Glavni meni

Ovo su nasi kucni ljubimci

Započeo Nadalina, 20 Oktobar, 2010, 01:32

0 članova i 6 gostiju pregledaju ovu temu.

MILJAN

Citat: Stevan poslato 09 Februar, 2013, 03:09
Citat: Bori¹a poslato 08 Februar, 2013, 21:22
ooooo Stevane cestitam, imaces par najlepsih pasa na planeti ;D
Hvala Borisa :)

Kako bezveze zakon, sta koga briga sta radi moj pas u mom dvoristu...
Ako je AST i drugi borbeni pas u pitanju, onda dr¾avu zanima. JUèe mi je neki kreten optvorio kapiju, dok nisam bio doma. Ovaj veliki je lajao na ivici drvori¹ta pa su ljudi zvali moje roditelje da izaðu i zatvore kapiju...Da je agresivniji, neko bi bio pocepan.Ta sranja se de¹avaju, jer ja ne znam koji moron æe doæi da pita za neku ulicu i da mi otvori kapiju... Pregledao sam na snimku kamere i nije bilo incidenata ali su ljudi negodovali..  
Eto, zato zakon zanima..
Hvala pièkama za minuse.. a pre toga neka ukljuèe mozak za promenu...
Cave ab homine unius libri

balcan girl

miljane ne radi se samo o borbenim psima svaki pas koji je dobar cuvar bi pocepao nekog ko pridje i otvori kapiju i udje u dvoriste a da mu nije poznat, pa nek se samo zamisle da je neko dete ( nedaj boze njihovo) proslo pored kapije a dete kao svako dete jaooo vidi kuca i pruzi ruku jbg
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

mareskin

Citat: balcan girl poslato 09 Februar, 2013, 14:22
miljane ne radi se samo o borbenim psima svaki pas koji je dobar cuvar bi pocepao nekog ko pridje i otvori kapiju i udje u dvoriste a da mu nije poznat, pa nek se samo zamisle da je neko dete ( nedaj boze njihovo) proslo pored kapije a dete kao svako dete jaooo vidi kuca i pruzi ruku jbg

Ceo ¾ivot imamo pse, ali nikad nisam voleo kad neko ka¾e: "ne boj se neæe/ne ujeda". ®ivotinja je to. Bez obzira koliko ih mi voleli.
Moj mali me¹anac je napao kom¹inicu kad je krenula da me iz ¹ale lupne po glavi. Sreæom ¾ena bila u nekoj suknji pa je kuèe nije izujedalo po nogama. Jedva sam ga odvojio, a nema ga ¹aka jada.

Su¹tina prièe je da smo mi kao vlasnici pasa odgovorni za njih. Niko od vas ne bi ¾eleo da pas u nekom trenutku, bio izazvan ili ne, napadne i povredi nekoga.


Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

balcan girl

pa ja kad setam haskija masa dece krene jaooo sto je sladaaak i ne pita jel ujeda il ne vec odmah pruza ruku na nju :D srecom ona je razmazena i voli decu pa se ne buni da je maze, ali jednu zenu je kao beba od 3 meseca ujela za nos :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

Bori¹a

miljane ja ti nisam dao minuse, kad dobijem popravicu ti
jel stoji na kapiji tabla OPASAN PAS ili nesto slicno?
ako hoces da vidis tog opasnog psa udji na sopstvenu odgovornost

mareskin

Citat: balcan girl poslato 09 Februar, 2013, 14:43
pa ja kad setam haskija masa dece krene jaooo sto je sladaaak i ne pita jel ujeda il ne vec odmah pruza ruku na nju :D srecom ona je razmazena i voli decu pa se ne buni da je maze, ali jednu zenu je kao beba od 3 meseca ujela za nos :D

Ma i ja tako radim, samo ka¾em da je odgovornost na nama ako se ne¹to ne daj bo¾e desi.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

MILJAN

Citat: Bori¹a poslato 09 Februar, 2013, 15:29
miljane ja ti nisam dao minuse, kad dobijem popravicu ti
jel stoji na kapiji tabla OPASAN PAS ili nesto slicno?
ako hoces da vidis tog opasnog psa udji na sopstvenu odgovornost

Stoji naravno ali to nije pokriveno zakonom. Meni su oba dogo argentino napali ¾enu na ulici... Pro¹ao sam jeftrino a moglo je preko soma eu da me ko¹ta-..--
Cave ab homine unius libri

sibin

slazem se da vlasnik treba da bude odgovoran za svog psa, ali mislim da lanac nije resenje za zivot jednog psa (miljane nisam ti lupao minuse)po misljenju strucnjaka  box je  humanije resenje, sa redovnim izvodjenjem iz istog.

bigbad86

Malopre sam mislio da mi pas pobegao iz dvorista a ono ga cale slucajno zakljucao u podrumu kad uzimao kupus. U podrumumu podstanica za grejanje pa mu toplo :P

MILJAN

Citat: sibin poslato 09 Februar, 2013, 20:56
slazem se da vlasnik treba da bude odgovoran za svog psa, ali mislim da lanac nije resenje za zivot jednog psa (miljane nisam ti lupao minuse)po misljenju strucnjaka  box je  humanije resenje, sa redovnim izvodjenjem iz istog.
Imam box.... sada je u njemu kuja jer je dobila teranje a ovaj veliki je pu¹ten... Samo ¹to mi idu na qurac du¹ebri¾nici i govnare male, koji lupaju minuse ako vide psa na lancu a boli ih qurac ¹to deca umiru od srèanih bolesti, leukemije i sl po Srbiji..Bitan je pas i da li je vezan.,... Alo bre, to je zver...I ceni samo snagu...Ako nema¹ autoriteta poklidaæe te jednog dana ako ga tresne¹ jaèe..Samo ako oseti slabost.. Daj onda i da protestvijemo ¹to je mali tor za svinje jer je svinja pametnija od psa i samim tim svesnija a ¾ivi u malom prostoru pa pati jadna.-. I posle je kolju i pojedu..Alo bre to je nehumano..Ajde braæo sa minusima nemojte da jedete svinjetinu... Ma nabijem vas sve ja na kolac.....Transparente u ruke pièke du¹ebri¾nièke pa na ulicu da protostvujete zbog svinja i goveda.. JAdne ¾ivotinje, ugra¾ene i vezane i posle ih jedemo..stra¹no..
POenta je da se ¾ivotinja mora kontrolisati.... Nehumano je ako je oboleo pas zbog prljavog boksa...Eto moj prezhodni pas je kod novog vlasnika oboleo u boksu i ceo se raspao a da se majmun nije ni potrudio da zove veterinara..To je govedo od èoveka.. Zuznuo sam mu ¹amarèinu da ga je ¾ena pola sata oporavljala...
A da li pas vezan ili u kavezu nema nikave veze..Ogranièen je u svakom pogledu..Bitnije je da li se taj pas redovno izvodi i da li mu je ¾ivotni prostor èist... Ali debili ne koriste mozak pa lupaju minuse..

Cave ab homine unius libri

mareskin

Citat: sibin poslato 09 Februar, 2013, 20:56
slazem se da vlasnik treba da bude odgovoran za svog psa, ali mislim da lanac nije resenje za zivot jednog psa (miljane nisam ti lupao minuse)po misljenju strucnjaka  box je  humanije resenje, sa redovnim izvodjenjem iz istog.

Mislim da ovo niko ne spori.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Stevan

Nisam ni ja lupio minus. Nisam ni hteo da kazem nista za nacin cuvanja psa (Miljane, ja sam te upoznao bas oko pasa i znam da se lepo ophodis prema njima), hteo sam samo da kazem da mi se ne svidja sto se drzava mesa u nacin drzanja psa. Moj je stalno pusten u dvoristu, na kapiji je resa, dve table "opasan pas", zvonce i reflektor na senzor. Ako neko onda iskulira zvonce, table i reflektor, gurne ruku, otvori resu i udje, ko ga jebe kad ga izujeda. Kad vidi sve to moze da pretpostavi da nemam pekinezera u dvoristu.

