Glavni meni

Teretana - vezbanje , ishrana ,suplementacija

Započeo con3, 28 Januar, 2014, 13:46

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

UFF


DebeliZmaj

totalno ... mali, debeli i tehnichar ... ...

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

balcan girl

UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

BOKYBOY

#443
Momci...vidimo se kada predjete 40-tu... ;)

P.S....Ovako izgledaju i vezbaju prave muskarcine...


http://s32.postimg.org/mhvshdgg5/13139100_10209681133292079_3805339455293538736_n.jpg

FANTOM

    E da stvarno misicna memorija je cudo ... Ja kad sam se slupao sa Hondom mesec dana lezanje do klonje i na previjanje.10 kg dole izgledao sam kao da nisam vezbao. E a onda sam skinuo calmu sa glave i krenuo polako . Mislim nije bilo bas polako jel sam ozbiljno brzo rastao :D za 2 meseca 10 kg gore nazad . E to je misicna memorija. Izgledao sam kao da mi se nista nije desilo ... dobro oziljci su ostali .


   Na slici 2012. - top stanje  [zvizdi], druga slika posle udesa  [pop], treca slika mesec dana posle udesa  :violina: i 2014 beast mode   [bejzbolka]....

    Freepmen ... 800 gr mesa dnevno ... iju pa ja kad bi jeo ko ti gde bi mi kraj bio ... uzgred omlatih neku tortu pa odo da pomerim malo gvozdja ;)

freepartyman

#445
 Ima svega. Moras i da jedes dobro a i da treniras kako treba. Pravilna forma,dosta forsiranih ponavljanja,vodjenje racuna i o negativnom delu pokreta..itd A i genetika je jako bitna,za neku ozbiljniju pricu i presudna. Ne jedem bas svaki dan 800 g mesa .Nekada pojedem 20 jaja i 400 grama mesa naprimer.Nekada ne pojedem meso po ceo dan,ali zato pojedem u jajima i siru oko 200gr proeina .  Kombinujem. Proteini mi nikada nisu ispod 200g dnevno. I sa junkom mozes da uneses dobar broj proteina ali je problem sto nabacis vise sala nego misica. Moj neki cilj je da nemam bulk tj. da se ne gojim nikada vec da dobijam sto cistiju misicnu masu.Poenta je da budes sav u krtini :D   Zato je bitan kontinuitet. I da znas kako i kad da unosis UH i masti. Problem je sto ljudi odmah pitaju e sta pijes? Jel si na necemu? A ne shvataju da je hrana gradivni blok. Tek kad sredis ishranu pod konac onda trosi pare na suplemente,u suprotnom bacas pare.  
I became a beast to rid myself the pain of being a man

FANTOM

    Ma najbitnije je disciplina i redovan trening ..... Jos ako imas disciplinu i u klopi to je onda jos veci level .... Ja opet kazem ja kad bi jeo ko ti ladno na takmicenje bi mogao ..... Ovako jedem sve burek , picu , ne mogu gajbu piva sto kaze Uff- al zato mogu pola lagano ... I evo jedna slika od danas za sve vas isecene na specijalnim dijetama i rezimima israne ...  [cheers] 100,5 kg danas rekla vaga .... i na jedno preko 20% masti ....


Joker

Citat: freepartyman poslato 13 Maj, 2016, 16:43
Ima svega. Moras i da jedes dobro a i da treniras kako treba. Pravilna forma,dosta forsiranih ponavljanja,vodjenje racuna i o negativnom delu pokreta..itd A i genetika je jako bitna,za neku ozbiljniju pricu i presudna. Ne jedem bas svaki dan 800 g mesa .Nekada pojedem 20 jaja i 400 grama mesa naprimer.Nekada ne pojedem meso po ceo dan,ali zato pojedem u jajima i siru oko 200gr proeina .  Kombinujem. Proteini mi nikada nisu ispod 200g dnevno. I sa junkom mozes da uneses dobar broj proteina ali je problem sto nabacis vise sala nego misica. Moj neki cilj je da nemam bulk tj. da se ne gojim nikada vec da dobijam sto cistiju misicnu masu.Poenta je da budes sav u krtini :D   Zato je bitan kontinuitet. I da znas kako i kad da unosis UH i masti. Problem je sto ljudi odmah pitaju e sta pijes? Jel si na necemu? A ne shvataju da je hrana gradivni blok. Tek kad sredis ishranu pod konac onda trosi pare na suplemente,u suprotnom bacas pare.   

Ajde malo elaboriraj tu tvoju ishranu, sta i kako. Kazes 20 jaja, kako spremljeno? Od tih 20 jaja, koliko zumanceta pojedes? Da bi se skinule masti, sta preporucujes? Ja sam trenutno na proteinskoj dijeti, smanjio sam unos UH na minimum ali znam da ne mogu jos dugo sa tim rezimom posto nije bas zdrava nakon nekog vremena. Dobio sam super rezultate ali cu uskoro, za jedno tri nedelje morati da pocnem da unosim i UH, pa mi bi bilo dobro da cujem jos neka misljenja.

