Glavni meni

Ovo su nasi kucni ljubimci

Započeo Nadalina, 20 Oktobar, 2010, 01:32

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Dzonsi

Ja imam isto malinou i haos mi pravi po dvoristu koliko ima energije :D
Burn the rubber not your soul!

Bori¹a

Citat: sibin poslato 27 Januar, 2013, 23:45
posto ovi moji preskacu ogradu kad hoce i kako hoce

koliko ti je visoka ograda?
najebo sam ;D
sad kad se ispravi na zadnje sape dohvati skoro do vrha ograde :( :(

sibin


Laki-zr

Mama: Zlatni retriver
Tata: Pulin

Star je 2 meseca i 15-stak dana :)








eclipse4

Citat: sibin poslato 27 Januar, 2013, 23:45
cane corso izgleda extra, mislio sam da ga uzmem ali nisam. licno sam mnogo zadovoljniji sa AB i AST, za moj ukus je cane previse trom, uzasno mnogo jede samim tim i zatrpava dvoriste sa izmetom :P mada kad razmislim ta tromost i nije losa osobina, posto ovi moji preskacu ogradu kad hoce i kako hoce, ko sergej bubka. :D

trom?????onda se definitivno nisi druzio sa canetom ;) ;) ;)
to je brate vidra od kera,ne ume da staje

CBRR1

Brat blizanac andreja rr...problem sa gramatikom... :D :D :D

sibin

Citat: eclipse4 poslato 28 Januar, 2013, 19:14
Citat: sibin poslato 27 Januar, 2013, 23:45
cane corso izgleda extra, mislio sam da ga uzmem ali nisam. licno sam mnogo zadovoljniji sa AB i AST, za moj ukus je cane previse trom, uzasno mnogo jede samim tim i zatrpava dvoriste sa izmetom :P mada kad razmislim ta tromost i nije losa osobina, posto ovi moji preskacu ogradu kad hoce i kako hoce, ko sergej bubka. :D

trom?????onda se definitivno nisi druzio sa canetom ;) ;) ;)
to je brate vidra od kera,ne ume da staje

da trom u poredjenju sa  pit bulom, stafordom, americkim buldogom i dogo argentino i slicnim sortama. cane je dobar pas ali posle razmisljanja izmedju napred navedenih pasa ipak sam se odlucio za ab i ast. voleo bih i dogo argentino, na mojoj listi zelja cane bi bio tek na 4-tom mestu.

Stevan

Imao sam istu dilemu sa slicnim rasama, na kraju sam najvise razmisljao o Dogo Argentino i Dogo Canario. Onda sam pitao Miljana sta ima da kaze o tim psima jer je imao DA i kad sam to procitao od njega, pa na jos par strana, pa ih malo gledao uzivo, druge rase nije postojalo. Sad kad imam DA, druge rase tek ne postoje. :) Toliko sam odusevljen da sam rezervisao i zenku u odgajivacnici "Od Radakovica", treba njegova zenka da se osteni ovih dana, pa za neka 2 meseca idem po stene :D I jedva cekam!!!
Velik pas, prelep, snazan, poslusan, perfektno. Ne boji se nicega. Nekad malo burno reaguje, ali me bas lepo slusa pa nema problema.
Okacicu bas ovih dana slike, sad nije u cistom izdanju, od beo, a blataaa... :) Trci pun gas i onda kad krene da koci, samo ostanu cetiri izorane brazde. :) I jos jedna stvar koja mi je jako bitna. Pored njega imam malog mesanca, odrastao ima manje od 15kg, i znate kako ga Ares cuva. :) Hans je zasticen kao beli medved. :)

sibin

ja bih rado jednog ali tri su nekako mnogo i sa dva se borim :D

Stevan

Ako budes zeleo jednog kad budem imao stence (ako uzmem zenku za neka 2 meseca, pa teranje sa godinu i po, pa dva meseca da nosi, znaci negde za oko dve godine valjda :D ) javi se i lako cemo se dogovoriti. ;)


mareskin

Citat: sibin poslato 27 Januar, 2013, 23:48
ma ovo je strasno samo dizem prepreke, valjda im malo treba da se utreniraju pa opet po starom. hop preko ogradice kod komsije sarplaninca :P

Moj matori je imao problema sa dalmatincem :D Ostave ga u kavezu, a kad se vrate ono èudo iskopalo rupu i iza¹lo napolje :D
Izgleda kao dalmatinac, a pona¹a se kao jazavièar :D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

mareskin


Ima li vlasnika nemaèkih ovèara?
Razmi¹ljam da uzmem jedno ¹tene za par meseci.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

pittatore

Cuo sam da je Weimeranner-e jako tesko naci jer ih pretezno drze Lovci koji nisu kadri da ti ih prodaju za kucnu radinost?

