Glavni meni

Ovo su nasi kucni ljubimci

Započeo Nadalina, 20 Oktobar, 2010, 01:32

0 članova i 7 gostiju pregledaju ovu temu.

pit

Citat: Stevan poslato 01 April, 2012, 20:25
Zato pse na socilalizaciju i ne treba korpa.

         Pa ja da ocu socijalizovanog psa cuvao bi pudlicu ili koker spanijela.Nadovezao bi se na Pantin problem koji mu je prouzrokovao pit bul.Kroz moje dvoriste je proslo vise od 50 odraslih pasa pit bulova koje sam kupio kao odrasle pse i nikad nijedan nije prema coveku pokazao nikakvu agresiju .Tu bih nabrojao i jedno dvadesetak koje sam ocuvao od malena.....znaci tvrdim da je pit pas kome ne treba socijalizacija prema coveku uprkos misljenju raznih kvazi strucnjaka a reko bih budala koji tvrde suprotno.Socijalizacija je potrebna za sluzbene pse bez obzira kako kontradiktorno to zvuci.

bigbad86

Gde ima ta "socijalizacija" i sta mislite pod tim. Moj pas je odavno socijalizovan od moje strane. Ne juri macke da ih kolje, sa svim psima je ok kao i sa ljudima. Samo 2 puta se pobio u zivotu i to u samoodbrani od drugih nesocijalizovanih pasa.

sibin

upravo tako , za pitove samo treba socijalizacija prema drugim psima i mackama. moj dok je bio ziv bio totalno nezainteresovan za ljude sem kad hoce da se igra.

Panta Zemunac

Mog kom¹iju rot vukao dva metra po asfaltu jer nije smeo da ga pusti iako je imao korpu...oni su u stanju i ¹apama da pocepaju na koga krenu...jbg... to je pravi èuvar, ko ima dvori¹te, kuæu...ma ne treba mu alarm!

Ovaj moj, je maza...zgrada, dece uokolo i ne sme se ali njega su sanke povredile ...a ja dobi 4 MESECA ZATVORA   BEZUSLOVNE!!

Pa Uffa da sam zgazio ne bi toliko dobio!!

UFF


Stevan

Nisam mislio da se psu ubije instinkt, ja prvi mislim da bas treba da ima dozu agresivnosti itd.
Socijalizacija je onaj papir sto se dobije u muriji ako je pas miran u tvom prisustvu i komunalci ti ne mogu nista :) kosta 2 000.

pit

Citat: Stevan poslato 02 April, 2012, 17:09
Nisam mislio da se psu ubije instinkt, ja prvi mislim da bas treba da ima dozu agresivnosti itd.
Socijalizacija je onaj papir sto se dobije u muriji ako je pas miran u tvom prisustvu i komunalci ti ne mogu nista :) kosta 2 000.


                  Nisam sreo dosad komunalce s njim a i ako ih sretnem ne verujem da ce da imaju zelju da mu proveravaju asocijalnost.... [bejzbolka]

Stevan

Sad vidim da kazes da Rott ima 80-90 kila? Da nisi malo preracunao? Aj stavi sliku.

pit

Citat: Stevan poslato 02 April, 2012, 18:09
Sad vidim da kazes da Rott ima 80-90 kila? Da nisi malo preracunao? Aj stavi sliku.


               Mrzi me da kacim slike al garant je tolko ....pa cele zime je jeo po tepsiju bureka i brdo lisnatog peciva...a da ne pominjem pice ...uvek po 2-3 parceta.Stvarno se usvinjio....i sad je na dijeti....malo granulice i pola tepsije bureka.....urla iz sveg glasa kad prodjem pored boxa i ne dam mu nista.Sad ce neko da kaze da nije zdravo hraniti psa tako ...al ja to samo preko zime zbog hladnoce a ova je bila bas hladna.

bucko

©tene vremenom poprima osobine gazde i tako postaje pas    :P :P :P

Stevan

Danas je moja porodica dobila novog clana, Aresa :) Danas sam isao kod Milosa i Miljana u VB po stene i malo je reci da sam prezadovoljan. Stene je jako lepo, veselo, razigrano, odlicno. Evo par slika iz puta i kad smo stigli. Sliku sa Hansom nisam uspeo da uhvatim jer je Hans bio u transu i samo je trcao. :)

[attachment deleted by admin]

Stevan

Inace, povratio je na samom izlazu iz Banje i onda zaspao i probudio se pred kucom :D

sibin


Panta Zemunac

Mali ¹eæerko!

