Glavni meni

Derbi GP1 revolution

Započeo jocale, 17 Mart, 2014, 08:28

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

jocale

Ljudi interesuje me ovaj skutercic, znam da mu je prenos na lanac, iskustva, da li je to prednost ili mana? Posto nikad nisam inao derbi pa ne znam nista ni o kvalitetu motora. Ako neko zna ili je probao taj skuter nadam se da ce me posavetovati da ili ne bacati pare na njega. Inace sto se izgleda tice no. 1 :) a potreban mi je skuter od 50ccm jer bi ga vozio i moj cale i brat a nemaju A kategoriju
Samo polako i pun gas

ЯЭВОЛУТИОН

agregat je kolikose secam piaggio iz runnera...vodeni....samo je prenos u reduktoru drgaciji.....fizicki moze da se ugura 125/150/180 2t piaggio, ali bi morao i prenos da se napravi u reduktoru da bi osetio benefite....dobro koci, dobro lezim ali nije ni skuter ni motor....ne glasam za njega.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Conti-Moto

Tehnicki interesantan skuter, tezak (mnogo kila) za agregat koji je u njemu.
Mnogo rasklapanja ako treba nesto da popravis, ne pase skoro ni jedan tuning auspuh.
Masina (Piaggio) je ok, kvalitetna ali slaba za tu tezinu ...
Ima boljih.
Novo !!!
Conti ROAD !!

jocale

U sustini imam skuter ali hocu nesto da je lepo i da sluzi, motor za uzivanje imam :D jedino sto mi je bitno da je kvalitetan i nista mu ne bih doradjivao, znaci serijala a imam apriliu area 51 ali je malo doradjivana, kit, auspuh, prenos, levo desno, ali mi to ne treba vise... kad sam bio klinac bilo mi je merak sada mi treba cisto kao prevozno sredstvo... u svakom slucaju hvala na pomoci :) mozda ipak potrazim nesto drugo :)
Samo polako i pun gas

bigbad86

Promeni naziv teme da trazis nesto sa tvojim zadatim parametrima da da ti ljudi pomognu?

jocale

Citat: bigbad86 poslato 17 Mart, 2014, 20:40
Promeni naziv teme da trazis nesto sa tvojim zadatim parametrima da da ti ljudi pomognu?

jos kad bih znao :D
Samo polako i pun gas

jocale

Samo polako i pun gas

ЯЭВОЛУТИОН

noup.....karburator....vodeno hladjena....kao na runneru....nije ditech nije purejet sto je isto govno drugo pakovanje....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

jocale

Cim je karb onda je druga prica... ditecha nijad ne bih kupio... mislio sam da nije prica kao sa peugeot jet forse... najveci fail medju skuterima a jedan od najlepsih...
Samo polako i pun gas

ЯЭВОЛУТИОН

@jocale
niste ne ide kao ditech-purejet-efi.....totalno je pristup 2t tehnologiji drugaciji....a trosi ko upaljac.
Problem je sto sistem nije pravio magneti marelli ili bosch...vec siemens....
Previse su ga iskomplikovali i nabili cene delova u nebo.....a mogli su da ukinu karburatore na malilim 2t motorima i da zadovolje ekoloske standarde......
Koliko pratim takmicari koji voze motocross sa 2t motorima poceli su da ugradjuji efi module na njihove agregate....menji je uticaj nagiba motora na rad agregata i potrosnja je drasticno manja....skoor upola....sto cini 5 do 6 kila manje na motoru

http://www.ecotrons.com/products/2_stroke_small_engine_fuel_injection_kit/
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

jocale

Ma ja to razumem ali popravka odnosno nova dizna izlazi oko 200e ako se ne varam
Samo polako i pun gas

jocale

A i cesto se kvare... e sad da je to kvalitetnije sigurno se niko ne bi zanosio karburatorima ali posto je situacija takva kakva jeste ipak cu da izaberem karb :)
Samo polako i pun gas

bigbad86

Ono sto je glavna prednost karba je sto mozes da ga vozis i kad se pokvari. Preliva, stuca ali radi. A komp kad crkne samo da places. Drugaru skorije crko komp na Idtech, 300e bato. Prepravljen posle na karb.

ЯЭВОЛУТИОН

Ako nekom treba negde po garazi mi je power comander za ditecha....ko voli....a kompjuter polovan koliko se secam nije prelazio 100 evra ni u sretnija vremena....a da se prepravi na karb da ide kako treba treba vise od 100 evra...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

bigbad86

300e mu je trazio majstor za nov sa sve radom i sta vec treba da se zameni. Ako se dobro secam...

jocale

ja ipak idem u ponedeljak po gp1 :)
Samo polako i pun gas

Ukisha

Uzimaj, lepo je to skuterce i sasvim dobro ces se zadovoljiti njegovim performansam, s' obzirom da ce ti trebati samo za po gradu ili po prirodi neka voznja.. :)

jocale

Hahahahah za prirodu se nadam stize uskoro :D
Samo polako i pun gas

con3

Ja sam uzeo ovaj skuter pre neki dan za po gradu i tako te sitnice ,e sad ima li neko da se razume koji kit da mu ubacim i sta da menjam nemam pojma o skuterima . ;D

bigbad86

Pa ako radi i ide, nista ne diraj :)