Glavni meni

Teretana - vezbanje , ishrana ,suplementacija

Započeo con3, 28 Januar, 2014, 13:46

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Major


mareskin

Citat: mali_zmaj poslato 28 Jun, 2017, 20:04
Jedan moj desetar, umalo nije po picici dobio od mene,zbog tog preseravanja i davanja ostava zbog nesposobnih idiota,najebao sam kasnije od komandira,al taj ostav radio nisam...,jos jednom je nesto pokusao pa kad sam ga uhvatio...,spasio ga drugi komandir koji me gotivio,i rekao mu da se smiri!! Trudis se da budes najbolji,a jebu te radi drugih!! E ne moze!! Spreman sam bio da odem u corku!!!

Ja sam isprozivao jednog golmana dvometra¹a zbog toga ¹to je debil i ¹to zbog njega moramo svi ponovo da spremamo krevete po¹to potporuènik kad vidi njegov rasturen, kao krave da su ¾vakale, pobaca nam posteljinu na pod ili kroz prozor. Nije mi ni¹ta rekao po¹to je video da sam popizdeo. Inaèe bi najebo ko ¾uti :D
Koji je to skup debila bio, majko mila. Pola ovih koji su bili samnom su bili na granici debilnosti. Jeza me hvatala kad se podeli oru¾je.


Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Jecko

E sve to meni super, merenje kalorija, ishrana kako treba, zdrava hrana, nekad junk, teretana zivot bla bla....volim ja to kad je neko misicav i to.
Ali kad dodje ovaj moj Arapin (original, ne SSZGO :P) pred takmicenje pa nema ovog nema onog, nema vode, nema secera...pa je besan sto je ziv tih tri dana....ma idi bre...

Plus meni izgleda odvratno to pred takmicenje kad see koza zalepi za misic, pa vene poiskacu ko bastenska creva....pu pu pu...

Al ko sto Joker rece....svako ima svoju igranku....

mali_zmaj

Nema bez sarmica ni¹ta!! Reci ti njemu! Ljubavni ¾ulj!!  pivski naravno!!  ;)
jin-jang

Mil@n

Citat: Joker poslato 23 Jun, 2017, 20:20

Citat: JovanaDjo poslato 23 Jun, 2017, 12:51
Sta koristis kao ishranu?

Poslano sa mog SM-A510F koristeæi Tapatalk

Balansiranu ishranu proteina, ugljenih hidrata i zdravih masti.. Da odgovorim umesto kolege..



Ako vam ( Joker i Free ) nije mrsko, napi¹ite plan ishrane za recimo nedelju dana...onako, po obrocima, ¹ta , koliko, kada...

Free je napisao ali vi¹e onako uop¹teno...

Fala

Joker

Ma sta mi je mrsko, samo nije to toliko jednostavno..

Evo ovako, da podjednostavim najvise sto mogu, neke osnove u zavisnosti od necije potrebe...

Da ne bih pisao sve, kopiracu vam jedan tekst koja je osnova svega, ali nije nesto sto se samo po tome ide, jer je svaki organizam drugaciji, ali temelj je svima isti..

Svaka kvalitetna ishrana treba da se zasniva na unosu MAKRONUTRIJENATA.

U makronutrijente se ubrajaju:

BELANCEVINE(proteini)
- Gradivna materija od kojih su sacinjeni nasi misici
- Veoma bitni za rast i oporavak nasih misica
- 1g proteina sadrzi 4kcal(kalorije)

UGLJENI HIDRATI
- Materija koje nase telo koristi kao energiju
- 1g ugljenih hidrata sadrzi 4kcal

MASTI
- Dele se na ZASICENE i NEZASICENE
- Zasicene su lose za nas i treba ih izbegavati (puter,punomasno mleko,svinjsko meso,slanina...)
- Nezasicene su dobre za nas i treba ih konzumirati umereno
- 1g masti sadrzi 9kcal


Kvalitetne namirnice:

PROTEIN
- Piletina
- Junetina
- Jaja
- Ella sir

UGLJENI HIDRATI
- Ovsene pahulje
- Pirinac
- Krompir


MASTI
- Maslinovo ulje
- Orasi
- Bademi
- Zumance



Kada smo ovo objasnili,idemo dalje.

U zavisnosti da li zelite da izgubite masne naslage ili da dobijete na kvalitetnoj misicnoj masi praticete jedan od dva nacina koja cu da opisem.


CILJ - GUBITAK MASNIH NASLAGA
- Poseticete CALORIE CALCULATOR
http://www.calculator.net/calorie-calculator.html
i tu cete na osnovu vasih godina,pola,visine,tezine i stepena fizicke aktivnosti dobiti broj kalorija koje su vam potrebne
da odrzavate trenutnu kilazu
- TAJ broj cete umanjiti za 500kcal i broj koji dobijete je broj kalorija poreban da unosite svakodnevno kako bi gubili na tezini (Kalorijski deficit)
- Kada smo to uradili odredicemo koliko TIH kalorija treba da se unese iz proteina koliko iz ugljenih hidrata a koliko iz masti
- Za pocetak je idealno krenuti sa 2g proteina po kilogramu tezine,a ostatak ostaviti za ugljene hidrate i masti..

CILJ - DOBIJANJE KVALITETNE MISICNE MASE
- Ukoliko vam je cilj masa,takodjete cete posetiti CALORIE CALCULATOR i na osnovu godina,pola,visine,tezine i stepena fizicke aktivnosti izracunati
koliko kalorija vam je potrebno da odrzavate trenutnu kilazu
- U ovom slucaju na TAJ broj se dodaje 500kcal i broj koji dobijete je broj kalorija potreban da unosite svakodnevno kako bi dobijali na tezini (Kalorijski suficit)
- Kada smo to uradili odredicemo koliko TIH kalorija treba da se unese iz proteina koliko iz ugljenih hidrata a koliko iz masti
- Za pocetak je idealno krenuti sa 2g proteina po kilogramu tezine,a ostatak ostaviti za ugljene hidrate i masti..


PRIMER:
- Recimo da je cilj skidanje masnih naslaga i da je trenutna kilaza 90kg
- I da kazemo da smo uz odgovarajuci plan treninga i visinu dobili broj od 3000kcal
- Vodjeni uputstvom ispisanim gore taj broj umanjujemo za 500kcal i dolazimo do cifre od 2500kcal koje treba da unosimo dnevno
- Da bi dobili koliko grama proteina,uh,masti treba da unesemo sada cemo malo da se igramo sa digitronom
- Znaci 2g proteina po kilogramu 2g*90=180g PROTEINA DNEVNO
- Posto 1g proteina sadrzi 4kcal,to je 4x180=720kcal
- Od toga nam ostane otprilike 1800kcal da rasporedimo na ugljene hidrate i masti
- Sto se tice ugljenih hidrata mozemo krenuti sa 3g po kilogramu,ali ako treba da se unese vise/manje vi dodajte/oduzmite (3g*90=270g ; 270x4=1080kcal)
-Sa mastima mozemo krenuti,recimo,0.8g po kilogramu,ali ukoliko nam treba vise kalorija mozemo povecati masti jer 1g masti ima 9kcal i to je odlican nacin]
da se malom kolicinom hrane poveca kalorijski unos (0.8*90=72g ; 72*9=648kcal)
-I kada uzmemo 720(protein)+1080(uh)+648(masti)=2448kcal sto je kalorijski unos koji je bio potreban na pocetku.. ;)
-Sada na osnovu ovoga mozemo da odredimo koliko koje namirnice cemo da jedemo dnevno..

DA BI SAZNALI KOLIKO PROTEINA,UH,MASTI IMA U OVIM NAMIRNICAMA(ili bilo kojoj drugoj) KORISTIMO NUTRITIONDATA SAJT.
Na tom sajtu pretrazujte ove namirnice i videcete koliko proteina,uh,masti ima u njima(trazite namirnice u sirivom stanju)


OPET naglasavam, ovo je samo osnova. U zavisnosti od vaseg trenutnog stanja, aktivnosti, sve gore napisano ne mora da ima veze, jer je svako prica za sebe. Free npr ima prirodno nizak procenat masti, ubrzan metabolizam, te moze sebi da dovozvoli da se opusti u obroku po zelji na svakih par dana, dok drugome to nece prijati. Neko ima visok bf i veliku tezinu, npr 130 kg na vagi, i po tabeli iznad, on treba da unosi 260g proteina iz hrane sto je MNOGO, jer se gleda unos na njegovu MISICNU masu koja sigurno nije 130 vec pola.. Dok neko ima znatno nizi procenat masti ali zeli da se sredi za plazu, i njemu ovaj sistem gore ne odgovara, potrebne su mu drasticnije mere. U tom slucaju idu rotacije ugljenih hidrata, ili mozda jos drasticnije tipa Low Carba ili Keto dijete... Jbg ljudi, ozbiljna je to prica.. U principu, ako zelite da smrsate, a niste aktivni u sportu, ili ste pomalo aktivni, potrebno je da vam ishrana bude bazirana na makronutrijentima koje su gore navedeni u odnosima za koje je dat primer i da od toga nema odstupanja. Alkohol je visoko kalorican, da ne pominjem nesto drugo. Tri dana pazim sta jedem pa se cetvrti castim je isto lose, bar u prvih par meseci ako pricamo o ozbiljnom skidanju kilograma. Nije poenta samo smrsati, poenta je hraniti telo i organizam. 1000 primera gde su ljudi izvadili krvne slike sa katastrofalnim rezultatima, gde su samo i iskljucivo ishranom sve to vratili u red, nikakvim lekovima... Zato, ko hoce da se posveti tome ozbiljno, ili da izdvoji vreme da prostudira kako sve to funkcionise, da vidi sta njemu prija, ili da nadje nekog ko zna sta radi, i da postupa po programu koji mu je propisan.. I na to ne mislim na nutricioniste, odgovorno tvrdim da su bar 70% njih DEBILI koji dva grama mozga nemaju, daju ishranu koja ce pokazati rezultate par meseci i mala odstupanja vas bacaju u jos vecu rupu. Nego o ljudima koji poznaju sta je to potrebno da navede organizam da sav visak izbaci, a ostane nahranjen...

Eto, ukratko...  :D [cheers]

Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

Joker

I da dodam jos jednu bitnu stvar, svaka pravilna ishrana u toku jednog dana se bazira na CETIRI ili vise podeljenih i izbalansiranih obroka i dovoljnog unosa vode.
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

Glava Dole

Tako je, ja sam cepao cak i po 5 manja dijetalna obroka kad sam se patio s kilazom... nije bitno samo koliko proteina/ugljenih hidrata uneses u toku dana, vec i koliko cega i u kom delu dana, u kojoj meri :) Samo sto je tu potrebna bas jaka volja, vremenom se metabolizam reprogramira(ako tako mogu da se izrazim, navikne na manje hrane itd) i problemi sa kilazom postaju mnogo manje izrazeni(ukoliko i dalje postoji mera u glavi, naravno) :)

Mil@n

@ Joker

Odlièno si ovo objasnio, jednostavno i razumljivo...
Ako ti se da, napi¹i jo¹ pone¹to, koristiæe  [cheers]

Ivicat

Sve si ovo super objasnio. Ali veliki je problem teoriju sprovesti u praksu.

Ako imas vremena, napisi neke ideje sta jesti za koji obrok... Mada, znam da zavisi od toga kada je trening

FANTOM

    Joker svaka cast na poznavanju materije. Procitak i i dalje mi je jasno zasto posle 10 godina redovnog treniraranja u teretani nikad se nisam bakcao sa klopom ishrnom i racunicama. Komplikovano bre  :D .
   
    Ja konkretno npr. tu sam trenutno 102 - 105 kg variram , e sad sve mi je kul jak sam ko bik trening ide solidno se kura pomera. Al dobio sam malo stomak zamastilo se ne moze se vise jesti sve a da se i dalje vide plocice jbg izgleda me stizu godine.

     Sto se tice klope mislio sam ne bas ovako u tancine ali da malo regulisem ishranu tipa. Da izbacim sokove , slatkise , grickalice , brzu klopu itd sve sto tamanim uglavnom na redovnom nivou. I da se prebacim na ovu varijantu pirinac, belo meso , jaja , ovsene itd. Kao sto sam napisao na predhodnoj strani krenuo sam sa Animal Cuts , nije lose ono sranjce mogu reci malo vise se znojim na treningu jeste da podigne temperaturu tela i al bre kad zgutam onih 9 tableta sto ide u sledovanju podrignem na plastiku  :o . E u medjuvremenu mi stiglo i jos dosta suplemenata N.O. , creatin neki nadrkani Proteini Izolati itd . Sto generalno i nije da uzimam sad uz ovaj Animal . Jer inace kad sam na bilo cemu sto ima kreatin napunim se vode propisno i oteknem . Tako da nisam pametan dal zgutati sve sada ili samo popiti ovaj Animal do mora , a ovo osalo sto imam kad se vratim da krenem da sikam pa da odem na jedno 108 kg da budem covek ipo jebem li ga sta mi je ciniti  [neampojma]

      I slicica za kraj :


Mil@n

Citat: FANTOM poslato 09 Jul, 2017, 23:23

     I slicica za kraj :



Dru¾e, kad vidim ovu hemiju i ove tablete, nije mi dobro, naje¾im se  :(
Ajd da razumem ako se neko profi bavi bodibildingom pa uzima ta sranja, ma i to ne razumem...a pogotovo, zdrav, mlad èovek, rekreativac da puni telo sa ovim èudesima, greota bre...
Ne zameri, nije ni¹ta lièno  [cheers]

FANTOM

   E cime se ljudi sikaju , ovo je boza limunada dobijes malo pogon jaci nista vise ... :) tj malo podigne performanse . Sve ovo su suplementi sto ce reci dodatak ishrani :D tako da nije strasno.

    Ma sto se mene tice mogu ja i na bureku i vodi da vezbam , al ovako kad dobijem povoljno suplemente onda se pocastim malo   [cheers]

SSZGO

Opasna hemija. Verovatno ti se ne dize vise a mozda nikad i nije ko bi jos pijo taj otrov da je normalan bolje bureg
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

nuadal85

Citat: Mil@n poslato 10 Jul, 2017, 00:34
Citat: FANTOM poslato 09 Jul, 2017, 23:23

      I slicica za kraj :



Dru¾e, kad vidim ovu hemiju i ove tablete, nije mi dobro, naje¾im se  :(
Ajd da razumem ako se neko profi bavi bodibildingom pa uzima ta sranja, ma i to ne razumem...a pogotovo, zdrav, mlad èovek, rekreativac da puni telo sa ovim èudesima, greota bre...
Ne zameri, nije ni¹ta lièno  [cheers]

Dru¾e, ako se ne razume¹ u materiju, nemoj da lupa¹ :D Hemija je na ¹pric, sve ostalo je dodatak ishrani koji je dobijen ve¹taèkim putem. Znaèi protein nije hemija, BCAA nije hemija, glutamin nije hemija.

SrpskiDzedaj011

Хемија је на шприц....мммок....  [rofl]

! No longer available
I have to return some video tapes....

mareskin

Citat: nuadal85 poslato 12 Jul, 2017, 08:41
Citat: Mil@n poslato 10 Jul, 2017, 00:34
Citat: FANTOM poslato 09 Jul, 2017, 23:23

      I slicica za kraj :



Dru¾e, kad vidim ovu hemiju i ove tablete, nije mi dobro, naje¾im se  :(
Ajd da razumem ako se neko profi bavi bodibildingom pa uzima ta sranja, ma i to ne razumem...a pogotovo, zdrav, mlad èovek, rekreativac da puni telo sa ovim èudesima, greota bre...
Ne zameri, nije ni¹ta lièno  [cheers]

Dru¾e, ako se ne razume¹ u materiju, nemoj da lupa¹ :D Hemija je na ¹pric, sve ostalo je dodatak ishrani koji je dobijen ve¹taèkim putem. Znaèi protein nije hemija, BCAA nije hemija, glutamin nije hemija.

U stvari hemija je i na tablete. Sve ostalo stoji ¹to si napisao.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Joker

Hemija koja je unosi oralno je mnogo gora od inekcija... Ja podrzavam suplemente, i svima govorim da ih koriste, ali neke stvari od suplemenata nisu bas najbolje, NO reaktori, neke vrste sagorevaca, i slicna sranja koja uticu na srce... Ali je sve to bolje nego hemija, pogotovo ako ne znas da je koristis..
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

Mil@n

Citat: nuadal85 poslato 12 Jul, 2017, 08:41
Citat: Mil@n poslato 10 Jul, 2017, 00:34
Citat: FANTOM poslato 09 Jul, 2017, 23:23

      I slicica za kraj :



Dru¾e, kad vidim ovu hemiju i ove tablete, nije mi dobro, naje¾im se  :(
Ajd da razumem ako se neko profi bavi bodibildingom pa uzima ta sranja, ma i to ne razumem...a pogotovo, zdrav, mlad èovek, rekreativac da puni telo sa ovim èudesima, greota bre...
Ne zameri, nije ni¹ta lièno  [cheers]

Dru¾e, ako se ne razume¹ u materiju, nemoj da lupa¹ :D Hemija je na ¹pric, sve ostalo je dodatak ishrani koji je dobijen ve¹taèkim putem. Znaèi protein nije hemija, BCAA nije hemija, glutamin nije hemija.

Hemija je na ¹pric, a ostalo nije  [rofl]...ve¾baèi su gori od ribolovaca, veæe su im prièe i bajke   ;D

Tvoje pravo i tvoj izbor je ¹ta uzima¹ i ubacuje¹ u sebe, ja to gore na slici ne bih ni pomislio da uzmem.

Verujem da su kvalitetna ishrana i ve¾banje dovoljni za rezultat koji mene zanima.

mareskin

Citat: Joker poslato 12 Jul, 2017, 16:32
Hemija koja je unosi oralno je mnogo gora od inekcija... Ja podrzavam suplemente, i svima govorim da ih koriste, ali neke stvari od suplemenata nisu bas najbolje, NO reaktori, neke vrste sagorevaca, i slicna sranja koja uticu na srce... Ali je sve to bolje nego hemija, pogotovo ako ne znas da je koristis..

Jeste nezgodna, ali nisam hteo da se bodem.

Suplementi su, naravno, dobri. Bio sam nekad diler suplemenata dok sam ve¾bao, pa znam prilièno o tome.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu