Glavni meni

Slajderi Raja

Započeo Raja, 26 Januar, 2011, 17:25

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Raja

Slajderi su opet malo korigovani


Raja

Cena za par slajdera je 45e.Raja 0641425729

ZEMZEM

Jedno pitanje, slajderi za suzuki GSX 650F K8, da li se montiraju normalno ili mora da se prepravlja oklop.

Raja

Pogledaj ovde www.gsg-moto.de oni su montirali bez diranja oklopa tako mozes i ti samo treba tamo videti kako se kace na ram.Verovatno ide samo duzi slajder i duzi sraf.Mozemo sve to da napravimo nije problem

bikerboyz

Jel moze ovako da se izvede kod mene kao ovde i koliko bi to kostalo?jel vi ugradjujete il samo prodajete ?
http://www.gsg-moto.de za hondu cbr600f 99-00

Raja

Koliko vidim treba da se probusi oklop.Mogu i ja da ti postavim a mozes i sam.Bitno je da se slajder postavi sto ravnije na ram tu treba malo nesto korigovati.Oklop se lako probusi i ide duzi sraf.Ojasnicu ti detaljno kako i sta da mozes sam da ga postavis.

Ivicat

Ovo ti je prava stvar:


jocale

Da ali gde to nabaviti kod nas i koliko bi kostalo :D verujem simbolicno :)
Samo polako i pun gas

penzos

seba,  pitaj ga, pa ono... tek onda  [panic]
Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

Raja

Ako ti trebaju malo duzi slajderi,standardni su ukupne duzine 10cm,imam i njih i to nenaplacujem vise.Ista cena jedino oni od 17cm su 5e skuplji

jocale

Da li mozes da napravis za zx6r 2010. godiste ali bez busenja plastika? Mozda si nekome pravio pa znas kako ide?  [neampojma]  [cheers]
Samo polako i pun gas

Raja

Slajderi su univerzalni mogu na svaki motor.Na zx6r 2010 se montiraju tacno na one otvore na oklopu.Mislim da se vide srafovi nosaci i da netreba nista da se dira plastika.Ako se nevide srafovi gde se kace slajderi onda je potrebno napraviti trouglastu plocu koja ce da nosi slajder i da moze da se postavi tacno na onaj otvor na oklopu.Pogledaj na http://www.gsg-moto.de

bikerboyz

Ovo sa fotke iznad izgleda extra...samo sto izgledas kao stant-er!:-)

Raja


dr32

Da li bi mogao ovo da napravis i koliko bi kostalo?









A zanimaju me i prednji i zadnji






4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

Raja

Za osovine tockova imam napravljene univerzalne slajdere,treba ih samo prilagoditi tvojim osovinama.Kostaju 20e po osovini.Ove trouglaste ploce-nosace ako se kace negde na dekli motora to sigurno ne jer mi se nesvidja da se nosaci kace na deklije.Cini mi se da je tako na slici.Pogledaj na ovom sajtu za tvoj motor kako su postavljeni slajderi.http://www.gsg-moto.de   o kom se motoru radi

dr32

1. Motor je Honda CBR 600 F pc41. Nego gledam slike svog motora, jel bi sa osovina morali da se skidaju originalni srafovi i da se provuku neki drugi pravljeni?

2. A ove trouglaste ploce se kace ne na deklu nego na nosac motora. Al opet je pitanje koliko je to izdrzivo bilo pri obaranju u mestu, bilo pri klizanju.
Ove od LSL-a se kace na deklo i to je cini mi se najlosija varijanta



Idealno bi bilo nesto u tri tacke, kao sto je Uff napravio za CB-a. Da bude i slajder i crash-pad. Nisam jos nasao nesto sto bi bilo bas to. Ovo je najpribliznije, al mora da se busi oklop i to mi ne bi bila prva opcija.







Ovako nesto sam video na jednom K7 i odlicno mu stoji + mislim da je max. funkcionalno, al taj lik nije morao da busi plastike, sto kod mene i sa ovim modelom ne bi bio slucaj.
4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

Raja

Najednostavnije je da se probusi oklop sto ti nije neki problem i da se slajder postavi na nosac motora.Ove ploce mozes i sam da napravis od metalne ploce od 6mm da ti ih nepravim ja morao bi da mi ostavis motor na dan.Za osovine tockova-provuce se sipka kroz osovinu i na krajeve se zaviju slajderi.Treba ih prilagoditi tvojim osovinama jer mora jednim delom da udje slajder u osovinu da bi bila cvrsca veza.

dr32

Citat: Raja poslato 24 Decembar, 2014, 09:35
Najednostavnije je da se probusi oklop sto ti nije neki problem i da se slajder postavi na nosac motora.
Citat: Raja poslato 24 Decembar, 2014, 09:35Izgleda da je ovo ipak najbolje resenje, samo da vidim koji model. Jel bi ti mogao da napravis ove slajdere kao sa zadnje 3 slike?

Citat: Raja poslato 24 Decembar, 2014, 09:35
Za osovine tockova-provuce se sipka kroz osovinu i na krajeve se zaviju slajderi.Treba ih prilagoditi tvojim osovinama jer mora jednim delom da udje slajder u osovinu da bi bila cvrsca veza.
Ovo mislim da je najmanji problem, kroz prednju osovinu sa jedne strane je otvoreno, a sa druge nije, sta se radi ovde, jel ide drugi sraf?





Ovde pozadi nema rupa, jel znaci da ovi srafovi idu napolje ili se nesto na njih kaci?





Ovo pitam zbog garancije na motor koja je jos godinu dana.


4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

BOKYBOY

Pozdrav Rajo...zamimaju me crni slajderi za Zamahu Thunderace...ovi univerzalni mogu,samo sraf odgovarajuci,jel tako?Cena 4000 din,imas na lageru,namontiramo tu na licu mesta?Hvala.