Glavni meni

Teretana - vezbanje , ishrana ,suplementacija

Započeo con3, 28 Januar, 2014, 13:46

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

SSZGO

nisi razumeo, moras da podesis kilazu da ti 12 bude otkaz UVEK sa dobrom formom
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

freepartyman

Razumeo sam ja sta ti mislis . Ali zasto, koja je razlika izmedju 12 i 14? Ili 12 i 10? Jel telo ili misic pravi razliku?  
I became a beast to rid myself the pain of being a man

SSZGO

da, 12 je magican broj...
11 je premalo sa 13 radis kardio...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

FANTOM

    12 ponavljanja i tacka nema dalje ..... Freepmen covece udavi te teorija  [blahblah].... Nije nekad sve u teoriji ima nesto i u praksi :) Szggo upravu skroz namestis da ides 12 ponavljanja i da poslednja dva budu iz pete tacka kraj . Nekad mozes i vise ponavljanja ne mora svaki trening biti isti ne moraju uvek ponavljanja ili vezbe biti iste uvek ga iznenadis sa necim novim sokiras jer se misic navikne na jedno te isto .... Sve mi diraj Bench mi ne diraj i to ravni  [panic] ... Vezba je full koga boli prednje rame ko ga jebe kad ojaca nece ga boleti prvih par godina boli (pod boli mislim na upale prednjeg ramena sutradan ) dok se ne razvije misic kako treba pogotovo ako radis sa otvorenim laktovima . Ko nespusta sipku do grudi na benchu radi samo triceps opet ko ga jebe dodje i kaze dizem 200 kg ja kazem ajde lezi da vidim on spusti 10 cm od gurdi ja se nasmejem okrenem i odem ( sipka mora da pipne grudi i tacka ) .I grudi rade na ravnom benchu svakako . Sto je kao da si reko bolje mi radi leg pres noge nego cucanj ... :)  I mozemo da drobimo do sutra ....
   Jocker jedi covece hidrate neces na takmicenje pa da se mucis toliko bez njih i da ih ne unosis uopste .... Hidrati enerergija = energija snaga = snaga rezultati.

freepartyman

#464
Ako uradis 15 izdefinisaces misic :D SSZGo nadam se da si sarkastican.
Opterecivati se i robovati broju ponavljanja,to je najveca glupost i laz u bodibildingu.. Pa Milos Sarcev na koga se ti pozivas radi gigantske serije u trajanju od par minuta sa nekada i preko 100 ponavljanja.
Da je pet ponavljanja dovoljno da se dovede odredjena kolicina krvi u vezbani misic a dodatnim unosom antikatabolnih elemenata bude pristuno onda bi to bila formula za hipertrofiju. Ali pet ponavljanja ne moze da angazuje dovoljan broj misicnih vlakana da bi se izazvala ista i zbog toga se radi toliki broj ponavljanja u odredjenom intervalu.Hipertorfija je nemoguca sve i da radis 70ponavljanja ako se misic ne nalazi u anabolickom okruzenju. Znaci osecaj,i samo osecaj.Dobra misicna pumpa. Ali sa dobrim anabolickim okruzenjem.  Razvoj explozivne snage je nesto drugo i nema veze sa ovim sportom o kojem pricam, jer vezbe i sistemi programa za razvoj explozivne snage nemaju veze sa hipertrofijom vec se tada akcenat baca na nesto drugo sto kao krajni cilj mora da ima explozivnost.
@Fantom o kojoj teoriji ili praksi pricas? Jel me poznajes. Jel znas sa kime ja radim i koja mi je struka.   A o kojih sad 12 ponavljanja pricas? Ti radis jedno ponavljanje sa 160 kg na cucnju. Kontradiktoran si..  I ne znam cemu los vajb od pocetka sa tvoje strane [neampojma] Ali nema ljutnje nista licno,ne znas me. Mislio sam samo da je tema korisna da neko nesto nauci korisno,pa sam uzeo da pisem evo necu vise.  [cheers]
I became a beast to rid myself the pain of being a man

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

FANTOM

   Ma jok nisam mislio nista lose .... Vise je bilo kroz salu da se se uhvatio teorije ko pijan plota .....  ;D Vidim da si skolovan po pisanju hocu reci obrazovan sto se tice vezbanja svaka cast ....  [cheers]  Ja sam vise samouk pa me malo ti strucni izrazi zamore nema tu mnogo pameti sto se tice treninga samo si ti to ucio iz knjige pa na delu a ja samo na delu i na yt isto mu naidje samo ako si ti stvarno skolovan imas i diplomu i vise da kazemo tog strucnog znanja potkrepljenog stucnim izrazima ....I svaka cast sto se tice posvecenosti u vezi ishrane ....   