MILJAN

Citat: Stevan poslato 10 Februar, 2013, 01:41
Nisam ni ja lupio minus. Nisam ni hteo da kazem nista za nacin cuvanja psa (Miljane, ja sam te upoznao bas oko pasa i znam da se lepo ophodis prema njima), hteo sam samo da kazem da mi se ne svidja sto se drzava mesa u nacin drzanja psa. Moj je stalno pusten u dvoristu, na kapiji je resa, dve table "opasan pas", zvonce i reflektor na senzor. Ako neko onda iskulira zvonce, table i reflektor, gurne ruku, otvori resu i udje, ko ga jebe kad ga izujeda. Kad vidi sve to moze da pretpostavi da nemam pekinezera u dvoristu.
Dogo argentino nije za zezanje i jo¹ je o¹triji od AST.a tako da je dobro ¹to si se obezbedio..JA sam ih dr¾ao dugo(dogo)i uspeli su da razvale dobro uraðen kavez i napadnu mi kom¹inicu( ¾ena je krvarila).Da to su bili oni iz preða¹nje prièe..
Cave ab homine unius libri


pittatore

Kako se zove doktor za Papige? Papigagolog :D

Bori¹a

miljane i stevane, vidite sta je obezbedjivanje ljubimaca, vidite u kakvom kavezu laki drzi njegove zveri ;D

mareskin

Citat: Bori¹a poslato 10 Februar, 2013, 13:50
miljane i stevane, vidite sta je obezbedjivanje ljubimaca, vidite u kakvom kavezu laki drzi njegove zveri ;D

Uze mi reè iz usta. On je savestan dr¾aè kuænih ljubimaca :)
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Stevan

Lepo ste nam rekli, vala  ;D
Evo dve slika mog "boxa" (stalno su pusteni u tom delu dvorista) i slike ograde ovog drugog dela dvorista u koji su pusteni i nocu.

[attachment deleted by admin]

Stevan

Citat: MILJAN poslato 10 Februar, 2013, 03:01
Citat: Stevan poslato 10 Februar, 2013, 01:41
Nisam ni ja lupio minus. Nisam ni hteo da kazem nista za nacin cuvanja psa (Miljane, ja sam te upoznao bas oko pasa i znam da se lepo ophodis prema njima), hteo sam samo da kazem da mi se ne svidja sto se drzava mesa u nacin drzanja psa. Moj je stalno pusten u dvoristu, na kapiji je resa, dve table "opasan pas", zvonce i reflektor na senzor. Ako neko onda iskulira zvonce, table i reflektor, gurne ruku, otvori resu i udje, ko ga jebe kad ga izujeda. Kad vidi sve to moze da pretpostavi da nemam pekinezera u dvoristu.
Dogo argentino nije za zezanje i jo¹ je o¹triji od AST.a tako da je dobro ¹to si se obezbedio..JA sam ih dr¾ao dugo(dogo)i uspeli su da razvale dobro uraðen kavez i napadnu mi kom¹inicu( ¾ena je krvarila).Da to su bili oni iz preða¹nje prièe..


Ares je inace miran, na ulici nikog ne dira, kad sam ja tu nikog ne dira. Ne dira ni druge pse na ulici, ali kad udju u dvoriste... Imao sam neki incident skoro jer komsija redja svasta na ogradu sa svoje strane i onda ti njegovi psi mogu da se popnu i skoce kod mene. Ares ih onda uhvati i bude strasno.

MILJAN

videæe¹ kada napuni 3 godine kakav æe da bude.-.
Cave ab homine unius libri