Glavni meni

Koji SUV kupiti?

Započeo UFF, 12 Mart, 2014, 03:30

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Lazic

Citat: mali_zmaj poslato 17 Septembar, 2017, 12:10
Mala mazga..,ko jos ima love i volje da mu stavi neki zajeban off roud ovjes..,ima na mjesec da se popne,i da prodje gdje i prosjecna koza...
Da :D

brana


zorebre

Kad ste vec turili Samuraja u temu,da recem i ja koju.Prvo,to vozilo nije SUV nego ozbiljno terensko vozilo,samo malecko. Klasicna sasija sa karoserijom na srafljenje,krute osovine i napred i pozadi a najveca mana mu je vesanje sa lisnatim gibnjevima,trucka samo tako. Ko je kao klinac se vozio na daski s' lageri,znace o cemu pricam. Prodavali su se modeli za evropu od "97-2000te sa oprugama,spiralnim,prepoznatljivi po karakteristicnoj maski a i unutra su malo uljudjeniji. Ima i msm Spanskih modela i sa 1.9 dizel motorom do 2000 i neke al su i ti sa gibnjevima...Za nemacko trziste su imali i blokadu zadnjeg difa,zbog parkirne kocnice na kardanu,e taj tip zadnjeg diferencijala kad se preuredi malcice,tad je nezaustavljiv.Pogodan je za sve moguce prepravke,liftove i sl trakatancije. Pasuje i masina od male Vitare1.6,pa bude mali zmaj.Podlozni su koroziji,tesko se nadje neki da nije truo,jerbo su sve punoletni i jace...

brana

Slazem se.

Inace ovaj ima motor 1.6d od golfa dvojke i opruge. Osvajao je boga oca na takmicenjima, kako kod nas tako i napolju. Prenos neverovatan. Jedan od bolje opremljenih terenaca za hard kod nas.

Najveca mana mu je zato sto je uzak i nestabilan.

zorebre

Dobro sad,prepravke za hard su prica za sebe,vec. Inace,on jeste uzak al je i lagan,tako da u originalnom stanju to mu i nije neki problem. A kad mu se nakaleme tezi motor,ojacanja,pa se jos i podigne,drugo dva'jes. Izvanredan je da se provuce kroz sumu i uske puteljke,i dovoljno lagan da se ne ukopava u blato i sneg ko neke mrcine od 2+tone. Al sto skakuce na onim gibnjevima,ko ima kamen u bubregu obavezno da kupi jedan. Naravno,pre upotrebe konsultujte se sa lekarom ili farmaceutom o nezeljenim posledicama......

UFF

 [rofl]


e volim ovakve rasprave na forumu

i jos naucim nesto

Hattrick

Zore, ti se bas razumes u dzipove koliko sam zakljucio iz tvojih ranijih izlaganja. Sta mislis o Suzuki Jimny, smara me zena da joj kupim taj za grad, jer joj se svidja posto je minijaturan. Onako generalno dobre/lose strane, lakoca voznje, izdrzljivost mehanike, da li lako savladava lezece bez kocenja, udarne rupe, sahte, i "nisam videla" trotoare, a da pritom nije previse fizicki za voznju ? Onako uopsteno, zensko i Jimny, sta mislis o tome ?

zorebre

Jimny je naslednik Samuraja,ali je veoma napredan u odnosu na njega. On ima modernije vesanje sa oprugama ,servo,neki cak i klimu,zavisi od verzije opreme,centralno,elektriku na prozori,ma ko pravi auto. Vozio sam na kratko jednom,za probu,nije sampion udobnosti,ko svali kratki auto,ali je za samuraja bela ladza. Zgodan je sto je kockast pa uvek znas gde ti je koji cosak. U 2wd modu to je ko svaki drugi autic,samo zadnja vuca.Komfor voznje recimo ko stariji uno ili polo,bolje od yuga. Sedi se visoko,pa je preglednost odlicna. Preko lezeceg,bez kocenja mu nece nista al ces poskociti dobro,jer je kratak medjuosovinski, Suzukijevi motori,ti mali benzinci su nepoderivi,zahvalni.Mecu ih u sve modele sto imaju. Podvozje bi trebalo da podnosi maltretiranje zato sto je dimenzionirano za bespuce,pa mu urbano maltretiranje dodje ko vezba. Plus ces se nauzivati kad padne sneg.I unutrasnjost je pristojna,nije neka lepota ali za taj tip vozila sasvim ok. Nije on uopste tezak za voznju,fizicki,naprotiv jos je i zgodan.Meni je recimo problem,ne toliko ulazak kolko izlazak iz ovih novih sportskijih auta,odvikao sam se.Ovako samo okrenes ledja i sednes,izbacis nogu i izadjes,za moja kolena,blagodet.Ja bi ga rado imao kao drugi auto.Eto,nadam se da sam pomog'o

Zeljkamp

Kakvo misljenje imate za Kia Sorento 2.5crdi od 140ks ?
TwinZ Auto & Moto

zorebre

Ima ga prijatelj,ne ovaj nalnoviji vec prethodni model,bili smo na Sretenjskom karavanu pre 3 god zajedno,proso je svuda gde i svi ostali, bez zaglavljivanja,sto nisu svi bas mogli. Klasika,kruta sasija,snazan motor,proveren VMov,blokada i reduktor,vise terenac nego SUV,sto ovaj novi aktuelni model vise nije,on je SUV klasicni.