Stevan

Citat: mareskin poslato 29 Januar, 2013, 00:13

Ima li vlasnika nemaèkih ovèara?
Razmi¹ljam da uzmem jedno ¹tene za par meseci.

Imao sam ga ja. TJ cale, rasli smo zajedno. Ziveo jako dugo, bio jako pametan i poslusan. Ja ih nisam ljubitelj, smrde malo vise od ostalih (po meni :) ). Ako budes zeleo mogu da ti preporucim odgajivacnicu iz koje je nas bivsi Korto.

K0le

#1695
Citat: pittatore poslato 29 Januar, 2013, 00:21
Cuo sam da je Weimeranner-e jako tesko naci jer ih pretezno drze Lovci koji nisu kadri da ti ih prodaju za kucnu radinost?

Pre se morala dobiti dozvola da uop¹te kupi¹ ¹tene vajmarca iz ¹vabije, nisu ih prodavali svakom, veæ ako ima¹ ne znam ti ja kakve uslove, ako æe pas slu¾iti samo za lov itd, i u glavnom su izvozili samo sterilisane ¹tence. Ljubomorno su èuvali kvalitet rase (a samim tim su imali i visoku cenu). Danas ga mo¾e¹ lak¹e nabaviti, u srbistanu ima nekoliko odgajivaènica, ali su skupi ..od 500 jura pa u nebesa .  
Samo ¹to se obièno za kupovinu  ¹tenci rezervi¹u dosta unapred, nekad i pre parenja  [thumb_up]
[hello]

pittatore

Tj. lakse je gudru naci nego stene zavrsiti :D

K0le

Pa zavisi kako na to gleda¹ :D. U principu veæinu rasa mo¾e¹ naæi kod nas, samo zavisi po kojoj ceni, koliko ima¹ strpljenja i koliko duboko mo¾e¹ da kopa¹ i vuèe¹ vezinih veza. AST-a, labradora, retrivera, n. ovèara, NKP-a, huskya i  jo¹ dosta rasa ima u izobilju, svi prave ¹tence pa se èesto desi da ne mogu da se prodaju i mo¾e¹ ih dobiti bukvalno d¾aba ili 'za ¹erpu ribe'. Samo prati¹ oglase i forume, ako ima¹ vremena ode¹ na neki va¹ar, neku veæu pijacu.. Za neke reðe rase se opet isto mo¾e desiti da naleti¹ dosta povoljnije, ne mogu da se prodaju, ili neko od kupaca odustane, ili ima neki 'feler' u boji, zubalu pa nije za izlo¾bu, ili se pla¹i pucnja i sl (za lovaèke rase) a tebi on doðe super kao kuæni ljubimac. Jedino da tra¾i¹ neku ultra retku rasu pr Irish wolfhound, australian cattle dog ili ne znam ti ja ¹ta veæ, e tu ti treba dosta ke¹a da bi ga uop¹te posedovao i druge pomoæi nema  ;D
Ako ima¹ strpljenja prati oglase, kinolo¹ke i lovaèke forume, povuci par veza ako ima¹ drugare odgajivaèe i naleteæe sigurno jedan ¹tenac ba¹ za tebe po cifri koja ti odgovara. Mo¾da neæe odmah, mo¾da æe tek za nekoliko meseci ili punu godinu, ali ako si ba¹ ba¹ baaaa¹ re¹io da poseduje¹ sivog duha naleteæe jedan ba¹ za tebe  [thumb_up]

Slaninar

Veæina rasa koje postanu popularne bivaju upropa¹tene. Pari se sve i sva¹ta. Na izlo¾bama se kontroli¹e izgled pasa (mada i tu ima puno name¹tanja, posebno u srbistanu), ali karakter psa se èesto ne oèuva.

Zbog svega ovoga bih najradije uzeo nekog jadnika sa ulice - ona/on dobije dom, a ja za d¾. dobijem kera.   :)

Pri kupovini ¹tenaca, posebno u Srbiji, obavezno se treba raspitati o uzgajivaèu i proveriti mo¾e li se videti keru¹a - ako je majka ¾iva & zdrava, veæa je ¹ansa da su i ¹tenci OK.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Laki-zr

 :)

[attachment deleted by admin]