Glavni meni

Ovo su nasi kucni ljubimci

Započeo Nadalina, 20 Oktobar, 2010, 01:32

0 članova i 11 gostiju pregledaju ovu temu.

Lazic


UFF


Taraba

Mozda vec i znas ali ako prebacujes psa na 100% meso dijetu, tj. bez dodatka granula, nemoj samo da mu dajes to mleveno za pse.
Kalcijum, fosfor i vitamini su tu u deficitu i treba ih dopunjavati.
Imas dva "tipa" dijeta : PMR i BARF koje su veæ ustaljene i generalno se sastoje od 80% mesa, 10% kosti, 5% dzigerice i 5% drugih organa (bubrezi, slezina, mozak).
Pluæa, srca i zeludac mogu da se kombinuju kao meso - ne organ.

Moj je veæ du¾e vreme na ovoj dijeti zbog alergija pa smo proveli jedno mesec - dva dok mu nismo utrefili kolièinu i kombinaciju za dnevnu ishranu.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Jecko

Ja bih nekog ljubimca.....ali zivim u stanu i ne bih nesto sto smrdi :D
Mislim ne znam koliko zececvi smrde  :D

Imala sam macke i one su bas problem zbog govanceta jer iako kake u onaj pesak to mora svaki dan da se menja i pere i smrdi svakako.
Ja zivim na 17om spratu i nemam prozore, terase i sl....dakle macka ne dolazi u obzir, iz istog razloga ni pas....

Ne znam kakva je situacija sa zecevima...trebalo bi da je manje posto su vegani?

Taraba

Africki je¾ - mali, ne smrdi, navikao na vruæinu.
Mo¾e da se mazi, malo jede.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

pajche

Da dodam za jeza, obavlja sve svoje potrebe u njegovom prostoru, zivi nocu, danju spava, tako da po ceo dan mozes da ih mazis dok se on/a izlezava. Mozes da ih ostavis preko vikenda ako moras da otputujes samo im ostavis hrane i vode i nemaju nikakav problem sa tim.

UFF

Citat: Taraba poslato 16 Jul, 2019, 11:30
Mozda vec i znas ali ako prebacujes psa na 100% meso dijetu, tj. bez dodatka granula, nemoj samo da mu dajes to mleveno za pse.
Kalcijum, fosfor i vitamini su tu u deficitu i treba ih dopunjavati.
Imas dva "tipa" dijeta : PMR i BARF koje su veæ ustaljene i generalno se sastoje od 80% mesa, 10% kosti, 5% dzigerice i 5% drugih organa (bubrezi, slezina, mozak).
Pluæa, srca i zeludac mogu da se kombinuju kao meso - ne organ.

Moj je veæ du¾e vreme na ovoj dijeti zbog alergija pa smo proveli jedno mesec - dva dok mu nismo utrefili kolièinu i kombinaciju za dnevnu ishranu.

doruckuje granule
vecera po' kile zive govedine i isto toliko pirinca

mareskin

Citat: Jecko poslato 16 Jul, 2019, 12:10
Ja bih nekog ljubimca.....ali zivim u stanu i ne bih nesto sto smrdi :D
Mislim ne znam koliko zececvi smrde  :D

Imala sam macke i one su bas problem zbog govanceta jer iako kake u onaj pesak to mora svaki dan da se menja i pere i smrdi svakako.
Ja zivim na 17om spratu i nemam prozore, terase i sl....dakle macka ne dolazi u obzir, iz istog razloga ni pas....

Ne znam kakva je situacija sa zecevima...trebalo bi da je manje posto su vegani?

Koliko zeèevi smrde je relativno, ali objektivno smrde :D
Imaju jak miris, pa ko ne voli zeèetinu nije ba¹ voljan da ga trpi :D

Imaju oni mali beli d¾epni psi koji se ne linjaju i nemaju miris. Bar ja nisam primetio. Ima ga jedna drugarica.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

CBRR1

Citat: Jecko poslato 16 Jul, 2019, 12:10
Ja bih nekog ljubimca.....ali zivim u stanu i ne bih nesto sto smrdi :D
Mislim ne znam koliko zececvi smrde  :D

Imala sam macke i one su bas problem zbog govanceta jer iako kake u onaj pesak to mora svaki dan da se menja i pere i smrdi svakako.
Ja zivim na 17om spratu i nemam prozore, terase i sl....dakle macka ne dolazi u obzir, iz istog razloga ni pas....

Ne znam kakva je situacija sa zecevima...trebalo bi da je manje posto su vegani?

Deca ne smrde, a i dobri su ljubimci...  :D :D

eclipse4

Citat: UFF poslato 16 Jul, 2019, 15:03
Citat: Taraba poslato 16 Jul, 2019, 11:30
Mozda vec i znas ali ako prebacujes psa na 100% meso dijetu, tj. bez dodatka granula, nemoj samo da mu dajes to mleveno za pse.
Kalcijum, fosfor i vitamini su tu u deficitu i treba ih dopunjavati.
Imas dva "tipa" dijeta : PMR i BARF koje su veæ ustaljene i generalno se sastoje od 80% mesa, 10% kosti, 5% dzigerice i 5% drugih organa (bubrezi, slezina, mozak).
Pluæa, srca i zeludac mogu da se kombinuju kao meso - ne organ.