freepartyman

Citat: FANTOM poslato 13 Maj, 2016, 23:57
   Ma jok nisam mislio nista lose .... Vise je bilo kroz salu da se se uhvatio teorije ko pijan plota .....  ;D Vidim da si skolovan po pisanju hocu reci obrazovan sto se tice vezbanja svaka cast ....  [cheers]  Ja sam vise samouk pa me malo ti strucni izrazi zamore nema tu mnogo pameti sto se tice treninga samo si ti to ucio iz knjige pa na delu a ja samo na delu i na yt isto mu naidje samo ako si ti stvarno skolovan imas i diplomu i vise da kazemo tog strucnog znanja potkrepljenog stucnim izrazima ....I svaka cast sto se tice posvecenosti u vezi ishrane ....   

Hvala bratko! ;)  [clapp]
Nista onda dogovaramo neki zajednicki trening nije bitno sta i kako bitno je druzenje  [thumb_up] [cheers]
I became a beast to rid myself the pain of being a man

SrpskiDzedaj011

Није баш најбоље угледати се на тренинге Шарчева и сличних духовних вођа.... ипак су ти људи надрогирани ко џукеле а пре свега најбољи у свом послу и једноставно правила игре нису иста за све играче.... те гигантске серије, лудница и то, шта знам - сумњам да би било који рекреативац могао да се опорави од таквих тренинга а не и да размишља о хипертрофији.

Мислим да сваки иоле озбиљан тренажни циклус мора буде у етапама.... магичан број 8, 12 - све зависи од потреба и реаговања појединца.... а ако причамо о проценту масти - једноставан калоријски дефицит ради. Трчање?! Спринт?! Дуга пруга?! Врећа?! Маратонски gangbang?! Mислим, све је то кул док не једете као Нилски коњи.... али све се на крају своди на Закон термодинамике.... тј. калоријски дефицит.
I have to return some video tapes....

freepartyman

#469
Citat: SrpskiDzedaj011 poslato 14 Maj, 2016, 23:02
Није баш најбоље угледати се на тренинге Шарчева и сличних духовних вођа.... ипак су ти људи надрогирани ко џукеле а пре свега најбољи у свом послу и једноставно правила игре нису иста за све играче.... те гигантске серије, лудница и то, шта знам - сумњам да би било који рекреативац могао да се опорави од таквих тренинга а не и да размишља о хипертрофији.


Problem je sto vecina rekreativaca ne zna sta je  hipertrofija a kamoli da razmislja o njoj. SSzgo se prvi pozvao na Sarceva,u vezi uzimanja secera u toku treninga, pa sam ga zato pomenuo. Slazem se sa tobom da je to preveliki volumen za rekreativca. Trening treba da bude impuls telu,da stvara novo misicno tkivo. A na nama je da unosom odredjene hrane i adekvatnim odmorom to telu omogucimo. Neka svako nadje ono sto njemu kao pojedincu odgovara..
I became a beast to rid myself the pain of being a man

SrpskiDzedaj011

У потпуности се слажем....
I have to return some video tapes....

freepartyman

I became a beast to rid myself the pain of being a man

SSZGO

Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

UFF



DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

SSZGO

#476
evo jedne on najboljih teretana u  dubaiju, nazalost daleko od mene...


! No longer available



Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Major

Te kajle na vratu jel to dodatno opterecenje za vratne misice :D :D :D


mali_zmaj

Listovi Szzgo,masa na listovima ti fali,ili mi se cini..,e jebem mu sunce znam da pratis modu i reklama je sve u tvom poslu,al zar ti taj kacket na glavi ne smeta..,mislim ja dok sam trenirao,sem kimona,ili trenerke kad sam u teretani,nista na sebi imao nisam..,kakvi kacketi,lanci i katanci..,mislim sve mi jasno,uspjesan si koliko uspjesno izgledas,al ja bih to sve pobacao sa sebe zivota mi!!!

Bio si mi opasniji sa masom i bradom!! Nema veze sto si licio na talibana!!  ;)
jin-jang

makinjo

Hahahaha Danijele kralju Jebem ti ovaj tapatalk kada ne mogu da se nalupam zahvalnica i pluseva  ;D

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока