Glavni meni

Teretana - vezbanje , ishrana ,suplementacija

Započeo con3, 28 Januar, 2014, 13:46

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

freepartyman

Ja sam 185cm .Toliki sam bio kad sam se merio prosli put,valjda se nisam smanjio :D
I became a beast to rid myself the pain of being a man

mali_zmaj

jin-jang

freepartyman

I became a beast to rid myself the pain of being a man

mali_zmaj

jin-jang

freepartyman

#784
  ;D [thumb_up] Evo jednog treninga za grudi,neka proba neko pa neka javi.  :) C1,C2 je superserija. Pauza minut izmedju serija osim kod superserije tu je minut I po .

I became a beast to rid myself the pain of being a man

FANTOM

   Sve ok radim isti trening samo ne razumem sto dva puta kosi potisak .... Inace moj standardni trening . Revni bench , Kosi bench , Kontra kosi bench , Razvlacenje na sajlama i razvlacenje na masini ravno .... To je sve preko 20 serija na kraju grudi hoce da puknu i ozbiljnu kilazu ispomeram ...  Smatram da treba pogoditi grudi kao misic iz svakog ugla a tipa da se radi kosi potisak na masini pa kosi bucicama po meni nema smisla bolje sve proci sa svih strana . ;) Ali nije loze i ovaj lik pored tebe za 20 godina svaka mu cast kako se uradio ... Uvek ce ovi neuradjeni vikati da je neko mali zdepast prenabildovan itd a nece videti sebe ...  [cheers]

freepartyman

 Gornje grudi su najcesce slabije od donjeg dela pa zato. Na ovog treningu su pogodjene iz svakog ugla grudi ali prvo se sokiraju gornja vlakna kod klavikule. Nikola je super mora da menja jos par stvari ali bice od njega nesto 😁 Inace na ovom treningu se radi I srednje rame ,jedna serija 50ponavljanja sa 6kg. Ali to ide kad se zavrsi sa grudima. Srednje rame se radi ponovo kroz tri dana sa ramenima ali na drugi nacin.
I became a beast to rid myself the pain of being a man

mareskin


Raditi i ¹ipku i buæice za grudi je po meni obavezno. Kod buæica ti se aktiviraju svi sitni stabilizatori i pokazuje se razlika u snazi izmeðu polovina tela. Drugaèiji je ugao i put kojim se aktiviraju mi¹iæi. Lak¹e je gurati ¹ipku nego dve buæice gde ako nema¹ snage da im samo dr¾i¹ pravac rizikuje¹ obiljnu povredu. Mi smo radili potisak sa 50kg buæicama za grudi, u pravilnoj formi. Nismo mogli da napravimo veæe. A umesto sajli smo radili isto razvlaèenje buæicama, kao i pulover uz izbegavanje da ramena u zglobu "iskaèu". Ko god je tada dolazio da ve¾ba sa nama i uzeo buæice tresle su mu se ruke levo-desno jer nisu imali snage u stabilizatorima da dr¾e teg ravno i da se koncentri¹u na potisak.

Isto tako rad sa slobodnim tegovima i rad na ma¹ini se mnogo razlikuju, ali to veæ znate. Kad radi¹ potisak na leg presu postoji jedan pravac i linija u kojoj æe tegovi klizati, a kada radi¹ èuèanj onda jebi ga :)
Slobodnim tegovima se mnogo vi¹e dobije na ukupnoj snazi. Upravo sam krenuo ponovo da treniram. Koristim skoro iskljuèivo ma¹ine. Nisam vi¹e mlad.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

freepartyman

#788
Program sam pravio za mene I Nikolu,snaga vise nije problem kao ni balans. Trazi se sto bolja izolacija misica. Sipku izbegavamo zbog manjka kontrakcije grudi na vrhu pogotovo kod benc presa,kosi jos radimo ponekad. Benc pres biomehanicki nije vezba za grudi dosta preuzimaju ramena I triceps ,naravno ima tu I aktivacije grudi ali na bucicama je mnogo bolje stiskanje na vrhu pokreta. Benc pres moze na kraju treninga eventualno sa nekom manjom kilazom u nekom polupokretu gde se gadjaju grudi samo. Kad se dozivi otkaz na masini znas da su otkazale grudi,kad dozivis otkaz na bencu ne znas da li je otkazalo rame,triceps.. Nije poenta da po svaku cenu dignes sto vecu tezinu od tacke a do tacke b..to je powerlifting. Bodibilding je sto bolja izolacija misica kojeg radimo,sa sto manjim ucestvovanjem drugih misica. To je najveci problem koji se vidja u teretanama sto ljudi jure svoj ego I kilazu ,povredjuju se I treniraju nepravilno.
I became a beast to rid myself the pain of being a man