Znate, pas je pas (ma zeznuo sam i Sokrata sa ovim zapa¾anjem), on u sebi nosi dozu agresije, koja mu je neophodna za teritorijalnost, za èuvanje nadreðene figure (gazda) i za osvajanje suprotnog pola zarad razmno¾avanja. Nastao je od vuka, zar ne!?!
Socijalizacijom se smatra ubijanje psa u pojam i podvoðenje pod re¾im alfe, tj. gazde....prosto, mora se zbog odreðenih okolnosti u kojem ¾ivimo a ponekad i potreba (terapeutski psi, vodiæi, itd...). Ne postoji univerzalnost. Neko je rad spasiti ¾ivotinjku iz azila a neko, pak, lovac je, zvekne srnu a svoga poentera, recimo, obo¾ava!
®ivimo u svetu razlièitosti...po meni, to je dobro, jer svako æe za sebe naæi odgovarajuæe dru¹tvo!

U Novogradskoj ulici, u Zemunu, ¾ivi poznati proizvoðac kancelarijskog name¹taja, da mu ime ne pominjem, da me i zato ne pritvore (setite se Èkalje iz reklama)...ima dva Rota...majko moja, Ra¹a koji ima taèno 32kg je njima do pupka...pa njihove glave su kao od ¹arplaninca, verujte mi! Zaista ima takvih gromada meðu Rotovima...Normalno, neèemo se pitati a za¹to ih dr¾i, mislim, inkasanti i ostala bagra, siguran sam, dr¾e se podalje od njegove kapije!

Potreba stvara razlièite pse a na nama je da ih volimo ili ne. Po¹tovanje prema njima se podrazumeva.
Za razliku od maèaka, koje ne mogu mrzeti, èak ¹ta vi¹e...ali pse, ma bilo koje rase, prosto obo¾avam!

castor

Panto, da ti ne fali kec ispred 32, jer ako ne fali onda ja Ra¹o ¾goljav do zla boga i nazad... ;)
It's the ride that matters, not the bike…

Panta Zemunac

 

Ma ima dve kile vi¹ka....ovi evropski idu do 19kg max. a amerièki do 30kg...sad, Ra¹a je me¹anac amerikanca ali ima ga!

castor

Sorry, sad proèitah ponovo i vidim da je Ra¹o toj dvojici rotova do pupka. Koliko onda imaju njih dvojica?

Moj Mali¹a ima 10 mjeseci i oko 27 kg.
It's the ride that matters, not the bike…

Panta Zemunac

Drugar, ne znam koju kucu ima¹ ali ti verujem na neviðeno jer mi drugar poseduje kavkaskog ovèara, koji je sa 6 meseci prerastao mog Ra¹u za glavu. ima lika na ©arca..

Nadice, zbunjen sam i ja jer po pravilu, amerièki stafordski terijer ide do 30 kg i to va¾i za mu¾jake, a ¾enke, do 27kg!? E, sad, kom¹ija mi ima amera koji je krupniji od Ra¹e, pa se pitam a koliko li on ima, i da li je to ok!?!
Po veterinaru, moj je pre¹i¹ao 3kg vi¹ka a i smeta mu, vidi se po njemu....¹to ka¾e Pit, bila hladna zima, pa sam ga tovio...samo, moj je bio u stanu, pored mene, na krevetu...dodu¹e, umeo je da oplete i po grejalici, razma¾enko!

UFF

Citat: Stevan poslato 08 April, 2012, 21:43
Inace, povratio je na samom izlazu iz Banje i onda zaspao i probudio se pred kucom :D

gde? u tvojim kolima?

djordjeadz

Evo mog ljubimca sad je postao poslusan! Ima 6 meseci.

[attachment deleted by admin]