Glavni meni

Teretana - vezbanje , ishrana ,suplementacija

Započeo con3, 28 Januar, 2014, 13:46

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

zagadjenje

Da li je neko koristio neke od preparata za za¹titu zglobova i ligamenata?

Idem na neke treninge.... U zajebanciji ih zovem pojaèano fizièko :) U principu ve¾be snage i kondicije sa i bez optereæenja. Od sprava sa teretom tu je samo bend¾. Sve ostalo ¹ipke, traka, steperi i sl. U principu, cilj treniranja je èisto fizièka aktivnost, da sam u formi. Ne jurim nikakvo gruvanje i sl, ali se uvek guram do maksimuma pa sam vazda pod upalama. I to uglavnom ligamenti tipa ramena, laktovi, zadnja lo¾a nekad i podlaktica i tako to. Veæ sam imao kalcifikaciju levog ramena i to boli ka ðavo. Drogirao (bukvalno) sam se tri dana samo da mogu podneti bol, ne znam kako nisam umro tad jer pre toga u ¾ivotu ni kafetin nisam popio. Kad se desilo to sa ramenom nisam trenirao, tj bila je "letnja pauza". A kao klinac sam pao sa 4 metra na to rame. Levu zadnju lo¾u sam urnisao na taekwondou i tako trenirao 5 godina, nikad nije sraslo kako treba. U levo koleno mi se zabolo staklo do koske i da ne prièam dalje.

U svakom  sluèaju, muèi me to èesto pa mi palo na pamet da probam sa nekim od tih preparata. Ne oèekujem èudo nikakvo, samo da mi.... nemam pojma, ubrza oporavak. Ne znam ni da li sam se fokusirao na pravu vrstu preparata. Interesuje me generalno da li je neko koristio takve preparate i kakva su iskustva.
Uvek se zagrevam dobro, nikad ne radim ni¹ta bez zagrevanja. I na kraju istezanje.
Tjuning bud¾ing

SSZGO

#561
glukozamin sulfat, khondritin, pomazu pri obnovi zglobova..

koliko, je diskutabilno, ali pomazu, long term... deka durabolin takodje pomaze....


inace poceo sam da radim yogu

namaste, na plazi, sa mojim guruuom



poza drvo i poza pozer




poza slikamo se



poza riba



i poza macka
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Conti-Moto

Novo !!!
Conti ROAD !!

El Jefe

Фискултуру раде само очајници, каже наш народ.
Друштво за заштиту од животиња

SrpskiDzedaj011

Свашта прича наш народ....
I have to return some video tapes....

mareskin

Citat: zagadjenje poslato 20 Oktobar, 2016, 13:46
Da li je neko koristio neke od preparata za za¹titu zglobova i ligamenata?

Radio sam sa velikim te¾inama i imao sam ¾estoke bolove u zglobovima. Bukvalno me je bolela komplet podlaktica, zglobovi, prsti. Onda sam na savet nekih kolega koristio razne stvari za za¹titu zglobova, a i neke masti iz apoteke koje su mi se pokazale vrlo dobre.
Na¾alost ne mogu da se setim ¹ta je sve taèno bilo.

Glukosamin je bio sigurno, a mast je, izmeðu ostalog, bila Hepalpan. Ostalog se ne seæam.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

SrpskiDzedaj011

Говеђи желатин, свакако препоручујем.
I have to return some video tapes....

zagadjenje

Citat: mareskin poslato 25 Oktobar, 2016, 22:55
Citat: zagadjenje poslato 20 Oktobar, 2016, 13:46
Da li je neko koristio neke od preparata za za¹titu zglobova i ligamenata?

Radio sam sa velikim te¾inama i imao sam ¾estoke bolove u zglobovima. Bukvalno me je bolela komplet podlaktica, zglobovi, prsti. Onda sam na savet nekih kolega koristio razne stvari za za¹titu zglobova, a i neke masti iz apoteke koje su mi se pokazale vrlo dobre.
Na¾alost ne mogu da se setim ¹ta je sve taèno bilo.

Glukosamin je bio sigurno, a mast je, izmeðu ostalog, bila Hepalpan. Ostalog se ne seæam.



Kod mene u kuæi je gavez gel kao sapun. Uvek ga imam i vazda ma¾em.

