Glavni meni

Ovo su nasi kucni ljubimci

Započeo Nadalina, 20 Oktobar, 2010, 01:32

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

MILJAN

#680
Citat: yzf750 poslato 19 Februar, 2012, 22:18
Citat: MILJAN poslato 19 Februar, 2012, 18:36
Citat: Kengur poslato 19 Februar, 2012, 18:18
Vidim da cu morati da kupim dva kom dogo argentino pa nek udju sto kaze Iron....
Dogo je jako opasan pas...Ne bih ti savetovao..Uvek napada grlo..Nikada ruku ili nogu...Ovi terijeri su bezazleniji.. Dogo su izbacili iz policije u Brazilu iako su ih masovno nabavili..Zato ¹to je ubijao progonjenog ili u nekim sluèajevima je naneo opasne povrede.. Ovo su neki od pasa od kojih je rasa nastala-.-
http://pitbullmixed.com/wp-content/uploads/2011/05/20110505-104901.jpg
http://www.dogoargentino-japan.com/Nueva_Cordoba_Dogo_MainoCunta_Estuquina.jpg

sve je to u redu i lepo sto poznajes rasu ali malo preterujes...ispada da takvog psa niko drugi nemoze da ima...covek,odnosno vlasnik je jako opasan i niko drugi.istina da ima sve predspozicije da radi to sto si naveo ali ti psi koje pominjes su selektovani,dresirani i pripremani da rade takve stvari,kao sto bi vodili slepe ljude da se radilo sa njima u tom pravcu.u kontaktu sam sa takvim i slicnim psima ceo zivot i znam o cemu pricam,a oni koji nisu i misle da pojedinim rasama izraste rog i ubiju gazde i takve neke price mislice da je ovaj pas ubica i nista vise.....
Nije da poznajem rasu nego znam kako ti psi di¹u..Imao sam veoma jaku odgajivaènicu i na desetine tih pasa.. Svaki je imao jako kratak fitilj a nije dresiran da bude takav nego èak da bude pozer jer su moji  psi takmièarski...Èak i na CAcibu meðunarodne sudije jedino ne prilaze argentincu da gledaju premolare (p4 je kod njih èest manjak) a ni testise..Gledaju psa sa 2 metra daljine.. A ti ih pitaj za¹to.-..Pas ima kratak fitilj.. TU prièu o tome kako je svaki pas dobar samo je do dresure problem, je totalno glupa kod ove rase. Ovo je jedina rasa sa toliko borbenih rasa u sebi. Ni jedna rasa ih nema u sebi u toj meri. Ovo je hibrid koji je tek 1973 31 jula priznat. Pas je opasan sam po sebi genetski... Zadnji moj pas je bio ¹ampion dr¾ave. Najmirniji u celoj grupi. A ugrizao je detetu d¾emper, dok mi je bio na kratkom povodcu. Razlog je: devojèica je pri¹la da ga pomazi. On je izdu¾io i namestio glavu za to ali se ona upla¹ila i povukla ruku...Potom je poku¹ala ponovo ali se opet upla¹ila i povukla ruku, kada je to uradila i treæi put on je cimnuo strahovitom brzinom i izvukao tih 20 cm sa povodca i moje ruke...Dete nije ujedeno ali je zabrundao na nju: " ne provociraj..Ili mazi ili me ne zajebavaj!"-namerno sam ovako napisao jer je to i hteo da je znao da prièa.On ne respektuje nikoga osim onog ko je jaèi od njega. Voleæe sve èlanove porodice ali slu¹aæe samo voðu èopora tj gazdu. Ostali mogu samo da plaèu i komanduju u prazno...Ne slu¹a..Napada samo grlo èoveka-probao sam bezbroj puta sa drugarima najmirniju ¾enku..Ovaj deèko ovde je pomenuo Dogo u kontestu ako mu doðu poreznici u dvori¹te..Taj koji uðe-nejebo je...To potpisujem... I zato sam mu to napisao- iz dobre volje da ne bi robijao ako bi ih pustio na njih...  Da bi ti i ostali razumeli: borbenim psima se bavim sa ocem 30 godina- uzgajamo ih. Osnivaè sam najuspe¹nijeg kinolo¹kog dru¹tva. Jako sam upuæen u materiju samo borbenih rasa,  gde su najèe¹æi Molosi. KLasièan primer: American Stafordshiere terrier i Pitbull terrier je ista rasa psa-ako nisi znao. Pitbull su terijeri koji su odvajani i ukr¹tani samo za borbe a AST da budu lepi i dobri za izlo¾be. PIt ima mnogo kraæi fitilj pa je opet u CH pre 4 godine AST iscepao neku ¾enu u LU a ne pit, koji ima najmanje napada na ljude prema podacima FCI( vi¹e ima Rot). Genetika je takva da su to opasni psi po naravi jer se lako isprovociraju..I onda je zabranje AST da se ¹eta u neki zemljama kao i Dogo argentino (argentinac je npr zabranjen èak i u Australiji, New Zealand, Norve¹koj Danskoj, Iceland, Portugaliji, Rumuniji, Singaporu, Ukrajini.. A Argentnio je daleko agresivniji pas od AST-a i pita..Potpisujem jer sam imao i pitove... I sad ti pi¹e¹ o nekim humanistièkim pogledima- nije kriv pas-kriv je gazda... Ta prièa pije vodu i donekle je taèna ali za pudlice, i ostale mirne pse(relativno i ovo).. Ali objasni ti onom detetu ¹to ga je moj Dogo capio za¹to ga je on opomenuo na tako grub naèin(ujedom i re¾anjem), iako je porastao u kuæi i treniran strogo za takmièenja... TO je ozbiljna rasa za èvrstog gazdu.. A ja sam ga razmazio i on je preuzeo ulogu.. Nema zezanja sa njima.. Rade Dakiæ Kiæa je poznati kinolo¹ki sudija i pisac knjige Borbeni psi..Iza¹la je pre 20 ak godina..Ako je naðe¹ proèitaj ¹ta veoma iskusan sudija i odgajivaè pi¹e za Dogo.. To je pas koji se bukvalno kolje sa pumom i tu nema milosti..Napravljen je za lov na pume i divlje svinje...
Tako da rezimiram: nisi u pravu kada reaguje¹ na moj post jer oèigledno nisi upuæen u pravu prirodu ove zveri...A Dogo Argentino je najbli¾i zveri...
Cave ab homine unius libri

