Glavni meni

Ovo su nasi kucni ljubimci

Započeo Nadalina, 20 Oktobar, 2010, 01:32

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

CBRR1


Kengur

Sijaju mu oci, vidi se da je stigao iz Panceva :)


Lepo stene :)

sibin

cbrr-u slaze ti se pas sa karakterom, sada mozes ici u duge  setnje pored reke sa uff-om :D

mkt


SSZGO

Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

monsterbnt

Citat: sibin poslato 24 Januar, 2013, 22:02
cbrr-u slaze ti se pas sa karakterom, sada mozes ici u duge  setnje pored reke sa uff-om :D

A moze i da ga uci da juri bicikle, kola, autobuse...
Smrt SVIMA!!!!

sibin

autobuse ce sigurno da ga uci :P

misa-pei

Ka¾u da ljubimci lièe na gazde (i obrnuto) :D :D
Država je najveći neprijatelj naroda

metarex

a na koga ja licim od ovi` moji` cetvoro? [neampojma]
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

balcan girl

e ovo je moje blesavo dete sa jos blesavijim kucetom :D haski koji je pobegao od kuce i vratila se sama  [ludak] ne da voli nego obozava ovo dete kad ona ode u skolu ono legne na njene patike i tuzna je celi dan, ne voli da sedi u gostima nigde bude mirna 5 min i trazi da ide napolje ili kuci. kuci je u stanju da prespava celi dan, vaspitana da se nuzda vrsi napolje i kad joj se ide stane na vrata i zavija :D tek je skoro naucila da laje :P do skoro je samo zavijala i da nema pojma da je pas misli da je dete :D ne mozes da udjes u kucu i da poljubis decu a da nju zapostavis  [nono] [nono] moras i nju da mazis i ako mazis i igras se sa decom i ona se ukljucuje odmah :D nekad moram da je bebisitujem jer nikako ne voli da ostaje sama kuci to je problem jer je dete naucilo da je voda uvek i svuda sa sobom a ako ona ne moze jer mora u skolu uvek uvali dzukca nekom od nas  [doh] uz nogu na povodac ide samo ako ides ostrijim korakom a ako stanes nesto da zevas u izloge glodje povodac...za istrcavanje samo se detetu odaziva i vraca i nikome vise..ako je bilo ko drugi povede u setnju i ne daj boze pusti sa povodca nema sanse da mu se vrati samo se njoj vraca i nikom vise :D a da i dete je kao malu naucilo da spava sa njom u krevetu i to i dalje radi :D iako ima sve svoje uvek se uvali detetu u krevet :D

[attachment deleted by admin]
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

balcan girl

sada voli i da se kupa i sve to i ima godinu i po a najvise voli kao i dete kad je napolju sneg onda se ona zatrpa u snegu zajedno sa detetom :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

mkt


MILJAN

Citat: balcan girl poslato 26 Januar, 2013, 01:30
e ovo je moje blesavo dete sa jos blesavijim kucetom :D haski koji je pobegao od kuce i vratila se sama  [ludak] ne da voli nego obozava ovo dete kad ona ode u skolu ono legne na njene patike i tuzna je celi dan, ne voli da sedi u gostima nigde bude mirna 5 min i trazi da ide napolje ili kuci. kuci je u stanju da prespava celi dan, vaspitana da se nuzda vrsi napolje i kad joj se ide stane na vrata i zavija :D tek je skoro naucila da laje :P do skoro je samo zavijala i da nema pojma da je pas misli da je dete :D ne mozes da udjes u kucu i da poljubis decu a da nju zapostavis  [nono] [nono] moras i nju da mazis i ako mazis i igras se sa decom i ona se ukljucuje odmah :D nekad moram da je bebisitujem jer nikako ne voli da ostaje sama kuci to je problem jer je dete naucilo da je voda uvek i svuda sa sobom a ako ona ne moze jer mora u skolu uvek uvali dzukca nekom od nas  [doh] uz nogu na povodac ide samo ako ides ostrijim korakom a ako stanes nesto da zevas u izloge glodje povodac...za istrcavanje samo se detetu odaziva i vraca i nikome vise..ako je bilo ko drugi povede u setnju i ne daj boze pusti sa povodca nema sanse da mu se vrati samo se njoj vraca i nikom vise :D a da i dete je kao malu naucilo da spava sa njom u krevetu i to i dalje radi :D iako ima sve svoje uvek se uvali detetu u krevet :D
uh  [rolleyes] :o
Cave ab homine unius libri

