Glavni meni

Ovo su nasi kucni ljubimci

Započeo Nadalina, 20 Oktobar, 2010, 01:32

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

MILJAN

#720
Citat: Boki-KG poslato 25 Februar, 2012, 18:30
Citat: pit poslato 25 Februar, 2012, 17:16

    Moj drugar ima odgajivacnicu AST i uvek 7-8 odraslih pasa.Inace radi u policiji kao dreser pasa i su su mu psi odlicno dresirani i nikad se nije desio napad na coveka a drzi staforde 20 godina.Sad treba da rikne 200 000 za taksu na godisnjem nivou ili da zatvori odgajivacnicu.
   Jedan doberman je mnogo opasniji za ljude od bilo kog iz grupe oporezovanih.
   Desetak godina sam cuvao pitove i nijedan nije pokazo ni najmanju agresiju prema coveku ....samo su se ulizivali ,bez obzira ko da dodje ...
   Imao sam i jednu zenku dogo argentino koja je sluzila kao pas cuvar .Za desetak godina je imala nekoliko napada na coveka ...srecom pa sam uvek bio tu pa nije bilo vecih posledica.
   Sto se muzjaka dogoargentino tice mislim da nema opasnijih pasa na coveka i samo cvrsta ruka tu pomaze.Dva iz moje okoline su morala da budu uspavana jer su se izmakla kontroli i poceli da napadaju ukucane .
   Ja trenutno imam rota i i nisam imao uravnotezenijeg psa od njega nikad.Nije imao neku posebnu dresuru ali na komandu radi sve.Ko da cita misli.Nemacko kuce sta ces.
   
To je sve jer Dobermanima uraste kost u glavu kad napune 2 godine. Sreæom moj ima tek 19 meseci.
Mislim da kad neko tako kinolo¹ki obrazovan kao ljudi pomenuti u postu ne mogu da savladaju DA onda treba ukinuti rasu. Gde da potpi¹em peticiju?
Kinolo¹ki savez Srbije na èelu sa Mahmutom Dagistanijem, jer èlan svetske kinolo¹ke organizacije..Samim tim, svaku rasu koju je priznala ta organizacija(FEDERACIÓN CANINA INTERNACIONAL) priznala je i na¹a kinolo¹ka organizacija.NIsu priznati Pit bull psi..... Ali Argentinski pas jeste..Tako da nikakva peticija ne mo¾e da to promeni ;) ON samo zahteva sna¾nog gospodara i slu¹aæe ga kao rob. Ali ne trpi provokacije ljudi,¾ivotinja..Nebitno mu je da li ga provocira pas, tigar ili bik..Toliko je lud da napada sve ¹to ga provocira..



http://www.city-data.com/forum/attachments/dogs/72527d1291997563-dogo-argentino-dogo2.jpg
http://oldtymebulldogs.webs.com/modern-bear-baiting.jpg
Cave ab homine unius libri

pit

Citat: Boki-KG poslato 25 Februar, 2012, 18:30
Citat: pit poslato 25 Februar, 2012, 17:16

    Moj drugar ima odgajivacnicu AST i uvek 7-8 odraslih pasa.Inace radi u policiji kao dreser pasa i su su mu psi odlicno dresirani i nikad se nije desio napad na coveka a drzi staforde 20 godina.Sad treba da rikne 200 000 za taksu na godisnjem nivou ili da zatvori odgajivacnicu.
   Jedan doberman je mnogo opasniji za ljude od bilo kog iz grupe oporezovanih.
   Desetak godina sam cuvao pitove i nijedan nije pokazo ni najmanju agresiju prema coveku ....samo su se ulizivali ,bez obzira ko da dodje ...
   Imao sam i jednu zenku dogo argentino koja je sluzila kao pas cuvar .Za desetak godina je imala nekoliko napada na coveka ...srecom pa sam uvek bio tu pa nije bilo vecih posledica.
   Sto se muzjaka dogoargentino tice mislim da nema opasnijih pasa na coveka i samo cvrsta ruka tu pomaze.Dva iz moje okoline su morala da budu uspavana jer su se izmakla kontroli i poceli da napadaju ukucane .
   Ja trenutno imam rota i i nisam imao uravnotezenijeg psa od njega nikad.Nije imao neku posebnu dresuru ali na komandu radi sve.Ko da cita misli.Nemacko kuce sta ces.
   
