Glavni meni

Ovo su nasi kucni ljubimci

Započeo Nadalina, 20 Oktobar, 2010, 01:32

0 članova i 5 gostiju pregledaju ovu temu.

misa-pei

Ja bih se vi¹e pla¹io ¹ta ljudi mogu da urade psu, nego ¹ta pas mo¾e da uradi ljudima.
Država je najveći neprijatelj naroda

MILJAN

Citat: grber poslato 27 Februar, 2012, 11:27
Jedno pitanje za pit/dogo/ast poznavaoce... komsije iz zgrade do moje imaju skroz belu, veliku zenku psa koja lici na neku od ovih vrsta i koju imaju obicaj da puste da se sama seta ispred zgrade po ulici. Na osnovu ovoga sto pisete nadam se da nije dogo u pitanju, ali me interesuje kako prepoznati o kojoj se rasi radi?
Mo¾e¹ li nekako da je slika¹ i izbaci¹ ovde fotku? Ako joj nisu seèene u¹i, dogo ima klempave u¹i, tipa na¹ih gonièa. Kompletno je bele boje mada se po nekada javlja crna tufna na glavi..Ali to je recesivno...
Cave ab homine unius libri

grber

Vazi... slikacu prvi put kad je budem video...

yzf750

Citat: misa-pei poslato 27 Februar, 2012, 12:16
Ja bih se vi¹e pla¹io ¹ta ljudi mogu da urade psu, nego ¹ta pas mo¾e da uradi ljudima.
[thumb_up]

bigbad86

Ali opet nije pametno  pustati nenadgledanog borbenog psa medju decu, cisto zbog toga sto deci svasta pada na pamet. Najbolje da razgovaras lepo sa komsijom i da ga pitas o cemu se radi. ;)

bigbad86


nano

Citat: bigbad86 poslato 28 Februar, 2012, 16:54
Ali opet nije pametno  pustati nenadgledanog borbenog psa medju decu, cisto zbog toga sto deci svasta pada na pamet. Najbolje da razgovaras lepo sa komsijom i da ga pitas o cemu se radi. ;)

Au bre, pa zamisli sta bi deca mogla da mu urade... Hm, da ga besna deca izujedaju na smrt...

bigbad86

Naravno da ne. [ludak] Ali moze da im padne na pamet da ga gadjaju necim, ili da ga biju nekim stapom, da probaju da ga JASU. Mog je bas pre neki dan neki klinac kolko voli kucice obesio se za vrat i poceo da ga moj pas vuce po snegu. E sad ja imam vrlo dobrocudnog psa, pitanje je kako bi neka nervoznija rasa reagovala da mu se neko dete obesi o vrat. I to dok sam ja tu. Ko zna sta bi deci palo na pamet da gazda nije tu. Mislite o tome  [thumb_up]

MILJAN

#748
Citat: bigbad86 poslato 28 Februar, 2012, 20:30
Naravno da ne. [ludak] Ali moze da im padne na pamet da ga gadjaju necim, ili da ga biju nekim stapom, da probaju da ga JASU. Mog je bas pre neki dan neki klinac kolko voli kucice obesio se za vrat i poceo da ga moj pas vuce po snegu. E sad ja imam vrlo dobrocudnog psa, pitanje je kako bi neka nervoznija rasa reagovala da mu se neko dete obesi o vrat. I to dok sam ja tu. Ko zna sta bi deci palo na pamet da gazda nije tu. Mislite o tome  [thumb_up]
Kako koji ;) A television host in Denver, Colorado, was rushed to hospital after a dog who recently survived a harrowing rescue, bitten in the face during a segment of her TV show live.

Max, a 40 kg dogo argentino, sank his teeth in the face of Kyle Dyer; when she reached down to pet him on Wednesday morning during a segment of her program on channel KUSA-TV.

The helicopter news station captured video images of a firefighter rescuing the dog from a frozen lake, after he fell through the ice and could not get out. This incident occurred on Monday.

After the event with the host, Max was caged by animal control officers and its owner, Michael Robinson, was fined.

The channel reported that Miss Dyer is in good condition, recovering from the bite at a hospital in Denver.
http://m24digital.com/en/wp-content/uploads/2012/02/dogo-argentino-muerde-cara-dyers.jpg
NEW! DOG(Argentine Mastiff) BITES KYLE DYER ON 7AM HOUR SHOW RIPPING HER LIP OFF

E sada neka ovi genijalci sa foruma koji trabunjaju kako pas nije kriv kako ovo- ono, neka objasne èime je ova ¾ena ugrozila psa.. Pas je kratkih nerava i ne voli da mu se neko unosi u facu...Kada sam pisao o  agresivnosti Dogo Arg. odmah su poèeli genijalci da lupetaju..  [thumb_down]
Cave ab homine unius libri

AndreyRR

prvo sto je ona debil,nijednom psu se ne unosi u lice
a drugo mogao je glupi camuga a jos gluplji pandur za
zivotinje da je upozori.ja kad se unesem mom foxu pa me nekad
capi za nos a nece pas koji je preziveo traumu.

yzf750

takvih slucajeva ima i od strane drugih rasa............a pitanje sta je preziveo tokom odrastanja i zivota....ok,jako je opasan,ali takvih slucajeva ima koliko hoces i kod drugih rasa,neki dan nemacki ovcar izujedao dete i zenu,iz cista mira

yzf750

a tako se ne prilazi nepoznatom psu,kojem je isto to nepoznato i osetio se ugrozen,u uslovima koji su za njega strani i nepoznati,studio,reflektori......



