Glavni meni

Ovo su nasi kucni ljubimci

Započeo Nadalina, 20 Oktobar, 2010, 01:32

0 članova i 12 gostiju pregledaju ovu temu.

eclipse4

brate borisa ladno si uvatio "crveninog" belog lava u svaleraciji hahahah

mkt

e vidis borisa tako se to radi  ;D ;D ;D

Slaninar

Citat: crvena poslato 18 Mart, 2013, 21:20
Danas, posle fajta sa malim buldogom kod veterinara (inace nije takva, ali tamo se strasno uplasi i ponasa se krajnje nenormalno).
Zaradila je ugriz na repu, samo su ocistili i to je to posto ju je samo malo zasekao zubicem.
A zadala je 3 po nogama, od toga jedan zajeban (citaj -1000 din na usivanje i antibiotike za "strasnog psa"  [rolleyes] [thumb_down])
Od sada cu da se najavljujem i da vidim da dolazimo kada nema nikoga.

Nevaljali mali pas  [prebicute]

Moj mali pacov voli kad ide kod veterinara ( [dunce]  lud pas 100%), ali zato kidi¹e na staforde. Iz èista mira. Gde god vidi staforda. Ne znam je li ga neki dirao kad je bio beba, ¹ta li?!?   [neampojma]

Posle ga jedva zakrpim i za¹ijem, ali nikako da nauèi. Moram da pazim kad ga vodim u ¹etnju, ako staford dotrèi da se igra, veselo, da odvuèem pacova na vreme, dok staford ne skonta da je "napadnut".   :)

Krvolok:
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

crvena

@Borisa +
Hihihihihihihi, ja bih tako volela da je i ova moja druzeljubiva....
Tj. ona jeste.
Voli da se igra i slicno...
Ali da tako leskari sa drugim psicem, jos na krevetu  [nono]

@Slaninar +
Predivno pacovce 

Ne znam sta je u pitanju.
Tako i moja ima problem kada je kod veterinara.
Svakog fizicki jaceg psa obavezno napadne.
Najgore od svega je sto se uvek pre incident ponasa normalno i hoce da se pozdravi sa nekom kucom, mase repicem... Onda ih pustimo, sve bude ok nekoliko sekundi dok druga strana ne krece da ode da je snjufne.
Onda, samo pukne  [doh]
Najveci problem mi je sto kada vidi nece da ga pusti.
Onda bukvalno moram da se derem i da je mlatim i rukama da joj teram da otvori vilicu  [neampojma] [ludak]
I onda istog trena kada ga pusti, spusti usi i pocne da bezi od mene ispod stola/stolice (to joj je inace trip i kuci kada nesto zasere)
Onda me ostali u ambulanti gledaju kao da je zlostavljam i tucem svaki dan  >:(
A ja toliko popizdim da mi dodje da je  [prebicute]
Nije sto je moja, ali ona je najdivniji pas ovih 4,5 godine.
Strasno je pametna i nikada nam ne pravi probleme.
Zato se i iznerviram kada pocne ovako nenormalno da se ponasa...

Prosli put je isto capila jednog velikog, ali nije bilo ovoliko strasno.
Nikada pre nije imala ugrize po sebi.
BTW, ovo se sve pocelo desavati posle njene problematicne prinudne sterilizacije (bila je skotna i bebe su umrle par dana pre okota) od koje je jedva prezivela prosle godine...
Od tada se trese (bukvalno) kada treba da udjemo u ambulantu (a zbog moje paranoje idemo na svakih 3 meseca)

P.S. Jeste li testirali kuce na srcanog crva i uradili zastitu.
Prosle godine ih je bas puno umrlo, a sada je pocetak sezone...


Pre veta


Vlajko

Ima istine u onoj kakav gazda takav pas  :P
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

Slaninar

Citat: crvena poslato 19 Mart, 2013, 08:51
@Slaninar +
Predivno pacovce 

Ne znam sta je u pitanju.

