Glavni meni

Ovo su nasi kucni ljubimci

Započeo Nadalina, 20 Oktobar, 2010, 01:32

0 članova i 6 gostiju pregledaju ovu temu.

Ruza-Bandit

Dobra leða! A i kuce su slatke ;)

MILJAN

E sad æu se skinem do pola, odem napolje na ovu 'ladnoæu, nabacim ono govedo od kuèeta na leða i slikam se uz pomoæ tajmera i stativa na aparatu :) :D
Cave ab homine unius libri

yzf750


AndreyRR

Citat: MILJAN poslato 24 Februar, 2012, 00:36
E sad æu se skinem do pola, odem napolje na ovu 'ladnoæu, nabacim ono govedo od kuèeta na leða i slikam se uz pomoæ tajmera i stativa na aparatu :) :D

e ajde

redoran

Ovo je Megi. Westy star 2 meseca


Stevan

Kako hranite svoje stence?
Raspitujem se na sve strane, procitao sam sve zivo i nezivo. :) Pitam informativno. Veterinar ce mi doneti "program" hranjenja pre nego sto uzmem stene da spremim hranu pa cu to postovati, al' da pitam i vas. Jel dajete neke vitamine? Meso ili granule? :) Raspisite se...
Pitam konkretno za DogoArgentino koji ce mi se uskoro pridruziti, samo da malo poraste. :D

MILJAN

KALCIJUM VITAMINSKE STABLETE OBAVEZNO....Meso, pirinaè......
Cave ab homine unius libri

MILJAN

Citat: AndreyRR poslato 24 Februar, 2012, 10:28
Citat: MILJAN poslato 24 Februar, 2012, 00:36
E sad æu se skinem do pola, odem napolje na ovu 'ladnoæu, nabacim ono govedo od kuèeta na leða i slikam se uz pomoæ tajmera i stativa na aparatu :) :D

e ajde
[nono]   Pa da me izgrebe ona budala po leðima....  [rofl]
Cave ab homine unius libri

AndreyRR

mozes posle da se hvalis da te zena izgrebala  ;D ;D ;D ;D

Boki-KG

Cal de Phos dok je mali obavezno. Najbolji kalcijum koji mo¾e da se nadje kod nas. Kuvano meso, pirinaè, supice (ja mom dajem skoro svaki dan èorbu od povræa jer u drugom obliku neæe povræe), i uvek po malo granula. Najisplativije i daleko najbolje granule u klasi do 500din. - 550din. su Meradog (370din) . Trainer je ok isto (ima voæne enzime). Ako ima¹ 600+din ona Royal samo. Tebi æe trebati maxi junior za DA.

Hranjenje 4-5 manjih obroka do 7-8 meseci, posle mo¾e¹ i 3 puta do godinu i po i uvek gledaj da budu izjednaèeni obroci, da jede po malo svaki put i uvek u isto vreme, svaki dan jer æe poèeti da brlja ako ne dobija ujednaèene kolièine i u isto vreme. Ovo u sluèaju da je izbirljiv pas (kao svaki Doberman npr.).

Ne treba preterivati sa kalcijumom zbog panosteitisa. Generalno ako dobro i kvalitetno hrani¹ psa ne treba mu uop¹te nikakav dodatak u vidu vitamina, minerala jer je rahitis odavno izumreo i ima dovoljno svega iz hrane. Najbolje samo neko prvo vreme davati manje doze kalcijuma zbog promene zuba i podizanja u¹iju ali ne preterivati. De¹ava se da ako ne podignu u¹i a krenu novi zubiæi da uglavnom u¹i ostanu dole jer sav kalcijum ode u zubiæe.

I naravno, ¹to vi¹e sunca za psa! Dok je mali ovo je veoma bitno. (spremi za svaki sluèaj probiotic i orosal, to æe verovatno trebati jer umeju opasno da budu kilavi dok su mali ¹to se tièe dijareje, nisu naviknuti na tvrdu hranu itd.)
Kakva bi ti¹ina nastala kad bi ljudi govorili samo ono ¹to znaju.
Èapek

Stevan

Hvala na odgovoru, Miljane i Boki. Uzimacu mu Royal, to je vec odluceno, davno. :)

bigbad86

Kakva su vam iskustva sa Mebendazolom(Soltrik) za gliste? To je lek za ljude ali se koristi i za pse. Kao zamena onim tabletama za gliste.

yzf750

slazem se sa Bokijem-KG ..... [thumb_up]

MILJAN

Citat: AndreyRR poslato 25 Februar, 2012, 10:07
mozes posle da se hvalis da te zena izgrebala  ;D ;D ;D ;D
Ih ¾ena....To nije "IN"---- ©valerka je veæ bolja opcija..Onda sam vi¹e maèo :D
Cave ab homine unius libri