zorebre



Jos da nadjes ovaj otvoreni model [yahoo]

zorebre

Citat: Hattrick poslato 18 Septembar, 2017, 00:43
Zore, ti se bas razumes u dzipove koliko sam zakljucio iz tvojih ranijih izlaganja. Sta mislis o Suzuki Jimny, smara me zena da joj kupim taj za grad, jer joj se svidja posto je minijaturan. Onako generalno dobre/lose strane, lakoca voznje, izdrzljivost mehanike, da li lako savladava lezece bez kocenja, udarne rupe, sahte, i "nisam videla" trotoare, a da pritom nije previse fizicki za voznju ? Onako uopsteno, zensko i Jimny, sta mislis o tome ?
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=2&act=4&adv=21480959058317160&slink=4o58d9

Hurricane

Citat: zorebre poslato 18 Septembar, 2017, 01:18
Jimny je naslednik Samuraja,ali je veoma napredan u odnosu na njega. On ima modernije vesanje sa oprugama ,servo,neki cak i klimu,zavisi od verzije opreme,centralno,elektriku na prozori,ma ko pravi auto. Vozio sam na kratko jednom,za probu,nije sampion udobnosti,ko svali kratki auto,ali je za samuraja bela ladza. Zgodan je sto je kockast pa uvek znas gde ti je koji cosak. U 2wd modu to je ko svaki drugi autic,samo zadnja vuca.Komfor voznje recimo ko stariji uno ili polo,bolje od yuga. Sedi se visoko,pa je preglednost odlicna. Preko lezeceg,bez kocenja mu nece nista al ces poskociti dobro,jer je kratak medjuosovinski, Suzukijevi motori,ti mali benzinci su nepoderivi,zahvalni.Mecu ih u sve modele sto imaju. Podvozje bi trebalo da podnosi maltretiranje zato sto je dimenzionirano za bespuce,pa mu urbano maltretiranje dodje ko vezba. Plus ces se nauzivati kad padne sneg.I unutrasnjost je pristojna,nije neka lepota ali za taj tip vozila sasvim ok. Nije on uopste tezak za voznju,fizicki,naprotiv jos je i zgodan.Meni je recimo problem,ne toliko ulazak kolko izlazak iz ovih novih sportskijih auta,odvikao sam se.Ovako samo okrenes ledja i sednes,izbacis nogu i izadjes,za moja kolena,blagodet.Ja bi ga rado imao kao drugi auto.Eto,nadam se da sam pomog'o


..bravo covece, pises odlicno, svaka cast

Imam utisak kao da sam vec vozio oba

p.s. mogao bi malo i nekad neki novi red, razmak nesto, ali sjajno svakako

[clapp]

UFF

ali tog dzimija kao da su namerno napravili ruznog
mislim sta je sa farovima jbt dizajner imao los dan?

Lazic

Citat: zorebre poslato 17 Septembar, 2017, 23:45
Al sto skakuce na onim gibnjevima,ko ima kamen u bubregu obavezno da kupi jedan. Naravno,pre upotrebe konsultujte se sa lekarom ili farmaceutom o nezeljenim posledicama......
[rofl] [rofl] [rofl] [rofl]

zorebre

Citat: UFF poslato 18 Septembar, 2017, 08:49
ali tog dzimija kao da su namerno napravili ruznog
mislim sta je sa farovima jbt dizajner imao los dan?
Vala jeste,a i nije im prvi a ni zadnji put. Japanci i dizajn,kad ubodu,doduse retko,ubodu,
al kad ga za.eru,onda za sve pare...
Eve ga novi red.
Meni licno se kod japanaca dopada to sto kvalitet/oprema u odnosu na cenu,s obzirom da su optereceni carinama,(dobro ne svi,neki se i prave u EU)je uvek povoljniji odnod u odnosu na europska vozila,posebno svapska.

mi¹ko_kolo

Citat: zorebre poslato 18 Septembar, 2017, 10:18
Meni licno se kod japanaca dopada to sto kvalitet/oprema u odnosu na cenu, je uvek povoljniji u odnosu na europska vozila, posebno svapska.
Za¹to ka¾e¹ "¹vapska" a misli¹ na Volkswagen?! ;D

zorebre

Kazem tako a mislim pre svega na Vw, BMW i Mercedes. Opel i Ford jos imaju posten odnos prema kupcima a ostali se po mom misljenju izbezobrazise. Pre svega VW,koji sa jednom(MQB)platformom koju razvlaci uzduz i popreko prodaje ko zna koliko modela u grupaciji,pritom razlicite klase vozila. A doplate za opremu/pakete ne bih ni komentarisao. Secam se kad je izaso golf3,bila doplata za prozore na struju i to samo prednje,dok je recimo Tojota u Coroli imala svu mogucu elektriku i putni komp,a bila jeftinija.
Mercedes,tura motor od Renoa,a prodaje ti auto po ceni ko za Mercedes,jelte.
BMW,mece PSA motor u neke modele...
Ne kazem da su to losi motori,razumem donekle i razloge,ali su to "premium" marke,ne ide to.
Drugo je kad Fiat,ima PSA motor,ili Tojota, Nissan/Reno,ne foliraju se da su premium.
Ovo se posebno odnosi na nove generacije vozila,i je samo moj pogled na stvari,ne bih da ulazim u rasprave,ionako je ovo vec duboki off ....

UFF

Citat: zorebre poslato 18 Septembar, 2017, 22:43
Kazem tako a mislim pre svega na Vw, BMW i Mercedes. Opel i Ford ...


opel i ford su kurac :D


a gde je tu audi?

zorebre

Spada pod VW. Isto koriste MQB platformu za neke modele. Rodjaku se desilo na A4,2003-4,kaze pukla mi balans stangla,na zadnjem trapu. Kako bre,to ni kod yuga nije pucalo,pogledamo,kad ono nije stangla nego cevka,suplje. E sad,ako uzmemo u obzir sta je svrha te balans stangle,tu cevka ne bi trebalo da se mece,ili sam ja u debeloj zabludi jbmlg?