Glavni meni

Ovo su nasi kucni ljubimci

Započeo Nadalina, 20 Oktobar, 2010, 01:32

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

AndreyRR


dzony


AndreyRR


nano

Citat: MILJAN poslato 11 Maj, 2012, 03:17
obo¾avam bull terijere ali mi tra¾e 250 eu za ¹tene( neki tip u K©).-.Ja AST prodajem po 100 eu mu¾jaka i ¾enke po 70 eu. ©ampionskog porekla... Planiram da kupim jednog bula ali moraæu da zapatim neko leglo AST i prodam 3-4 komada za jednog bulla..Ne mogu da verujem da su toliko na ceni.,..

250e i nije mnogo, neki traze i 700e sto je mnogo. Za AST 100e je extra cena s obzirom na poreklo, skartove prodaju po oglasima za te pare...

Ti bese imas muzijaka i zenku AST?

Citat: pit poslato 11 Maj, 2012, 10:09

                 I  ja flesiram kad vidim bula....a sto se cene tice...pa postali su retki i zato.

Retki su bili uvek, sada ih ima malo vise, neki ljudi koju su ima uzgajivacnice AST su presli na BT. Nisam video takvog pasa kakav je bull, neumoran, spretan, brz, inteligentan. Ne mogu da docekam da poraste kuce sto sam odvojio sebi. Stavicu sliku kasnije...

Panta Zemunac

Pitanje je kako ce se cene kretati posle ove uredbe za opasne pse....na ¾alost, mislim da æe se mnogi ljubitelji odustati!

Nije mi jasno, kako neke dileje mogu jednim potezom da poni¹te sve ono ¹to se do sada radilo, da se doðe do tih rasa? Koliko istra¾ivanja, selekcija, uzgoja....a onda ih, tamo neki sveznalica, jednim potpisom, poni¹ti kao da nisu ni postojali!

Klasicna dnevna politika, gde se ne re¹ava sam uzrok veæ samo posledica....neko æe se okoristiti za par, jeftinih poena a mnogi æe zbog toga uspavljivati svoje ljubimce jer, odakle im 2500rsd, na mesecnom nivou, da placaju haraè!?!

Bul-terijeri nikoga ne ostavljaju ravnodu¹nim, pogotovo onima koji samo bace pogled na izgled pa im je previ¹e ru¾an, ne razmi¹ljajuæi da je i to pas, i te kakav pas!
Meni je lep a o ukusu ne vredi polemisati jer ono ¹to ja u njemu vidim, drugi ne....

Panta Zemunac

Help ja ¾imtra od vas....frka, pomagajte! [veryangry] [klanjam_se]

Ovoje kamenac, koliko sam primetio, malo je deformisao zub. Veterinar ka¾e,sreðivanje upale desni a potom uspavljivanje pa detaljno èi¹èenje tog zuba. Drugari mi ka¾u, ni¹ta od tog, samo bacanje para, kada se veæ uspavljuje bolje mu odmah izvaditi isti nego ga posle toga ponovo maltretirati.
Da li je neko imao sl. situaciju sa svojom zveri? [neampojma] [neampojma]







AndreyRR

ako je zub zdrav zasto ga vaditi,a ako je kamenac probaj da ocistis
a jel ti pas glodje koske ili http://www.svezakucneljubimce.com/files/2231/Pedigre-Denta-stix-poslastica-za-pse.jpg

Panta Zemunac

Rekao mi je veterinar da se ne mo¾e oèistiti na bilo koji drugi naèin. Mogu ostali u vilici, taj, ne!

Svi zubi su mu ok, zdravi, pravi...nikada ni jedan problem (kao urastanje u desni ili sl.)...samo ovaj i to u znaèajnoj meri!

Evo,drugi dan od antibiotika i veæ se igra sve u 16...èak je i neki ¹tap marnuo da gloðe ali sam mu oduzeo za svaki sluèaj. U startu to mi je bitno da ga ne boli a saèekaæu dan, dva da se odlucim o daljem....

pit



          Ja bih rekao da su drugari u pravu i da treba da ga izvadis.Ja sam imao mnogo pit bulova i u borbama su ostajali i bez ocnjaka i sekutica...i ziveli posle sasvim normalno.
         A na stranu to sto ako ga zubni veterinar ne odradi kako treba pa pas trpi bol a ne zna da ti kaze.
         

Stevan

Panto, moj vet radi na faxu, pa ako odlucis da ides tamo pitaj za broj.

Evo, mi imamo 12kg :)

[attachment deleted by admin]

Boki-KG

Stevane, ne savetujem ti kori¹æenje ama za tako mladog psa, pogotovu ako vuèe u ¹etnji ili ako tek poène ¹to je vrlo verovatno, da ne ka¾em 100%. Nije nikako dobro za laktove i sa amom ga nikad neæe¹ nauèiti da ne cima i da ne vuèe. Mislim da je jo¹ uvek mlad a ti malo neiskusan sa psima pa sad ne uvidja¹ da je to jedan veliki minus ali æe ti kasniji biti bitno. Savetujem ti ogrlicu, obiènu ili neki tanji platneni komforan povodnik koji mo¾e¹ da namesti¹ iznad adamove jabuèice. Mogu da ti po¹aljem sliku veoma jednostavnog i vrlo korisnog povodnika od svega 200din. koji zavr¹ava idealan posao u tom uzrastu ako te zanima da potra¾i¹ takav ili da ti ja ovde kupim pa da ti po¹aljem. Povodnik prave neki ljudi iz KG-a ali sam siguran da ga mo¾e¹ naæi i u drugim mestima.
Kakva bi ti¹ina nastala kad bi ljudi govorili samo ono ¹to znaju.
Èapek

