Glavni meni

Moto GP 2015.

Započeo Radanovic, 31 Mart, 2014, 22:07

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Cale

Citat: VR 46 poslato 05 Decembar, 2014, 00:36
hiroshi je mnogo dobar,steta sto ne vozi za neki bolji tim  [kralj]
Apsolutno se slazem.

Radanovic

Svi su oni mnogo dobri , da nisu nebi bili tu gdje jesu .
Al' po meni Aoyama nije nista bolji vozac od Barbere , De Angelisa , De Puniea i tog kalibra vozaca .
Vozio je dve sezone Hondin prototip , pa sta je uradio ... nista ! ... rijetko kad je zavrsavao medju prvih 10 vozaca , cak je i Abraham na Ducatiu nekoliko puta bio bolji od njega.

bilo kako bilo ... vedro lice MotoGP-a , simpatican mi je njegov osmijeh  :D , i zbog toga mi je zao sto ga ne gledamo sledece godine.

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Sasa_Nis poslato 05 Decembar, 2014, 01:56
Mislim da je tim ok, treba mu malo pneumatike na ventilima.
pa da im posaljemo tecne kompresije
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Radanovic

ima nekakvih novih pravila za 2015.

- ako neko od vozaca iskoristi sve agregate i na sledecoj trci uzme novi , tu trku ce startati iz boxa 5 sekundi poslije paljenja zeleog svjetla na semaforu ( do sad je bilo 10 sekundi ) .
- kocioni sistem za prednji tocak ne smije kostati vise od 70.000 eura u paketu , odnosno 60.000 bez kocionih klijesta.
- svi timovi od 01.07. moraju koristit jedinstveni softver , s tim da ce moci koristiti razlicita podesavanja.
- Svi motori ce morati imati ''kanistere'' koji ce kupiti ulje i razne tekucine u slucaju kvara motora ... kapacitet tih kanistera je 5l za GP i M2 klasu , odnosno 3.5l za Moto3
- Moto2 klasa ce imati senzor koji mjeri pritisak u zanjoj gumi i sve gume ce morati biti naduvane na onokilo koliko je proizvodjac propisao .
- vise nece biti razgovora izmedju vozaca i direkcije trke u slucaju izricanja kazni ... ( kazne su do 3 kaznena boda , do 1000 eura i pomjeranje za 3 mjesta na startu sledece trke ) ... naravno , ako vozacima ne odgovara , imaju pravo da se zale na odluku direkcije trke.



U 2016. kapaciet rezervoara u GP klasi je 22 litre za sve motore.

Radanovic

Malo zezanja pred novu sezonu ...







Marquez u rodnom gradu otvorio fan club


Radanovic


Rossi brata ubacio kod Ponsa u Moto2 u prvenstvu Spanije.
Mali je solidan vozac , ali mislim da je pozurio u Moto2 , ako se uzme u obzir da je ove godine u Moto3 bio 16. u generalnom.


Mik

Nesto mi se cini da ce Suzuki da se obruka sa ovim. Pa je jos veca steta sto ce upropastiti bar jednog potencijalno dobrog vozaca (Vinjalesa).

Po meni bolje da su doradili 1000-ku za superbajk, a tom motoru ne fali mnogo. Time bi zadrzali (i mozda stekli nove) kupce. Mala je to firma. Njima sasvim dosta da uzmu SBK, i kupci zadovoljni jer dobijaju pouzdan motor. (Tako to meni izgleda!  [neampojma])

Hohštapler

Citat: Mik poslato 04 Januar, 2015, 01:04
Nesto mi se cini da ce Suzuki da se obruka sa ovim. Pa je jos veca steta sto ce upropastiti bar jednog potencijalno dobrog vozaca (Vinjalesa).

Po meni bolje da su doradili 1000-ku za superbajk, a tom motoru ne fali mnogo. Time bi zadrzali (i mozda stekli nove) kupce. Mala je to firma. Njima sasvim dosta da uzmu SBK, i kupci zadovoljni jer dobijaju pouzdan motor. (Tako to meni izgleda!  [neampojma])


isto mislim.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

zVuk

Citat: Mik poslato 04 Januar, 2015, 01:04


Po meni bolje da su doradili 1000-ku za superbajk, a tom motoru ne fali mnogo.


kako 'no rece kal kraclou.......bolje 6 u gp-u nego sampion superbajka.....
Ko se ljuti, uleti mu kruti

Cale

Citat: Mik poslato 04 Januar, 2015, 01:04
Nesto mi se cini da ce Suzuki da se obruka sa ovim. Pa je jos veca steta sto ce upropastiti bar jednog potencijalno dobrog vozaca (Vinjalesa).

