Glavni meni

Ovo su nasi kucni ljubimci

Započeo Nadalina, 20 Oktobar, 2010, 01:32

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Bori¹a

Ma neam ja para. Sada imam jednog izudarala ga keva kad je usao u plastenik sad ga samo onjusi i ne prilazi. Zato ga i ne vezujem sad.

MILJAN

#321
Ne palamudite... Ima¹ radne pse..lovne pogotovo... I oni su ljubimci ali smrde katastrofa i nije dobro èesto ih kupati(za¹titini sloj na ko¾i i PH vrednost)... Pogotovo smrde, kada se doðe iz lova.-... Inaèe ti psi imaju veoma jake lojne ¾lezde pa smrde inaèe...Takve pse ne mo¾e¹ u kuæu nego u box... Ko nema box mora na lanac... Takoðe borbeni psi prave veliku ¹tetu u kuæi èesto... A tek kako prde..100 puta su mi gosti be¾ali napolje... ®ivotinja tog tipa ne ide u kuæu a nije ni higijenski... Mo¾da pudla i slièna sranjca mogu ali ne sve pasmine...Sve jaèe odgajivaènice pasa imaju box i to je to... Razlika izmeðu boxa i lanaca je? Pas ¹eta u oba sluèaja...Èak mu je i lak¹e na lancu, jer mu je radijus kretanja veæi od ogranièenog boxa.. Razmnop¾avao sam i dr¾ao borbene pse godinama... Tako da izjave tipa "ne dr¾i se na lancu ljubimac" mi ide na---
Cave ab homine unius libri

Gašpar

Miljane, da li bi tebi bilo lakse da te neko zatvori u sobu ili da ti veze lancugu oko vrata i pusti u dvoriste?

Sto se tice odgaivacnica, samo cu reci - ti psi nisu ljubimci...

Joker

Borbeni pas nije ljubimac... Lanac i box NISU iste stvari... Ne mogu da budu ni u kom slucaju...

Ja iskreno ne kapiram kako mozes da gajis nesto za borbe... Ali dobro, takvi psi su stvoreni za te stvari i u to ne ulazim... Ne bih zeleo da ga gledam da se kolje sa drugim kerovima a jos manje da ga drugi pas kolje... To meni nije ljubav prema zivotinjama... Ja psa imam zbog drugih stvari...

Da me ulazim dublje u te stvari jer nemam nista lepo da kazem, cvaka cast svakome ali ja to tako ne gledam...
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

MILJAN

Klasifikacija "borbeni psi" se ne odnosi na pse za borbe u smislu da ih gajim za borbe. Odnosi se na njihovu narav.... RAde Dakic Kica je napisao lepu knjigu "Borbeni psi" gde imate sve...U klasu borbenih spadaju npr. dogo argentino, AST, bull terrier, bordoska doga... Ja sam imao Box a i lanac... U svakom slucaju, na lancu su mi psi vise happy jer je lanac klizni pa su setali skoro celim dvoristem,, U boxu pas nije preterano fizicki aktivan....
Citat: Gaspar poslato 04 Decembar, 2011, 00:13
Miljane, da li bi tebi bilo lakse da te neko zatvori u sobu ili da ti veze lancugu oko vrata i pusti u dvoriste?

Sto se tice odgaivacnica, samo cu reci - ti psi nisu ljubimci...
Ti poredis psa i coveka u istoj ravni sto je tezak nonsens... Pas je napolju srecniji.... U kuci svi moji psi ( AST, doge, ....) su spavali po celi dan jer nisu mogli da budu aktivni.. Nema mirisa spoljasnosti, nema prostora...
Ja i moj otac imamo iskustvo od 30 godina gajenja pasmina... Imam nekoliko boxeva ali i kucica...Znam o cemu pisem... Ta vasa prica moze da "pije vodu" kod manjih pasmina... Izuzetak: Boxera sam imao i drzao sam ga zimi u kuci, jer su jako skloni reumi i tesko podnose zimu..Ali je bio najsrecniji napolju... Za dogo argentino npr. to nije slucaj.. Za balkasnog gonica takodje... Bretonac isto...Plus smrad.. Imaju i jake gasove cesto..... Nije prijatno...   Svaka vama cast humanisti sto imate dvorista i kuce a psi vam zive u kuci... Za mene je to neprakticno i suvisno kod rasa, koje ja gajim... A moji  su savrseno zdravi i odlicno trenirani... Ne fali im nista... Opet, pisem, svaka cast ko drzi zivotinju na nocenju u kuci... Ja toliko lud nisam.. [nono]
Cave ab homine unius libri

Joker

Ja imam dogu, ona je napolju u boxu... Svaki dan se pusta da trci... Ne drzim ga kuci jer nema teorije... Sa repom rusi dete od sest godina a ne stvari...
Jednostavno mi nije ok da bude na lancu. Ne gledamo na isti nacin i to je to... Kada sam ga uzeo, znao sam sta sve ide uz njega i to sam tako i prihvatio... Ako nemas uslova onda nemoj ni da se prihvatas odgovornosti...
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

Gašpar

Bez da ulazim u dalju raspravu o razlici izmedju coveka i zivotinje, samo cu ovo pitati - Ova slika "normalnije" izgleda kada je bik u glavnoj ulozi?