AndreyRR

to si potpuno upravu za am,je veliko govno

nano

#1012
Am je dobar za psa naucenog na povodac, narucito ako je pas krupniji/jaci


@Panta Zemunac: koliko ti je star pas? Izvadi zub, kao sto pit rece, nece se toliko patiti a i svakako ce vremenom poceti da se kruni pa ce biti veci problem da se izvadi...

Citat: AndreyRR poslato 17 Maj, 2012, 18:52
http://www.svezakucneljubimce.com/files/2231/Pedigre-Denta-stix-poslastica-za-pse.jpg

[facepalm]  [facepalm] [facepalm] bolje da uvati komsijinog kera pa da ga malo zvace nego ovo... cisto njesra

Major

Citat: Boki-KG poslato 18 Maj, 2012, 02:03
Stevane, ne savetujem ti kori¹æenje ama za tako mladog psa, pogotovu ako vuèe u ¹etnji ili ako tek poène ¹to je vrlo verovatno, da ne ka¾em 100%. Nije nikako dobro za laktove i sa amom ga nikad neæe¹ nauèiti da ne cima i da ne vuèe. Mislim da je jo¹ uvek mlad a ti malo neiskusan sa psima pa sad ne uvidja¹ da je to jedan veliki minus ali æe ti kasniji biti bitno. Savetujem ti ogrlicu, obiènu ili neki tanji platneni komforan povodnik koji mo¾e¹ da namesti¹ iznad adamove jabuèice. Mogu da ti po¹aljem sliku veoma jednostavnog i vrlo korisnog povodnika od svega 200din. koji zavr¹ava idealan posao u tom uzrastu ako te zanima da potra¾i¹ takav ili da ti ja ovde kupim pa da ti po¹aljem. Povodnik prave neki ljudi iz KG-a ali sam siguran da ga mo¾e¹ naæi i u drugim mestima.

Meni je retardirani trener gde smo vodili kera na obuku rekao da je ok voditi kera na amu i da time jaca grudi.
Evo i dan danas moram da se derem ko ludak "PORED" da me ne cima i ne vuce. Posle sam saznao od drugara veterinara da moze da ima problem sa laktovima i da mu grudi jacaju ali ne pravilno se razvija.
Taj gad gadni od trenera ima srece sto je otisao iz Beograda inace bi mu nabio am u dupe!

Citat: Panta Zemunac poslato 17 Maj, 2012, 18:13
Help ja ¾imtra od vas....frka, pomagajte! [veryangry] [klanjam_se]

Panto ako ti treba proveren veterinar pusti mi pp. Drugar je odlican i nije prevarant za razliku od ostalih koji bi samo pare da ti uzmu.

@ nano - da am je dobar ali tek kad se pas razvije nikako dok je mlad! ;)


nano

hmm... mislis? napisao sam krupniji/jaci. podrazumeva se da je odrastao... osim ako nemas nekih jakih kucica...

Moj Bull, ARES 2 nedelje







[attachment deleted by admin]

Major

Citat: nano poslato 18 Maj, 2012, 09:26
hmm... mislis? napisao sam krupniji/jaci.

Pa moj pas je bio dosta krupniji i jaci sa par meseci tako da :P

AndreyRR

moj ker voli dentastix i ima snezno bele zube  ;D

Major

Citat: AndreyRR poslato 18 Maj, 2012, 11:29
moj ker voli dentastix i ima snezno bele zube  ;D

Jer ga svi vetermatolozi preporucuju [rofl]


Boki-KG

Kad poraste i kad je nauèen, am je super. Dok je mali dobija ¹iroke uglove laktova i nepravilno se razvija kao ¹to sam veæ rekao gore.

Dajte im neku staru gumu od bicikle da glodju, nije opasna i ne mogu da se zadave dok su mali a i guma èisti zume.
Igraèke od kuvane gume su najbolje, mislim da Trixie pravi igraèke od kuvane gume za èi¹æenje zuba, imaju mala ispupèenja i kad ih pas zagrize guma izbaci zub i ne ostane rupa. Ima ih u Metrou. Mi ih imamo nekoliko s tim da moj pas nije vi¹e destruktivan, samo ih nosi i ¹eta, hvali se sa njima i glodje ih ali ne iz sve snage da ih upropasti. Dok je bio mali jednu lopticu od kuvane gume je celu jeo za manje od dva dana, a sad mu veæ traju po nekoliko meseci tj. dok ih ne izgubi na jezeru.

@nano
Ares je kao ¹eæer, pravi mali gremlin  [thumb_up]
Kakva bi ti¹ina nastala kad bi ljudi govorili samo ono ¹to znaju.
Èapek

nano

e to boki a ne denta-blabla njesra, guma kanap-feder-kanap i za granu od drveta.

Hvala, oba roditelja su sampioni pa se nadam da ce biti dobar.