monsterbnt

um......do sad su moje macke napale i ozbiljno povredile vise ljudi nego svi psi  u naselju........da li to znaci da treba da i ja da placam porez za opasne zivotinje? taj ko dodje da naplati morace njima da objasni..........sad su poceli da napadaju zajedno
Smrt SVIMA!!!!

MILJAN

Citat: monsterbnt poslato 19 Februar, 2012, 22:56
um......do sad su moje macke napale i ozbiljno povredile vise ljudi nego svi psi  u naselju........da li to znaci da treba da i ja da placam porez za opasne zivotinje? taj ko dodje da naplati morace njima da objasni..........sad su poceli da napadaju zajedno
Taj porez je mrtvo slovo na papiru...Ne postoji adekvatan mehanizam naplate i dokazivanja...Tako da ne brini...Opaliæe odgajivaènice i ljude koji su èipovali opasne pse , pa onda imaju podatke..
Cave ab homine unius libri

sibin

ja jos nisam cipovao svoja dva psa, vec sam se pricao sa veterinarom covek se razume kaze nemas ti rasne pse pisacemo ih kao mesanci. valjda covek zna :)

MILJAN

Citat: sibin poslato 19 Februar, 2012, 23:08
ja jos nisam cipovao svoja dva psa, vec sam se pricao sa veterinarom covek se razume kaze nemas ti rasne pse pisacemo ih kao mesanci. valjda covek zna :)
odlièno... ;)
Cave ab homine unius libri

AndreyRR


yzf750

kazes ako nisi znao...znao sam  [cheers]

Boki-KG

Miljane, jel ti ¾ivi¹ na samom ulazu u VB? Pre otprilike godinu dana si mo¾da prodao jedno ¾ensko ¹tene DA u KG?

Ako mo¾e¹ napi¹i ime tog najboljeg mu¾jaka kojeg si imao i koliko godina ima sad, da li je sve vreme bio u tvom vlasni¹tvu, da li je o¹tenjen u tvojoj odgajivaènici i ¹ta je sa njim sada...? Da li ¹tencima radi¹ baer test?

Sasvim sluèajno sam se raspitivao neko vreme o DA i ako su mi jedina ljubav Dobermani i samo me oni interesuju (otprilike da ne priznajem druge rase :)) pa sam bio u kontaktu sa Jadrankom Terziæem i nauèio pone¹to.

Hvala.
Kakva bi ti¹ina nastala kad bi ljudi govorili samo ono ¹to znaju.
Èapek

MILJAN

#688
Citat: Boki-KG poslato 20 Februar, 2012, 01:24
Miljane, jel ti ¾ivi¹ na samom ulazu u VB? Pre otprilike godinu dana si mo¾da prodao jedno ¾ensko ¹tene DA u KG?

Ako mo¾e¹ napi¹i ime tog najboljeg mu¾jaka kojeg si imao i koliko godina ima sad, da li je sve vreme bio u tvom vlasni¹tvu, da li je o¹tenjen u tvojoj odgajivaènici i ¹ta je sa njim sada...? Da li ¹tencima radi¹ baer test?

Sasvim sluèajno sam se raspitivao neko vreme o DA i ako su mi jedina ljubav Dobermani i samo me oni interesuju (otprilike da ne priznajem druge rase :)) pa sam bio u kontaktu sa Jadrankom Terziæem i nauèio pone¹to.

