Glavni meni

Ovo su nasi kucni ljubimci

Započeo Nadalina, 20 Oktobar, 2010, 01:32

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

bigbad86

A sto se tice bulldoga ime su dobili tako sto su uzgajani da se bore sa bikovima pa vi vidite kakav je to ubica kad hoce da bude. Srecom taj sport je zabranjen pre 100 godina tako da su mu ti ubilacki geni  vremenom ublazeni. Svojevremeno su bili i zabranjeni u Londonu.

sibin

pa nije 250 i 1000 isto sigurno ali ja tvrdim dako si nenormalan ili lose srece i 50 je sasvim dosta za probleme. sto se tice pitova nisu oni krivi sto cesto budu lepak za nenormalne vlasnike. pusti statistiku, statistika kaze ako vozis motor sanse su x puta vece sanse za pogibiju pa ljudi opet voze. koliko pitova napravi problem, koliki je to procenat to sto mi citamo u novinama pit bul odgizao uvo devojcici, na kraju se ispostavi da nije uopste pit bul. postoje jednostavno grupe opasnih pasa sa kojima treba vlasnik da se ponasa odgovorno i pit je ni manje ni vise jedan od njih.

bigbad86

najveci problem je sto su pitove staforde itd uzimaju dizelasi pa eto belaja. Kod mene u KG takav slucaj. Tri lika u air max i trenerkama setaju dva staforda. I nikad ne prilaze nama sto imamo druge rase gde se okupljamo jer znaju da im psi nisu u vinklu. Ne kazem naravno da su svi takvi ali takvi vam kvare prosek. Nisam cuo skorije da nekog ujeo labrador, pogotovu coveka ili dete...

AndreyRR

Ja sam mislio da je to izumrla vrsta DIZELASI

bigbad86

Uuuuuh tu si se zajebo debelo :D

serbduck

 
  Jos par slikica...

...prvo se sunja do kreveta....



... proverava da li je napravila kakvo sranje...da li se neko buni...



  ...  izvrne se na ledja i za 10 sekundi pocinje da hrce...





...vratim je na njeno mesto... ona lepo saceka da ja zaspim i opet dodje na krevet...usunja se polako da je ne osetim, legne mi kod nogu i ... hrce !  Da nije tog hrkanja ne bih je ni video do jutra...



... eto ... i sta da radim? Kako da je odviknem od ovoga ( mada mi ne smeta  [ludak] ) ?




Baba Kurana pojede metar drva ... i ne trazi vode!

WOLVERINE


  Svi koji su bili kod mene znaju da imam dva nemacka ostrodlaka nemacka pticara... Medjutim veceras ispratim robbief-a udjem u radionicu, izadjem da preparkiramauto kad ispred vrata lezi CAR.........     






  Cist ostrodlaki nemacki terijer, smrzao se, sav preplasen i uplasen. Primim ga u radionicu nahranim, dam vode i on zadzonja.....

Posle izvesnog vremena otvorim vrata da ode a on ne mrda.... ne zeli da ode... Inace vidi se da je pas bio ljubimac a ne lovac....  e sad zasto je zavrsio na ulici ne znam.... 

  PA SAM GA PROGLASIO MOJIM LJUBIMCEM.....


MILJAN

Citat: sibin poslato 16 Novembar, 2011, 20:42
to su price bez argumenata pit je pas kao i bilo koji drugi (onakav kako ga vaspitas) mog su burazerova i komsijska  deca vukla za usi i rep. te price me tako lepo asociraju na ono ludaci voze motore itd itd. jednom recju predrasude.
Taèno..Samo  kod Pita i Staforda, koji su ista rasa a druga krvna linija, je mnogo lak¹e isprovocirati zver nego kod drugih rasa---Imao sam i 4 dogo argentino.. I oni su jako nezgodni.. Ali Bordo¹ka doga je killer...Verujte mi na reè...
Cave ab homine unius libri

castor

Moj Mali¹a, je nepunio 6 mjeseci i prebacio 20 kila... Mada je sad opet poèeo da raste...

Nego, prije jedno 20ak dana smo dobili prinove...

;)
It's the ride that matters, not the bike…

castor

A ovog mog ne bi dao ni za ¹ta na svijetu!
It's the ride that matters, not the bike…

^SuPeR_MiNt^

SSZGO koja je ovo rasa macke ? Gde moze da se nabavi ?

AndreyRR

Kako su slatki dok su mali.
Ne znam da li ste culi ali uvesce porez od 30hd godisnje za opasne pse
sobzirom kakva smo drzava verovatno ce i pudlica biti
rangirana kao opasan pas  [ludak] [ludak] [ludak]

MILJAN

#292
Citat: AndreyRR poslato 01 Decembar, 2011, 20:36
Kako su slatki dok su mali.
Ne znam da li ste culi ali uvesce porez od 30hd godisnje za opasne pse
sobzirom kakva smo drzava verovatno ce i pudlica biti
rangirana kao opasan pas  [ludak] [ludak] [ludak]
Prvo moraju da imaju podatke ko ima opasne pse. Mora da se utvrdi kvalifikacija koje pasmine su opasne. Tako da od svega toga nema pojma osim kod onih koji su èipovali pse... Tu mogu sistematski da navataju  [thumb_down]
Cave ab homine unius libri

