Glavni meni

Ovo su nasi kucni ljubimci

Započeo Nadalina, 20 Oktobar, 2010, 01:32

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

pit



        Ne bre nego ima pasa koji sitno zvacu...recimo jedan komsijski terijer daju mu i pilece kosti ali on tako sazvace ko da je mleveno i progura...dok recimo moj rot skoro i da ne zvace...bacim mu rol virslu i samo hlop ode ...nema da trepne.

Bori¹a

Citat: pit poslato 16 Septembar, 2012, 18:08

     Pa pazi moda nece da se sjebe sa dve tri pilece kosti ali sa punom kesom sanse su mu male da prezivi a opet ima pasa koji sve to sitno sazvacu pa progutaju i onda nemaju problem.

pa ne dajem mu kilo kostiju da jede, on je mali a odrastao je, ne moze velike kosti da pojede
kad jedemo mi piletinu damo mu od butke i tako
nije se bunio do sad

Uncle Bob

VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

pit

Citat: UNCLEBOB poslato 16 Septembar, 2012, 18:56
Od butke  [doh] [rofl] [rofl]
`

Na zalost zbog takvog stava je ker uginuo a ti ako ne verujes raspitaj se malo u veterinarskoj stanici .

pit

http://labradorfanclub.2forum.biz/t555-koske

   Da ne guglam vise a ko te zanima ukucaj pilece kosti i ishrana psa i sl i uverices se.

Uncle Bob

Za pileæi batak znam odavno i mom avlijaneru i ne dajem nego mi je sme¹an izraz butka pogledaj èemu sam se nasmejao pa onda oponiraj. [hello]
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

Bori¹a


Uncle Bob

Kod mene je butka sastavni deo gude prasiæ. :D
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

pit

Citat: UNCLEBOB poslato 16 Septembar, 2012, 19:33
Za pileæi batak znam odavno i mom avlijaneru i ne dajem nego mi je sme¹an izraz butka pogledaj èemu sam se nasmejao pa onda oponiraj. [hello]

    Ok pogresno sam shvatio.

Uncle Bob

Citat: pit poslato 16 Septembar, 2012, 20:29
Citat: UNCLEBOB poslato 16 Septembar, 2012, 19:33
Za pileæi batak znam odavno i mom avlijaneru i ne dajem nego mi je sme¹an izraz butka pogledaj èemu sam se nasmejao pa onda oponiraj. [hello]

    Ok pogresno sam shvatio.
[thumb_up]
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

UFF

Citat: pit poslato 16 Septembar, 2012, 20:29
Citat: UNCLEBOB poslato 16 Septembar, 2012, 19:33
Za pileæi batak znam odavno i mom avlijaneru i ne dajem nego mi je sme¹an izraz butka pogledaj èemu sam se nasmejao pa onda oponiraj. [hello]

    Ok pogresno sam shvatio.

[policaja]  [dunce]  ;D

apu

Citat: Phoenix poslato 16 Septembar, 2012, 15:03
moj haski je takodje svashtojed,shta ostane od klope njegovo je! Nije chag ni bitno dal je meso ili ne vishe voli brokoli i lubenicu nego meso!
Granule ne mirishe al ribu satire i to praktikujem bar jednom nedeljno! Kilo girica 120 kinti ima za dve jake klope a kad to nema ima sardina!
Poshto sam vet.teh. znam za mane kostiju pa ih ne koristim ili izbegavam! Sem shto mogu da izazovu perforaciju i zatvor nemaju nikakvu nutritivnu vrednost sem igre i glodanja za dzukca te nisu ni potrebne.
Kalcefos mu daje s vremena na vreme i to je to! e da,kad ja klopam chips i chili klopa i on,suze ko krushe al jede i josh trazi  [djavo]

pa, brate, ako si vet. tehnièar onda bi trebalo da zna¹ da ostaci sa stola nisu hrana za pse...