Plazma Keks

ucinilo mi se da neko od vas ima psa rase "Cane Corso", da li neko moze da mi kaze o njihovim performansama, koliko mogu da razviju, kakva im je narav itd itd...
neki rodjak hoce da pokloni mojoj kevi stene od 3 meseca, nije poslednje u leglu.  samo me zanima ovako kakvi su po prirodi jer ne volim kerove koji hoce da mnogo grizu, napadaju druge kerove i tako to

micko_13

Citat: Plazma Keks poslato 26 Januar, 2013, 20:43
ucinilo mi se da neko od vas ima psa rase "Cane Corso", da li neko moze da mi kaze o njihovim performansama, koliko mogu da razviju, kakva im je narav itd itd...
neki rodjak hoce da pokloni mojoj kevi stene od 3 meseca, nije poslednje u leglu.  samo me zanima ovako kakvi su po prirodi jer ne volim kerove koji hoce da mnogo grizu, napadaju druge kerove i tako to
imam ja cane corsa,ako ga uzme nece se pokajati nikao.Pas je privrzen gazdi,i nije ni blizu agresivnim rasama,mada zna da se brani veruj mi!Sto se tice mog psa,jedino sto mrzi su macke :p...pse obozava,i naravno ljude.To ti je u kratkim crtama,uostalom googl pa nadji forume o njima i videces sam da je to mirna rasa!Uostalom po meni svaka rasa je mirna,e sada zavisi kakvog gazdu ima i kako ga dresira...

balcan girl

a jel moze neko da mi kaze hoce li biti problema sto se tice parenja ovaj moj haski tj. detetov haski je zenka ali je uzasno razmazena ( na gazdaricu) i npr kad upoznaje druge kuce uvek ona njih njuska ali ne dozvaljava njima nju da njuskaju samo spusti dupe na zemlju...kapiram da ce biti dovoljno odrasla sa dve do tri godine da se pari ali mi je jedan prijatelj rekao da moze da bude problem prilikom parenja zato sto ona kapira da je vodja i mozda nece dozvoliti da imamo male haskijeeee :'(
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

Plazma Keks

Citat: micko_13 poslato 26 Januar, 2013, 21:05
Citat: Plazma Keks poslato 26 Januar, 2013, 20:43
ucinilo mi se da neko od vas ima psa rase "Cane Corso", da li neko moze da mi kaze o njihovim performansama, koliko mogu da razviju, kakva im je narav itd itd...
neki rodjak hoce da pokloni mojoj kevi stene od 3 meseca, nije poslednje u leglu.  samo me zanima ovako kakvi su po prirodi jer ne volim kerove koji hoce da mnogo grizu, napadaju druge kerove i tako to
imam ja cane corsa,ako ga uzme nece se pokajati nikao.Pas je privrzen gazdi,i nije ni blizu agresivnim rasama,mada zna da se brani veruj mi!Sto se tice mog psa,jedino sto mrzi su macke :p...pse obozava,i naravno ljude.To ti je u kratkim crtama,uostalom googl pa nadji forume o njima i videces sam da je to mirna rasa!Uostalom po meni svaka rasa je mirna,e sada zavisi kakvog gazdu ima i kako ga dresira...
da, pogledao sam na guglu, lici na mastifa (jednu od mojih omiljenih rasa), ali matorom smeta sto ker moze da naraste do 50kg, to znaci da mnogo jede. inace, matori se sluzi malo cudnom logikom iz razloga sto sam ranije imao zenku erdel terijera i za njih se govorilo da muzijaci narastu do 50kg, ona je bila 58kg...
mozda ce ovaj narasti celih 60kg. bla bla

K0le

Citat: balcan girl poslato 26 Januar, 2013, 21:09
a jel moze neko da mi kaze hoce li biti problema sto se tice parenja ovaj moj haski tj. detetov haski je zenka ali je uzasno razmazena ( na gazdaricu) i npr kad upoznaje druge kuce uvek ona njih njuska ali ne dozvaljava njima nju da njuskaju samo spusti dupe na zemlju...kapiram da ce biti dovoljno odrasla sa dve do tri godine da se pari ali mi je jedan prijatelj rekao da moze da bude problem prilikom parenja zato sto ona kapira da je vodja i mozda nece dozvoliti da imamo male haskijeeee :'(

