Glavni meni

Nepal (Himalaji)

Započeo Kalesin, 22 Januar, 2014, 02:13

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

ranko


Kalesin

Evo jos malo slicica...



Jedini nacin....bez rukavica...





Drvo ispod kojeg je buda doziveo prosvetljenje, oko njega se okupljaju monasi koji tu meditiraju mada su veoma raspolozeni za razgovor..



Sa druge strane drveta se nalazi mali oltar gde se pale mirisljavi stapici.. inace drvo je totalno ispresecano sa molitvenim zastavicama..











Nastavak sledi...
Ive seen things you people wouldnt believe.All those moments will be lost in time like tears in rain

Kalesin

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 22 Januar, 2014, 17:51
a jebo nepal....jesi se ti provozalo motorom po bloku...kavi su prvi utisci...

Nego sta..provozan po naselju..sredio si ga za medalju.. [kralj]

a prvi utisak je da nema usiju osmeh bi bio oko glave... ;D
Ive seen things you people wouldnt believe.All those moments will be lost in time like tears in rain

mali_zmaj

jin-jang

Darko


Kalesin

Jos jedna zanimljivost sa puta...
Nepal je komunisticka zemlja pod nekim vojnim rezimom. Izuzetno su nerazvijeni, na putevima nema svetla, zive u blatnim kolibama, glavna hrana im je jedna vrsta pirinca velikog zrna, riba i razno povrce. Na putevima za motocikle je obavezno nosenje kacige ( u indiji nije), takodje na svakih da kazem 5-10km na putu su barikade sa vojskom, vojnom poilcijom i policijom, u proseku zaustavlja te svaka druga...za divno cudo uniformisani su izuzetno ljubazni i jedva cekaju da ti nekog preporuce ili da te upute u nekom pravcu...naravno da malo porazgovaraju i provere ti putne isprave. Bacanje papirica i djubreta po putevima je zabranjeno. Gledala sam kako su zaustavili autobus i naterali putnike da pokupe neke papirice, uz dosta dreke i galame. Odvod kraj puteva je besprekoran, takodje i u planinama, sve je izuzetno cisto, cesto se mogu videti radnici (valjda) kako ciste i cupkaju travu iz kanala.
Za obradu zemlje koriste Bufale ( Indijsku vrstu bufala) koji imaju ogromne rogove. Nase bivse Podolsko govece deli genetiku sa tom vrstom bufala.
Ljudi po mestima su takodje veoma prijatni i zele svi da budu od neke koristi, mada moze se vrlo lako desiti da ti jedan kaze idi levo a drugi idi desno a neko deseti idi pravo.. Hrana je izuzetno jeftina...
Tamo se jako tesko radi i zivi...Drzava uzima mahom svu zaradu od mini prodavaca, restorancica i hotelcica.










Ive seen things you people wouldnt believe.All those moments will be lost in time like tears in rain

Lazic


Vlajko

Hvala ¹to deli¹ ovo tvoje iskustvo sa nama  ;D  [cheers]
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

ЯЭВОЛУТИОН

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Kalesin

Jos nesto interesantno...jedino sad nije Nepal u pitanju vec Delhi-Indija...
Delhi je grad od 23 MILIONA stanovnika...izdeljen je u dva dela stari delhi i novi (new delhi)..ulice su siroke 2-3 trake u jednom smeru. Voze kao Englezi (naopakom stranom), mada to nije toliko vazno.. jer na ulicama pocev od 11-22h mozete videti pa 2/3cine od onih 23 miliona ljudi na ulicama.. ali o tome kasnije..
evo malo slika sa jedne voznje...
1 Maj.. dogovorimo se da odemo u voznju ( da se skupimo manji broj ljudi i provozamo do India Gate..)..bilo je extra, saobracaj se stvarno zaustavi kad naidje ovako organizovana grupa motorista.








