Ćao, Anonimni posetioče
Stranice: 1 [2] 3 4 5 6
Štampaj
Autor Tema: Fotoreportaža "Paths of PLW", approx 1.700km, 4 zemlje CRO, BiH, MNE & SRB  (Pročitano 15900 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
fruitcake
Pocetnik
*

Van mreže Van mreže
 Motor:
XRV750 RD04
 Facebook: Poseti
oddball

Kvalitet: +39 (25%)
Zahvalnice: 6

Odgovor #20 - 28 April, 2014, 08:27 Ocena: 0
Ignoriši

Priprema motora za put se nastavlja. Iako je stari kako-tako radio ipak sam se odlučio da stavim nov jači regler domaće proizvodnje. Na motoru ću puniti i mobilni i napajati navigaciju tako da je ovo bio neizbežan korak. Stari će služiti kao rezerva. Zamenjen je i automat migavaca. Hvala Arakisu (Rajko Vlajsović), Dragiši Nikoliću i Vanji Vladanu.

« Poslednja izmena: 07 Jul, 2014, 18:04 fruitcake »

fruitcake
Pocetnik
*

Van mreže Van mreže
 Motor:
XRV750 RD04
oddball

Odgovor #21 - 12 Maj, 2014, 23:03 Ocena: 0
Ignoriši

Pripreme napreduju. Na motoru je urađen servis. Dakle, promenjeno ulje u agregatu i stavljen Motul, dok je u kočnicama sipan Bardal. Naravno, zamenjeni su i filteri ulja, vazduha i filter goriva. Ujedno su ventili na zadnjem cilindru doštelovani, karbovi sinhronizovani i podešen je ler gas. Ne znam da li je još nešto urađeno, imam sve zapisano u sveščici ali me mrzi da idem do garaže, iskreno Smiley Perlixova i moja Afrika se družile kod Alje, a posle se srele i kod Lošmija na registraciji par dana kasnije Cheesy

Za oko nedelju dana sam prešao oko 500-tinak kilometara, a slika ispod je napravljena na kraju jedne test vožnje sa Vanja Vladanom. Krenuli smo iz Beograda, došli do Smedereva, preko Kovina krenuli u Pančevo, i na kraju seli na Gusarsku kafu u Beogradu kod zoološkog vrta. Kakva je kafa neka vam Vanja kaže, meni je bila odlična Cheesy
Mislim da će morati i ulje u vilama da se zameni pre puta ali o tom potom.

Ujedno je i zeleni karton završen kod Lošmija, i hvala mu što mi je skrenuo pažnju na tehnikalije oko istog. Moje neznanje oko tih detalja moglo je da me košta dodatnih 50 evra na "dobar dan". Najgora moguća FT1P birokratska varijanta ali srećom Loshmy saved the day. I cca 50 evra pride Cheesy Trebam još međunarodnu vozaču da izvadim i što se dokumentacije tiče sve je spremno.

Zna se i okvirni datum polaska. Kako trenutno stvari stoje 13. juna rano po podne krećem ka Podgariću. Ruta je u međuvremenu malo izmenjena. Na sugestiju drugara od Mostara neću ići direktno za Nikšić već ću produžiti najkraćim putem ka Hrvatskom primorju. Odatle uz sam Jadran idem ka Herceg Novom gde skrećem u pravcu severa ka Nikšiću. To će biti dobar trip - da vozim uz slanu vodu Smiley I još jedna izmena (za sada) je u pravcu Čačak - Kruševac gde ću napraviti mali detour ka Kopaoniku.

« Poslednja izmena: 07 Jul, 2014, 18:05 fruitcake »

Lazić
GayLord
Global Moderator
Mega Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:
"Is this how time normally passes...? Really slowly...? In the right order...? If It`s one thing I cant stand, it`s an unpunctual alien attack..."  The Doctor... Motor: KLE500 Tardis edition...
Osposobiti nesposobne, da bi onesposobili sposobne

Lokacija: Mlečni put, sunčev sistem, Zemlja, Beograd, Zvezdara...
Kvalitet: +8107 (18%)
Zahvalnice: 359

Odgovor #22 - 12 Maj, 2014, 23:10 Ocena: 0
Ignoriši

Kako je lep osećaj spremati se za put...Kiss

mkt
Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:
dignuti branici i rogljaste gume
Kvalitet: +10121 (53%)
Zahvalnice: 156

