Glavni meni

Pomoc manijaka fotografa

Započeo vlada_dee, 19 Februar, 2014, 12:50

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

vlada_dee

Kupujemo poklon drugarici za diplomski i razmisljamo o nekom gedzetu za njen Nikon D3100, pa gledamo da joj uzmemo blic ili fisheye objektiv. Budzet je negde oko 100-120e, dakle nista profi, a i ona je jos u amaterskim vodama, tek da joj zamazemo oci :)
Gledam po netu i ne znam sta gledam!
Kako to ide sa blicevima, ja bih neki kojim moze da se preusmerava svetlost (na gore), bilo bi lepo da je i remote, mozda da ima difuzor, sta ja znam...
Sto se tice fisheye-a, da li su svi onako papreni ili ja ne umem da trazim?
Mozda neki macro...
Da li postoji nesto u ovom rangu cene i gde?
Ako imate jos neku ideju za amatersku opremu koja bi bila interesantna, udrite!


Damnmoto

Ja prodajem riblje ok za Fx format ali je zonerica cuknuta pa bas i nije za poklanjanje zenskoj osobi

Hohštapler

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

vlada_dee

Oooo, da, devojci sam vec sve kupio za Nikon-a sto MI treba :D

monsterbnt

#5
za te pare neces naci nikad fisheye.....
kineski blic zaboravi..... bacanje novca...... radi ko kurac, crkavaju brzo i generalno donose vise glavobolje nego radosti.....

eo ovaj ima Nikon SB-600 polovan za 120 eu, kao i 2 objektiva koji lepo rade na tom aparatu. 35mm/1.8 DX koji je odlican za 130eu i 50mm/1.8D koji je takodje odlican za 70 eu
Imaj u vidu da ce POLOVAN Nikon blic i dalje biti i bolji i trajniji od kineza koji kosta 60 usd, i koji kad crkne ne mozes da popravis nigde.

preko neta za te pare mozes da uzmes i lensbaby sto je simpaticna zezalica za amatere
http://www.bhphotovideo.com/c/product/889661-REG/Lensbaby_lbspn_Spark_50mm_f_5_6_Selective.html

EDIT: Kao i obicno zaboravio sam link za polovan blic i objektive....  http://www.foto-berza.com/ad69301.htm
Smrt SVIMA!!!!

vlada_dee

E, a koja je fora sa ovim malim objektivima koje si pomenuo?
Igrao sam se i ja aparatima, ali te "kratke" objektive nisam kontao, u cemu je caka sa njima?
Ova ima Nikkor 18-105mm, moja cura ima 18-55mm na D40 i tu kontam razliku, ali 35mm?!
lensbaby je i meni smesan, a kamoli njoj, radi devojka dobro sa onim sto ima, nije toliki amater. (Al' sam ga reko) :D

monsterbnt

Pa konkretno ovi fixni objektivi su daleko iznad bilo kog zoom-a nize klase po kvalitetu slike, a mogu biti bolji i od nekih zoom-ova profi klase, ali su sporiji. Jedan zoom moze da ima i 15-20 sociva pogotovo ako je veliki raspon zooma, fixni objektivi imaju  po 5-6. Sto manje stakla, veci kvalitet.
Naravno ovo nije profi klasa fixne optike, ali cena profi klase je mnogo veca.
Velika blenda daje lep blur, i velike mogucnosti upotrebe pri malo svetla.

Lens baby je amaterska zamena za tilt shift objektive. Na zalost nema kvalitet slike potreban za profi upotrebu, ali kako vec koristite low end zoom objektive potpuno je u klasi sa njima.
Naravno... ako ti ne donosi novac uopste nije potrebno da uzimas profi klasu objektiva, u 99% slucajeva neces primetiti neku bitniju razliku.
Smrt SVIMA!!!!

kide

Taj 35 D nema auto fokus.OK bi bilo da je 35 G ,al on je skuplji oko 170 Eur. ili 50 G al isto je oko 170 eur.Tako da,je ne bih preporuèio ni jedan objektiv D.
Za te pare æe¹ te¹ko naæi sb 600 polovan ,u dobrom stanju.
Yongnuo YN-560 II for Nikon - nisam koristio,ali iskustva onih koje ja znam,a koji su ga koristili su veoma dobra.Za te pare vi¹e nego isplativ.Tako ka¾u.
Ja bih na tvom mestu,ako ne ovaj blic,onda uzeo vi¹e sitnih stvarèica,tipa : zonericu za 18-105 , ¾ilbericu,stativ,light box,daljinski okidaè,UV filter,za¹titu LCDja.. sve to mo¾e¹ uzeti za 120 eur. i mo¾da pretekne.