Moj je veæ du¾e vreme na ovoj dijeti zbog alergija pa smo proveli jedno mesec - dva dok mu nismo utrefili kolièinu i kombinaciju za dnevnu ishranu.

doruckuje granule
vecera po' kile zive govedine i isto toliko pirinca

hranite ih granulama,to je jako zdravo...zato i zive gradski kerovi po 5-8 godina a seljacke dzukele po 20 i kusur :)

UFF

ko ga jebe da ne treba mozda da zivi duze od mene?  [rofl]

Taraba

Nije samo duzina vec i kvalitet zivota.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

UFF

kvalitet je onaj koji mu ja dam

ako nije zadovoljan poklonom nek ulovi/zaradi za bolje :D

mislis da ja stanem od jutra do mraka u sred fizikalije i kazem: hej bre, cekaj malo, polako, bice posla i sutra samo tebe nece, dzabe sto ces da zaradis, pa kakav ti je to kvalitet zivota? imas valjda pravo na pauzu a?

i onda odgovorim sa: cuti bre picko jedna, nemas nikakvu pauzu a prava imas da nastavis da radis dokle god ima dnevne svetlosti zato, prestani da seres i nazad na posao, shit needs to be done  [bejzbolka]

Lazic

Citat: mareskin poslato 16 Jul, 2019, 15:57

Koliko zeèevi smrde je relativno, ali objektivno smrde :D
Imaju jak miris, pa ko ne voli zeèetinu nije ba¹ voljan da ga trpi :D

Imaju oni mali beli d¾epni psi koji se ne linjaju i nemaju miris. Bar ja nisam primetio. Ima ga jedna drugarica.

Imao sam pre 30 godina od jednog pa do 20-ak zeèeva u stanu, sad veæ 3-4 meseca opet, ne znam o kakvom smradu prièa¹...? Ovu smo sad drugi put kupali i to samo zato ¹to se bila zavukla ispod kade, prvi put smo je plaknuli kad sam je doneo kuæi... Tad je smrdela za medalju, ali samo zato ¹to se ko zna gde zavlaèila, bila je sva masna... Od kad je kod nas, pa ne mogu da ka¾em da miri¹e na Lenor, ali nije ni daleko... :)
Sve poslove zavr¹ava na novinama u jednom æo¹ku, èak ni tu ni¹ta ne smrdi, dodu¹e, svaki dan ima nove novine sa vuèiæem na naslovnoj strani radi bolje probave... Kad sam ih imao dvocifren broj, wc im je bio na terasi u dve polovine kante od 20 litara takoðe sa novinama, samo je tada bio aktuelan milo¹eviæ... I ni jedan nikad nije oma¹io u koju kantu treba ¹ta da uradi...









Citat: CBRR1 poslato 16 Jul, 2019, 22:28
Citat: Jecko poslato 16 Jul, 2019, 12:10
Ja bih nekog ljubimca.....ali zivim u stanu i ne bih nesto sto smrdi :D
Mislim ne znam koliko zececvi smrde  :D

Imala sam macke i one su bas problem zbog govanceta jer iako kake u onaj pesak to mora svaki dan da se menja i pere i smrdi svakako.
Ja zivim na 17om spratu i nemam prozore, terase i sl....dakle macka ne dolazi u obzir, iz istog razloga ni pas....

Ne znam kakva je situacija sa zecevima...trebalo bi da je manje posto su vegani?

Deca ne smrde, a i dobri su ljubimci...  :D :D
[rofl] [rofl] [rofl] [klanjam_se] [kralj] [srce] :-* [andjeo] [ljubav] :-[

eclipse4

Citat: Taraba poslato 16 Jul, 2019, 23:44
Nije samo duzina vec i kvalitet zivota.

upravu si sigurno bolje zivi sto jede granulirane uginule glodale,pilice,kerove,macke i razne pokvarene artikle,pa sve to izmesano nekim konzervansima i nalepljeno etiketom na kojoj se nalazi prelepa kuca.

uh,zaboravih da dodam i kalcijum ima unutra,kopji je odlican za kosti

uffe ubaci onaj smajli "krstim se" :) :) :)

Lazic

Nisi razumeo Tarabiæa... ;D

eclipse4


Taraba

Ne, nisi ti mene.
Moj odgovor je bio na UFF-ov post.
Moj bre jede meso vec godinu dana, i to ono iz mesare - za ljude.
Plus riba jednom nedeljno, plus konjetina.
Jede bolje od mene pizda mu materina.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Glava Dole


UFF

pa i moj jede bolje od mene, mrzi me da moje podgrejem a ne da kuvam jebeni pirinac sa sargarepom, ja jedem piletinu ili prasetinu a on govedinu
zato i kazem ako nije zadovoljan nek ide pa ulovi, pre neko vece nam zec istrci na 20m ispred nas ja se derem drz ga bre a on gleda okolo zbunjeno coravi jebeni retard