Odgovor #23 - 12 Maj, 2014, 23:15 Ocena: +1
Ignoriši

i ja jedva cekam da krene
fruitcake
Pocetnik
*

Van mreže Van mreže
 Motor:
XRV750 RD04
oddball

Odgovor #24 - 04 Jun, 2014, 09:50 Ocena: +1
Ignoriši

Relativno skoro sam imao peh sa svojim fotoaparatom. Jedna od opcija je bila da od drugara pozajmim njegov jer zaista smatram da ne bi bilo u redu da fotoreportazu pratim slikajući mobilnim telefonom  Posle sam razmišljao šta ako se tom fotoaparatu nešto desi. Ne bi se on ljutio na mene, zna da bih mu kupio nov, ali opet ostaje to da sam drugaru oštetio ili pokvario fotoaparat tako da je jedina opcija bila da kupim nov. Surfovao sam po netu i našao par odgovarajucih opcija mahom po velikim radnjama koje prodaju hardver. Međutim, jedan moj drugar profesionalni fotograf iz Camerades ekipe mi je preporučio jednu radnju na Ceraku www.pcfoto.biz. Pretrčao sam preko sajta, našao otprilike šta me zanima, otišao do njih i sa vlasnikom te radnje ušao u priču o ovoj fotoreportaži. Spontano, baš kao kada mi bajkeri uđemo u radnju moto opreme pa krenemo da pričamo sa prodavcima i vlasnicima na tu temu, a svi znamo da tada priči nikad kraja  On mi je preporučio Fuji FinePix HS35 što je bilo na njegovu štetu jer je bio nešto jeftiniji od onog što sam ja hteo da kupim, i savetovao me je da zbog načina putovanja uzmem rezervnu bateriju. Pitanje je kada bih bio u mogućnosti da je punim jer je vrlo verovatno da će me noć stići negde između dva grada ili checkpointa. Vlasnik će verovatno ovu fotoreportažu postovati na svom forumu kada se završi. Da ne ispadne da ga reklamiram sami proverite na sajtu šta ima od opreme i uporedite sa drugim prodavnicama. Baš kao što sam preneo jako pozitivno iskustvo i savete Lošmi Capo-a isto tako vam prenosim jako pozitivno iskustvo sa ovom radnjom. Kada pričate sa vlasnikom on zna o čemu priča i spreman je da pomogne, a pored toga meni je bilo dovoljno što ju je preporučio Marko Rupena.

Imam jednu lepu vest. Lepu vest za ovu fotoreportažu ali se nadam da ćete je podeliti samnom Smiley Jednom od najvećih regionalnih portala, tačnije portalu Mondo, se dopada tema i ideja ovakvog načina pravljenja fotoreportaže. Napraviće se zasebna strana i spojiće se sa njihovim tviter nalogom tako da svaka novina koju budem postovao biće tvitovana i linkovana. Datum polaska ostaje petak 13. jun. Do sada mi je to bio skroz dobar datum, nadam se da se tradicija neće baš pred ovaj put prekinuti Smiley

Što se motora tiče pred put bi trebalo da se zamene lanac i lančanici, i eventualno promeni ulje u vilama. Gume koje su na motoru će izdržati ovaj krug ali posle će biti za bacanje, izgledaće kao što Almighty kaže "Brinerke" Cheesy Možda ću i njih zameniti pred polazak, videćemo. Voleo bih da čujem kolege bajkere šta mi preporiučuju, enduro ekipa znam da će glasati za AjdeSad Scout. Ja sam na KLE-u imao Dunlop TrailMax i super su se pokazale iako su bile stare.

Lazić
GayLord
Global Moderator
Mega Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:
"Is this how time normally passes...? Really slowly...? In the right order...? If It`s one thing I cant stand, it`s an unpunctual alien attack..."  The Doctor... Motor: KLE500 Tardis edition...

Odgovor #25 - 04 Jun, 2014, 09:58 Ocena: 0
Ignoriši

Možda nije loše da ipak razmisliš o gumama, nije toliko bitno koje ćeš da uzmeš, osim da su nove... Vidiš kakvo je buđavo vreme, verovatno ćeš neko vreme voziti po mokrom, a imam loša iskustva sa starim gumama i mokrim bosanskim asfaltom...Shocked Grin

clutch&brake
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
BMW K 1200 S Honda cx500 cafe racer jawa 350 honda cb650 beverly500 Suzuki gsx750 Kawasaki GP1100z
CLUTCH AND BRAKE

Kvalitet: +4890 (61%)
Zahvalnice: 456

Odgovor #26 - 04 Jun, 2014, 10:23 Ocena: 0
Ignoriši

Pripreme napreduju. Na motoru je urađen servis. Dakle, promenjeno ulje u agregatu i stavljen Motul, dok je u kočnicama sipan Bardal. Naravno, zamenjeni su i filteri ulja, vazduha i filter goriva. Ujedno su ventili na zadnjem cilindru doštelovani, karbovi sinhronizovani i podešen je ler gas. Ne znam da li je još nešto urađeno, imam sve zapisano u sveščici ali me mrzi da idem do garaže, iskreno Smiley Perlixova i moja Afrika se družile kod Alje, a posle se srele i kod Lošmija na registraciji par dana kasnije Cheesy

Za oko nedelju dana sam prešao oko 500-tinak kilometara, a slika ispod je napravljena na kraju jedne test vožnje sa Vanja Vladanom. Krenuli smo iz Beograda, došli do Smedereva, preko Kovina krenuli u Pančevo, i na kraju seli na Gusarsku kafu u Beogradu kod zoološkog vrta. Kakva je kafa neka vam Vanja kaže, meni je bila odlična Cheesy
Mislim da će morati i ulje u vilama da se zameni pre puta ali o tom potom.

