Glavni meni

Yamaha XS 400 racer project

Započeo wildone, 08 Mart, 2014, 17:42

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

wildone

Rastavio sam sve ovih dana i ram je skoro spreman

Paint remover je cudo









sredio karburatore







metarex

Citat: wildone poslato 26 Mart, 2014, 20:41
Rastavio sam sve ovih dana i ram je skoro spreman







jedan savet: na ove dve slike se vidi da nisi izvario ove delove kod nosaca amortizera do kraja. bilo bi pametno da to uradis jer ce bas tu kasnije poceti da korozira i na kraju ce izbiti rdja. steta posto ceo ram farbas. gledaj da nemas nikakvih rupa ili otvora u varu. inace mi lajki. samo nastavi [thumb_up]
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

wildone

Juce sam sve to popunio. Bio mi je previse nizak pa sam secirao fabricke nosace i dodao parce cevke izmedju da ga malo odvojim od tocka. To mi je bilo najsigurnije. Nije nesto lepo,ali nije ni ruzno.

Lazic

ovo ba¹ mo¾e da bude bombona...:D

juga

Odlièno brate samo nastavi!!!

wildone

Nice and clean





I idemo dalje



15 minute i 20 iljada udaraca kasnije








:D

UFF

 [clapp] scaka cast na strpljenju
ja bi verovatno popizdeo i olupao ga toliko da ga posle vise ni havarisani ispravio ne bi

chengelle

Citat: wildone poslato 27 Mart, 2014, 14:19
Nice and clean





I idemo dalje



15 minute i 20 iljada udaraca kasnije








:D
[klanjam_se] [kralj]
Nije bitno sta vozis,vec kako se osecas dok to radis!!!!

Gvozden

Svaka cast na strpljenju, ja bi to sek`o... iseku se polutke, pa im zamenis mesta...old school :)
mada ovako ti ostaje taj meki prelaz....slikaj i cepaj dalje!

wildone

To je mnogo vise posla. Ovako se za pola sata ispeglaju obe strane i odma' pocinje malterisanje i  :drka:
Evo i bonus slika


marko199

Odusevio si me voljom za rad, mngo je truda ulozeno u taj rezervoar :)

metarex

na mom GS projektu sam imao nameru da odradim ovako nesto ali se nisam usudio zato sto je moj tank bio u veoma dobrom stanju i malo sam se plasio da ga ne userem. e sad, lepo bi bilo kada bi objasnio kako si izveo ovo i koji si cekic pre svega koristio?
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

wildone

Citat: metarex poslato 29 Mart, 2014, 01:00
na mom GS projektu sam imao nameru da odradim ovako nesto ali se nisam usudio zato sto je moj tank bio u veoma dobrom stanju i malo sam se plasio da ga ne userem. e sad, lepo bi bilo kada bi objasnio kako si izveo ovo i koji si cekic pre svega koristio?
Prvo napravis sablon od papira pa ga prekopiras na obe strane. I ja sam dosta razmisljao pre nego sto sam se usudio jer je unutra cist k'o casa, ali je spolja bio katastrofa (tri sloja laka sam skinuo fabricka crvena,bordo i crna preko svega). Laksi cekic od 150,200 grama i pocnes dole na oko 3cm od coska odmerenim udarcima, ali zadrzic cekic da se ne odbije pa krenes lagano na gore i pratis crtu na oko 15mm udaljenosti. I kad stignes do gornjeg coska onda krenes prema napred i gore i dole odprilike paralelno sa prednjom vertikalnom crtom i sredina se skoz malo lupa (cisto koliko da je ubedis da se izvrne). Pred kraj samo malo opreznije oko coskova i za 15 minute je gotova jedna strana pa sednes da popijes pivo i divis se svom radu.
[cheers]

SrpskiDzedaj011

I have to return some video tapes....

masterunpa

Citat: wildone poslato 28 Mart, 2014, 21:04
To je mnogo vise posla. Ovako se za pola sata ispeglaju obe strane i odma' pocinje malterisanje i  :drka:
Evo i bonus slika


vidim i agregat si vec montirao.... :)

wildone

Danas sam imao vremena da pruzim jos malo ljubavi karburatorima jer sam u medjuvremenu kupio sportske filtere i nabavio za delove cetiri komada mikunija BS32 od katane 750.

Moji su MIKUNI BS34 sa glavnom diznom od 125 pa sam uzeo dve dizne od katane(112,5) i prosirio na 150 (za ove filtere se preporucuje 150 ili160). Ler dizna je 42,5,a pozeljna je 45. Namestio skalameriju za stelovanje nivoa goriva u casici.





Na prvu sam promasio malo, ali iz trce sam ga uboo iz prve



Spremno za paljenje




Hohštapler

Slike, teksta, nemoj da si ¹krt! :)

ps.
Ala si me lepo nasmejao sa slikom "agregata" :D
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

felix

Citat: wildone poslato 08 Mart, 2014, 19:19
Citat: zmiya poslato 08 Mart, 2014, 18:12
Kobi¹nica iza Negotina,jel ta u pitanju?Bio baar dva puta..

Bas ta

....meni ¾enèe iz Bukovèa ..... svid¾a mi se projekat .....

srbac

Ej komso potrebne su mi dve dizne 120 -125 .Sledeceg vikenda skidam drugaru blokadu sa GS 500? Moze i od Juga 55 one su 117 imas li sta?

wildone

Citat: srbac poslato 12 April, 2014, 21:47
Ej komso potrebne su mi dve dizne 120 -125 .Sledeceg vikenda skidam drugaru blokadu sa GS 500? Moze i od Juga 55 one su 117 imas li sta?
Imam i 125, a valjda imam i od juga.