Glavni meni

Ovo su nasi kucni ljubimci

Započeo Nadalina, 20 Oktobar, 2010, 01:32

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

eclipse4

moj jos nije povracao da budem iskren nikada dok jede niti posle.ali je istina alav i na sred jela pocinje da stuca koliko se naguta vazduha,hehehe
sto se hrane tice hranim ga rojal kaninom koji bas bije po dzepu jer dosta jede ali naravno dajem mu jednom dnevno dozu granula,zbog potrebnih proteina ostalo se svodi na obicnu seljacku hranu sto bi se reklo (ne mislim na pomije sto se sakuplja od jutra doveceri,vec domaca kuvana hrana),junetina,teletina (zivo meso),krompir,pirinac,supe,kuvana mesaal kad nesto volis moras i da odrzavas ;) a kad dostigne svoju punu forumu,onda ga totalno prebacim na domacu hranu.
granule se sastoje bar 50% od mrtvih macaka,kerova,ptica,zivina itd...ko ne veruje,ne progugla.
uostalom seljacke dzukele zive i po 20 i kusur godina,dok ovi sto ih hrane pa i rojal kaninom,ne dozive 10 godina,a da pritom ne nabrajam raznorazne bolesti.
moj je sarplaninac nazalost dusu ispustio nakon 22 godine zivota,znaci bukvalno smo rasli zajedno.dan kada je umro,dao sam mu parce mesa koje je pojeo,popio vodu,pogledao me u oci i ispustio suze,kad sam ga video,verujte,poceo sam da placem ko dete,okrenuo se i otiso na 2-3 minuta da se ohladim malo i kad sam se vratio on je vec bio mrtav. :(
ako je proslo skoro 10 godina od njegove smrti i dalje mi se place kad se setim naseg zadnjeg druzenja.

inace je neverovatno inteligentan,verovali ili ne,dva puta je svega piskio u sobu kao stene,jednom sam ga prekinuo u mokrenju i izveo na terasu da tamo dovrsi i od tada,znaci nema teorije da piski negde po sobi,cak i vrata sam otvara i izlazi napolje.za igru je raspolozen bar 10 sati dnevno,a kad se umori,moze kuca da gori ne mice dupe od dole.sa decom je svaki dan ne samo sa mojom vec i sa tudjom,ali naravno kad dodje neko dete prvo ide u izvidnicu,ako ga poznaje ok,ako ga ne poznaje nema ulaska u dvoristi,siguran sam da ga ne bi ujeo i da udje ali ipak kada ga dete vidi,ne ulazi ;) ;) ;)

macke istina da ne vidi,sem moje,ali je suvise manijak da bi znao da se igra sa njom normalno,jadna a i glupa macka kada ga trpi takvog,poneki put joj skoro samo rep viri iz njegova usta,al je ne ujeda,samo maltretiranje.

a be raspisah roman ;) mozda nekog ni ne zanima ovo sve heheh


MILJAN

Citat: Plazma Keks poslato 26 Januar, 2013, 20:43
ucinilo mi se da neko od vas ima psa rase "Cane Corso", da li neko moze da mi kaze o njihovim performansama, koliko mogu da razviju, kakva im je narav itd itd...
neki rodjak hoce da pokloni mojoj kevi stene od 3 meseca, nije poslednje u leglu.  samo me zanima ovako kakvi su po prirodi jer ne volim kerove koji hoce da mnogo grizu, napadaju druge kerove i tako to
Cuvar.nije posebno agresivan ako ga ne podstices.Moj drugar ga je podsticao pa je cepao pse..
Cave ab homine unius libri

eclipse4

upravo sam to i pomenuo u jednom postu,pas je ono sta gazda napravi od njega (pa cak i od pudlice moze nastati pritajeni tigar skriveni zmaj ;) )