Na kraju sam kupio glukozamin kompleks. U apoteci, 30 kapsula, 1300 din. Posavetova se sa drugaricom farmaceutkinjom, ka¾e da je meni dovoljna 1 dnevno.
Na par mesta se raspitivao i svi su rekli jednu stvar. ©ta god uzimao, mora se koristiti nekoliko meseci da bi imalo efekta! Pridr¾avati se propisanih kolièina i koristiti dug period.
Tjuning bud¾ing

ZEMZEM

©to se tièe zglobova ja pred poèetak sezone vo¾nje bajsa, april mesec, krenem da pijem svaki dan po jednu tabletu.
http://apotekaonline.rs/no-dol-max-tablete.
Pijem dok vozim intezivno bajs do recimo oktobra, novembra. Tu pravim pauzu.
Kako ovo praktikujem nemam problema sa kolenima.
Nisu to bili veliki problemi, de¹avalo se da sredinom leta osetim kao da mi ne¹to zapinje u kolenu i blagi bol kad se spu¹tam niz stepenice.
Drugar koji dr¾i individualne treninge mi je rekao da je tu manji procenat glukozamina nego ¹to se koristi ko radi u teretani ali da za moje potrebe sasvim dovoljno.
Wvo veæ drugu godinu nemam nikakvih problema.

FANTOM

    Ah te povredice lepe slatke USRANE [ljutko] . Odradim letos grudi onako junacki sa sve kecevima 140 kg na benchu i kao jao odoh da vozim motor i navucem duks i tako napravim jedno 150 km . Produva me i krene rame desno da zulja ... Na sve to izvrnem u bazenu ruku i isto rame i normalno nastavim da treniram ono boli iz dana u dan sve vise i vise. Toliko se upalilo da me je bol budio nocu . Rezultat skontao sam da mogu da zaboravim na ravni bench, kosi bench i potisak za ramena sa bilo kakvom sipkom.  Ako mislim da uopste treniram. I tako od letos rokam samo bucicama potiske jer to jedino mogu valjda je malo drugaciji ugao pa ne boli . Ali vise i ne boli rame . Normalno cim pomislim da gurnem nesto sa sipkom odma pocne da zulja. Nisam pio nista tipa Glukozamin ili taj govedji zelatin sta li vec. Cuo sam da ljudi koji su koristili kao satro radi ali da su potrebni meseci da se pije. Nece sigurno otici bol za mesec dana. E sad sledece je i taj koji je to pijo koliko ozbiljno trenira ( da li se igra sa desetkama i razgiba samo ili pomera ozbiljne tezine ) . Tako da ono ne znas dok ne probas to da pijes pa vidis da li radi na tebi. Svi smo drugaciji. E sad one struje i ostala cuda za rehabilitaciju verujem da radi ali ko ima love i zivaca da ide na takvu vrsu dugotrajne popravke. I naravno svaki doktor ce reci batali trening . Tako da treniramo sta moze i nadamo se najboljem  [pop] .

    E da i dobih poklon za rodjendan od drugarica . Ukus i nije nesto , al bolje bilo sta da se muti nego nista ;)

UFF

struje i lampe ne pomazu ni za kurac bar iz mog licnog iskustva

meni trne ruka od ramena pa do prstiju i to dok spavam u svakoj pozi osim na ledjima, a na ledjima ne mogu da zaspim pa se budim 20 puta u toku noci i ne znam kako to da resim

FANTOM

Citat: UFF poslato 29 Oktobar, 2016, 00:50
struje i lampe ne pomazu ni za kurac bar iz mog licnog iskustva

meni trne ruka od ramena pa do prstiju i to dok spavam u svakoj pozi osim na ledjima, a na ledjima ne mogu da zaspim pa se budim 20 puta u toku noci i ne znam kako to da resim
Pa manje Monstera dnevno :) ;) ti popio letos Monstera za 2 zivota :D

UFF

 [rofl] sad ustao i uzeo jedan za dorucak i seo da citam forum, evo da vidis da se ne zajebavam, nisam izvadio konzervu da se samo slikam

http://s15.postimg.org/5fz6h54iz/20161029_092521.jpg

mareskin

Citat: UFF poslato 29 Oktobar, 2016, 00:50
meni trne ruka od ramena pa do prstiju i to dok spavam u svakoj pozi osim na ledjima, a na ledjima ne mogu da zaspim pa se budim 20 puta u toku noci i ne znam kako to da resim