mareskin


Naravno. Meni je lièno cilj bio podizanje ¹to veæe te¾ine u pravilnoj formi. Do minimum 4 ponavljanja.
Ni bodibilding ni powerlifting. Prosto volim da di¾em tegove. Imam svoju teretanu u kuæi: sprave, klupe, ¹ipke, tegove, d¾ak, rukavice, traku za trèanje i sva¹ta ne¹to. Sad dodajem jo¹ jednu ma¹inu i preme¹tam sve u veæu prostoriju.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

freepartyman

 Super. Svako trenira kako voli I kako mi prija zarad nekog cilja. Bitno je da se trenira  [thumb_up]
I became a beast to rid myself the pain of being a man

UFF

ma to treniraju samo oni sa viskom slobodnog vremena i manjkom fizicke aktivnosti, da rade nesto ozbiljno nit bi imali energije nit vremena da se drkaju po teretani :D

FANTOM

    E kad se ne bi od ubacio da bocne  [rofl] [prebicute] . I ja mislim da si sulud sa onom motalicom sto si usrafio na rostlj da zalivas travu , pa nisam bacio komentar tvoje dvoriste tvoje ludilo tvoja stvar  [cheers]

mareskin

Citat: UFF poslato 09 Mart, 2018, 12:53
ma to treniraju samo oni sa viskom slobodnog vremena i manjkom fizicke aktivnosti, da rade nesto ozbiljno nit bi imali energije nit vremena da se drkaju po teretani :D

Nemoj biti zavidan. Nekome je ¾ivot majka, a nekome maæeha :D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

bobangsxr

Citat: UFF poslato 09 Mart, 2018, 12:53
ma to treniraju samo oni sa viskom slobodnog vremena i manjkom fizicke aktivnosti, da rade nesto ozbiljno nit bi imali energije nit vremena da se drkaju po teretani :D

Sve je tacno... Ja pre jedno mesec dana prestao sa treningom... Nemam vise volje... A trenirao 9 meseci... Pocinjao sam vise puta i uvek po nekoliko meseci, ovo zadnje mi je bilo najdu¾e.. Dodam tako 15stak kila obimi skoce po nekoliko cm... Ali jbg to moze tako ako nemas drugih obaveza... Zena, deca, poso sve se skupi i jednostavno ti je previ¹e jos i teretana... Zato ljudi najvi¹e i treniraju dok su slobodni, cim dodju obaveze koje ne mogu da se izostave onda polako gledas da elimini¹es obaveze koje nisu pod moranje

FANTOM

     Ma mene boli uvo sto se mene tice moze i da ima na vrhu creeva laser da mu oznacava nocu kad zariva gde prska bas me briga  [rofl] [rofl] [rofl] .

   Nego kad smo kod tih ponavljanja bucicama evo da vidis kako to ide 20 komada 42,5kg po bucici . Rekor mi je 47,5 nekad bio nisam skoro toliko pakovao. Al za 50 kila svaka cast ...  [thumb_up]

https://www.instagram.com/p/BfrKr90l0RA/?taken-by=vuk1990_

mareskin

Lepo i kontrolisano  [thumb_up] Neko spu¹ta dublje, neko pliæe, ali nismo svi isti. Razlièita du¾ina ekstremiteta diktira pokret.

Ma, mi nismo mogli da napravimo veæu od 50kg, a da ne stavimo ploèu od 20kg sa obe strane. Jer ako stavimo velike ploèe nemamo lufta za spu¹tanje buæice.

A omiljena ve¾ba mi je na kraju treninga bilo propadanje. Ba¹ sam ne¹to voleo da propadam :D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

freepartyman

#797
Dublje kad ides vrsis veliki pritisak na pripoj grudi I ramena. Posebno kod benc presa je to opasno. Ja bi tu klupu podigao jos na gore malo jer si jos seo na prednji deo klupe pa samim tim je nagib manji. Mora ruka da putuje negde izmedju potiska na ravnoj klupi I militari presa za ramena da bi se bas pogodio taj deo grudi uz kljucnu kost. Naravno kilaza je odmah manja pri izvodjenju. I da, zasto ne ides ukoso sa buckama iskoristi predbost bucica da imas lepu kontrakciju,da spojis bucice na kraju,ovako kao da imitiras pokret sa sipkom kod koje je upravo to i falinka. Fora je da pratis pripoj koji je kod ramena ,i ide do srednjeg dela grudi gde je pripoj kod klavikule. A to radis kada ides ukoso i na vrhu napravis jaku kontrakciju i spojis bucke. Inace lepa kilaza   [thumb_up]  
I became a beast to rid myself the pain of being a man

FANTOM

    Klavikule , putanje , putevi , nagibi u tom i tom stepenu .... Crni Freepartyman   [panic] :o Pa ubi te teorija knjiga itd . To je bre vezbanje nije put na mesec  [rofl] [clapp] . Slazem se ja sa tobom sve si ti to upravu po teoriji  [thumb_up] . Al nit sam ja Bodybilder nit izlazim na prolecnu sezonu takmicenja. Te nijanse u stepenima, kontrakcijama, brza - spora ponavljanja i ostale stvari ostaju bilderima koji izgradjuju misice u detalje i koji su u formi pa kad se udari finis i 3 % masti e onda njima dolazi do izrazaja gornje grudi koliko su razvijene - nisu itd. To se vidi tek u formi za binu toliko detaljisanje za nekog ko se ne takmici je po meni nebitno , a da ne kazem za nekog ko ne vodi racuna o ishrani kao ja . I da se razumemo treba pogoditi grudi iz svakog ugla kao i ostale misice iz svakog ugla to smo se vec razumeli u postovima iznad  [thumb_up]
    Dalje ja vise volim nacin treninga kao sto je naveo u nekom od postova iznad Mareskin , da je sto jace teze volim kilaze raspon ponavljanja u seriji od 20 do 1 zavisi od vezbe i koja grupa misica se radi ... Ali volim da napakujem gvozdja kao sto ste videli . Ja jednostavno tako treniram i to mi prija svestan sam da dok ne predjem na pirinach i belo na teflonu necu izgledati ko iz casopisa jer ulazim u godine gde mi se usporava metabolizam i nece vise telo da sagoreva kao nekada. Nekad sam isto jeo sve i imao plocice i naravno bio dosta laksi . Vise to ne ide. Sad imam 110 kg treniram na suvo. Po meni sam ozbiljno jak. Jak sam za nekog ko trenira na suvo sto se mene tice ko bik. Vec sam po meni na kilazama od kojih vrlo lako moze doci do povreda pa nekad i kazem sebi alo ludi uspori malo, nije vredno povrede , al Ego vuce kao sto rekoste , sta da se radi.
     I kao da rezimiramo skolsko treniranje dosta stiti od povreda i po teoriji bolje razvija misice svakako. Al imamo jednog Brach Warren koji vezba bam bam, ko sto se kaze samo da predje put eksplozivno bam bam i bio je drugi na Mr.O ,neke godine izvinite sad ne znam tacno koje, mrzi me da trazim.
     I imamo Kai Greene koji vezba skroz skolski u milimetar i isto je bio drugi na Mr.O. 
     A sto se tice ovog mog potiska bucicam imam ove kao sipkice i srafove sa strane stavim 20kg plocu po strani . I zato je jako nezgodno jer su velike kontrolisati poret dodatno i umiriti bucice jer su nezgrapne. E sad imam mogucnost tu da dodajem jos kilaze jer ima mesta na sipkici al ono polako se ulazi u znagu preko ovih 42,5 kg po bucici . Ko je pomerao zna da je to ozbiljna kilaza a da bi islo 10 ponavljanja ozbiljno moras da se napnes. Ali meni ne smeta zato kad se pojavim negde gde ima lepe gumene bucice u tim vecim kilazama mogu za bar 20 posto teze da gurnem jer je bucica drugacije izbalansirana i mnog je lakse umiriti itd. Dublje ne idem na snimku bas zbog tog obima bucice .  [kralj]

freepartyman

#799
 Nije teorija ja u praksi treniram mnogo rekreativaca i trenirao sam ih. I par ljudi za binu trenutno.Stavise teoriju sam razvio kroz praksu. Tj preispitivao sam mnoge stvari koje sam ucio. A i ja treniram sa malim  pauzama deset godina sigurno.  Sve to sto ja napisem je dobronamerno da pomognem nekom a ne da bi se pravio pametan. Svaki covek je drugaciji i ne postoje isti principi za sve ni u hrani ni u treningu. Ali neke stvari su jednostavno za korekciju.  Od sad samo slike kacim i ako nekom nesto treba na pp,kao sto su me tamo za savete i do sada pitali  forumasi. Inace Brenc Voren je poluinvalid pun ruptura i povreda -> ruzna figura..mnoga takmicenja je i propustio zbog nacina treniranja,Yates se povukao zbog takvog nacina ,Roni invalid teski. A i ima i drugacijih primera.  Elem, odjava kad je "teorija" u pitanju.
I became a beast to rid myself the pain of being a man