@pit
a probaj da da¹ keru ®IV batak. pileæa kost se lomi uzdu¾no i o¹tra je i opasna KAD JE TERMIÈKI OBRAÐENA. ¾iva koska se ne pona¹a tako a pogotovo kad ima mesa na sebi. samo se skrcka ceo batak i pregrize na pola i odeeee... :D

@phoenix
a jednom samo sam je vodio na ceðenje ¾lezdi i to kad je bila u "hostelu" 7 dana pa su je tamo, i pored mog upozorenja i molbe, hranili granulama. koske mo¾da nemaju nutritivnu vrednost ali joj i¹èiste stoma i creva do kraja i kenja svaki put k'o prava... sama se cedi...

Stevan

Moj veterinar je profesor na Veterinarskom faxu i predaje bas predmet o ishrani. Ima i pansion za pse http://www.sapainn.com/. I on mi je rekao da hranim pse dva puta granulama (ujutru i uvece), a rucak im spremam (pirinac sa mesom, razno povrce, zivo meso, palenta...). I nista im ne fali, naprotiv, dobra im je stolica, veseli su, raspolozeni stalno... Ali granule moraju biti bas kvalitetne! Dajem im Trainer, to vet uzima za pansion na veliko preko svojih veza pa i dobijem povoljnije :) I ako u BG-u nekom zatreba veterinar, preporucujem Voju. Pored fakulteta radi i privatno i imam sve pohvale za njega. Moj Hans (ima njegova slika na prvoj strani teme) je njemu vecno zahvalan. :D Slomio nogu, Voja resio, ujeo ga zarazen krpelj (iako je imao Frontline), spasao ga Voja, komsijski rot ga unakazio, spasio ga Voja... :D

pit



     Secam se jednog recepta za spremanje obroka za pse ..a otprilike je to i sastav svih granula. Cenu naravno oderdjuje procenat mesa u njima.
     Ovas,jecam,raz ,psenica ,kukuruz i jos sta se nadje od zitarica se smelje na krupno i doda se meso (izbegavati svinjsko) i to se onda lepo ukuva zatim ostavi da se ohladi ,podeli po kesama i u zamrizvac .
       Idealno je pola mesa pola zitarica .
       Nekada se mnogo lakse dolazilo do mesa ....secam se jednom su mi dojavili da je uginuo ceo bik u klanici ugazili ga  u transportu...cirka jedno 300 kg mesa.
       Mada i dan danas imam drugare po Leskovcu koji prodaju za pse konjsko meso po evro -dva kilo .
   

Panta Zemunac

http://www.b92.net/ljubimac/psi.php?yyyy=2012&mm=9&nav_id=642693&start=0

Evo, ponovio sam link, za svaki slucaj ako neko nije video!

Apu.....Napominjem da mi je pas jeo kosti 6 (¹est) godina i ni¹ta mu nije bilo, i ¾ive i kuvane ALI, evo, desilo se....Ne pali ljude da daju ne¹to, ¹to u sebi n esadr¾i nikakve hranjive materije...a pogotovo NE PILECE kosti, bilo T obraðene ili ne!
Ja sam sa njima prestao skoro, kada su mom kom¹iji uspavali vucjaka jer mu je pileca kost tolliko pocepala crevo da je iz anusa liptela krv....a jeo je vucjak nekoliko godina i nije mu bilo ni¹ta! Samo jednom nije dobro sa¾vakao, samo je jednom kost pukla spiralno i napravila ¹pic, samo jednom mu se, ba¹ ta kost poprecila u crevu....i GOTOVO!
....da, da, samo jednom...

Postoje junece kosti sa braon, belom i crvenom sr¾i....sa braon se ne daju...bela sr¾ sadr¾i ne¹to a crvena, pak, ne¹to trece kojeimaju neku vrednost  ali, nutricionisticki, veoma malu. Juneca kost, ¹to veca se daje mladima da gloðu zglobove, takoðe i starijim, kao poslastica ali cim primetite da nema zglobova, uzmite mu je jer stvara se suva stolica kao cement...upravo, kao mom Ra¹i..
Evo, kucam vam poruku a da ga vidite kako izgleda i kako cvili, ne bi vam vi¹e palo na pamet...


Hajde da pogledamo prirodu....uvek nailazite na kostur jelena ili dr. ¾ivotinje koje su predatori zaklali. Ne, kosti nisu pojeli, nisu ni ogloðali, to rade le¹inari (kao beloglavi sup ili neki ¹takori)....ali niko nije kosti pojeo....uvek je tu ceo kostur, razvucen ali sa svim kostima!! Jesu li vukovi glupi?....gepardi, leopardi, lavovi, tigrovi....Ne, nisu, nego se mi pravimo previ¹e pametni, pogotovo sa tom, poznatom recenicom; ''ma, moj jede i nije mu ni¹ta''.....I Ra¹a je jeo, na piletini odrastao a sada mu se borimo za ¾ivot, posle 6 godina....granule Pedigre, plus ne¹to kostiju i na snimcima, ma kao cement da je pojeo....evo ga, cvili od  10 dan!

Granule izmislili pre 25 godina...pitam se samo ¹ta su psi jeli svih ovih vekova!?!?

pit



Ja sam ovo za pilece kosto rekao iz najbolje namere  da neko ne sjebe kera ..ali neko uvek zna bolje.Sto kaze Panta pilecu kost moze da jede godinama i da mu nista ne bude i onda jednog dana kvrc i ode .Namerno ponavljam ovo sto je PANTA REKAO DA SE NEKO NE BI ZAJEBO.Posle je kasno....''mozda mi ga komsija otruo''

Boki-KG

Panto, Pedigree granule su jedne od najgorih, kao i Friskas. Samo se dobro reklamiraju i ni¹ta vi¹e. Sastav im je velikim delom nepoznat za razliku od ostalih renomiranih proizvodjaèa.
Davao sam 2-3 meseca svom psu ba¹ njih jer ni jedne druge nije hteo da jede. Za to vreme je najvi¹e propao iako ih je najvi¹e jeo. U stanju je da pojede 1kg dnevno i da umire od gladi.

Dugo sam ga hranio Meradog granulama ali po¹to na¾alost vi¹e ne mogu da ih nadjem, sada ga hranim Hill's Advanced Fitness granulama i Royal Caninom. Nikad nije imao problem sa stolicom, uz granule skoro svaki dan dobija kuvano meso, velike kosti od buta povremeno kao i po ne¹to sa stola ¹to isprosi usput.

@Phoenix
Kao vet. tehnièar si uspeo ba¹ kalcefos da nadje¹ od toliko dobrih vitamina i minerala...

P.S. Nadam se da æe Ra¹a biti dobro  [hello]
Kakva bi ti¹ina nastala kad bi ljudi govorili samo ono ¹to znaju.
Èapek

Slaninar

Drugarica koja se bavi uzgojem kerova je sigurna da granule nisu ba¹ najbolja hrana, ali ka¾e da za kratak ¾ivotni vek psa (oko 10 godina), oni ne stignu da dobiju obolenja usled tako ve¹taèke hrane (mada ona svoje hrani mesinom, skupe su joj granule ka¾e). Ka¾e da su jako skupe granule samo marketing (ko hoæe da ka¾e da psu daje najskuplju hranu), ali da vredi gledati da na granulama pi¹e da su bez soje (ako se dobro seæam).

Najbolje je meso, povræe i ostale stvari koje nisu industrijski preraðene, samo kad èovek stigne i mo¾e. Ja kombinujem. Skoro svaki dan dobije ne¹to od ruèka, a dodam malo granula. Ba¹ tih jeftinijih, lo¹ijih, pedigre.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

bigbad86

#1318
Citat: Kengur poslato 16 Septembar, 2012, 14:34

Par puta sam ga napio, onda ga samo vidis kako se razvlaci po dvoristu i trazi stek da odspava malo... :D
Ovo moze mnogo lose da se zavrsi iz iskustva ti kazem. Rodjeni pas me je ujeo i imao sam 8 savova. Nikad pre toga nije ujeo nikoga, a ni posle.