MILJAN

Citat: Gaspar poslato 04 Decembar, 2011, 01:10
Bez da ulazim u dalju raspravu o razlici izmedju coveka i zivotinje, samo cu ovo pitati - Ova slika "normalnije" izgleda kada je bik u glavnoj ulozi?


OPet ne shvatas.... Ne radi se o toj razlici vec o potrebama, instinsktima i inteligenciji koja je skoro dijametralno suprotna kod psa i coveka..
Cave ab homine unius libri

Gašpar

Ma shvatam ja tebe Miljane, ali kazem da drugacije gledamo na pse i zivotinje uopste. Ja na psa gledam kao na ljubimca kojeg kupujem da ga imam i volim. Sticem utisak da ti psa kupujes jer ti je to potreba. Ispravi me ako gresim.
Tako i ja gledam da mi je normalnije da pas bude sto je moguce duze slobodan, po dvoristu, a kada ne moze, da bude u boxu. Sigurno je srecniji u boxu nego kada ima lanac oko vrata. To je gledano iz ugla coveka koji voli psa, a ne iz ugla covek akoji iste izucava. Nikada se nisam bavio cinjenicama od cega pas najcesce oboljva, sta voli, sta ne voli.. Pa to bi isto bilo kada bi rekao - Svi kinezi oboljevaju od reume(banalan primer). To je generalizacija, i ja psa tako ne gledam.

Do sada sam imao dva boxera, nikada nisu ulazili u kucu niti ce mi i jedan pas ulaziti u istu, ali su uvek bili slobodni sto se dvorista tice.

Bori¹a

Citat: Gaspar poslato 04 Decembar, 2011, 01:21
Ma shvatam ja tebe Miljane, ali kazem da drugacije gledamo na pse i zivotinje uopste. Ja na psa gledam kao na ljubimca kojeg kupujem da ga imam i volim. Sticem utisak da ti psa kupujes jer ti je to potreba. Ispravi me ako gresim.
Tako i ja gledam da mi je normalnije da pas bude sto je moguce duze slobodan, po dvoristu, a kada ne moze, da bude u boxu. Sigurno je srecniji u boxu nego kada ima lanac oko vrata. To je gledano iz ugla coveka koji voli psa, a ne iz ugla covek akoji iste izucava. Nikada se nisam bavio cinjenicama od cega pas najcesce oboljva, sta voli, sta ne voli.. Pa to bi isto bilo kada bi rekao - Svi kinezi oboljevaju od reume(banalan primer). To je generalizacija, i ja psa tako ne gledam.

Do sada sam imao dva boxera, nikada nisu ulazili u kucu niti ce mi i jedan pas ulaziti u istu, ali su uvek bili slobodni sto se dvorista tice.

Da ali ja nemam ogradjeno dvoriste. Imam kod dede sto je isto kao moje al dzaba mu kad ovaj se provuce kroz ogradu
Ima 4-5 godina ne znam nasao sam ga na putu al je malecki

Gašpar

Ako ti mesanac bezi od kuce, tu nesto nije u redu. Vidjao sam razne rasne pse da beze od kuce (oni su blentavi po prirodi), ali mesanci se uvek vracaju tamo gde im je siguran smestaj i hrana  ;)

MILJAN

Citat: Gaspar poslato 04 Decembar, 2011, 01:21
Ma shvatam ja tebe Miljane, ali kazem da drugacije gledamo na pse i zivotinje uopste. Ja na psa gledam kao na ljubimca kojeg kupujem da ga imam i volim. Sticem utisak da ti psa kupujes jer ti je to potreba. Ispravi me ako gresim.
Tako i ja gledam da mi je normalnije da pas bude sto je moguce duze slobodan, po dvoristu, a kada ne moze, da bude u boxu. Sigurno je srecniji u boxu nego kada ima lanac oko vrata. To je gledano iz ugla coveka koji voli psa, a ne iz ugla covek akoji iste izucava. Nikada se nisam bavio cinjenicama od cega pas najcesce oboljva, sta voli, sta ne voli.. Pa to bi isto bilo kada bi rekao - Svi kinezi oboljevaju od reume(banalan primer). To je generalizacija, i ja psa tako ne gledam.