Imam isti problem i zbog toga pijem kapsule Magnezijum 375mg sa Vitaminom B6. Jedna kapsula dnevno i trnjenje nestane. Èim prestanem da pijem kapsule trnjenje se vraæa.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

mali_zmaj

Citat: UFF poslato 29 Oktobar, 2016, 00:50
struje i lampe ne pomazu ni za kurac bar iz mog licnog iskustva

meni trne ruka od ramena pa do prstiju i to dok spavam u svakoj pozi osim na ledjima, a na ledjima ne mogu da zaspim pa se budim 20 puta u toku noci i ne znam kako to da resim
ista stvar,plus usrani sinusi...,koji se krenu salijevati u grlo ako le¾im na leðima..,sranje neopisivo!!!
jin-jang

UFF

Citat: mareskin poslato 29 Oktobar, 2016, 12:11
Citat: UFF poslato 29 Oktobar, 2016, 00:50
meni trne ruka od ramena pa do prstiju i to dok spavam u svakoj pozi osim na ledjima, a na ledjima ne mogu da zaspim pa se budim 20 puta u toku noci i ne znam kako to da resim

Imam isti problem i zbog toga pijem kapsule Magnezijum 375mg sa Vitaminom B6. Jedna kapsula dnevno i trnjenje nestane. Èim prestanem da pijem kapsule trnjenje se vraæa.


a uzrok je? sigurno nije monster :D
i kako ga magnezijum resava?

dobra stvar je sto meni ne treba B komplex uzimam ga sasvim dovoljno preko piva  [cheers]

mareskin

Citat: UFF poslato 29 Oktobar, 2016, 18:34
Citat: mareskin poslato 29 Oktobar, 2016, 12:11
Citat: UFF poslato 29 Oktobar, 2016, 00:50
meni trne ruka od ramena pa do prstiju i to dok spavam u svakoj pozi osim na ledjima, a na ledjima ne mogu da zaspim pa se budim 20 puta u toku noci i ne znam kako to da resim

Imam isti problem i zbog toga pijem kapsule Magnezijum 375mg sa Vitaminom B6. Jedna kapsula dnevno i trnjenje nestane. Èim prestanem da pijem kapsule trnjenje se vraæa.


a uzrok je? sigurno nije monster :D
i kako ga magnezijum resava?

dobra stvar je sto meni ne treba B komplex uzimam ga sasvim dovoljno preko piva  [cheers]

Nemam pojma ¹ta je uzrok. Samo je poèelo iznenada da se pojaèava trnjenje. Sva¹ta mi je padalo na pamet i onda mi je drugarica iz apoteke rekla da bi magnezijum mogao da pomogne. I jeste. I dalje imam bol u ramenu u odreðenom polo¾aju, ali trnjenje je potpuno nestalo.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Joker

Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

UFF

besplatni crossfit treninzi kod mene
samo za najizdrljivije
nek se javi ko sme :D


http://s21.postimg.org/upnbyhwp3/20161031_141338.jpg

Gavrolini

Citat: mareskin poslato 29 Oktobar, 2016, 12:11
Citat: UFF poslato 29 Oktobar, 2016, 00:50
meni trne ruka od ramena pa do prstiju i to dok spavam u svakoj pozi osim na ledjima, a na ledjima ne mogu da zaspim pa se budim 20 puta u toku noci i ne znam kako to da resim

Imam isti problem i zbog toga pijem kapsule Magnezijum 375mg sa Vitaminom B6. Jedna kapsula dnevno i trnjenje nestane. Èim prestanem da pijem kapsule trnjenje se vraæa.

Mislim da je to tebi onda u glavi. Jer magnezijum 357 je cisto bacanje para kao i svaki drugi magnezijum koji pijes. Jer i ne stigne tamo gde treba. Imate magnezijum direkt. Dobija se u malim kesicama. Kesicu istreses ispod jezika i cekas da se rastopi. Preko sluzokoze na taj macin dolazi magnezijum u organizam. I videh ranije da neko koristi GAVEZ. To je odlicna stvar ali se mora paziti gde se koristi. Kolena da, tetive, misici isto ali na kicmu ni slucajno gavez.
A ti a Uff idi kod nekog dobrog majstora za kicmu jer ti je mozda neki nerv ulljesten i izvadi nalaze. Ja sam se budio u suzama koliko utrnu ruku tokom noci. Ustanem i vrtim ih u krug kao debil dok se ne razrade. Tad sam po nalazima imao previse masnoce. Cim sam svukao blizu mormale trigliceride ti problemi su nestali.