Po meni bolje da su doradili 1000-ku za superbajk, a tom motoru ne fali mnogo. Time bi zadrzali (i mozda stekli nove) kupce. Mala je to firma. Njima sasvim dosta da uzmu SBK, i kupci zadovoljni jer dobijaju pouzdan motor. (Tako to meni izgleda!  [neampojma])

Bi oni da to moze ali razlike u ta dva takmicenja su ogromne.Dobro je da su tu.

Cale

Citat: zVuk poslato 04 Januar, 2015, 10:25
Citat: Mik poslato 04 Januar, 2015, 01:04


Po meni bolje da su doradili 1000-ku za superbajk, a tom motoru ne fali mnogo.


kako 'no rece kal kraclou.......bolje 6 u gp-u nego sampion superbajka.....
Tacno.U moto GP-u se stvara buducnost.

srbac

Ma SBK su u¹trojili zbog Honde da se ne bruka  he he he .  [rofl] [rofl] [rofl]  Èim je dorna  [povracanje] ume¹ala prste odmah se ne¹to drastièno menja....  SBK je sa vremenima do¹ao  sedmo  ili osmo mesto... u MOTO GPu . politika je to  [stop]


VR 46

koliko me nervira ovaj zubati stoner,hoce kaki nece kaki,idi bre covece igraj golf.
Twist of wrist!

Ivicat

Pa naravno da te nervira kada ti je nik "VR 46" i kada je drao tvog pulena :D

VR 46

MotoGP Historic Battles -- Rossi vs Stoner Laguna Seca 08'
Mislis ovde?  ;D
Ne mozes da poredis nekog sa dve titule i  nekog sa devet  [nono] [zvizdi]
I ja nisam komentarisao njegovo iskustvo nego to neckanje,hoce da vozi,nece da vozi itd  [neslusam]
Twist of wrist!

x3mer89

Nije se ni malo neckao, nikada nije spomenuo da ce se vracati, svaki put je poricao kada bi neki novinari pisali o mogucem povratku.
Dugo je govorio da razmislja da li da ode ali kada je odlucio to je bilo to. Testira da pomogne Hondi i da se zabavi vjerovatno.
Prva gore a ostale dole, ako nije kontra. Ako je kontra sve to isto samo obrnuto ali onda promasim..

srbac

Da, da za dzabe testira..... [rofl]

3006

Nema ¹anse da se spomene Stoner da neko ne okaèi klip iz Lagune 08...
Ko je i ¹ta je bio Stoner pokazao je Rosi u vi¹e navrata - kako kada ga je izbacio iz vinkle provokacijama a ovaj se navukao kao mlad majmun, tako i kada je seo na Dukati. Labilna liènost i najjaèi vozaè svog vremena. A po¹to se veæ povukao, Hondi nikako ne bi odgovaralo da mu padne na pamet da se vrati, pa bolje da ga plaæaju da se ponekad izduva na testiranju - vuci siti, ovce bleje.

Citat: VR 46 poslato 16 Januar, 2015, 14:49

Ne mozes da poredis nekog sa dve titule i  nekog sa devet  [nono] [zvizdi]
I ja nisam komentarisao njegovo iskustvo nego to neckanje,hoce da vozi,nece da vozi itd  [neslusam]
Ne mo¾e¹ - kameni je bio bolji. Pogledaj broj pobeda u godinama koje su proveli zajedno na stazi, dodaj ko je kakav motor vozio i pomno¾i sa onim ¹to je bilo kada su zamenili uloge i biæe ti jasno.
Odnosno neæe, kad navija¹ za Rosija niko nikada nije bio niti æe biti bolji.

Neækao se nije nikada, kada se povukao rekao je nema nazad.
I da se odjavim iz ove besmislene rasprave. Uvek isto.