Glavni meni

Kako sam postao Lazic, ili kako se ne ide u Bosnu

Započeo ЯЭВОЛУТИОН, 01 Mart, 2014, 10:52

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

ЯЭВОЛУТИОН

juce krenem u Bosnu...tacnije u Tuzlu d akupim motor...zapravo delove za moju katanu....vlasnik pomenute je Zeljko iz kluba "Ace of spades" i ovom prilikom ga pozdravljam...sve je bilo kako dolikluje i pivo i cevapi...
Dok sam cimao sadrzaj flase polako sam usitni motor u delove...iz dva razloga....da stane u Scenica i da ne drkaju na carini.
Polako sve spakovasmo pozdravismo se i krenusmo nazad....u 18 h stigosmo na prelaz Sremska Raca...tamo u za natezanje sa carinikom sa bosanske strane ostadossmo jos sat vremena da sacekamu drugu smenu....gledaju carinici traze da se naprave izlazni papiri...ja pokusavam da objasnim da nema nikavih papira i da je hrpa gvozdja i da to meni i ma emotivnu vrednost a da ne vredi nista....na kraju nekako smeksam srce sefice carine i ona nalozi carinicima da pogledaju da nema nesto jos i da me puste pa da se borim naSrpskoj strani....medjutim ova dvojca zapeli pa zapeli....uhvatili ce za brojeve na ramu i bloku...."imam ja i broj patika a farmerke imaju broj pa ne zatezete"....onda pocese da kukaju kako rade za sitne pare....setaju ih od carinarnice do carinarnice.....NE DAM PARE.....okrenusmo se i odosmo na prelaz Pavlovica Cuprija....u nadi da tamo ima neko normalan....
U put ka prelazu resih da se odvojim od bloka sa brojevima za koji su se najvise hvatali....skinem samo glavu, povadim cilindre i klipove a ostalo u njivu.....i bacim jako trule auspuhe.....sad se kajem za auspuhe...ali nekako dodjosmo do granice...
Veseli bosanac, carink, mlad...pogleda ono sto imamo u gepeku pa poce da se raspituje....te ovo, te ono...pa sta radim, pa kkao ide servis, ima li posla...vidim ja i ovaj bi neke pare..."zemljace nema bre tu nista vredno , nemoj se brukama za sitne novce",
bosanski carinik: "pa sta ces da radis na Srpskoj granici"
ja: "pa i ova je Srpska"
on: "na onoj ka vama"
ja: "kukacu ko i ovde"
on: "idi kukaj"
tako se otkotrljasmo stotinu metara preko mosta do nase carine....
carinik : "sta nosite"
ja: "neke delove od motora"
on: "da vidimo">
ja....
on: "kakv je to motor"
...krece klasicno natezanje...i ovi oce pare...neeedam
on: "sta da radimo"
ja: "pazi ovako...ja para nemam, a i da imam ne znam koliko da ti ponudim da me pustis a da se ne brukam, nego kad si u prolazu svrati na pice....jebi ga....ne moze uvek da se gleda samo profit"
on: "ajde brisite ....i nemojte skoro da vas vidim...."
nekako dodjosmo kuci oko 23 30....

a sve to zbog hrpe hrdjavih delova......ukupan trosak...puta ...sveden na minimum....putarina....auto gas i zelena karta.....carinici  [srednjiprst] [srednjiprst] [srednjiprst] [srednjiprst]
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Darko

Ti u Sremskoj Raci su stvarno indijanci...mene cimali sto puta za papire , al uvek podmazem sa 10 maraka i onda se ostatak puta cudim zasto se covek blamira za 500 dingera jbt...onda sam skapirao da mi ata karnet samo pravi problem,pa vise ni njega nosim...i sad opusteno..."sta imate da prijavite"...."nista" :-)

Kanarinac


perlx

I niko nije primetio da se nisu vratili istim Scenicom ;D

ЯЭВОЛУТИОН

sad sam se setio......Wolwerin i deterdzent me garan izmalerisali.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

perlx

Da nije pravi poziv obavljen blagovremeno ne biste ni presli granicu, a ti tako....

Major

Trebao si nazvati temu, kako se ne vraca iz Bosne [rofl]

metarex

mogao si i na sepak da ides...eeeeeeeeee .....o carinicima bi mogao roman formata rat i mir da napisem. to je posebna sorta. sve u svemu dobro si prosao druze [cheers]
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

metarex

pre par godina putujem ti ja preko madjarije i na ulazu u H me pita njihov carinik sta imam? nemam nista, reko... kaze on aj onda u box... uteram ja auto u box i sednem na neku gajbicu tamo i kliberim se dok on kopa po autu, skida tapacirunge i vidi se da je besan. posle pola sata zavrsava vidno razocaran. krecem ja sa grane i vidim bajo zaboravio srafciger na suvozackom sedistu ;D
posle nekih godinu dana, opet ja na istom prelazu i opet carinik pita imam li sta za prijaviti a ja njemu onaj srafciger i reko kolega ti ga je zadnji put zaboravio u autu pa reko aj da vam ga vratim jer moj alat je daleko bolji a vi ovaj mozda duzite pa da ne palcate za dzabe..... box kaze i ovaj ;D ;D ;D ;D
hehe ovog puta je sav alat sto je koristio uredno skupio :D :D
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

clutch&brake

STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

Hohštapler

...muka je carinièka golema... deca sitna, plata mala, a ¾ena vazda sama... pa moraju i oni od neèega da ¾ive...
;)
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell