Glavni meni

Teretana - vezbanje , ishrana ,suplementacija

Započeo con3, 28 Januar, 2014, 13:46

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Joker

@Mil@ane, suplmenti su dodaci ishrani, ITETAKO mogu da pomognu, ali je UVEK na prvom mestu ishrana... U prosecu mrsavljenja, dzaba ti je da smrsas ako ti dijeta pojede misice, sto je neizbezno sa ishranom 100%. Naravno da mogu da se postignu rezultati ali uz suplemente to moze bas mnogo bolje a ne trujes se, sto je najbitnije... I suplementi NE MOGU da zamene obrok, pa kupis Whey, i cepas ga tri puta na dan a jedes dva puta... Glupost.. Zato se i zove dodatak ishrani. Ja licno koristim dosta suplementacije i pored 4 cista i ozbiljna obroka u toku dana... Poenta suplementacije je da ono sto bi postigao samo ishranom, sa supsima ces postici za brze vreme, a ne narusavas zdravlje. Sve je do coveka naravno..

@mareskin, ne koristim hemiju, ali sam dosta procitao o njoj. Ako znas sta radis, i radis pametno, moze dosta da "pomogne". Ali 90% nema pojma, ili zna ali preteruje, jbg, navuce se covek. Sve je to po meni q...

Glavna stvar je ne preterivati, i shvatiti da nista ne moze preko noci... Jednostavno okrenes nov list, shvatis da ako hoces da izgledas lepo, da se osecas dobro i budes zdrav, nema prezderavanja, nema da se jede sta se hoce, moguca su odstupanja ali velika su odricanja u smislu hrane i vremena.. Jbg, nije za svakoga...
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

milomir22

Evo da i ja recem koju, donekle sa strucne strane (imao sam nutristiku kao jednosemestralni predmet). Cinjenica je da, koliko god ovi preparati bili izvuceni iz prirode (uglavnom se radio o proteinskim dodacima, a vecina se vadi iz surutke koja je sama po sebi zdrava), nas organizam jednostavno nije pravljen da svari protein u tolikoj koncentraciji. Primer, kao kad bi mast iz tri svinje ubacio u tabletu i popio, u sustini bi preziveo, ali se ne moze reci da je dobro i zdravo. Protein najvise opterecuje bubrege, u sustini, pravilnom dozom, u 99% slucajeva nece ostaviti posledice, ali mali broj korisnika ga pravilno dozira.

Ja sam 183 i imam oko 100 kila, od zime sam skinuo 6, sad sam malo odmorio od dijete, dijeta je sama po sebi opasna po zdravlje kao i koriscenje suplemenata. Narocito je opasna po pankreas. Ko god mrsavi, ne moze da izbegne gubljenje misica, pa makar dubio na trepavicama.

U sustini, da je zdravo-nije, ali se od toga direktno ne umire (i ja leti ne nosim opremu sem kacige i imacu artritis i kostobolju u starosti, ali jbg, od neceg mora da se rikne), ne treba preterivati i to je to.

Cuvajte srce, ko god radi tegove za masu, treba i dobru kardio podlogu da obezbedi i nemojte se previse opterecivati fizickim izgledom, ima nesto i u mozgu.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

bobangsxr

Ma ajte molim vas.... Pa vise imas da se otrujes od pakle cigareta nego od 100 kila vej proteina, cak vej nema nista stetno

FANTOM

   I punu saku olova i nesto protiv bolova :D Sto rece Aca Lukas ...  [rofl] [rofl]   , al je razdrmala masu ova moja omanja kolekcija suplemenata  [yahoo] Ako ako neka zivne tema malo. Aj da ja ovo lepo popijem, pa odoh u Gym - Leg day  [panic]


UFF


FANTOM

   Rece covek koji je kupio ceo gepek u Jeep-u Monstera   [rofl] [wtf] [dobarpost]

Hohštapler

Citat: bobangsxr poslato 12 Jul, 2017, 23:21
Ma ajte molim vas.... Pa vise imas da se otrujes od pakle cigareta nego od 100 kila vej proteina, cak vej nema nista stetno

..osim...
¹to postoje dvojica èika koji su napravili najveæu medicinsku studiju do sad (po broju uzorka ljudi) i direktno doveli u korelaciju kolièinu unosa ¾ivotinjskih proteina (ishranom) i procenat oboljevanja od raka, èak su i na¹i kretenski novinari poku¹ali od toga da naprave senzaciju pa napisali "dokazano, meso izaziva rak"... debili.

Malko je ljudsko telo kompleksnija ma¹ina, al d¾aba sad da idemo u raspravu, opet æe se zavr¹iti kao sa "prvim motorom" i "koje ulje da sipam"....
Pije i jede ko ¹ta 'oæe...  [cheers]

ps
Fantom
https://pbs.twimg.com/media/CPMmBLZWEAATkbw.jpg
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

FANTOM

   Boga mi poranilo se danas pilule pa na kardio , pa uvece praskovi pa na tegove 😄 da pojacamo pred more malo  [zvizdi]

Ivicat

Citat: Ho¹tapler poslato 14 Jul, 2017, 08:44
..osim...
¹to postoje dvojica èika koji su napravili najveæu medicinsku studiju do sad (po broju uzorka ljudi) i direktno doveli u korelaciju kolièinu unosa ¾ivotinjskih proteina (ishranom) i procenat oboljevanja od raka, èak su i na¹i kretenski novinari poku¹ali od toga da naprave senzaciju pa napisali "dokazano, meso izaziva rak"... debili.
...

Takodje postoji istrazivanje koje pokazuje vezu izmedju sve veceg koriscenja vakcina i procenta oboljevanja od karcinoma. Sada je pitanje sta ima veci uticaj na povecanje procenata karcinoma, to sto ljudi sve vise jedu meso ili to sto se deca sve vise vakcinisu.

SrpskiDzedaj011

Истраживања се не финансирају сама од себе.... обично постоји нека страна која је ту заинтересована за одређени резултат студија.
I have to return some video tapes....

freepartyman

I became a beast to rid myself the pain of being a man

mkt

ehheeh stapici
kapiram da te objektiv izduzio  ;D

Major


VR 46

Twist of wrist!

freepartyman

Neka vi trazite zamerku. Do fotke je ,nagnut foto aparat pa gornji deo ispao vece.Noge radim redovno ,mozda malo kaskaju za gornjim telom jer ih nisam radio par meseci posle pada.
I became a beast to rid myself the pain of being a man

FANTOM

   Ja farmerke ne mogu da nadjem da kupim ubise me ove 103 kile , nista ne radi Cut's mozda zato sto svako vece omlatim po pola porodicne pice ili po dve gurmanske 😄😄💪💪

sremac

 [panic] Winstrol ?  [panic]   ¹ibam ja ko nenormalan trbu¹njake i trèanje na traci, imam da skinem jo¹ 2-3kg salca oko stomaka one spojlerèi¹æe gde se sve sliva, dolazi mali 99 godi¹te, ma ¹ta se muèi¹ uzmi vinstrol batoooo, pre 2 meseca je imao status svetinje u teretani , samo èuje¹ Winstrol bato vidi ga kako se srezao
budala na leru, mudonja u kontra smeru

UFF

Citat: freepartyman poslato 27 Jul, 2017, 18:05
Neka vi trazite zamerku. Do fotke je ,nagnut foto aparat pa gornji deo ispao vece.Noge radim redovno ,mozda malo kaskaju za gornjim telom jer ih nisam radio par meseci posle pada.

fejkujes fotke da masa bude veca aaaa?

Major

Citat: FANTOM poslato 27 Jul, 2017, 18:22
   Ja farmerke ne mogu da nadjem da kupim ubise me ove 103 kile , nista ne radi Cut's mozda zato sto svako vece omlatim po pola porodicne pice ili po dve gurmanske 😄😄💪💪

[rofl]

Joker

Citat: FANTOM poslato 27 Jul, 2017, 18:22
   Ja farmerke ne mogu da nadjem da kupim ubise me ove 103 kile , nista ne radi Cut's mozda zato sto svako vece omlatim po pola porodicne pice ili po dve gurmanske 😄😄💪💪

Gde nadje Animal Cuts??

Nigde kod nas ga nema, zabranjem uvoz zbog neke supstance...
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...