Glavni meni

Ovo su nasi kucni ljubimci

Započeo Nadalina, 20 Oktobar, 2010, 01:32

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

mareskin

Citat: Laziæ poslato 16 Jul, 2019, 23:58
Citat: mareskin poslato 16 Jul, 2019, 15:57

Koliko zeèevi smrde je relativno, ali objektivno smrde :D
Imaju jak miris, pa ko ne voli zeèetinu nije ba¹ voljan da ga trpi :D

Imaju oni mali beli d¾epni psi koji se ne linjaju i nemaju miris. Bar ja nisam primetio. Ima ga jedna drugarica.

Imao sam pre 30 godina od jednog pa do 20-ak zeèeva u stanu, sad veæ 3-4 meseca opet, ne znam o kakvom smradu prièa¹...?
...

Ma to su onda gradski zecovi, a ne seoski kao ¹to smo mi imali :D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Jecko

@CBR
Zivim sama, radim svaki radni dan od 8 do 6, a vikendom sam kuci,  tesko da dete mogu da ostavim samo 5 dana u nedelji :D
A i nije istina da ne smrde  :P

Nasu porodicnu duznost nastavljanja loze u mojoj familiji obavlja brat.... Evo javio mi pre neki dan, trece dete na putu :)

Lazic

Citat: mareskin poslato 17 Jul, 2019, 07:18
Ma to su onda gradski zecovi, a ne seoski kao ¹to smo mi imali :D
Seæam se ljudi koji su gajili zeèeve u boksevima, naravno da su smrdeli k'o tvorovi kad su sve vreme spavali, jeli, pi¹ali i srali na istom mestu... Ova na¹a ima krzno k'o pli¹ i miri¹e na Lenor... Skoro... ;D

Jecko

To tvoje "skoro" me plasi :D

Taraba

Zecovi ne smrde. Smrdi njihov urin. Pogotovo kad su polno zreli i "u teranju".


Citat: UFF poslato 17 Jul, 2019, 01:06
pa i moj jede bolje od mene, mrzi me da moje podgrejem a ne da kuvam jebeni pirinac sa sargarepom, ja jedem piletinu ili prasetinu a on govedinu
zato i kazem ako nije zadovoljan nek ide pa ulovi, pre neko vece nam zec istrci na 20m ispred nas ja se derem drz ga bre a on gleda okolo zbunjeno coravi jebeni retard
Dobro je i to. Znaci da ce da ostane pored tebe bez obzira na distrakcije - èuvarski geni.
Moja budaletina vidi jebenu lastu na livadi i ode da je juri.
Zeèeve, lisice, koze, ¾abe, gu¹tere, sove, maèke, je¾eve - sve je jurio i ne¹to od toga i stigao.
Prokleti terijeri.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

mareskin

Citat: Jecko poslato 17 Jul, 2019, 10:32
To tvoje "skoro" me plasi :D

O "skoro" i prièamo :D :D :D :D
Moje zecove sam pu¹tao u dvori¹te i igrali smo se sa njima.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

eclipse4

Citat: Taraba poslato 17 Jul, 2019, 00:30
Ne, nisi ti mene.
Moj odgovor je bio na UFF-ov post.
Moj bre jede meso vec godinu dana, i to ono iz mesare - za ljude.
Plus riba jednom nedeljno, plus konjetina.
Jede bolje od mene pizda mu materina.
eee onda sam te sad razumeo :)

pajche

U nedelju donosim kucu u stan. Gde je najbolje da se za pocetak opremim sa hranom i opremom? Sta je potrebno uzeti za prve dane, pa da sutra skoknem da kupim? Da li je Pet Centar ok ili imate neki drugi predlog?

Taraba

Ja kupujem u Pet Centru ili u Buvari... gde je sta jeftinije.
Za prve dane:
1. Posude sa hranu i vodu
2. Krevet
3. Puppy vlazne maramice (bice usrana/upisana pola vremena, pa je zgodnije od peskira/krpa)
4. Ogrlica i povodac
5. Hrana (izaberi nesto sto mozes da priustis. Od jeftinijih meni su najbolji Brit Care i Holistic)

Zavisnosti od rase mozda ce ti trebati neka vrsta cetke ako zahteva timarenje.
Poseta veterinaru za jedan tehnicki pregled, vakcine, anti-parazitici itd.

I spremi se da cistis govanca/pisoru puuuuno u pocetku dok ne nauci.
Zaboravi one fore "Natrljas mu nos u govna i nece da sere" jer postoje mnogo bolje i brze varijante.