Hvala.
Ne...Ja ¾ivim u centru VB...Na korzou tj promenadi..Blizu izvora Tople vode.. Nisam prodao to ¹tene...Neko drugi je verovatno u pitanju..Ja sam prvi u banju doneo dogo i od tada se to namno¾ilo dosta.. KOd njih je problem ¹to su veæina vi¾ljasti sa malo supstanmce i prelaganim glavama..Gre¹ke na¹ih sudija, koje takve kerove ne diskvalifikuju,jer ionako nema ko da nam doðe na te izlo¾be..Pa se onda oni pare i nastavljaju sa lo¹om genetikom.,..Ja sam mog psa uvezao. Otac i deda su mu bili vi¹estruki prvaci sveta.-...
Otac:
http://www.welpen.de/dogos/ung003gr.jpg
Sada imam jednu ¾enku ali ne¹to poku¹avam sa drugarom ali traljavo..Ne mogu na sve strane, jer sam se preorijentisao na staforde.. Treba vremena ulaganja ..
Na proleæe æu imati lepo leglo stafova.. Imam jakog mu¾jaka..®enka je osrednja.. Videæu ¹ta æe biti.. Ostaje mi i jedan mu¾jak dogo-a od ovog legla..
Dogo treba da bude kao ovaj na slici..
http://www.dogoargentino-japan.com/Nueva_Cordoba_Dogo_MainoCunta_Estuquina.jpg
A kod nas ima¹ vi¾ljaste argentince, koji su povukli genetiku na Alano pse i Great Dane... A to nije po¾eljno jer dogo mora biti stabilan i sna¾an zato ¹to mu je svrha da blokira divlju svinju i da je dr¾i zagrizajem, dok Gauèos ne stigne sa maèetom... Ali ti savetujem da razmisli¹ o AST jer su zahvalniji za dr¾anje: manje su agresivni,manje jedu a samim tim fekali¹u (smrdi brate dvori¹te od velikog psa ako samo jedan dan preskoèi¹ da oèisti¹). Kod Dogo Arg. mora¹ ba¹ da uradi¹ dobar kavez a kada ih pu¹ta¹ da bude¹ tu... Jako nezgodan pas... 15 godina sam ih dr¾ao..Prelepi su i pravi su apoloni u Canis rodu.. Ali tra¾e jaku kontrolu, dosta hrane i vode...
Mislimd a sam u ovoj temi izbacio sliku mog mu¾jaka(koji nije vi¹e ¾iv) i njegovu povelju prvaka.. Ali danas nema¹ kvalitetnog DA u Srbiji..Stafova ima¹ u tu æe¹ retko proma¹iti..


Cave ab homine unius libri

MILJAN

Cave ab homine unius libri

Boki-KG

Hvala na info. Koliko sam ja upuæen Jadranko Terziæ ima odliène pse, koji su se dokazali na medjunarodnom nivou i odlièno se neguju. Zato me je i zanimalo poreklo tvog psa i ime, reko da nije njegovo ¹tene. Svakome se radi BAER test pre prodaje. Sasvim sluèajno sam do¹ao do nekih informacija o DA i ako sigurno nikada vi¹e neæu uzeti psa koji nije Doberman.

Jedno ¹tene je kupljeno tu na ulazu u Banju koje je oèajno negovano, èak je imalo i alergiju pa je na kraju vraæeno. Kupio je moj prijatelj i imao je dosta problema sa njim. Siguran sam da zna¹ èije je...

Pozdrav
Kakva bi ti¹ina nastala kad bi ljudi govorili samo ono ¹to znaju.
Èapek

Stevan

Ako stenci budu kao ova zver sa slike, vecni sam ti duznik :D

MILJAN

Citat: Stevan poslato 20 Februar, 2012, 12:18
Ako stenci budu kao ova zver sa slike, vecni sam ti duznik :D
Videæe¹ oca kakav je.. Ovaj sa slike me mastif tip...Ovakva glavud¾a se posti¾e kalcijum vitaminskim dopingom i kada pas æesto ¾vaæe npr. svinjske ko¾ice ili ne¹to ¾ilavo.Tada ve¾ba mi¹iæe vilice i postepeno i ¹iri glavu u tom delu.
U svakom sluèaju uzimam i ja ¹tene za sebe pa æemo obojica imati po jednog mu¾jaka iz legla.. Mene nije zanimalo ali supruga je bila zainteresovana...

Cave ab homine unius libri

Stevan

Odlicno :) to ces mi objasniti sta da mu dajem da zvace i ostalo kad se vidimo, al' nista psu nece faliti. Kupovao sam ovom mom malom mesancu one pedigre kosti za zvakanje, al' on debil ih zakopavao :D

sibin

to je zato sto mesanci nisu mogli da je sazvacu odjednom pa sakrivali za posle. kad sam imao pita on je te pedigre koske tamanio po principu poslastice tj. odmah.

yzf750

 :o

[attachment deleted by admin]

AndreyRR


sibin


yzf750

Citat: AndreyRR poslato 23 Februar, 2012, 17:48
kako su lepi psi
hvala...odnegovani i othranjeni strucno i sa puno ljubavi... :D