MILJAN

Citat: eclipse4 poslato 27 Januar, 2013, 02:40
upravo sam to i pomenuo u jednom postu,pas je ono sta gazda napravi od njega (pa cak i od pudlice moze nastati pritajeni tigar skriveni zmaj ;) )
Moju suprugu je ujeo koker spanijel...da ne verujes kako je agresivan...ali da je grizao cane corso, eto bi bilo bolnije..;)
Cave ab homine unius libri

balcan girl

Citat: K0le poslato 26 Januar, 2013, 22:29
Citat: balcan girl poslato 26 Januar, 2013, 21:09
a jel moze neko da mi kaze hoce li biti problema sto se tice parenja ovaj moj haski tj. detetov haski je zenka ali je uzasno razmazena ( na gazdaricu) i npr kad upoznaje druge kuce uvek ona njih njuska ali ne dozvaljava njima nju da njuskaju samo spusti dupe na zemlju...kapiram da ce biti dovoljno odrasla sa dve do tri godine da se pari ali mi je jedan prijatelj rekao da moze da bude problem prilikom parenja zato sto ona kapira da je vodja i mozda nece dozvoliti da imamo male haskijeeee :'(

Dovoljno odrasla i razvijena æe biti sa godinu i ¹est do osam meseci (treæe teranje) , tako da veæ tada mo¾e biti uparena. Ako je problematièna, pa¾ljivo birati mu¾jaka, treba je upariti sa ¹to pitomijim psom koji nije agresivan i ima visok nivo tolerancije na re¾anje i druge vrste agresivnog pona¹anja drugih pasa. Nije lo¹e pronaæi mu¾jaka s kojim æe imati vremena da se upozna i da se sprijatelji  (ako postoji moguænost), lak¹e æe joj pasti. Obavezno æe morati da nosi korpu da ne bi napala nekog tom  prilikom (mu¾jaka ili èak tebe) jer se de¹ava da pri prvom parenju ¾enka od straha, bola i sveop¹teg stresa ume da ugrize bilo koga u blizini bio joj on vlasnik ili ne . Samim aktom uparivanja bi trebalo da rukovode ljudi koji imaju iskustva sa tim stvarima, ma koliko se èinilo trivijalnim nije sve prosto i jednostavno kad treba upariti psa koji je problematièan. I ni¹ta silom, ako ne ide - ne ide, proba¹ sledeæi put, drugi dan, drugo teranje.. mo¾da joj treba vi¹e vremena da psihièki sazri i prihvati taj svoj nagon za reprodukciju i opstanak rase . 
[hello]

pazi ona uopste nije agresivna i voli da se igra sa drugim kucama ali npr plase je lutalice kad ih je vise ako su veci a ako su manji neka ih ima koliko hoces hoce da kidise na njih...macke kako tako ...mi smo bili uzeli jos jednog haskija da ih parimo ali tada su bili mladji pa smo hteli prvo da se druze medjutim prokleti komsiluk je stalno zvao komunalnu policiju pa su milion i jedan put dolazili a posto je i podstanarka imala psa i to rota pa je ispalo da imamo tri kuceta u dvoristu jedno je moralo da ode po nekom jebenom palminom zakonu imas pravo na dva kuceta :( mozes i vise ako te niko ne tuzi al nas su non stop tuzili pogotovo kad je ovaj muzjak pocepao komsijsku macku jedva smo mu je oteli...on je kupljen kao veliki od 8 meseci i bilo je ocigledno da je neuhranjen i maltretiran jer nije dozvoljavao nijednoj muskoj odrasloj osobi da mu pridje sa mnom je bio onako al devojcicu je i on zavoleo iz prve..njih dvoje zajedno u boksu su se lepo druzili i kad ih povedes u setnju slazu se lepo samo sto obicno ona njega ujede za uvo i malo gnjavi :P na moju veliku zalost njega smo dali jednoj prijateljici koja o njemu stvarno vodi racuna pa sam mislila da je najbolje da je parimo sa njim jer se vec poznaju ..meni je taj drugi haski bio lepsi jer je bio siv i imao braon oci a ne plave ali je izgledao kao pravi pravcati vuk sto je meni bilo extraaa :D :D a ova zenkica koju imamo ima bas ono prave plave oci i neki lep rastresit i bogat rep koji apsolutnooo nikad nije spustila zbog nijednog psa :D jos ako neko prodje pored nje i kaze jaooo kako lep pas ona smesta podigne glavu i jos vise podigne rep i sva onako vazna i uobrazena prodje :D voli decu svima dozvoljava da je maze ali ne slusa nikog osim deteta :D a da jedino se od ljudi plasi brata stefanaaa :D :P jedino njega kad vidi i kad je on pozove ona podvije rep i pridje :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

