Glavni meni

Koji SUV kupiti?

Započeo UFF, 12 Mart, 2014, 03:30

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

brana

trenutno ih nema u oglasima ali sam probao suzuki vitaru 2.0hdi 2004. komsija iznad mene je ima. lepo visok auto, lepo ide, ima reduktor, nije velika potrosnja, stailan na putu. nije unutra kao grand ali nije ni kao puch.

Tatica

Citat: UFF poslato 29 Novembar, 2014, 21:02
X5 NEMA sa 2000ccm a ml ne znam jer mi se ne svidja ali verujem da je isti slucaj (sta onda tu medju njima da gledam?)
a za onaj G tenk .... paaaa kako da kazem a da se niko ne uvredi... nemam zelju ni da ga vozim nit minut svog zivota da provedem za ovim kokpitom ako ne moram (fala bogu pa ne zivimo vise u 70im i 80im godinama :D a dajca sam se dovoljno u vojsci navozao)

http://i.imgur.com/rPZK1YT.png

Некад није битно како изгледа, него како ради:



freepartyman

#302
Unutra izgleda retro ali i bolje to nego da je kao vecina predlozenih  kola sa ove teme pun kineske plastike..Spolja je zato do jaja i bice i dalje za 20 godina . A na oglasu pise da je registracija oko 30 000 dinara..
I became a beast to rid myself the pain of being a man

Ivicat

Svi preporucuju da ne uzimas frilendera (ukljucujuci i mene). Ali, ljudi ih voze, ima dosta polovnih delova. Jeste da nisu toliko pouzdani kao Tojote ili Hodne (ili Bmw), ali zavrsavaju posao. Ono blato sa slika nije nista za FL. Samo procesljaj malo forume na sta treba obratiti paznju i koje modele juriti. Znam da cesto skidaju kardan kako bi 'resili' problem sa prenosom.
Ista prica kao i BMW i npr Chevrolet. Tvoj BMW 2001 kosta ~5000e, Chevrolet to godiste kosta duplo manje. Ne mogu da se porede a i jedan i drugi voze te od tacke A do tacke B.

PS: Onaj Borisin Pajero je odlican, ako ti se svidja. Ne znam za konkretan primerak, vec Pajero kao auto. Ali on ti je vise za off nego za asfalt sto ima svoju cenu (udobnost, buka, brzina,...)

UFF

mkt znam da moze po blatu problem je dubok sneg :D

ivicat za sad gledam neku ok zamenu ako dobijem, ako ne onda prodaja pa kad prodam biracu u zavisnosti od ponude i buzeta u tom trenutku


Tatica

Разлика између Пинина и правог Пајера - као скутер и ЕР.
Тренутно најповољнији ТЕРЕНАЦ (не СУВ) код нас је ово:

http://www.polovniautomobili.com/oglas5376166/kia_sorento_25crdi/

http://www.polovniautomobili.com/oglas5564144/kia_sorento/

(Теренац = права засебна шасија, мотор уздужно, разводник погона/редуктор, избор 4х4 или 4х2....)

Mik

Citat: UFF poslato 29 Novembar, 2014, 23:35
mkt znam da moze po blatu problem je dubok sneg :D

Za sneg je Yugo, a cujem da ih ima i za 150 evra. Zimi ga parkiram tako sto ga (doslovno) zabijem u smet ili takvo neko navejano mesto gde drugi ne smeju ni da gledaju, i nije se desilo da ga nisam odatle isterao - bez ikakve pomisli na guranje, i sa "multisiz'n" gumama.

Na temu SUV ne znam nista (a i, posteno da kazem, boli me kurac za to). Nego kad vec ... onda premeris nerasklopljiv namestaj, i belu tehniku, i tako to sto bi mozda jednom nekad trebalo nekud preseliti ili doterati kuci. Pa onda prvo meris koliko se otvaraju vrata gepeka, pa onda "svidja mi se, posto"?
[neampojma]

Kengur

Uff je pravi covek od koga treba kupiti bmw a . Sektas. Kao sto je zeljkamp grobar, iako je dobar momak :)
Ako cujem da neko trazi bmw saljem ga kod cika kureta :)

gane

2006 Jeep Grand Cherokee  [thumb_up]

UFF

Citat: Kengur poslato 30 Novembar, 2014, 19:34
Uff je pravi covek od koga treba kupiti bmw a . Sektas. Kao sto je zeljkamp grobar, iako je dobar momak :)
Ako cujem da neko trazi bmw saljem ga kod cika kureta :)


:-* [srce] [ljubav]

Tatica

Како то раде Татице:

Big Daddy G

Bori¹a

G klasa je moj san, makar ga kupio registrovanog i vozio dok traje registracija...

freepartyman

Citat: Bori¹a poslato 01 Decembar, 2014, 02:06
G klasa je moj san, makar ga kupio registrovanog i vozio dok traje registracija...
Potpisujem ;)
I became a beast to rid myself the pain of being a man

brana

za ozbiljnu voznju po terenu nema ko se nije pokajao sto je kupio g klasu. svaki xj je izdrzljiviji od njega. delovi su mu preskupi. da je opremljen u startu i to stoji. jedan poznanik, koji ga je vozio na pitanje sto ga je prodao mi je rekao "bajo, skupo bre. to ti je kao da si na kamatu uzeo 10ke i placas kamatu svaki mesec".  
za voznju po strahinicu banu  i blagom terenu je prva liga :-) sad da ne ispadne da je auto bespomocni slucaj, moze da se prepravi i vozi po ozbiljnom terenu, samo to mnogo kosta. dokaz je i ovogodisnji pobednik serbian trophy-a, doduse tek posto je ceh sa toyotom odustao zbog glupog kvara.

zVuk

Ko se ljuti, uleti mu kruti

brana

ovde je sneg utaban. to se ne racuna. svaki auto koji ima prednji vucu ili opterecenu zadnju osovinu sa dobrim gumama ili po mogucnosti sa lancima prolazi odlicno po utabanom snegu cak i na velikim uzbrdicama. problem je kada je dubok sneg, koji nije utaban. vecina automobila vec na 30-ak cm krece da gura sneg i ponasa se kao skupljac snega ispred, ako ima spojler, a ako nema onda sav sneg ode ispod auta i nasadi se prednji deo. terenac tu dolazi do izrazaja najvise zbog svoje visine tj klirensa. meni je patos na od prilike 50 cm od zemlje, sto znaci da do pola metra necu ni da krenem da razgrcem sneg (sem sa diferencijalima), i to ako mi gume stignu skroz do zemlje sto se retko desava jer su jako siroke pa dosta utabava.

zVuk

Ko se ljuti, uleti mu kruti

ЯЭВОЛУТИОН

SUV ili terenac.....aj se dogovorite.....jedan je sposoban za blagi off i kotrlja po makadamu, a drugi je za bespuca.....ne postoji terenac sa insrument tablom kao u BMW-u....uglavnom su spartanske table jer tu niko ne trazi niti moze da dobije neki komfor.....
Nek uzme lepo grand vitaru i zavrsi posao.....vozio sam je po ozbiljnoj urvini....put odnela reka.....kotrlja se, a nije neudobna i nije ruzna iznutra,,,

znam da ima 2.0 dizel....ali ova je bila 2.4 4x4.....bem li ga...nova je preskupa...escudo valjda
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Hurricane

...Vitara je odlicna, obavezno Grand, i obavezno da nije odrzavana u Sumaru, tj da je iz uvoza, ali ponovicu, obavezno da nije Sumar!!!