To je sve jer Dobermanima uraste kost u glavu kad napune 2 godine. Sreæom moj ima tek 19 meseci.
Mislim da kad neko tako kinolo¹ki obrazovan kao ljudi pomenuti u postu ne mogu da savladaju DA onda treba ukinuti rasu. Gde da potpi¹em peticiju?

               Izmedju ostalog dogoargentino se koristi i u lovu kod nas mada dosta retko jer oce da napadne ostale lovacke pse .Ja sam poklonio jedno zensko stene liku iz Vlasotinca koji je imao muzjaka i koji je posle nekoliko godina isao u lov sa nekoliko argentinaca i gomilom balkanaca na divlju svinju.
             To je bilo strasno za videti ...tu hajku kad krene....naravno ne treba da spominjem da je vlasnik tih pasa jos veci ludak od njih samih i da je imao punu kontrolu nad njima.U lov je isao samo sa lovackim nozem ...mada mu je retko kad bio potreban....a ulovili su dosta svinja.Licno sam vide jednu iskidanu skroz imala je 100-injak kilograma.
                 Da ponovim dogo argentino muzjaka ne bi trebao da uzima neko ko nije ozbiljno spreman da mu nametne svoju volju.Malo li mu popustis tj ako on utripuje da je vodja copora kraj price.

MILJAN

100% taèno...Moja ¾enka nije trpela da joj prilaze u lovu drugi psi ali dok je radila radila je ekstra..Nije ih dirala ali ne voli nju¹kanje..Èak i kada je bila u teranju napadala je pse..
Cave ab homine unius libri

Boki-KG

Sreæom nisu vodili Dobermane, sve bi ljude izujedali.
Kakva bi ti¹ina nastala kad bi ljudi govorili samo ono ¹to znaju.
Èapek

pit


MILJAN

Cave ab homine unius libri

Boki-KG

Meni su oduvek lovci bili idoli. To su pravi ljubitelji pasa i prirode.
Kakva bi ti¹ina nastala kad bi ljudi govorili samo ono ¹to znaju.
Èapek

MILJAN

Meni bi bilo ¾ao da psa pu¹tam na ove zveri.. Ja volim da bude lep, prvak u klasi i da èuva dvori¹te...Ali dogo i ostali su prvo lovni psi u Argentini..Ovde im je upotreba lep¹a po meni... Ne zalazim u lovaèke afinitete..Moj otac je vodi par puta moju kuju u lov i bio je karambol :)
Cave ab homine unius libri

pit

http://youtu.be/bQ1Pkg-B06k

       Ovo su neki neselektovani argentinski psi u akciji,ko ima slab zeludac neka ne gleda

sibin

malisani u svakodnevnoj igri

[attachment deleted by admin]

Stevan

Citat: MILJAN poslato 25 Februar, 2012, 18:59
Meni bi bilo ¾ao da psa pu¹tam na ove zveri.. Ja volim da bude lep, prvak u klasi i da èuva dvori¹te...Ali dogo i ostali su prvo lovni psi u Argentini..Ovde im je upotreba lep¹a po meni... Ne zalazim u lovaèke afinitete..Moj otac je vodi par puta moju kuju u lov i bio je karambol :)

Potpuno se slazem :)

pit

#731
Citat: MILJAN poslato 25 Februar, 2012, 18:59
Meni bi bilo ¾ao da psa pu¹tam na ove zveri.. Ja volim da bude lep, prvak u klasi i da èuva dvori¹te...Ali dogo i ostali su prvo lovni psi u Argentini..Ovde im je upotreba lep¹a po meni... Ne zalazim u lovaèke afinitete..Moj otac je vodi par puta moju kuju u lov i bio je karambol :)