Do sada sam imao dva boxera, nikada nisu ulazili u kucu niti ce mi i jedan pas ulaziti u istu, ali su uvek bili slobodni sto se dvorista tice.
Boxer i Nemacka doga imaju najkraci vek u proseku...7 godina.. Skloni su i tumorima i sl.
 MOj pas je moj ljubimac ali i potreba... JA trebam njemu i on treba meni...PAs mi cuva dvoriste. Setamo zajedno... Igramo se...Zato poslednjih 10 godina samo gajim borbene pse..
LAnac sa zicom je bolji od boxa jer ima sansu da se seta po najvecem delu dvorista... Dogo argentino mi je danas cak bila i u kuci.. Ali kratko.. Pustena u dvoristu danju a nocu vezana na zici.... JA sam imao jedan opasan slucaj i vise ne verujem ogradama... Dogo argentino nije za igranje ni najmanje..Jako je opasan pas..
Cave ab homine unius libri

bucko

Meni su preporucili Cane Corso kao dobrog cuvara.Ima li ko kakva iskustva sa ovom rasom?

MILJAN

Citat: bucko poslato 04 Decembar, 2011, 13:30
Meni su preporucili Cane Corso kao dobrog cuvara.Ima li ko kakva iskustva sa ovom rasom?
Dobar je èuvar ako ne dozvoli¹ da ga svi maze u dvori¹tu. Imam drugara, koji ¾eli da ga proda jer je lo¹ èuvar(tra¾i 100eu). A opet u jednom restoranu na Goèu, vlasnik ima Cane Corso koji je super èuvar... Sve je dresura..
Cave ab homine unius libri

^SuPeR_MiNt^

Citat: SSZGO poslato 01 Decembar, 2011, 23:21
Citat: ^SuPeR_MiNt^ poslato 01 Decembar, 2011, 20:24
SSZGO koja je ovo rasa macke ? Gde moze da se nabavi ?

to je polu-persijska

ja sam je dobio preko foruma a gd eima da se nabavi ne znam, znam da cisto persijskih ima na oglasima, one imaju jos duzu dlaku i onako pljosnat nos...
Zafaljujem :)

cika zuba

 [rofl]  [rofl]  [rofl]  [rofl]
sto volim ove retrivere budale su na kvadrat!!  ;D  :D :D

Casper the bath loving dog
[/

UFF

Citat: Gaspar poslato 04 Decembar, 2011, 01:10
Ova slika "normalnije" izgleda kada je bik u glavnoj ulozi?

Da

Izgleda

jer ne bi bilo bas normalno da je ovaj komad mesa od coveka umesto od bika

http://thumbs.ifood.tv/files/Grilled%20Pepper%20Steak.jpg

Joker

Uffe, znas li ti sta uporedjujes??  [ludak] [ludak]

Hranu (potrebu) i sport (zadovoljstvo)... Aj brate malo razmisli prvo pre nego sto postavljas ovakve gluposti...
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

bokilic

ja imam sad uz labradorku i malo macence.. jos se i druze,labradorka ga lize okrece,mace se pentra po njoj,,ludnica,,,
maca nam je u kuci,labradorka na lancu i zici,jer hoce da se provuce kroz ogradu i da pobegne,malo glupav pas,neume da se vrati,ili nece,nemam pojma,al cim je pustis strafta,jedva je nadjoh prosli put..puko lanac sa sve njim je otrcala,sreca pa je neko zakacio pored puta za neku ogradu tako sam je i nasao..
no dobro,maca pravi cudo po kuci bila je toliko mala da sam je spricom hranio,sad vec jede sama,i nemoze vise na dlan da stane..
inace i maca je crna skroz kao i labradorka

[attachment deleted by admin]
brmmmm

UFF

Citat: Joker poslato 05 Decembar, 2011, 13:56
Uffe, znas li ti sta uporedjujes??  [ludak] [ludak]

Hranu (potrebu) i sport (zadovoljstvo)... Aj brate malo razmisli prvo pre nego sto postavljas ovakve gluposti...

pa mozes da zivis i od povrca nije bas neophodna ta potreba u obliku mesa

ovo sam okacio kao zajebanciju
a sto se mene tice ja nemam nameru da mucim ili ubijam zivotinje ali volim biftek i kako ce do mog stola dospeti me previse bas i ne interesuje