Boki-KG

Citat: Stevan poslato 25 Februar, 2012, 12:52
Hvala na odgovoru, Miljane i Boki. Uzimacu mu Royal, to je vec odluceno, davno. :)
Veruj mi da je Royal precenjen, nema potrebe davati toliko novca na granule (moj jede 800g granula dnevno ako mu samo njih dajem), UVEK je bolje psu skuvati i napraviti dobar raznovrstan obrok nego mu dati samo granule. Preporuèujem ti kombinaciju pirinèa, supica, povræa, Meradog granula i naravno mesa. Za taj novac koji æe¹ dati na Royal za kojim realno nema nikakve potrebe bolje je da psu skuva¹ i kupuje¹ meso. Ja sam mog hranio prvih 7 meseci i Royalom u kombinaciji sa ovim dok nije prekinuo da ga jede. Vi¹e nije hteo ni da onju¹i Royal (ni maksi, ni giant junior) pa sam napravio veliku u¹tedu tu i poèeo da se informi¹em o drugim granulama i da ih uporedjujem. Meradog je odlièan i takodje vi¹e nego dovoljan za duplo manje novca. Ovo ti sve prièam iz svog iskustva i iskustva ljudi koji imaju odgajivaènice preko 20 godina. Najlak¹e je psu samo davati granule jer se tako navikne i uvek ih jede, kada mu sprema¹ normalnu hranu i dodaje¹ granule onda se razmaze pa neæe samo granule ali za prvu pomoæ ima¹ meso u konzervi (pedigree se najbolje me¹a, 330din) sa kojim pome¹a¹ granule zbog ukusa i tako hoæe svaki. Granule su pune primesa, emulgatora, èuda, konzervansa... Imaju rok 2-3 godine, ko zna ¹ta sve jo¹ ubacuju unutra pored ¾itarica koje ne vrede ni¹ta. I ogromna je razlika u stolici psa kada ga normalno hrani¹ i kad mu daje¹ samo granule.
EDIT: Naravno ako ti novac uop¹te nije problem onda mu kombinuj Royal kao ¹to sam veæ rekao u prvom postu ali realno neæe mu to ni¹ta pomoæi, vi¹e su baèene pare.
Kakva bi ti¹ina nastala kad bi ljudi govorili samo ono ¹to znaju.
Èapek

Boki-KG

#715
Sluèajno napisah kao nov post, hteo sam da editujem, bri¹ite.
EDIT: Evo taman jedne staare slike, mada se ni¹ta nije promenilo osim ¹to je duplo veæi  :)
Dok je tako sam trèao i skakao po kuæi posteljina se menjala svaki dan bukvalno na dva kreveta, usisavanje 3x dnevno jer nismo mogli da ga uhvatimo, samo je ¹trumfovao po kuæi i dvori¹tu. Sad je malo mirniji.
Kakva bi ti¹ina nastala kad bi ljudi govorili samo ono ¹to znaju.
Èapek

pit


     Moj drugar ima odgajivacnicu AST i uvek 7-8 odraslih pasa.Inace radi u policiji kao dreser pasa i su su mu psi odlicno dresirani i nikad se nije desio napad na coveka a drzi staforde 20 godina.Sad treba da rikne 200 000 za taksu na godisnjem nivou ili da zatvori odgajivacnicu.
    Jedan doberman je mnogo opasniji za ljude od bilo kog iz grupe oporezovanih.
    Desetak godina sam cuvao pitove i nijedan nije pokazo ni najmanju agresiju prema coveku ....samo su se ulizivali ,bez obzira ko da dodje ...
    Imao sam i jednu zenku dogo argentino koja je sluzila kao pas cuvar .Za desetak godina je imala nekoliko napada na coveka ...srecom pa sam uvek bio tu pa nije bilo vecih posledica.
    Sto se muzjaka dogoargentino tice mislim da nema opasnijih pasa na coveka i samo cvrsta ruka tu pomaze.Dva iz moje okoline su morala da budu uspavana jer su se izmakla kontroli i poceli da napadaju ukucane .
    Ja trenutno imam rota i i nisam imao uravnotezenijeg psa od njega nikad.Nije imao neku posebnu dresuru ali na komandu radi sve.Ko da cita misli.Nemacko kuce sta ces.
   

AndreyRR

Citat: MILJAN poslato 25 Februar, 2012, 15:45
Citat: AndreyRR poslato 25 Februar, 2012, 10:07
mozes posle da se hvalis da te zena izgrebala  ;D ;D ;D ;D
Ih ¾ena....To nije "IN"---- ©valerka je veæ bolja opcija..Onda sam vi¹e maèo :D
ako ti to vise odgovara neka bude  ;D ;D ;D

AndreyRR

boki skroz si upravu,moj fox vise nece da prismrdi granulma od kad mu dajem kuvano meso
sa supom,ponekad joj dam meso pirinac i prelijem ribljim uljem iz konzerve  ;D ;D

Boki-KG

Citat: pit poslato 25 Februar, 2012, 17:16

     Moj drugar ima odgajivacnicu AST i uvek 7-8 odraslih pasa.Inace radi u policiji kao dreser pasa i su su mu psi odlicno dresirani i nikad se nije desio napad na coveka a drzi staforde 20 godina.Sad treba da rikne 200 000 za taksu na godisnjem nivou ili da zatvori odgajivacnicu.
    Jedan doberman je mnogo opasniji za ljude od bilo kog iz grupe oporezovanih.
    Desetak godina sam cuvao pitove i nijedan nije pokazo ni najmanju agresiju prema coveku ....samo su se ulizivali ,bez obzira ko da dodje ...
    Imao sam i jednu zenku dogo argentino koja je sluzila kao pas cuvar .Za desetak godina je imala nekoliko napada na coveka ...srecom pa sam uvek bio tu pa nije bilo vecih posledica.
    Sto se muzjaka dogoargentino tice mislim da nema opasnijih pasa na coveka i samo cvrsta ruka tu pomaze.Dva iz moje okoline su morala da budu uspavana jer su se izmakla kontroli i poceli da napadaju ukucane .
    Ja trenutno imam rota i i nisam imao uravnotezenijeg psa od njega nikad.Nije imao neku posebnu dresuru ali na komandu radi sve.Ko da cita misli.Nemacko kuce sta ces.
   
To je sve jer Dobermanima uraste kost u glavu kad napune 2 godine. Sreæom moj ima tek 19 meseci.
Mislim da kad neko tako kinolo¹ki obrazovan kao ljudi pomenuti u postu ne mogu da savladaju DA onda treba ukinuti rasu. Gde da potpi¹em peticiju?
Kakva bi ti¹ina nastala kad bi ljudi govorili samo ono ¹to znaju.
Èapek