Ne znam ni ja. Uzeli su mi pare za srednjeg ¹naucera, a meni lièi na me¹avinu pacova i tvora. Po temperamentu je kao veliki ¹naucer na speedu i LSDu u isto vreme.  :)

Citat: crvena poslato 19 Mart, 2013, 08:51
Tako i moja ima problem kada je kod veterinara.
Svakog fizicki jaceg psa obavezno napadne.
Najgore od svega je sto se uvek pre incident ponasa normalno i hoce da se pozdravi sa nekom kucom, mase repicem... Onda ih pustimo, sve bude ok nekoliko sekundi dok druga strana ne krece da ode da je snjufne.
Onda, samo pukne  [doh]
Najveci problem mi je sto kada vidi nece da ga pusti.
Onda bukvalno moram da se derem i da je mlatim i rukama da joj teram da otvori vilicu  [neampojma] [ludak]
I onda istog trena kada ga pusti, spusti usi i pocne da bezi od mene ispod stola/stolice (to joj je inace trip i kuci kada nesto zasere)
Onda me ostali u ambulanti gledaju kao da je zlostavljam i tucem svaki dan  >:(

Digne¹ zadnje noge kerovima kad se povataju. Pu¹taju momentalno. Prskanje vode po nju¹ci je OK, ali dizanje nogu radi brzo i sigurno. Naravno, zgodno je kad gazda drugog kera to radi svom, da ne hvata¹ ti tuðeg psa, da tebe ne æapi.

Citat: crvena poslato 19 Mart, 2013, 08:51
I onda istog trena kada ga pusti, spusti usi i pocne da bezi od mene ispod stola/stolice (to joj je inace trip i kuci kada nesto zasere)
Onda me ostali u ambulanti gledaju kao da je zlostavljam i tucem svaki dan  >:(

Probaj bataliti udaranje. Uhvati¹ je za vrat, pa protrese¹. Iza glave i u¹iju, od gore. Za ko¾u, ne skroz za vrat. Ima tu nekoliko nivoa "strogosti". Mo¾e¹ da uhvati¹ i protrese¹, a mo¾e¹ je i oboriti na zemlju i okrenuti na leða. To oni kontaju kao vaspitnu meru. S tim ¹to je to obaranje na leða smrtna opasnost (stomak je izlo¾en), tako da onda znaju da su ne¹to ba¹ gadno zajebali i kontaju "sledeæi put kad to uradi¹, mrtva si (koko¹ko! :)   )".
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

sibin

to dizanje zadnjih nogu apsolutno ne radi kod nekih pasa :P

crvena

Uf, pa meni bi bilo zao da je tako protresem.
A ona generalno najvise voli da se okrene na ledja.
Cak me nervira ko god je pomazi ona se okrece na ledja, ne birajuci da li je napolju ili kuci pa se sva isprlja  [veryangry]

Kod nje oduvek pali samo moj "popizdela sam - bezi mi s ociju odmah" glas i kada dignem ruku.
U sutini ne praktikujem da je udarim, vise mlataram rukama kao da cu da je klepim - ovako nekako kao ova sa oklagijom  [zena]
I onda je sljapnem po guzici.

Dok druge uopste ne slusa...
Doduse, nije ni nemirna tako da to nikada nije predstavljalo problem.

A cekaj, to sa hvatanjem za zadnje noge mi zvuci ok, ali da je necu tako povrediti?
Jer ako ona nastavi da vuce u jednom pravcu moze se desiti da na par trenutaka bukvalno bude izdignuta od zemlje tako sto je ja drzim za zadnje noge?
Ne znam da li kapiras sta hocu da kazem?
Ona je tako mala, i nogice su joj tako male....