Dovoljno odrasla i razvijena æe biti sa godinu i ¹est do osam meseci (treæe teranje) , tako da veæ tada mo¾e biti uparena. Ako je problematièna, pa¾ljivo birati mu¾jaka, treba je upariti sa ¹to pitomijim psom koji nije agresivan i ima visok nivo tolerancije na re¾anje i druge vrste agresivnog pona¹anja drugih pasa. Nije lo¹e pronaæi mu¾jaka s kojim æe imati vremena da se upozna i da se sprijatelji  (ako postoji moguænost), lak¹e æe joj pasti. Obavezno æe morati da nosi korpu da ne bi napala nekog tom  prilikom (mu¾jaka ili èak tebe) jer se de¹ava da pri prvom parenju ¾enka od straha, bola i sveop¹teg stresa ume da ugrize bilo koga u blizini bio joj on vlasnik ili ne . Samim aktom uparivanja bi trebalo da rukovode ljudi koji imaju iskustva sa tim stvarima, ma koliko se èinilo trivijalnim nije sve prosto i jednostavno kad treba upariti psa koji je problematièan. I ni¹ta silom, ako ne ide - ne ide, proba¹ sledeæi put, drugi dan, drugo teranje.. mo¾da joj treba vi¹e vremena da psihièki sazri i prihvati taj svoj nagon za reprodukciju i opstanak rase .  
[hello]

eclipse4

Citat: Plazma Keks poslato 26 Januar, 2013, 20:43
ucinilo mi se da neko od vas ima psa rase "Cane Corso", da li neko moze da mi kaze o njihovim performansama, koliko mogu da razviju, kakva im je narav itd itd...
neki rodjak hoce da pokloni mojoj kevi stene od 3 meseca, nije poslednje u leglu.  samo me zanima ovako kakvi su po prirodi jer ne volim kerove koji hoce da mnogo grizu, napadaju druge kerove i tako to

ja imam caneta isto,pas je fenomenalan.
svaki pas je ono sto gazda napravi od njega,ukoliko ga ucis da ujeda ujesce,ukoliko ga socijalizujes nece,ali cane coro ima prirodan instinkt o odbrani svoje teritorije a pogotovu clanova porodice,tako da ukoliko neko udje nepozvan preko dana a gazda nije tu,prvo izlazi ispred njega zalaje par puta i ukoliko se uljez ;) povlaci,lepo ga isprati do kapije,ukoliko uljez i dalje pokusava da ulazi po dvoristu,sledi jos jedna opomena,zatim samo vidis kako se canetu nadize dlaka iza glave i sledi gotovo stopostotni napad.
takodje sam primetio da neke ljude iako poznaje a pritom se isti ti i igraju sa njim,on ipak ima neku dozu nepoverenjenja prema njima i non stop ih drzi nekako na nisanu (on uopste po prirodi veruje samo clanovima porodice i nikom sa strane),ali prema nekim ljudima bas ima dozu opreza.e sada dal je istina u tome da pas jednostavno namirise loseg coveka ili ne,neznam,ali kao da stvarno ima to culo.

stvari po kuci i dvoristo sta ti je od "vitalnog" znacaja,tj.papuce,patike,kablovi od video nadzora,elektricni kablovi,majce dukserice,carape....pa cak i cvece,moras da sklanjas,jer sve to nalazis u parcicima,jer je to pas koji 99% od svog dana provodi u grickanju necega,znaci za to je katastrofa ;)

uh da i nesto najvaznije,nikako ispod stola kad su gosti tu,jer je ova rasa je od malena seksualno ugrozena,tako da ne bira sta prca ;) ;) ;)...znaci dodje vam gost,on se polako usemi na sred dvorista na njegovu nogu i pocinje da vrsi polni snosaj cak i gazdu i zenu i oca i majku i babu i dedu...ma sve po spisku.... hahhaa...itd.

u svakom slucaju ker je fantazija.