AndreyRR

znaci siomi ga dzura,da ne bude da sve terijere svrstaju
u opasne pse,jesu oni srcni i bezstrasni psi  ;D ;D ;D

MILJAN

Postoji odavno ali se slabo primenjuje.,... Ali èipovanje je zamka.. A registrovane odgajivaènice æe puæi kintu, jer ne mogu da izvrdaju... Verovatno barem jednog priplodnog mu¾jaka i ¾enku moraju da tarifiraju..
Ovo je od pre 2 godine:
Службени лист Града Београда, број 60, 28.12.2009. године, стр. 49

Тарифни број 16
1. За држање кућних и егзотичних животиња, утврђује се комунална такса у годишњем износу, и то:

1а) за држање кућних животиња – паса и мачака у зградама индивидуалног и колективног становања
– по псу 500,00 динара
– по мачки 500,00 динара

1б) за држање нестерилисаних паса и мачака у зградама индивидуалног и колективног становања
– по псу 1.000,00 динара
– по мачки 1.000,00 динара

1в) за држање егзотичних животиња у зградама индивидуалног и колективног становања
– по животињи 500,00 динара.

2. Обвезник таксе из подтачки 1а) и 1б) овог тарифног броја је правно и физичко лице, које је као власник, односно држалац пса или мачке, евидентиран у јединственој бази података Министарства поqопривреде, шумарства и водопривреде – Управе за ветерину, о броју регистрованих паса и мачака на територији Републике Србије, за град Београд. Обвезник таксе из подтачке 1в) овог тарифног броја је власник, односно држалац егзотичне животиње утврђен решењем надлежног министарства.

3. Обвезник таксе из овог тарифног броја је дужан да таксу плати у року од 15 дана од дана достављања обавештења за плаћање локалне комуналне таксе из овог тарифног броја.

4. Контролу наплате таксе из овог тарифног броја врши Секретаријат за комуналне и стамбене послове Градске управе града Београда и Ветеринарска станица Београд.

5. Комуналну таксу не плаћају војне установе, органи унутрашњих послова и слепа и слабовида лица за псе водиче.

Члан 6.
Ова одлука ступа на снагу наредног дана од дана објављивања у „Службеном листу града Београда”, а примењује се почев од 1. јануара 2010. године.

Скупштина града Београда
Inaèe, godi¹nji porez na pse u Beèu 72 evra ...Ba¹ me zanima kako æe to kod nas... Obzirom da nam je gorivo skuplje nego u Austriji...  ;D
Cave ab homine unius libri

Tihi_ZR

Jedno pitanje, osta nsam sam sa psom i nemam sta da mu dam da jede posto  obicno jede ostatke od rucka, pa sma mu kupio one salame kod Matijevica, koliko sme da pojede toga za 1 dan?
Pojeo je vec pola i i dalje mi trazi da jede.  ;D
Inace je u pitanju odrasli i veoma podgojen bokser.

AndreyRR

Nepada mi napamet da cipujem psa samo me jebe,ako ga budem vodio preko grane

SSZGO

Citat: ^SuPeR_MiNt^ poslato 01 Decembar, 2011, 20:24
SSZGO koja je ovo rasa macke ? Gde moze da se nabavi ?

to je polu-persijska

ja sam je dobio preko foruma a gd eima da se nabavi ne znam, znam da cisto persijskih ima na oglasima, one imaju jos duzu dlaku i onako pljosnat nos...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

pedriic

Citat: WOLVERINE poslato 21 Novembar, 2011, 22:24

 Svi koji su bili kod mene znaju da imam dva nemacka ostrodlaka nemacka pticara... Medjutim veceras ispratim robbief-a udjem u radionicu, izadjem da preparkiramauto kad ispred vrata lezi CAR.........    






 Cist ostrodlaki nemacki terijer, smrzao se, sav preplasen i uplasen. Primim ga u radionicu nahranim, dam vode i on zadzonja.....

Posle izvesnog vremena otvorim vrata da ode a on ne mrda.... ne zeli da ode... Inace vidi se da je pas bio ljubimac a ne lovac....  e sad zasto je zavrsio na ulici ne znam....  

 PA SAM GA PROGLASIO MOJIM LJUBIMCEM.....



Te¹ko da æe¹ imati boljeg prijatelja u ¾ivotu. Samo nemoj da bude¹ popustljiv u poèetku, do ne shvati ko je glavni. Iz teksta bi rekao da nije, a na slikama ne vidim, ali ako je sluèajno ¾enka javi se da se 'orodimo' :)

castor

Citat: AndreyRR poslato 01 Decembar, 2011, 20:36
Kako su slatki dok su mali.
Ne znam da li ste culi ali uvesce porez od 30hd godisnje za opasne pse
sobzirom kakva smo drzava verovatno ce i pudlica biti
rangirana kao opasan pas  [ludak] [ludak] [ludak]

Mogu da mi se naduvaju po mudima 30k puta. Plaæam sve bahanalije vlasti za auto, motor, kuæu i telefon, struju, vodu, ali za ovo mogu da mi se naduvaju.
It's the ride that matters, not the bike…