Znam da mogu da je uhvatim za rep i tako dignem i drzim...
Isto tako i kada capi igracku koju drzim i sa kojom je provociram, mogu da je bukvalno nosam po sobi tako sto ona ustima drzi igracku, a ja igracku.
Ali za zadnje noge... Hm... Sta ako joj se povrede ili slome? (ne smej se, stvarno mi deluje da nisu dovoljno jake)

clutch&brake

Citat: crvena poslato 19 Mart, 2013, 11:42
Uf, pa meni bi bilo zao da je tako protresem.


uffe sta ti je reklaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :D
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

eclipse4

nemas potrebe da protreses niti da udaras,nit glas da podizes,sa psom se razgovara kao sa covekom,predlazem ti da odgledas jako jako jako dobre emisije na youtube ili negde drugde Dog Whisperer with Cesar Millan.nemoj da te mrzi,pronadji svoju muku i polako sledi instrukcije,odusevices se rezultatom.ali nemoj samo da gledas vec i slusaj sta prica ;)

ne jedan nego hiljade ljudi mu je zahvalno i ja medju njima.

Slaninar

#1950
Citat: crvena poslato 19 Mart, 2013, 11:42
Uf, pa meni bi bilo zao da je tako protresem.
A ona generalno najvise voli da se okrene na ledja.
Cak me nervira ko god je pomazi ona se okrece na ledja, ne birajuci da li je napolju ili kuci pa se sva isprlja  [veryangry]

Kod nje oduvek pali samo moj "popizdela sam - bezi mi s ociju odmah" glas i kada dignem ruku.
U sutini ne praktikujem da je udarim, vise mlataram rukama kao da cu da je klepim - ovako nekako kao ova sa oklagijom  [zena]
I onda je sljapnem po guzici.

Dok druge uopste ne slusa...
Doduse, nije ni nemirna tako da to nikada nije predstavljalo problem.

A cekaj, to sa hvatanjem za zadnje noge mi zvuci ok, ali da je necu tako povrediti?
Jer ako ona nastavi da vuce u jednom pravcu moze se desiti da na par trenutaka bukvalno bude izdignuta od zemlje tako sto je ja drzim za zadnje noge?
Ne znam da li kapiras sta hocu da kazem?
Ona je tako mala, i nogice su joj tako male....

Znam da mogu da je uhvatim za rep i tako dignem i drzim...
Isto tako i kada capi igracku koju drzim i sa kojom je provociram, mogu da je bukvalno nosam po sobi tako sto ona ustima drzi igracku, a ja igracku.
Ali za zadnje noge... Hm... Sta ako joj se povrede ili slome? (ne smej se, stvarno mi deluje da nisu dovoljno jake)


To je pas. D¾ukela. U najboljim godinama koliko vidim. Ni¹ta joj od toga neæe biti. Zlo je ako je pas nevaspitan, ne slu¹a te, pa napravi zlo drugima, tebi, pa i sebi. Medveða usluga. Mora da nauèi da slu¹a, da zna ko je gazda. Osim ako je pametnije da ti slu¹a¹ nju?  :)    Ja kad se izgubim u ¹umi, samo pratim kera i naðemo neke zatrpane kosti.  :D

To kad ga uhvati¹ za vrat, tako kuèiæe nosi majka kad su mali. Neæe ni¹ta biti. Samo uhvati¹ i protrese¹. Mora¹ biti nadrkana, da skonta da si popizdela. Ne mora¹ se derati, ali mora po glasu i govoru tela da skonta da si popizdela. Odmah, èim napravi sranje. Kad je tim tonom i stavom uhvati¹, protrese¹, pa jo¹ onda ako okrene¹ na leða, onda je totalno drugaèija prièa u odnosu na to kad se u igri okrene.

Kada udara¹ psa, pas to do¾ivljava kao napad. Ovo za vrat je vaspitno i tako to konta. Udarac je ili slab, shvaæen kao igra, ili shvaæen kao napad. Time æe pas ili da te ne jebe 2%, ili da bude polupan neurotièan pas. :)


To za noge: kad nemaju oslonac na zadnjim nogama, pustiæe ujed, probati povratiti ravnote¾u. Radi 99%. Ne bi trebalo da bude nekih povreda od toga. Pogotovo kad pogleda¹ drugi izbor: da se nastave klati zubima.

Generalno kontaju govor tela kao ¹to mi razumemo govor. I skontaju puno vi¹e nego ¹to pomisli¹ iz dr¾anja, stava.