balcan girl

ovo je razmazotina zove se bila :D

[attachment deleted by admin]
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

K0le

Kako si naprièala, pomislih da je lajavica ¾ivi problem zbog svoje naravi  :P. Svi oni imaju svoje 'lutke' , zbog kojih ih na kraju najvi¹e i zavolimo  ;). Neæe¹ imati problema sa uparivanjem, ali ipak gledaj da to bude pod nadzorom nekog odgajivaèa  [thumb_up]
Kod haskija ljudi najèe¹æe gre¹e kad vide da imaju razlièitu boju oèiju (heterohromija) pa misle da je to neki feler  [facepalm]. Po meni je to jako zanimljiva i lepa eksterijerna osobina, nikako mana  [nono].
Moj doberman je bio kivan na obuæu (kad je bio maaaali) i voleo je da kopa, i taman ga oduèim od toga i stigne nam kujica engleskog setera koja je 10 puta gora od njega  [facepalm]. Sad kad ona poène da pravi sr*nja, on dotrèi i 'zove' da  vidim kako ona radi ono ¹to ne treba  :D. Ceo dan ðipaju , gnjave se i igraju, a kad ih razdvojimo (ona ode u lov, ili on sa mnom u ¹etnju) to bude plakanje, zavijanje, èudaaaa  ;D

MILJAN

Cave ab homine unius libri

sibin

cane corso izgleda extra, mislio sam da ga uzmem ali nisam. licno sam mnogo zadovoljniji sa AB i AST, za moj ukus je cane previse trom, uzasno mnogo jede samim tim i zatrpava dvoriste sa izmetom :P mada kad razmislim ta tromost i nije losa osobina, posto ovi moji preskacu ogradu kad hoce i kako hoce, ko sergej bubka. :D

CBRR1

Pa kada su te zajebali i prodali kengure...

sibin

ma ovo je strasno samo dizem prepreke, valjda im malo treba da se utreniraju pa opet po starom. hop preko ogradice kod komsije sarplaninca :P

CBRR1

Vidim ja tu ce biti dugodlakih staforda u dogledno vreme...

sibin

mislis kad ovaj moj zaskoci tvog retrivera pa ga oplodi :P

CBRR1

Citat: sibin poslato 27 Januar, 2013, 23:54
mislis kad ovaj moj zaskoci tvog retrivera pa ga oplodi :P
Znao sam da si gej,i tu mastovitost prenosis preko kerova,neee kad tvoj ker oplodi zenku sarplaninca...

sibin

ko je sada gej, de se tebi pricinjava zenka sarplaninca kad je tamo muzijak, ast ide tamo iskljucivo da se shiba na njegovom terenu.

CBRR1

Citat: sibin poslato 28 Januar, 2013, 00:00
ko je sada gej, de se tebi pricinjava zenka sarplaninca kad je tamo muzijak, ast ide tamo iskljucivo da se shiba na njegovom terenu.
al sve ga nesto shiba otpozadi... :P

CBRR1

Pa da kako dresiras kera takav ce i biti,kazes sarac muzjak auuuu...ne dolazim ja kod tebe vise na espreso...a neeeeee...

sibin


CBRR1


Stevan

Ovaj moj isto skace kao lud, ja imam ogradu 170cm i sad sam napravio jos 30cm da vratim onako pod uglom :)