Ujedno je i zeleni karton završen kod Lošmija, i hvala mu što mi je skrenuo pažnju na tehnikalije oko istog. Moje neznanje oko tih detalja moglo je da me košta dodatnih 50 evra na "dobar dan". Najgora moguća FT1P birokratska varijanta ali srećom Loshmy saved the day. I cca 50 evra pride Cheesy Trebam još međunarodnu vozaču da izvadim i što se dokumentacije tiče sve je spremno.

Zna se i okvirni datum polaska. Kako trenutno stvari stoje 13. juna rano po podne krećem ka Podgariću. Ruta je u međuvremenu malo izmenjena. Na sugestiju drugara od Mostara neću ići direktno za Nikšić već ću produžiti najkraćim putem ka Hrvatskom primorju. Odatle uz sam Jadran idem ka Herceg Novom gde skrećem u pravcu severa ka Nikšiću. To će biti dobar trip - da vozim uz slanu vodu Smiley I još jedna izmena (za sada) je u pravcu Čačak - Kruševac gde ću napraviti mali detour ka Kopaoniku.

Moja preporuka ti je da ides do Risna pa onda zavrnes ka Niksicu... put je bruka a i duze vozis uz more... samo polako preko Jadranske u cg posto je klizava zlo...

STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!
tokio
Pocetnik
*

Van mreže Van mreže
 Motor:
Brmota
Kvalitet: +68 (38%)
Zahvalnice: 1

Odgovor #27 - 04 Jun, 2014, 11:45 Ocena: 0
Ignoriši

...
I koje su to tehnikalije oko zelenog kartona ako vec hoces, kao sto si napisao s pocetka, da podelis sa nama da ne bi i mi naletali na isto...?
Inace, iako mislim da je putovanje tek nesto veci djir po komsiluku, jer to je ipak samo bivsa Juga pa narocito onima starijima to cetiri zemlje i spremanje na neku daleku daljinu i nije nesto ozbiljno, mislim da bi to putovanje ipak moglo biti zanimljivo bas zato sto je komsiluk ;-)
Hvala unapred na odgovoru u vezi zelenog kartona.!

mareskin
Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:
Yamaha XJ600s Diversion
Kažu malo blesav...

Kvalitet: +2535 (23%)
Zahvalnice: 59

Odgovor #28 - 04 Jun, 2014, 14:19 Ocena: 0
Ignoriši

Ja sam uzeo zeleni karton prilikom registracije i nisam znao da ima nekih problema.

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg`o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu
fruitcake
Pocetnik
*

Van mreže Van mreže
 Motor:
XRV750 RD04
oddball

Odgovor #29 - 04 Jun, 2014, 15:29 Ocena: 0
Ignoriši

I koje su to tehnikalije oko zelenog kartona ako vec hoces, kao sto si napisao s pocetka, da podelis sa nama da ne bi i mi naletali na isto...?
Inace, iako mislim da je putovanje tek nesto veci djir po komsiluku, jer to je ipak samo bivsa Juga pa narocito onima starijima to cetiri zemlje i spremanje na neku daleku daljinu i nije nesto ozbiljno, mislim da bi to putovanje ipak moglo biti zanimljivo bas zato sto je komsiluk ;-)
Hvala unapred na odgovoru u vezi zelenog kartona.!
Ja sam uzeo zeleni karton prilikom registracije i nisam znao da ima nekih problema.
Generalno, vađenje zelenog kartona nije problem, ali ja sam mogao da se zeznem. Između ostalog zeleni karton važi dokle god važi aktuelno obavezno auto osiguranje jer se "vezuje" za njega. Ja to nisam znao pa sam hteo kasnije da vadim karton a samim tim bi i kraće trajao, ovako sam sve to završio kod Lošmija i traje celu godinu. Da sam se pojavio na granici bez zelenog kartona morao bih tamo da ga kupim i platim dodatno osiguranje za taj neki period i to bi koštao oko 50ak evra. Ovako, platio sam manje a traje duže. Ukratko, ako planirate put van zemlje najisplativije je da se odmah po registraciji vozila otvori i zeleni karton.