Citat: eclipse4 poslato 19 Mart, 2013, 12:38
nemas potrebe da protreses niti da udaras,nit glas da podizes,sa psom se razgovara kao sa covekom,predlazem ti da odgledas jako jako jako dobre emisije na youtube ili negde drugde Dog Whisperer with Cesar Millan.nemoj da te mrzi,pronadji svoju muku i polako sledi instrukcije,odusevices se rezultatom.ali nemoj samo da gledas vec i slusaj sta prica ;)

Odliène emisije, ali ne rade uvek na svim kerovima. Èak i kod iste rase, zavisno od temperamenta i karaktera psa, na neke stvari bolje, na neke lo¹ije reaguje.


Slu¾beni pas planinarskog dru¹tva Slaninari (poslednji sneg sad za vikend):   :)

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Stevan

To je mali pas, mozes da mu otvoris vilicu kao nekom stenetu :)
Dizanje za zadnje noge nema svrhe kod mog lava, bas nikakve :)
Vodom sam ga jednom pljusnuo i bilo je jos gore, popizdeo samo i poceo jos vise da kida.

isterivac

Ovo je moje stene, zovemo je Mala i ima mnogo zajebane oci  ;D
Jebes majstore kad posle njih, moram ponovo da radim isti posao!

crvena

@Slaninar +
Jaoooo kako je lep.
I moja zver obozava sneg.
Samo nemamo uslova da je pustimo da tako veselo trci jer su svuda oko nas bzvz za setanje i igranje sa ljubimcima... [thumb_down]


Pa nemam ja problem sa njom, sem ovo u poslednjih 2 x kod veterinara.
Ona i ja se odlicno razumemo i strasno je poslusna.
Na ulici nikada nemam problem u smislu jede nesto, da ne slusa, da napada i slicno...

Samo poludi kod vet-a.
Kada je pustila jadno kuce, pobegla je ispod stola kao sto inace pobegne i spusti usi kada uradi nesto sto zna da se meni nece dopasti.
Ovo je trenutak kao sto Slaninar kaze da ima problem sa svojim pacovom kada sretnu staforda...

Prosto se iznenadis kako se ponasa.
A ja nemam kako ovo da "vezbam" sa njom, osim ako ne planiram da visim kod veterinara svaki dan i gledam da li se nesto promenilo.
Ocigledno je da je tamo nabila strah zbog te proklete operacije i da jednostavno ne moze da podnese da je neko njusi u tim okolnostima.
Ono sto mi je najbolje da cinim jeste da je drzim podalje od svih kucica koji bi da je njusnu u cekaonici sledeci put.
I ako se slucajno ovako nesto ponovi da pokusam da je uhvatim onako za vrat i dignem.
Valjda pali.


@Isterivac +
Prelepa je!
Oci... WOW.
♥♥♥

pittatore

Citat: isterivac poslato 19 Mart, 2013, 16:07
Ovo je moje stene, zovemo je Mala i ima mnogo zajebane oci  ;D
U jeee kaki Xenoni ;D

Uncle Bob

Citat: Stevan poslato 19 Mart, 2013, 02:18
Citat: UNCLEBOB poslato 19 Mart, 2013, 01:23
El ima neko Rota da proda???

Mogu da ti preporucim DogoArgentino, ovo leglo iz kog uzimam zenku. Za rotove ne znam :P
Jel neko raspolo¾en da uèini uslugu i¹ao sam danas sa Veterinarom da pogleda ¹tene i zaboravio sam da ponesem foto aparat pa sam ga slikao telefonom a imam problem sa kablom komp ne prepoznaje telefon pa bih nekom poslao mms a da neko to posle objavi ovde u temi ja se zalubio u ¹tene blesav je skroz. ;D
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

crvena

@unclebob Poslala sam ti PP

pittatore

hahahahahaha kakav nacin uzeti ribi broj :D
@Unclebob +

crvena


Uncle Bob

VITA EST MILITIA SUPER TERRAM