micko_13

Citat: eclipse4 poslato 26 Januar, 2013, 23:30
Citat: Plazma Keks poslato 26 Januar, 2013, 20:43
ucinilo mi se da neko od vas ima psa rase "Cane Corso", da li neko moze da mi kaze o njihovim performansama, koliko mogu da razviju, kakva im je narav itd itd...
neki rodjak hoce da pokloni mojoj kevi stene od 3 meseca, nije poslednje u leglu.  samo me zanima ovako kakvi su po prirodi jer ne volim kerove koji hoce da mnogo grizu, napadaju druge kerove i tako to

ja imam caneta isto,pas je fenomenalan.
svaki pas je ono sto gazda napravi od njega,ukoliko ga ucis da ujeda ujesce,ukoliko ga socijalizujes nece,ali cane coro ima prirodan instinkt o odbrani svoje teritorije a pogotovu clanova porodice,tako da ukoliko neko udje nepozvan preko dana a gazda nije tu,prvo izlazi ispred njega zalaje par puta i ukoliko se uljez ;) povlaci,lepo ga isprati do kapije,ukoliko uljez i dalje pokusava da ulazi po dvoristu,sledi jos jedna opomena,zatim samo vidis kako se canetu nadize dlaka iza glave i sledi gotovo stopostotni napad.
takodje sam primetio da neke ljude iako poznaje a pritom se isti ti i igraju sa njim,on ipak ima neku dozu nepoverenjenja prema njima i non stop ih drzi nekako na nisanu (on uopste po prirodi veruje samo clanovima porodice i nikom sa strane),ali prema nekim ljudima bas ima dozu opreza.e sada dal je istina u tome da pas jednostavno namirise loseg coveka ili ne,neznam,ali kao da stvarno ima to culo.

stvari po kuci i dvoristo sta ti je od "vitalnog" znacaja,tj.papuce,patike,kablovi od video nadzora,elektricni kablovi,majce dukserice,carape....pa cak i cvece,moras da sklanjas,jer sve to nalazis u parcicima,jer je to pas koji 99% od svog dana provodi u grickanju necega,znaci za to je katastrofa ;)

uh da i nesto najvaznije,nikako ispod stola kad su gosti tu,jer je ova rasa je od malena seksualno ugrozena,tako da ne bira sta prca ;) ;) ;)...znaci dodje vam gost,on se polako usemi na sred dvorista na njegovu nogu i pocinje da vrsi polni snosaj cak i gazdu i zenu i oca i majku i babu i dedu...ma sve po spisku.... hahhaa...itd.

u svakom slucaju ker je fantazija.
Citat: Plazma Keks poslato 26 Januar, 2013, 21:39
Citat: micko_13 poslato 26 Januar, 2013, 21:05
Citat: Plazma Keks poslato 26 Januar, 2013, 20:43
ucinilo mi se da neko od vas ima psa rase "Cane Corso", da li neko moze da mi kaze o njihovim performansama, koliko mogu da razviju, kakva im je narav itd itd...
neki rodjak hoce da pokloni mojoj kevi stene od 3 meseca, nije poslednje u leglu.  samo me zanima ovako kakvi su po prirodi jer ne volim kerove koji hoce da mnogo grizu, napadaju druge kerove i tako to
imam ja cane corsa,ako ga uzme nece se pokajati nikao.Pas je privrzen gazdi,i nije ni blizu agresivnim rasama,mada zna da se brani veruj mi!Sto se tice mog psa,jedino sto mrzi su macke :p...pse obozava,i naravno ljude.To ti je u kratkim crtama,uostalom googl pa nadji forume o njima i videces sam da je to mirna rasa!Uostalom po meni svaka rasa je mirna,e sada zavisi kakvog gazdu ima i kako ga dresira...
da, pogledao sam na guglu, lici na mastifa (jednu od mojih omiljenih rasa), ali matorom smeta sto ker moze da naraste do 50kg, to znaci da mnogo jede. inace, matori se sluzi malo cudnom logikom iz razloga sto sam ranije imao zenku erdel terijera i za njih se govorilo da muzijaci narastu do 50kg, ona je bila 58kg...
mozda ce ovaj narasti celih 60kg. bla bla
iskreno pas ne da jede nego je toliko alav da kada proguta hranu sve povrati pa ponovo...hahaha to je malo jezivo i ono fuj sto kazu zene,al sve u svemu jako dobar pas i veran gazdi.Moj ima preko 50kg,i mora da se hrani kvalitetnom hranom,ne ono hleba i vode ili koscure samo bacis!!!Mora imati granula i neke mesine naravno :)...i da tacno je da pas grize sve zivo,moj je pojeo do sada 3 kucice i drugaru bicikli...da ne pricam dalje hehehe