Moja preporuka ti je da ides do Risna pa onda zavrnes ka Niksicu... put je bruka a i duze vozis uz more... samo polako preko Jadranske u cg posto je klizava zlo...
Hvala, saću da bacim pogled na mape. Pitanje je samo u koje doba dana ću se naći u tom regionu. Ako bude kasnije po podne onda ću kraćim, ako bude rano ujutru onda ću lagano da čistim sinuse jodom Smiley

Možda nije loše da ipak razmisliš o gumama, nije toliko bitno koje ćeš da uzmeš, osim da su nove... Vidiš kakvo je buđavo vreme, verovatno ćeš neko vreme voziti po mokrom, a imam loša iskustva sa starim gumama i mokrim bosanskim asfaltom...Shocked Grin
Ti imaš lošeg iskustva u vožnji motora, i sulude ideje sa istim? Ne verujem ja u te priče Cheesy Razmišljam i o tome, imam još 10ak dana do polaska pa ću videti.

Lazić
GayLord
Global Moderator
Mega Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:

Odgovor #30 - 05 Jun, 2014, 21:46 Ocena: 0
Ignoriši

Nema uživanja u vožnji ako ti prednji pusti kad se najmanje nadaš...Shocked Grin

fruitcake
Pocetnik
*

Van mreže Van mreže
 Motor:
XRV750 RD04
oddball

Odgovor #31 - 06 Jun, 2014, 06:43 Ocena: 0
Ignoriši

Nema uživanja u vožnji ako ti prednji pusti kad se najmanje nadaš...Shocked Grin
u pravu si... a buduci da sam poznat po tome da kupujem polugu prednje kocnice na mesec dana... ove Miselinke sto trenutno imam ce izdrzati put ali videcu jos sta i kako, mislim da mi se smesi menjanje guma svakako...

Lazić
GayLord
Global Moderator
Mega Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:

Odgovor #32 - 06 Jun, 2014, 17:11 Ocena: 0
Ignoriši

Jaoo, zaboravio sam da ti kažem nakon požljivog proučavanja tvojih guma na slikama, opusti se, dobre su za još bar 10-15 hiljada...Kiss

edit:
mrtav sam ozbiljan...Grin

ЯЭВОЛУТИОН
Moto Doktor
Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:
zlata, kata i zeka ....babe naravno 35+
Kvalitet: +7888 (38%)
Zahvalnice: 694

Odgovor #33 - 06 Jun, 2014, 19:57 Ocena: 0
Ignoriši

kilometara, metara ili padanja...to 10 do 15000

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11
Lazić
GayLord
Global Moderator
Mega Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:

Odgovor #34 - 07 Jun, 2014, 03:48 Ocena: 0
Ignoriši

Ti si ih video izbliza, jel' ipak nisu dobre...? Cheesy

fruitcake
Pocetnik
*

Van mreže Van mreže
 Motor:
XRV750 RD04
oddball

Odgovor #35 - 07 Jun, 2014, 06:43 Ocena: 0
Ignoriši

ajd sad, i mene zanima Smiley
napred je Anakee2 a nazad Anakee1. Kada padne kisa zebre na pesackom i pune linije su prilicno klizave. Kapiram da bi to mogao biti veliki problem na onom delu puta uz Jadran sto je Njanja naveo.

Lazić
GayLord
Global Moderator
Mega Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:

Odgovor #36 - 07 Jun, 2014, 18:17 Ocena: 0
Ignoriši

To je to, imaš još par hiljada suvih kilometara...Cheesy

fruitcake
Pocetnik
*

Van mreže Van mreže
 Motor:
XRV750 RD04
oddball

Odgovor #37 - 08 Jun, 2014, 17:09 Ocena: 0
Ignoriši

Nista... Lazicu! Daj onaj pasulj! Treba videti kad ce pasti kisa Cheesy

Lazić
GayLord
Global Moderator
Mega Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:

Odgovor #38 - 08 Jun, 2014, 21:41 Ocena: 0
Ignoriši

Jebiga, bio juče pasulj, ostatke sam dao psu...Shocked Grin

balcan girl
balcan bitch
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
kawasaki EN 500 vulcan
Kvalitet: +2095 (21%)
Zahvalnice: 64

Odgovor #39 - 09 Jun, 2014, 00:09 Ocena: 0
Ignoriši

ja samo  pratim

UNTIL YOU DIE, LIVE!!!
Stranice: 1 [2] 3 4 5 6
Štampaj
Moto Manijaci  |  Putovanja, izleti, skupovi, klubovi  |  Putopisi (Urednik: Andreja)  |  Tema: Fotoreportaža "Paths of PLW", approx 1.700km, 4 zemlje CRO, BiH, MNE & SRB