        Da ali ta izlozbena verzija dogo argentino upravo se udaljava od izvornog argentinskog psa koji je manji ,kompaktniji i upotrebljiviji u lovu za sta je i napravljen.
     To se desilo sa buldogom,dalmatincem pa i sa stafordom koji vuce direktne korene od pit-bula ali je negde oko 1920 grupa americkoh odgajivaca kojim se svidjao izgled pita resila da ga gaji samo radi lepote i naravno standardizovala izgled.Dobijen je eksterijer ali su izgubljene borbene osobine a posto psi nisu selektovani na osnovu fizickoh osobina rasa je postala manje zdrava u odnosu na pita....te zbog toga mnogi veliki odgajivaci AST povremeno radi osvezavanja krvi ubace nekog dobrog pit-bula u priplod,naravno u strogoj diskreciji.

AndreyRR

Citat: pit poslato 25 Februar, 2012, 21:17
http://youtu.be/bQ1Pkg-B06k

       Ovo su neki neselektovani argentinski psi u akciji,ko ima slab zeludac neka ne gleda

nisam gadljiv ali je meni ovo bolesno

MILJAN

Citat: pit poslato 26 Februar, 2012, 02:47
Citat: MILJAN poslato 25 Februar, 2012, 18:59
Meni bi bilo ¾ao da psa pu¹tam na ove zveri.. Ja volim da bude lep, prvak u klasi i da èuva dvori¹te...Ali dogo i ostali su prvo lovni psi u Argentini..Ovde im je upotreba lep¹a po meni... Ne zalazim u lovaèke afinitete..Moj otac je vodi par puta moju kuju u lov i bio je karambol :)

        Da ali ta izlozbena verzija dogo argentino upravo se udaljava od izvornog argentinskog psa koji je manji ,kompaktniji i upotrebljiviji u lovu za sta je i napravljen.
     To se desilo sa buldogom,dalmatincem pa i sa stafordom koji vuce direktne korene od pit-bula ali je negde oko 1920 grupa americkoh odgajivaca kojim se svidjao izgled pita resila da ga gaji samo radi lepote i naravno standardizovala izgled.Dobijen je enterijer ali su izgubljene borbene osobine a posto psi nisu selektovani na osnovu fizickoh osobina rasa je postala manje zdrava u odnosu na pita....te zbog toga mnogi veliki odgajivaci AST povremeno radi osvezavanja krvi ubace nekog dobrog pit-bula u priplod,naravno u strogoj diskreciji.
Taèno ali ja se ve¾em previ¹e za psa...Ne volim da trpi povrede od divljeg vepra.Im sajt in memoriam dogo argentino.. Veæina je iskrvarila u lovu, prilikom obraèuna sa veprom..Oni svinjèiæi sa snimka su male mace.. Vepar od 150-200 kg ga razbuca totalno... A sve ¹to si napisao je taèno u vezi psa, krvi, AST i dogo...
Cave ab homine unius libri


ljilja-pei

Sibine, fantastièni su. :)

Mali debeljko je preslatka napast :) :) :)
Na kraju æe sve biti dobro. Ako nije dobro, znaèi da jo¹ nije kraj.

sibin

mali provocira a kad se stariji drugar iznervira onda mali bezi. :)

MILJAN

Mu¾jak i ¾enka.... ¾enka je otrovana a mu¾jak prodat

maèak..dijabola kompletna..

moj AST i maèak...Sa onim ¾uto belim ne smem da ga spajam...


(Powered by frubar.net)
Cave ab homine unius libri

grber

Jedno pitanje za pit/dogo/ast poznavaoce... komsije iz zgrade do moje imaju skroz belu, veliku zenku psa koja lici na neku od ovih vrsta i koju imaju obicaj da puste da se sama seta ispred zgrade po ulici. Na osnovu ovoga sto pisete nadam se da nije dogo u pitanju, ali me interesuje kako prepoznati o kojoj se rasi radi?

nano

Nije olaksavajuca okolnost ako nije dogo, a jeste ast/apbt. Ja mog nikad ne bih pustio bez nadzora na ulicu iako znam da ne bi napao coveka, ali opet nikad ne znas sta psa moze da isprovocira...