Ive seen things you people wouldnt believe.All those moments will be lost in time like tears in rain

ЯЭВОЛУТИОН

Vid enfilda koliki je kad ti stanes pored njega....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Lazic

Jedno pitanje... po¹to i ja imam dvoje dece trunku starije, ko ih èuva dok si po Indijama...?
I ¹ta misle o tvojim pute¹estvijima, jel kukaju da bi i oni ili ih boli æo¹e gde je mama...?
[hello]

Do sada ih nikad nisam ostavio du¾e od 4, 5 dana, osim za rekreativnu, 8-10...

Kalesin

Ha ha ha ha.. Revolution :) :) sta cu kad sam mala...

Lazic, vodila sam ja klince sa sobom u Indiju bili smo zajedno 3 meseca tamo ( sa njima sam vozom putovala ) i oni su se odusevili onoliko inace posto su vec veliki (2001 i 2004) cuvaju ( citaj hrane i bude na vreme da idu u skolu) moji roditelji. Inace isli bi oni svaki put ali kad idem poslom.. sipak..samo meni se placa karta.
Nemamo mi problem da se odvojimo na duze, jer tu je skajp, google talk, bla bla..
Ive seen things you people wouldnt believe.All those moments will be lost in time like tears in rain

Lazic

Kad sam video ovaj spisak, shvatih da je bolje da nisam pitao...:P :D [hello]

Citat: Kalesin poslato 28 Januar, 2014, 21:06
Putovanje :
1. Japan - posetiti njihove vrtove, ucestvovati na Aikido seminaru, posetiti Fujiyamu.
2. Novi Zeland - obici ga celog.. uzivati..uzivati...
3. Solomonska ostrva ...
4. Marshal islands...
5. Tonga...
6. Afrika foto safari...
7. Peru
8. Karibi..
9. Lakshadweep ( jedno od mesta koje mi je ostalo ne poseceno iz Indije)
10. Putovati u Bhutan i Burmu ali na motoru...
11. Mongolija - PECANJEEEEE
12. Tibet...
13. Putovati Sibirskom zeleznicom....(Moskva - Vladivostok)
14. Posetiti Turkmenistan i Vrata Pakla...
Negde na onim ostrvima roniti pored koralnih grebena, plivati sa delfinima i tropskim ribama.
15. Posetiti dvorce i zamkove Nemacke, Skotske...
16. Popeti se na Everest ( ili bar do nekog kampa.. base camp, ili nekog od nizih vrhova)
17. Uzivati u Aurori Borealis....
18. Brasov za vreme noci vestica ( bila sam tamo negde leti.. ali znam da je u oktobru extra extra)
19. Mashkare u Veneciji ( karneval)
20. Obici celu obalu Norveske ( u principu sve te severnjacke zemlje..)
21. Thailand, Vietnam
22. Upravljanje avionom
23. Padobranstvo
24. Bob ( bar jedna voznja ili sanke )
25. Skijanje / Snowboard na alpima

..... lista se nastavlja....
Sto se tice nase zemlje..vec imam planirane destinacije koje nameravam posetiti ove godine....

balcan girl

da se nadovezem na kalesin japan u park u vreme cvetanja tresnji :D
i naravno bora bora, fidzi, i sva takvaaaa lepaaa toplaaaa ostrvaaaaa :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

Kalesin

Ha ha ha ha ha ha ha ha... .daaa... vrlo verovatno da cu i njih voditi na neke od tu pomenutih destinacija, sto ne bi i oni uzivali :)
Samo jos da ovaj moj stariji poodraste jos malo pa da pocne da i on vozi motor onda mozemo bilo kuda (mali iza mene, a mozda i iza njega jer je vec vislji od mene..lol)

balcan girl.. o da...da...
Ive seen things you people wouldnt believe.All those moments will be lost in time like tears in rain

Lazic

Da te moja mama èuje, bacila bi fatvu na tebe...:o :D

mali_zmaj

moja mene da cuje da predlo¾im tako ne¹to, bacila bi molotovljev koktel na mene!! i dan danas mi broji kad god sjednem na motor!! kuku meni!!
jin-jang

Lazic

Da nemamo istu mamu...??? :o :D :-*

mali_zmaj

Sva¹ta je moguæe,mora su ne¹to u rodu!!
jin-jang