Glavni meni

Koji SUV kupiti?

Započeo UFF, 12 Mart, 2014, 03:30

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

cone

Citat: Major poslato 13 Mart, 2014, 16:08
Bolje od Lade Nive sigurno :) Ali to su skuplji autici ako gledas neko novije godiste.
Imas 80-o za manje para.

ma salim se ja, ali salu na stranu, drze cenu do jaja :) skuplji G 95-o godiste nego ML 2005-o :D

Aussweis


Nije bas skup, moze da se nadje manje atraktivnog izgleda, kao sto je npr ovaj beli, jednostavan je ali radi posao  [thumb_up]
Kasnije mozes da pazaris bolji enterijer i da se drndas oko toga, a ima i rashodovanih luksuznijih verzija koje su olupala deca
siromasnih roditelja  [facepalm] imamo i mi jedan koji je olupan grdno na snimanju, crni kozni enterijer ostao netaknut  ;D

@Uff
Dodjes i probas, cisto da vidis kako ide i kako se ponasa..
Ako ti se svidi, juri neki za manje para ako nadjes, do jaja, za enterijer cemo da sredimo da bude dzabe  [zvizdi]  ;D

http://s6.postimg.org/7ux5c0oep/20140313_135547.jpg





Sve ima cenu ili čast!

Andreja

Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Kanarinac

Citat: Aussweis poslato 13 Mart, 2014, 16:33

Nije bas skup, moze da se nadje manje atraktivnog izgleda, kao sto je npr ovaj beli, jednostavan je ali radi posao  [thumb_up]
Kasnije mozes da pazaris bolji enterijer i da se drndas oko toga, a ima i rashodovanih luksuznijih verzija koje su olupala deca
siromasnih roditelja  [facepalm] imamo i mi jedan koji je olupan grdno na snimanju, crni kozni enterijer ostao netaknut  ;D

@Uff
Dodjes i probas, cisto da vidis kako ide i kako se ponasa..
Ako ti se svidi, juri neki za manje para ako nadjes, do jaja, za enterijer cemo da sredimo da bude dzabe  [zvizdi]  ;D

http://s6.postimg.org/7ux5c0oep/20140313_135547.jpg






Otkud ti znas Acu? Njemu sam prodao moju r6. Inace on je ovo platio valjda 5,6000 evra, a ovo je 91,92 godiste. Sranje je samo sto ima troje vrata

Aussweis

Preko burazera, a i zivi ulicu ispod mene :D to mi komsa
Sve ima cenu ili čast!

Kanarinac

Ti si u Vodicama? Ja sam stalno u ulici ispod tebe onda :D

Boban_m

Vozio sam dugi GD300. Nista udobnije ne vozi preko grubog makadama. Jedina zamjerka je tromost/slab motor. Kad pretices najbolje je da znas kad nailazi pravac, pa ga zaletis na kraju krivine, i ako ne bude nista na pravcu-preticanje. Biras pogon 2wd-4wd u voznji do 80 km/h. Imam utisak da vjesanje i ogibljenje ne moze nikad da se sjebe.

UFF


Major

Moze al za jedno 15ak hiljada ;D

Plazma Keks


Major


Plazma Keks

veruj mi da bih, ali ne bih mogao da dobijem dozvolu...

Major

Mozes ako zapalis za Ameriku :)

Plazma Keks

jeste pa umre gomila neduznih meksikanaca

Major

Citat: Plazma Keks poslato 14 Mart, 2014, 10:43
jeste pa umre gomila neduznih meksikanaca

kolateralna steta  [zvizdi]

@ Ontopic - Uffe mislim da ces tesko naci to sto trazis za 5-6000 eur. I da kupis nesto jeftinije, moraces da ulazes dodatno i opet ces isto proci.
Bolje ustekaj jos para pa onda kupi.

Plazma Keks

za 5-6k evra moze samo kanta neka da se kupi... sad, ja volim bas te kante.
ali za propisan suv, moras da das bar 10k evra

Tatica






Моје искуство са теренцима:
Имао сам осам година Мерцедес 300ГД који је пре мене прошао три ратишта. Прешао њиме више пута целу Западну Србију (Тара, Златибор, Златар, Пештер, Рогозна....), са петочланом породицом и 2 кубика пртљага (укључујући три рез. канистера дизела). 1982. годиште, никада нисам остао на путу или ван њега. Неколико успутних кварова отклоњено на лицу места, са минималним трошковима. За осам година одржавање ме је коштало (што је морало) око 500 евра, + 300 (што није морало) за фенси оригинал алу-точкове, + 400 е за дистанцере.  Са правом навигацијом (нетбук + ГПС + војне калибрисане карте) возио сам по најзабитијим стазицама и увек се без ризика вратио кући. Ауто сам купио 2005. за 3800, а продао 2013. за 4100 евра(!)

Апсолутна препорука за оне којима треба права теренска машина (конструисана и направљена да у томе буде безусловно најбоља). Три механичке 100% блокаде диференцијала, редуктор, и могућност (само код старијих Г-класа) избора вожње са само задњим погоном.

У остале категорије (СУВ, САВ)... се не разумем.


Bori¹a


Slaninar

Kolega Tatica ima iskustvo sa pravim terenom, ali ova tema je za SUV za kurèenje, tako da d¾aba. Proma¹ena tema.  :)

Za pravi teren se ljudi kunu u te Mercedese, kockaste, kao i u Lade Nive (puno popravljanja, ali prolaze svuda dok su ispravne), dok se za pustinju kunu u Toyota Land Cruiser dizele.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

UFF

ova frontera je ok ako moze da se digne
jedino sto je opel koji nikako ne volim

major ne moram da stekam jer sam ustekao :) i rasprodao motore pa mogu da kupim i crv ko tvoj ali imam druge planove i ne daje mi se vise od 5-6k za auto koji vozim samo kuca posao kad su losi vremenski uslovi a on gubi dosta ne vrednosti svake godine vozio ga ja ili ne

zvao sam ovog za pajera iz prvog posta - ne javlja se