Glavni meni

Moto GP 2015.

Započeo Radanovic, 31 Mart, 2014, 22:07

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Radanovic

Iako je tek poèela sezona 2014. , veæ odavno su poèela nagaðanja za sezonu 2015. , ko æe gdje voziti , jer velikoj èetvorki istièu ugovori na kraju ove sezone .

©to se tièe kalendara , spominje se da bi se moglo voziti u Salzburgringu u Austriji .


©to se tièe pravila , to ni Dorna sama vi¹e ne zna .
Biæe primjenjeno pravilo 107% , ali za kvalifikacije . Znaèi ako neko od vozaèa u prva 4 treninga ne bude u 107% vremenu od vodeæeg , neæe moæi voziti kvalifikacije , ¹to logièno znaèi da neæe uèestvovati na trci .


E sad ono najzanimljivije , timovi & vozaèi .
Dorna je objavila da je prihvatila 4 nove prijave ekipa ¹to znaèi da bi mogli imati vi¹e od sada¹njih 23 vozaèa na gridu .
Nagradni fond od 2015. æe se djeliti èak 22. vozaèa , dok æe ostali biti nagraðivani odrðenim bonusima .




Najva¾nija novost je sigurno povratak Suzukia , koji bi trebao imati 2 vozaèa .
Ukoliko Eugene Laverty doðe do titule u Superbikeu , on bi sigurno trebao biti jedan od vozaèa .



Po mom mi¹ljenju , 2015. ovu dvojicu gledamo u istoj ekipi , u Repsol Hondi .



Ducati je objavio da je zainteresovan za Lorenza , meðutim Lorenzo je poslije izjavio da nebi pre¹ao u Ducati .



Mislim da æe Rossi potpisati novi ugovor sa Yamahom , bar na jo¹ 2 godine , a kao timskog kolegu bi volio vidjeti Andreu Doviziosa .


Jedina dva vozaèa koja imaju potpisane ugovore za 2015. su Cal Crutchlow u Ducatiu i Scott Redding u Gresini Hondi .



Milsim da bi vrlo lako moglo vidjeti braæu u Tech 3 ekipi .



Chaz Davies je potpisao ugovor sa Ducatiem u SBK , nadajuæi se da bi mu to moglo otvoriti vrata Pramac ekipe . Ove godine æe par puta testirati Demosedici .



Karel Abrahama muèi povreda ramena , a mo¾da ga èeka sudbina kao i Ben Spiesa .



Od novih ekipa tu bi mogao biti Marc VDS Racing , koji bi M1 agregat ubacio u Kalex ¹asiju , a vozio bi Esteve Rabat .
Spominje se i ekipa Idemitsu Honda Asia team za koju bi Takaaki Nakagami vozio RC1000V .



Michael Jordan koji je veliki ljubitelj motociklizma , koji je nekoliko godina unazad imao ekipu u AMA superbikeu ( ove godine su se povukli ) , planira da se ukljuèi u Moto GP ili World Superbike .
Ukoliko uðe u Moto GP najvjerovatnije bi se prikljuèio nekom od timova , LCR ili Aspar .

Radanovic

Aprilia , kako bi se ¹to bolje pripremili za 2016. kad najavljuju povratak u GP , najavljuju mo¾da i koji nastup u drugoj polovini 2015.

Peugeot potvrdio ulazak u moto3 ¹ampionat 2016.

Brrka


Radanovic


Colin Edwards objavio da se povlaèi na kraju ove sezone .

Sasa_Nis

Verovatno hoce trecu titulu u WSB.

Radanovic



Bez Bridgestona nakon 2015.
Dorna otvorila tender za novog dobavljaèa guma , koji se zatvara 22. maja.


Radanovic

Iako se govorilo o promjeni kubika¾e za srednju klasu , gotovo 99.9% ostaju na 600 kubika ( KTM je predlagao dvocilindra¹e od 500 kubika , a govorilo se i o trocilindra¹ima sa 750 kubika ).
Dorna redovno odr¾ava sastanke sa vlasnicima timova , a Pons je predlagao da ostanu na 600 kubika , ali da bude moguæ izbor motora ( Yamaha,Honda,Suzuki,Kawasaki , a mo¾da bi i KTM i Mahindra napravili motor te kubika¾e ) .


Uglavnom , iako doðe do nekakvih promjena , to æe biti nakon sezone 2016. , a do tad je Honda glavna u moto2.

Radanovic


Potpisan novi dvogodi¹nji ugovor.

srbac

S kim , sa Dornom?

ЯЭВОЛУТИОН

svi koji su visji od 1.6 m i tezi od 50 kg imaju dodatni hendikep.....voze na izduvanim gumama....od 2014 godine..
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Radanovic


©ta mislite ???

Ja ga pre vidim ovde nego na Hondi.

VR 46

Pa koliko sam citao,rekao je da nece u Ducati,sad ko zna...Nije mi jasan Pedrosin status sad u Hondi,jel ce ostati?
Twist of wrist!

Radanovic

Rekao je pre poèetka sezone da neæe u Ducati , ali Ducati pokazao da mo¾e biti konkurentan , jo¹ kad ga Dall'Igna malo u¹tima sledeæe godine  ;D , a i Ducati mu sigurno mo¾e ponuditi vi¹e para nego Yamaha , u kojioj bi Rossi ponovo mogao postati vozaè No. 1


Honda ... nebi ja tu ni¹ta dirao , neka Pedrose jo¹ u Hondi.


Po meni sledeæe godine :
Honda : Marquez - Pedrosa
Yamaha : Rossi - P. Espargaro
Ducati : Lorenzo - Crutchlow
Suzuki : Dovizioso - Laverty

Chris_SM

u suzukiju bih video i Randy Depuniet ;)

Radanovic


Potvrðeno da Michelin od 2016. postaje slu¾beni dobavljaè guma .

srbac

Bilo bi lepo da Lorenco ode u Hondu pa da vidimo ko je kakav vozac..... a Col   u Yamahu...

clutch&brake

Sl godine svim srcem navijam za Suzukiiiiiiiiiiiii
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

Radanovic

Takoðe ... sledeæe godine , a i na zadnjoj trci ove godine  ;D

Radanovic

Objavljeno da Jack Miller sledeæe godine prelazi u moto2 , ime ekipe æe potvrditi u Catalunyi .
Meðutim , sad se pojavile info da æe mo¾da preæi direktno u GP , navodno LCR Honda je zainteresovana.
Ako se to desi , biæe prvi vozaè nakon 1986. koje je pre¹ao iz najslabije u najjaèu klasu GP-a.


Èekinelo ne krije nezadovoljstvo rezultatima Bradla , a iskreno sumnjam da bi Bradl mogao naæi mjesto sledeæe godine meðu prototipovima , osim ostanka na LCR Hondi.
Tako da moje mi¹ljenje ¹to se tièe Bradla 2015. , ili LCR Honda ili penzija.


Lorenzo poèeo pregovore sa Yamahom oko produ¾enja ugovora .