I sta radite za sisu jbt, ja imam utisak da mi taj misisc najmanje napreduje..
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

freepartyman

#448
 Mene nagovaraju da idem na takmicenje razni bilderi i ljudi iz tog sveta ali da bi otisao treba da uzmem hemiju,jer bez hemije nema sta da trazis tamo. Bez dobrog naturalca nema ni dobrog hemicara.  Ja imam oko devedeset kg sa dosta niskim bf.  Sto je veoma tesko kad si natural. To je genetika najvise.
Joker@ Za grudi radim kontra kosi benc pres, kosi benc pres nekad sa bucicama nekad sa sipkom, dosta razvlacenja propadanje za grudi..Benc pres ne radim jer biomehanicki to nije pokret sa grudi vec za prednje rame i triceps.Powerlifting vezba. Drugo negativni deo pokreta je veoma bitan i na njega retko ko obraca paznju. Jednostavno ljudi su puni ega i ne rade vezbe pravilno,samo jure kilazu. I da radim izotenziju posle treninga. Inace Kineziologiju sam polozio sa desetkom ;)  Sto se tice jaja, u obroku ih jedem oko osam stim sto ostavim 3 zumanca a pet bacim . Keto dijeta je ok ali moras da drzis masti visoko jer su ti masti tada jedini izvor energije. Najbolja varijanta ti je da pocinjes i zavrsavas dan sa proteinima i mastima a da trening okruzis za UH. Stim da manju kolicinu pojedes pre vezbanja a da posle treninga uzmes nesto slatko,tipa suvo grozdje i da u sledecem obroku imas najveci broj UH u toku dana. Probao sam razne varijante i ta mi najvise odgovara. Moj ti je savet da nikad ne izbacujes Uh jer ne mozes da stvoris misic bez njih. Samo je fora da znas kada u toku dana da ih jedes.
Trenutna forma..
http://s32.postimg.org/ufysz2hqd/image.jpg
http://s32.postimg.org/c9x4tvsjp/image.jpg
I became a beast to rid myself the pain of being a man

Joker

Meni je trening rano ujutru, izmedju sedam i pola osam.. I ubacio sam dva termina nedeljno kosarke, i za sada to mi je to zbog obaveza. Hocu da spustim BF na 10% i ispod ali to mora ozbiljna iskrana da bude pa prikupljam sve informacije koje mogu. Nisam sklon gojenju, ali znam da se opustim s vremena na vreme..  [cheers]
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

freepartyman

#450
 Probaj da radis HiT kardio. Super je za skidanje masti. 💪  Sto se tice ishrane mislim da svako ko malo ozbiljnije trenira i voli bodibilding bi trebalo da se hrani slicno. A i moj unos od 200g proteina dnevno je  ok ali bi to moglo jos bolje ,nego mene sad boli uvo da se opterecujem toliko.
I became a beast to rid myself the pain of being a man

Joker

Brate, ali ja necu da gubim misicnu masu, vec da je dobijam. :)
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

freepartyman

Brate kako sprinteri izgledaju a kako maratonci? Jel sprinteri gube misic? Ne, a trening im se zasniva na Hit-u.
I became a beast to rid myself the pain of being a man

ZEMZEM

Jedno pitanje za vas koji ste u ovoj materiji.
Da li vo¾njom bicikla sem mi¹iæa na nogama rade i trbu¹njaci malo ili da li se radi jo¹ ne¹to sem na nogama

SSZGO

ako uzmem kreatine koliko kila ciste misicne mase mogu da ocekujem?
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

freepartyman

Sipka je za masu bucica za definiciju ;)
Citat: ZEMZEM poslato 13 Maj, 2016, 21:59
Jedno pitanje za vas koji ste u ovoj materiji.
Da li vo¾njom bicikla sem mi¹iæa na nogama rade i trbu¹njaci malo ili da li se radi jo¹ ne¹to sem na nogama
Ne rade trbusnjaci,rade iskljucivo noge,najvise kvadriceps, ali mozes da skines brze masti biciklom pa da ih bolje istaknes ;)
I became a beast to rid myself the pain of being a man

SSZGO

mislim da je velika zabluda isticanje trbusnjaka skidanjem masti, kao kad bih istakao biceps skidanjem masti

najpre moras da imas bicpe i trbusnjake a tek ond amozes da istacinjes, dakle, velike kilaze i 12 ponavljanja do otkaza za sve misicne grupe...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

freepartyman

To se podrazumeva. Ali imas i mrsave likove koji nikada u zivotu nisu uradili trbusnjak pa im se vide trbusnjaci. Manje im treba stimulans jer se aktiviraju pri velikom delu pokreta koje napravi iole aktivniji covek. Ja se ne bi ogranicavao na ponavljanja.Naprimer kod ramena nekad uradim dropset i na kraju ispadne i preko 20 ponavljanja. Male misicne grupe bolje reaguju na veci broj ponavljanja.Noge su izuzetak kod velikih grupa. Najbolje je napraviti neki mix,stim da je besmisleno ici non stop ispod sest. Sto nazalost vecina likova zbog  ega radi.
I became a beast to rid myself the pain of being a man

SSZGO

20 je i dalje mali broj, vecina ljudi radi hiljade i hiljade trbusnjaka...

Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

freepartyman

 
Trbusnjaci su drugo, ja sam replicirao na tvoje " i 12 ponavljanja do otkaza za sve misicne grupe."  Pa nije svakome otkaz na dvanaestom ponavljanju. Cemu brojanje bitno je da je forma i visok intenzitet tu, radi se do otkaza a onda moze i da se nastavi samo sa negativnim delom pokreta dok ti neko pomaze kod pozitivnog.Tu su i forsirana ponavljanja. Izotenzija...itd
I became a beast to rid myself the pain of being a man