Glavni meni

sredjivanje felne i auspuha na vfr

Započeo fedor, 20 Januar, 2014, 20:24

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

fedor

resio sam da ispoliram auspuh i ofarbam felne ,i ispoliram vizir na kacigi.

pre poliranja


posle poliranja



auspuh pre


posle


felna




















































  s tim sto boja felne ne ide bas nesto uz boju motora ali je perla troslojna ima malo zelenog pa i nije strasno

makinjo


UFF


fedor

pasta za poliranje prohroma,vise izgleda kao kreda.Pravim neku radionicu pa po se po malo bavim tim stvarcicama

BOKYBOY

#4
...daj neke slike celog motora... [neampojma] ...kako da ispoliram ovako felne,isto su mi ovako polirani krajevi... ? [thumb_up]

makinjo

Citat: makinjo poslato 20 Januar, 2014, 21:44
Cime si ovo polirao auspuh ?
Citat: fedor poslato 20 Januar, 2014, 22:22
pasta za poliranje prohroma,vise izgleda kao kreda.Pravim neku radionicu pa po se po malo bavim tim stvarcicama
Hvala na odgovoru. Ajde sada da nastavim . Gde si kupio tu pastu ? Hteo sam da probam da upicanim neke delove.
Citat: BOKYBOY poslato 20 Januar, 2014, 22:31
...daj neke slike celog motora... [neampojma] ...kako da ispoliram ovako felne,isto su mi ovako polirani krajevi... ? [thumb_up]
TO i mene interesuje. I kad smo vec kod felni interesuje me kako da skinem onaj lepak sto ostane posle skidanja trakica a da ne userem iste?



BOKYBOY

...pokusaj petrolejom,malo na krpicu i trljaj... [thumb_up]

Andjelo


fedor

postoji gumeni krug za skidanje lepka,postavlja se na busilicu ,ima da se kupi u farbarama .Sluzi za skidanje lepka od trakica lajsni itd.Krede sam kupovao u brace jerkovic ne znam tacno ulicu,kad pronadjem broj postavicu ga.Ja licno ne savetujem nekog da se bakce sa tim jer je kreda skupa,pa filc za pliranje pa vreme smirgle itd.Najbitnije je dobro osmirglati tj zagladiti povrsinu jer bukvalno i mikronska rupica ce se videti kad se ispolira.Ja sam kupio brdo alata,ne reklamiram se,ko hoce odradicu mu  ko hoce sam dacu mu savet,slobodno pitajte.Ako hocete sami da radite idite smirglanje redom,u zavisnosti od ostecenja povrsine i toga da li je ofarbana ili je cist aluminium.Postoje suve smirgle festol ja radim sa njima i zavrsna je 3000 suva.Da podsetim da su suve smirgle mnogo finije od vodenih.Npr 500suva je od prilike kao 1000 vodena,
.

Andjelo

sto ides sa tako  finom smirglom  nema potrebe  ako imas dobar alat  , ja radim neki put zavrsnu  240 ili 400  u zavisnosti  koliko je pristupacna povrsina   a zatim  gruba cetka  i pasta  koja skida sve zivo i priprema povrsinu za poliranje  u nekim slucajevima ni ne smirglam  vec idem sa najgrubljom cetkom i pastom  pa onda finijom ,pa jos finijom i finis sa najfinijom pastom i cetkom  .................za poliranje profesionalno treba ti  mnogo iskustva ..........................................a sto se  tice amaterskog,   kako uradis dobro ti je ne moras  da platis 

fedor

amatersko je bilo odavno,tezim tome da polirani aluminijum bude sto blizi hromiranim povrsinama po sjaju,crvena kreda za predpoliranje i tvrd filc i dela za zavrsnicu sa meksim filcom