvi dan - Polazak u "minut do dvanaest"

Ukratko - neverovatan dan! Prvo, jurnjava da se kupi prednji lanèanik ¹to sam i uspeo u radnji u Batajnici oko 9 ujutru, pa onda munjevitom brzinom na suprotni kraj grada, taènije Petlovo brdo, kod majstora Alje da se to sve namontira. I uspevamo da zavr¹imo oko 12:30 (!) a ja se jo¹ nisam spakovao. Vreme lagano teèe, mene hvala blaga panika u kombinaciji sa euforijom.








Buduæi da je sve kasnilo (kao i uvek) i ja sam zakasnio na sopstveni ispraæaj. Moj boorazz Mi¹a nije mogla da me èeka i ja joj se javno izvinjavam zbog toga i ima piæe zbog toga :) U BarTenderu smo se okupili, isprièali, malo slikali, i posle toga smo lagano krenuli. Bilo mi je veoma drago ¹to su me drugari ispratili do izdvajanja za aerodrom Nikola Tesla, bila je to lepa vo¾nja i prizor. Pet Hondi od toga èetiri Afrike i jedan Transalp. Nadam se da æe ekipa okaèiti fotke :) Takoðe hvala i Kizi Betmenu i Dragi¹i ¹to su do¹li da me isprate :)



















fruitcake

Dan drugi - Svevideæe vanzemaljsko oko u Podgariæu

Prespavao sam nadomak Baèke Palanke u jednom odmarali¹tu na obali Dunava. Ujutru rano, veæ oko 6 sati poèeo sam da se pakujem i kada sam si¹ao do motora doèekao me jo¹ jedan odbor za ispraæaj :) Bili su malo stidljivi i nisu hteli da se slikaju, taman se namestim i lepo ukadriram a oni poènu da se rasipaju po livadi. Ali kada sklonim aparat onda je sve ok :) ©to se motora tièe primetio sam po izlasku iz Novog Sada da mi korman na neravninama "udara". Kao da neki le¾aj nije dotegnut kako valja, i to ovaj u trouglu. Probao sam pre polaska to da sredim ali nisam mogao jer mi je falio jedan kljuè. Proverio sam i osovine za svaki sluèaj ali su mi one delovale ok.








Granicu sam pre¹ao izuzetno brzo. Ljubazna granièarka na Hrvatskoj strani je to prilièno ekspeditivno zavr¹ila. Malo smo poprièali gde idem i ¹ta radim, o fotoreporta¾i, koja mi je ruta i plan, i po¾elela mi sreæan put. Na pola puta do Vukovara poèela je ki¹a da pada koja me je dr¾ala do Osijeka. Na ovoj benzinskoj pumpi na izlasku iz Osijeka ki¹a je prestala i odmah se razvedrilo. Skinuo sam ki¹no odelo, popio malo vode, pojeo bon¾itu i nastavio dalje ka Virovitici, potom Gare¹nici i na kraju ka Podgariæu.






Do Podgariæa gotovo da nisam ni stajao. Putevi su fenomenalni. Nisam ba¹ po¹tovao ogranièenja moram priznati. Malo krivina ima na severu Hrvatske, uglavnom su pravci. Putevi poèinju da zavijaju kada se krene od Virovitice ka Gareènici. Na tom putu nai¹ao sam na jednu kuæu koja nema veze sa partizanima ali bih se kajao da nisam stao i slikao.










Do Podgariæa nisam imao nikakvih problema. Putna signalizacija je odlièna tako da GPS gotovo i da ne treba. Svratio sam do nekog odmarali¹ta gde se ba¹ u tom trenutku pripremala svadba. Pitanje gde je spomenik pretvorilo se u troèasovni razgovor u kom sam u¾ivao. Prièali smo o svemu i svaèemu, smejali se i u¾ivali u vremenu i ambijentu. Steva, Pero, Bojan i Igor su mi ulep¹ali po podne. Hteo sam da ostanem jo¹ malo ali ima jo¹ dosta da se putuje pa sam morao da krenem.






Koliko mi nije bilo te¹ko da naðem mesto Podgariæ toliko je bila agonija dok nisam na¹ao put do spomenika. Nema nikakvog znaka, a da stvar bude jo¹ gora spomenik se jasno vidi sa svih strana. Jedva nekako naðoh pravi put koji vodi uzbrdo ka njemu i bio sam sreæan ¹to sam prestao da uleæem motorom ljudima u dvori¹te. U toj jurnjavi izgubio sam sigurno pola sata, ako ne i vi¹e.




















Sledeæe u planu je Jasenovac. Ruta kojom sam krenuo je Gare¹nica - Kutina - Novska - Jasenovac. Na raskrsnici u Gare¹nici susretnem se sa dvojcom bajkera. Kada se upalilo zeleno sva trojca smo skrenuli ka Kutini i tako zajedno smo se vozili sve do Jasenovca. Ja sam bio na èelu a oni su me pratili. Bila je lepa vo¾nja, a i za promenu imao sam dru¹tvo. Nadomak spomen parka "Kameni cvet" zaustavili smo se na jednom pravcu, upoznali se i malo poprièali. Momci su iz Èe¹ke i krenuli su ka Bosni. Do spomen parka smo oti¹li zajedno gde smo napravili par fotografija, i malo se isprièali. Po¹to sam ja malo gnjavio i tra¾io dobre uglove oni su se veæ spakovali. Pozdravili smo se i oni su produ¾ili dalje dok sam ja ostao da slikam i voz.
































Razmi¹ljao sam da li da odem i na Kozaru, ali sam od te ideje odustao. Krenuo sam direktno ka Banja Luci. Kada sam pre¹ao granicu put je bio u lo¹ijem stanju i sada se veæ prilièno oseæalo da korman "udara". Izbegavao sam neravnine koliko god je to moguæe bilo. Kod Gradi¹ke sam iza¹ao na autoput. Meni se èini da je nov, vozio sam preko 130km/h sve vreme i da nije bilo vetra mislio bih da stojim u mestu. Brzo sam stigao do Banja Luke. Seo sam u kafiæ, javio svima gde sam i da sam ok. Ubrzo je do¹ao Daniel (Mali Zmaj) sa kojim sam se i zvanièno upoznao. Prièali smo o turi, a izmeðu ostalog ja mu spomenem i problem sa kormanom. Pozvao je drugara, popili smo kafu, spakovali se i pravac kod njega da to namestimo. Problem je bio u le¾ajevima kormana, malo smo dotegli i sada sve radi kako treba. Kada smo zavr¹ili uparkirali smo motor u gara¾u, oti¹li na pivce i posle na konaèi¹te. Moram reæi da mi je dan bio jako dinamièan, mo¾da i fizièki naporan, ali takoðe lep, ispunjen, dobro i kvalitetno ispunjen :)