Glavni meni

Ovo su nasi kucni ljubimci

Započeo Nadalina, 20 Oktobar, 2010, 01:32

0 članova i 8 gostiju pregledaju ovu temu.

Stevan

Citat: MILJAN poslato 03 Mart, 2012, 00:11
Citat: sibin poslato 02 Mart, 2012, 20:04
kucica je vrh, taman sam poislio da ti kazem da stavis stiropor ali onda procitam da ima 5cm :) 
Ja sam treæu  odradio od brodskog poda sa 5 cm stiroporom na dnu jer zimi je tu najslabija taèka..
Meni je kucicu odradio stolar. Caletov prijatelj. Kad je video kakve sam daske kupio i koliko, samo rekao "daj, nemoj da ih upropastis, donecu ti kucicu za koji dan" i odneo daske :) Danas sam uzeo tegolu, pa ce biti jos slika :)

bigbad86

Meni je od drvenih stafni 2cm pa preko toga zalepljen na zidove i krov stiropor 2cm a na patos 5cm. Pa preko toga svega zasrafio laminat. Kucica je na drvenim klocnama i ne dodiruje zemlju.

Stevan

Evo ga MOJE stene, buduci glavni smeker, ima sve keruse da se loze na njega  :D [yahoo] [yahoo] [yahoo]

[attachment deleted by admin]

UFF


Stevan

A vec sledece godine zmaj :D Za dve u punoj snazi :) Dodji da ga vidis cim stigne :D Obavesticu te... :)

serbduck

Baba Kurana pojede metar drva ... i ne trazi vode!

sibin

prelepa je bas je porasla, koliko je stara sada.

serbduck



  6 meseci i neki dan...


Baba Kurana pojede metar drva ... i ne trazi vode!

bigbad86


CADILLAC

BMW BoxerClub Pancevo 666

Ivan1979

Citat: serbduck poslato 06 Mart, 2012, 18:49

    Bisa raste...


Tako lepa , tako  mlada a vec cepa drva  ;D

MILJAN

Ne cepa drva..Krca... :)
Ala ona jedeeee...ccc..jurite vezu u kasapnici.... ;)
Cave ab homine unius libri

MILJAN

Cave ab homine unius libri

nano


Stevan


sibin

meni je licno taj american bully uzasan pas, neznam kako bih ga okarakterisao kao debelog pit bull-a ili prase. kazu da su uzasno bolesni i da kratko zive, ali dobro ukusi su razliciti.

MILJAN

Ni meni se ne sviðaju ali moæno deluju... Tvoj buldog je ba¹ kako treba..
Cave ab homine unius libri

sibin

hvala miljane :). sto se tice bully-ja ma deluju mocno ali samo to nemogu da se pokrenu od tezine. kad samo pogledam ova moja dva zlikovca, kad se rastrce po dvoristu nemogu da stanu.

serbduck

Baba Kurana pojede metar drva ... i ne trazi vode!

-Joksa-

Citat: djordjeadz poslato 29 Februar, 2012, 21:28
zna li neko kako najefikasnije vaspitati rotvajlera muzjaka starog 4 meseca.

Prvo, 20 godina drzim Rotvajlere uvek u paru, muzjaka i zenku.

Ogrlice koje proizvode elektro-sokove zaboravi, kao i svaku drugu obuku koja se temelji na uslovljenom refleksu Pavlova. Obicno to rade dreseri kojima je prvi cilj novac, a odradjuju tudjeg psa, pa im je vreme kljucni parametar.

Nema nikakve potrebe da zastrasujes psa, posebno u periodu odrastanja. U tom periodu rade se vezbe poslusnosti, bez fizicke prisile(batina). Te vezbe imas opisane u mnogim prirucnicima, pa i na netu. Mnogo bi moglo da se pise o losim posledicama ovakvog pristupa...
Inace, vezbe poslusnosti se rade od prvog izvodjenja steneta u setnju, a radna obuka(ako to zelis) ne pre godinu dana, naravno zavisno od zrelosti psa.

Po mom skromnom misljenu presudna je socilalizacija psa od perioda steneta. Dakle, provedeno vreme sa njim, kao i sto temeljnija spoznaja okruzenja u kome pas boravi. Pas vise nauci lezeci pod stolom za kojim ti sedis i druzeci se sa ukucanima nego pas zatvoren u boksu koji je poslat na neku obuku.

E sad, muzjak Rotvajlera(zenka je nesto sasvim drugo).
Pas koji gotovo uvek ima svoju volju. O fizickim predispozicijama suvisno je i pisati.
Ne mozes ga svesti na sablon nekih drugih pasmina.
Posebno vazno za muzjaka, u jednom trenutku odrastanja pokusace da ti se nametne kao alfa muzjak ili vodja copora, sto je sasvim prirodno. To je trenutak kada je on svestan svoje polne i fizicke zrelosti. To ne smes dozvoliti, jer u suprotnom ces imati teret do neba u dvoristu, a ne zadovoljstvo i prijatelja u svakom trenutku. Zavisno od vrste pokusaja(ne ispoljavaju svi na isti nacin, nezvisno sto su o okvirima iste rase), tvoj odgovor mora biti odmeren, ovoga puta i jedino tada do primene sile.
Odgovor kako dozirati svoj odgovor na njegovu reakciju ne moze ti niko precizno dati, ali ti ces sasvim dobro znati, ako si mu dao svoje vreme od steneta do mladog psa. Ovo mlad pas, je posebno bitno i to te opredeljuje da nemas potrebe da se plasis da reagujes, nezavisno sto je vec snazan. On je u periodu kada gotovo ima snagu odraslog psa, ali jos uvek psihu steneta. To je presudan trenutak da ostanes alfa muzjak u svom okruzenju, jer samo tada ce se povuci, a do smrti nece pokusati isto.
U tim slucajevima odgoja ces imati druga koji ti se raduje, a ne dosadnu slugu koja te se boji i koja je tu da leci licne frustracije neispunjenog detinjstva.

NIKAKO ne stimulisi agresivnost prema ljudima(strancima) i drugim zivotinjama!
Stimulisi kontakt sa drugim ljudima. Pusti ga da se sto vise igra sa decom i mazi.
Preporucujem ti sto manje zatvaranja u boks, samo po potrebi.
Ne mozes ga nikada preterano razmaziti da neutralise svoje korene i predispozicije sluzbenog psa spremnog da odradi sve zadatke koje je shvatio kroz odrastanje.
Ali vrlo lagano moze otici u drugu krajnost, ako za gazdu ima coveka koji od psa ocekuje ispunjenje svega onoga za sta on nije imao hrabrosti. U tom slucaju konacan epilog je katastrofa, i za jednog i za drugog. Rec izvini, u tim slucajevima vredi za gazdu do nekoliko godina robije, a za neduznog psa jedan metak.

Pas je apsolutna projekcija svoga gazde, okruzenja i socijalizacije. Predispozicije jesu vazne, ali ne i presudne.
Tvoje vreme i ljubav su najbitniji. Ostalo ces sve sam znati.