Glavni meni

Pomoc manijaka fotografa

Započeo vlada_dee, 19 Februar, 2014, 12:50

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

monsterbnt

Uvek je fixna optika kvalitetnija. Sto mane stakla bolja i slika, pogotovo sto su na tim kit objektivima pojedina sociva plasticna.
Smrt SVIMA!!!!

Tatica

#21
За мој Никон истог типа сам купио тзв. ''батери-грип'' - додатак са бољим рукохватом (иначе прилично ситног DSLR-а) и лежиштем за две оригиналне батерије. Има и бежични даљинац, као и додатни окидач за вертикалне фотографије. Врло корисна справица, може да ради са једном или две батерије. Код нас се може купити за 30 - 40 еврића. Да поклон буде богатији, докупите јој и додатну батерију (кинеза или оригинал, зависно од буџета).

http://www.ebay.com/bhp/nikon-d3100-battery-grip

monsterbnt

E to je vec dobra ideja. Jbg moj aparat ima ugradjen V.Grip pa mi nije palo na pamet....
Smrt SVIMA!!!!

sibin

ja imam na oba aparata vg i koristim ga samo zato sto moram, drzim ih po citav dan u ruci (sa velikim i teskim objektivima). kad sam koristio recimo nekad davno d80 za amaterske potrebe i kupio grip to je bila uzasna ideja. aparat postaje skoro duplo veci i tezi za nosenje svuda.

Ivicat

Verovatno je vec kasno i prosao rodjendan, al' mozda nekom drugom koristi.

Za te pare mislim da imas SB-400. Jeste da ne moze da se poredi sa vecim (SB-600), ali nije ni za bacanje. Dosta je manji od sb-600. Kada na 3100 stavi sb-600, svi ce cudno da je gledaju :D. Baterije zaboravis kada si menjao, 'glava' moze da rotira samo 0-90 stepena (mozes da je okrenes ka plafonu). S'obzirom da je Nikonov blic, ne gresi nikada (sto se neki put desi kinezima). Ako joj treba za amatersku upotrebu, verovatno joj je dovoljno dobar. Mada, znas kako kazu, svetla nikada dovoljno...

Panta Zemunac

Bilo je i profi misljenja ali ni jedan pravi odgovor na tvoje pitanje...
kada su takve stvari u pitanju (a jos zenska ososba), samodirektno pitanje i dobili bi ste durektan odgovor ali bi sigurno bila odusevljena!!!
Zasto rizikovati...fazon da je iznenadite donosi vam 50% neuspeha  pa ako ste spremni na rizik!!??