MILJAN

Citat: yzf750 poslato 29 Februar, 2012, 14:53
a tako se ne prilazi nepoznatom psu,kojem je isto to nepoznato i osetio se ugrozen,u uslovima koji su za njega strani i nepoznati,studio,reflektori......
On je nju prihvatio..Mazila ga je..U¾ivao je... Ali je capio na kraju.. Devojèica od 4 godine je htela da mazi mog pasa, koji nije uèen agresivnosti pa je ¹èepao za duks...Ti psi imaju kratak fitilj..........
Cave ab homine unius libri

yzf750

imaju kratak fitilj,ali i kad im je nesto strano,osete se ugrozenim i napadnu,kao sto bi i drugi pas...ma daj jednog iz legla pa da vidim koliko i da li ce biti agresivan :D
Meu Dogo é o Cara.

MILJAN

Citat: yzf750 poslato 29 Februar, 2012, 16:55
imaju kratak fitilj,ali i kad im je nesto strano,osete se ugrozenim i napadnu,kao sto bi i drugi pas...ma daj jednog iz legla pa da vidim koliko i da li ce biti agresivan :D
Meu Dogo é o Cara.
Ja sam ih imao desetak... I svi su isti... Ne trpe provokacije..A dete je bezbedno dok ga ne isprovocira i dok je gazda pored psa ( mada i to po nekada nije pravilo).Rade Dakiæ-Kiæa je napisao jako dobru knjigu borbeni psi..Tu je i Dogo...Za sve te pse je kao pravljena elektro ogrlica..Neba dobre dresure bez konsekvence...Odnosno napisao je:" Dogo A. treba dresirati konsekventno" :D
Tim psima ne treba verovati..Imao sam ih skoro 20 godina..
Cave ab homine unius libri

misa-pei

Miljane, ne mogu da ti "pariram" po znanju i poznanvanju D.O. rase, ali, kao i svaka zver, prosto mi je neverovatno da napadne mladunèe bilo koje vrste. Deluju mi previ¹e plemenito. Ne ka¾em da nemaju imaju kratak fitilj, ali, prosto mi je neverovatno da bi povredili decu. Odrasli su sami krivi.
Država je najveći neprijatelj naroda

MILJAN

Citat: misa-pei poslato 29 Februar, 2012, 17:35
Miljane, ne mogu da ti "pariram" po znanju i poznanvanju D.O. rase, ali, kao i svaka zver, prosto mi je neverovatno da napadne mladunèe bilo koje vrste. Deluju mi previ¹e plemenito. Ne ka¾em da nemaju imaju kratak fitilj, ali, prosto mi je neverovatno da bi povredili decu. Odrasli su sami krivi.
Napisao sam o tome ranije u temi .....Ujeo je dvojèici bluzon, zato ¹to je htela da ga mazi, pa povukla ruku i tako to ponovila par puta jer se pla¹ila, a on se name¹tao za ma¾enje....Ujeo, pustio i zare¾ao :" ili me mazi ili me ne zezaj!" Iznervirao se ¹to ga zeza....Za njega je to normalno vaspitno poravna mera za ¹tene u èoporu, jer oni tako vaspitavaju..Ali za ljudsko dete nije.. A bilo je mnogo primera i incidenata ne samo kod mene.. Jednom sam vodio kom¹inicu u dom zdravlja i izvinjavao sam se do neba, kupovao poklone i dan danas me grize savest... A pas je bio prvak jugoslavije u lepoti..Dresiran da pozira i maksimalno potisnut u agresiji..MOj kum je imao iz istog legla drugog mu¾jaka..Kum je èovek od 2 m i bokser je pa voli agresivnost, tuèe, ludilo-tandara mandara....Nije ga gu¹io u pona¹anju i posle 2 godine psa je policija ubila... Ja imam AST i mogu da potpi¹em da su generalno pudlice agresivnije od te rase.. Pas je jako uravnote¾en.. Ali Dogo- jok...O¹tar pas, koji ne trpi zezanje.. Kumov pas je npr. uradio sledeæe: slu¹ao je nekog nemaèkog ovèara kako danima laje..I to ga je nerviralo..Zimi se otkinuo (debeo lanac), preskoèio 6 ograda i pre¹ao nekoliko dvori¹ta.Udavio je nemaèkog ovèara a vlasnica u kuhinji nije to ni èula.Pas se vratio u kuæicu i pravio se nevina¹ce... Potom je ta ¾ena zvala..Mi smo videli da je dogo izgreban po grudima od metalnih ograda koje je preskakao...I¹li smo tragom i na¹li da ga je udavio na lancu..Pas le¾i, krvi i nema na snegu,.,Samo je vrat malo krvav..Klasièno ga je zadavio..A vuèjak, kako tamo zovu nemaèke ovèare, je bio jako veliki i zeznut pas..Pa ne vredi..

Cave ab homine unius libri

misa-pei

Verujem, ali ¹ta mogu... Imam vi¹e poverenja u "zveri" nego u ljude. U psima vidim sve ono pravedno ¹to su ljudi tokom tzv. evolucije izgubili. To naravno va¾i i za D.O.
Država je najveći neprijatelj naroda