The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

pajche

Ovde si mi prosledjivao literaturu za citanje i tamo kazu da u pocetku uopste ne dajem hranu iz posude, vec da punim ovako nesto i time se zanima pas, a usput jede. Da li ovo ima smisla ili ipak da mu dajem normalno da jede? https://www.pet-centar.rs/kong-igracka-za-stence-puppy-za-poslastice.aspx
Da li od pocetka da se trudim da ga izvodim napolje na svaka dva sata da obavlja svoje ili ipak da mu dam prostirku i da se nadam da se nece navuci na to?
Kad je vreme za veterinara, odmah u ponedeljak?


eclipse4

Citat: Taraba poslato 19 Jul, 2019, 20:34
Ja kupujem u Pet Centru ili u Buvari... gde je sta jeftinije.
Za prve dane:
1. Posude sa hranu i vodu
2. Krevet
3. Puppy vlazne maramice (bice usrana/upisana pola vremena, pa je zgodnije od peskira/krpa)
4. Ogrlica i povodac
5. Hrana (izaberi nesto sto mozes da priustis. Od jeftinijih meni su najbolji Brit Care i Holistic)

Zavisnosti od rase mozda ce ti trebati neka vrsta cetke ako zahteva timarenje.
Poseta veterinaru za jedan tehnicki pregled, vakcine, anti-parazitici itd.

I spremi se da cistis govanca/pisoru puuuuno u pocetku dok ne nauci.
Zaboravi one fore "Natrljas mu nos u govna i nece da sere" jer postoje mnogo bolje i brze varijante.



zato i ne zive dugo [rofl] [rofl]
posle kad ih isterate u decembrui napolje bez termo pidzama ,zimskog odela i vunenih carapa oni umru od hladnoce  [rofl] [rofl]

Lazic

Citat: Jecko poslato 17 Jul, 2019, 10:32
To tvoje "skoro" me plasi :D
Veruj mi da mo¾e¹ da joj gurne¹ nos u krzo i pomiri¹e¹, da se stvarno oseæa na Lenor bila bi previ¹e miri¹ljava...

Taraba

Citat: pajche poslato 19 Jul, 2019, 20:44
Ovde si mi prosledjivao literaturu za citanje i tamo kazu da u pocetku uopste ne dajem hranu iz posude, vec da punim ovako nesto i time se zanima pas, a usput jede. Da li ovo ima smisla ili ipak da mu dajem normalno da jede? https://www.pet-centar.rs/kong-igracka-za-stence-puppy-za-poslastice.aspx
Da li od pocetka da se trudim da ga izvodim napolje na svaka dva sata da obavlja svoje ili ipak da mu dam prostirku i da se nadam da se nece navuci na to?
Kad je vreme za veterinara, odmah u ponedeljak?



Moj dzukac je jeo prvih 4-5 meseci iskljucivo iz Kong-a.
Posto je hiperaktivan, malo ga je smirivalo tj. umaralo.
Ok je kao mentalna stimuacija za psa ali ako nije preterano hiperaktivan nema potrebe.

Mozes generalno da iskoristis obroke kao trening vreme pa ga hranis dok uci trikove.

Moja filozofija je "Nista nije dzabe" tj. za sve sto dobija mora da uradi nesto.
Da li je to sedi, mesto, ostavi i cekaj 30-ak sekundi ili slicno nije bitno.
Opet kazem, moj dzukac je tvrdoglav i ako bi ga tretirao kao gospodina i ugadjao mu, bio bi nemoguc.
Stalno testira granice onoga sto moze i ne moze - takav mu karakter i rasa jbg.



Citat: eclipse4 poslato 19 Jul, 2019, 21:06
zato i ne zive dugo [rofl] [rofl]
posle kad ih isterate u decembrui napolje bez termo pidzama ,zimskog odela i vunenih carapa oni umru od hladnoce  [rofl] [rofl]

Nisam skontao ovaj komentar bas najbolje?
U fazonu, ako jede iz cantre i ima povodac?
Mom ne smeta nista pa ni minus 15 da ide u setnju. Još mu i prija kad je hladno može više da divlja bez da se umori.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

pajche

Hvala!
Sutra ujutro idem po njega, tako da krece zabava.

mali_zmaj

Taraba prelijep ti je pas,sa ovi uspravnim usima,crn,dlaka se sija,duh mu se vidi u stavu,ocima!! Jbg, ti najeba,al mislim da to ima svojih cari!!
jin-jang

Taraba

Fala zmaje.
Nije tesko nista kad odlucis i hoces.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Lazic

Su¹ta suprotnost Leu sociopati... ;D

Taraba

Sija se jutros ko pocinkovan olo¹ mali



Jer je za vikend bio svinja

The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

SSZGO

Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

mareskin

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu