Glavni meni

Zamena 3D amblema (Beverly)

Započeo abarth_maniac, 26 Mart, 2014, 03:12

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

abarth_maniac

Pozdrav kolege!

Danas sam na brzaka menjao amblem na Beverlyu 500, pa mi pade napamet da ima onih kojima bi ovo moglo pomoci.

Dakle, ja se jezim kad vidim nakaradno zalepljenu nalepnicu-znak na motoru jer mi izgleda kao budzevina. Ovaj Beverly je fabrika ali su se natpis beverly ogulio (spao nikl finish) pa je covek kupio nove da mu zamenim.

Pa vam pokazujem kako to radim a da ni fabrika ne moze da vidi da je nesto menjano!  ;D

Dakle, najpre obelezim (oivicim) amblem koji je vec tu. To sam danas radio izolir trakom jer drugo nisam imao, nisam bio u svojoj garazi, ali je generalno papirna traka bolja jer se ne tegli.

Zatim sam stari amblem odvojio od plastike jednom niti iz najlonskog pletenog dzaka, mada je za to najbolji konac za zube. Nit od dzaka za krompir takodje radi posao, kao i dobar krojacki konac! :)

Pre odvajanja sam i preko starog amblema nalepio trako, kako bi posle skidanja stari natpis ostao u tacnom rasporedu, jer su slova fizicki odvojena. Ako nekad zatreba nekom ko nema natpis uopste.

Nakon skidanja, naravno, pranje ostataka starog lepka. Opet zbog uslova u tudjoj garazi, koristih nitro razredjivac, ali ga ne preporucujem. Mamara za ove stvari kao i za registracione nalepnice je medicinski ili zippo benzin.

Kad se skida traka kojom je obelezavano mesto nalepnice, treba biti pazljiv da se ne zakaci neko slovo, jer moze da se desi da se odlepi slovo. Vidi se na fotkama kako sam je je odlepljivao.

Inace, okacio sam sve fotke iako nije bilo potrebe, mrzelo me da ih biram, ne zamerite.

Evo fotki:










































Samo o¹tro i pun gas!!!!!!

Hohštapler

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

abarth_maniac

Samo o¹tro i pun gas!!!!!!