monsterbnt

Lupetas...... 35mm/1.8 je DX znaci nikako ne moze da bude D serija..... savrseno radi na svim DSLR nikonima pa cak i na FX telima samo ima izrazenu vinjetu......
50mm je D i predstavlja mali izazov za amatera jer mu ne radi auto fokus, ali neka uci, male su pare i uvak za manjevise isto moze da se proda.

Ponavljam. Svi ti ping-pong blicevi su apsolutno djubre i bacanja para na gluposti. Merenje svetla mu je nikakvo, i uparivanje sa aparatom je ocajno. Kvalitet je takodje nula i jedva vredi plastike u koju je upakovano.....
Zonerica je 10 eu nova..... filter za taj mali objektiv je takodje do 15 eu..... zatita lcd kosta jedno 3 eu.... zilber, stativ, lighbox...... necu ni da komentarisem.
Smrt SVIMA!!!!

mkt

imam ja nikon sb700 blic, star manje od god dana za 230e

mkt

jos je u garanciji sa kutijom itd

vlada_dee

@ mkt
Prevazilazi to budzet, jbg


Zonericu ima, stativ takodje, eto, vidis, zilberica nije losa ideja... Kako sa time stojimo? Neka sklapajuca? Na kakav lightbox mislite?

Evo nasao sam kod nas trecu genearciju onog kineza:
https://www.kupujemprodajem.com/Yongnuo-YN560-III-garancija-1g-7142232-oglas.htm?filter_id=145932
i gledao review-e, nista lose nisu rekli za te pare, a verujem da bi joj to bilo interesantno, ima ugradjeni trigger i moze da ga okida blic sa aparata, a rf603 isto nije skup, oko 20e pa bi pravili zajebanciju okolo naokolo...

Jefta

Citat: monsterbnt poslato 19 Februar, 2014, 21:24


EDIT: Kao i obicno zaboravio sam link za polovan blic i objektive....  http://www.foto-berza.com/ad69301.htm

Lik ovo prodaje kao komplet??

kide

Nemoj uzimati ni¹ta polovno za poklon,moja preporuka.
Istina,napravih lapsus za onaj 35 u vidu 4 piva ,al zato je tu monsterbnt da to ispravi  u vidu komentara.

vlada_dee

Naravno da ne ide nista polovno, bedara je.

monsterbnt

Citat: monsterbnt poslato 20 Februar, 2014, 01:05
Ponavljam. Svi ti ping-pong blicevi su apsolutno djubre i bacanja para na gluposti. Merenje svetla mu je nikakvo, i uparivanje sa aparatom je ocajno. Kvalitet je takodje nula i jedva vredi plastike u koju je upakovano.....

Samo fabricki set daje maksimum rezultata i kvaliteta..... Jedino sto iskace iz tog pravila je Carl Zeis ali nit imate para za to nit vam treba...
Smrt SVIMA!!!!

sibin

ako se koristi kao jedini blic sa aparata definitivno samo original blic. sad se ne slazem sa monsterom o kvalitetu yn bliceva jer su se pokazali odlicno kao dodatni eksterni blicevi kad rade u manuelnom rezimu. yn za ovu namenu da bude jedini blic sigurno nije jer nikad nece raditi kao nikon kao sto monster rece zbog merenja itd. da se vratimo na temu za taj budzet samo nesto polovno moze da se uzme. ili nesto od dodatnih stvari kao cpl filter mozda zilberica.

ranko

jel sramota ako pitam u cemu je fora sa tim fiksnim objektivima ?

ok oni nemaju zoom... konstantno su na 50 npr ( ovaj od 50mm) ali zasto mi npr. on treba kad imam 18-55 ?

zasto ce slika da bude bolja ? jel imate neki primer itd ?

jbg ima vas ovde tata mata za fotografiju i dozvolili ste da  ( nas ) ima 500x vise neukih... ajte malo nas naucite nesto :)


sibin

opticki su bolji od skoro svih postojecih cak i pro zumova, o tom 18-55 sa plasticnim staklima je smesno i pricati. propustaju vise svetla manje deformisu, lista je podugacka.